כיצד מטבעות קריפטוגרפיים הופכים לחלק ממגזר הכספים המסורתי

המגזר הפיננסי המסורתי כולל גופים רבים המוטל עליהם לספק שירותים פיננסיים ללקוחות קמעונאיים ומסחריים. גופים כאלה כוללים בנקים, חברות נדל”ן, ביטוח וחברות השקעה. נכון לעכשיו, ענף הפיננסים המסורתי מציע גישה מוגבלת לחלק משמעותי באוכלוסייה. לפי לבנק העולמי, כ- 1.7 מיליארד מבוגרים או 31% נותרים ללא בנק בעולם, מה שמקשה עליהם לגשת לשירותים חיוניים כמו חיסכון, אשראי ומוצרי השקעה, מה שמותיר אותם תקועים בעוני. אבל הנרטיב הזה משתנה אט אט בזכות מטבעות קריפטוגרפיים ויישומי מימון מבוזרים.

DeFi מתנהג כגשר

DeFi שואפת לבנות מחדש את תחום הפיננסים המסורתי כך שיהיה כולל לכל העולם באופן פתוח ונטול הרשאות. אבל לפני שזה קורה, אנשים המעורבים ב- DeFi הבינו שהם צריכים קודם לבנות גשר בין העולמות הריכוזיים והמבוזרים.

מטבעות קריפטו הגיעו כדי להציע לאנשים גישה שווה לשירותים פיננסיים מבלי לעבור מוסדות ריכוזיים ובירוקרטיה שלהם. עד כה הם פתרו בעיות רבות בכל הנוגע להכללה פיננסית ולהציע לאנשים כוח על הכספים שלהם מכיוון שאין מגבלות גיאוגרפיות, העסקאות זולות יחסית, ולצדדים שלישיים חסרי עניין כמו בנקים אין שום דרך להגביל את הגישה..

אך יש להם חלק משלהם בבעיות, כולל תנודתיות גבוהה, מה שאומר שקל לאבד את החסכונות שלך, הרגולציה עדיין מנסה להדביק ולהילחם בהונאים. חלק מהפרויקטים הללו ממוקדים באופן חד ממדי בתחום אחד.

מכיוון שביזור כל היבט של המימון המסורתי אינו כל כך קל ודורש זמן, יצירת גשר המצטרף ל- DeFi ולמימון ריכוזי נראה כמו הצעד ההגיוני במסע זה. ואנחנו עדים למספר פרויקטים שעובדים על מטרה זו באמצעות פתרונות שונים. עד כה, כמה פרויקטים עובדים במטרה לעזור למשתמשים להשתמש בקריפטו ובפיאט באותם כרטיסים, ובכך מסייעים להם לגשת להלוואות ללא ציון אשראי או KYC..

פתרונות שרשרת אספקה

פרויקטים אחרים כמו להגביר עובדים על מתן אשראי חוזי או אשראי משכנתא לנכסים לחברות שנותרו בדרך כלל מחוץ למערכת מתן האשראי המסורתית. בהתבסס על Ethereum, Amplify הוא פרויקט שרשרת אספקה ​​מבוזרת שמבטיח למדי ומטרתו להעניק הזדמנויות לעסקים קטנים. הוא משמש הכלאה של שווקים פיננסיים מסורתיים ושווקי בלוקצ’יין באמצעות תשתית B2B2C המציעה את היתרונות של פרוטוקולים ברשת כמו ממשל, נזילות ומעקב, יחד עם אלה של בעלי עניין מחוץ לרשת, כגון חברות משפטיות ורואי חשבון ופיננסים. ובכך מבטיחים בטיחות ערכית ולגיטימיות של הנכסים ברשת.

כגשר של מימון ריכוזי ו- DeFi, ל- Amplify מספר הטבות, כולל מתן אשראי לעסקים קטנים או לספקים באמצעות אכיפת הסכמי ממשל ברשת, הודות לניסיון רב שנים בתחום מימון שרשרת האספקה ​​וטכנולוגיית הבלוקצ’יין..

לפרויקט יש אסימון AMPT המשמש לפונקציות שונות, כולל ממשל המאפשר לבעליו להשתתף בקבלת ההחלטות. האסימון משמש גם למימון הלוואות בפרוטוקול ולתמריץ נזילות; המחזיקים מתוגמלים על הפקדת האסימונים שלהם למטרה זו. הרווחים הממומשים מתהליך ההלוואות מחולקים מחדש בין מחזיקי האסימון.

DeFi מעורר השראה לצמיחה של שוק המטבעות

DeFi מאפשרת לבזז מגזרים רבים המרכיבים מימון מסורתי, והיא היוותה השראה לגל חדשנות בתחום המגזר הקריפטוגרפי. השנה DeFi היה עד הצמיחה הגדולה ביותר והשרה השראה להתעניינות מחודשת במטבעות קריפטוגרפיים ובבלוקצ’יין.

החל מהשנה כמעט 700 מיליון דולר בערך הנעול (TVL), תחום DeFi חווה צמיחה של 2100% בתוך 12 חודשים, כאשר TVL עומד כעת על כ -16 מיליארד דולר. כמו כן, מספר האסימונים של DeFi גדל, ומעל 1500 אסימונים קיימים כיום. 

בום DeFi היה טוב לכל השוק, ואפילו עבור הפעלת השור בשוק הנוכחי חייב הרבה לזמזום של DeFi. כמובן, המרוויחים הגדולים ביותר היו פרוטוקולים המאפשרים פיתוח של יישומים אלה, כגון Ethereum, EOS ו- Bitcoin.


Ethereum מארחת למעלה מ -90% מכל פרויקטים של DeFi הקיימים כיום. הביקוש ל- ETH הנדרש כבטוחה בפרויקטים אלה הראה כי אסימון הקריפטו השני בגודלו חווה התחדשות בהון בשנת 2020. ETH צבר למעלה מ -400% מתחילת השנה, ואתה צריך לחזור שנתיים אחורה כדי למצוא את האחרונה בזמן שהאסימון נסחר סביב טווח של 660 דולר.

Bitcoin Wrapped (WBTC), הגרסה המסומנת של ביטקוין הפועלת על בלוקצ’יין את’ריום, יושבת שנייה מאחורי ChainLink בלבד במצעד DeFi עם שווי שוק של מעל 2.6 מיליארד דולר..

העניין ב- DeFi ופרויקטים הפועלים לביזור ולגשר על הפער בין הפיננסים הריכוזיים לשווקים המסורתיים אינו מאט בקרוב אם מצב העניינים הנוכחי הוא מבשר לבאות. אם כבר, בואו נצפה לראות יותר חדשנות שתקל על כולם לגשת לשירותים פיננסיים חיוניים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map