banner
banner

כיצד ניתן ליישם את היתרונות של מטבעות שכבה באסיה?

כיצד ניתן ליישם את היתרונות של מטבעות יציבה באסיה?

הפופולריות הגואה של מטבעות נדל”ן בקרב חובבי קריפטו ותאגידים זכתה לעיתים קרובות לאינדיקציה לאימוץ ההולך וגדל של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. זה מודגש במיוחד בהכרזה על פרויקט מאזניים של פייסבוק ו- JPMCoin של JPMorgan, שהן דוגמאות לתאגידים גדולים שמעבר לקהילת הבלוקצ’יין המבקשים לקחת חלק במגמה ההולכת וגוברת.. 

אבל מה זה בעצם מטבעות שכבה? בעיקרו של דבר, הם סוג של מטבע קריפטוגרפי שלעתים קרובות מבוטח על ידי ערך נכס הבסיס כגון מטבע פיאט גדול כמו הדולר האמריקאי, סחורות כמו זהב או נפט, או על ידי מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. ישנם גם סוגים של מטבעות יציבים אשר נשלטים על ידי שילוב של אלגוריתמים וחוזים חכמים המנהלים את היצעם על מנת לשמור על שיווי משקל במחירים. מטבעות נייר, לרוב, נועדו לטפל בבעיות שונות הפוקדות מטבעות קריפטוגרפיים, במיוחד תנודתיות במחירים.

היתרונות שבשימוש במכונות יציבה נדונו פעמים רבות בקרב סניפים ופרשנים שונים שציינו אלמנטים מרכזיים כגון יציבות מחירים יחסית, מהירויות עיבוד מהירות יותר ועלויות עסקאות נמוכות יותר. באסיה, מטבעות דוכן מייצגים הזדמנות מתחילה לאזור שבו תיירות, העברות עובדים מהגרים ומימון סחר בגבולות ממלאים תפקיד משמעותי בכלכלת האזורים, ומכאן עלייתם של כמה מטבעות ביתיים מגובים אשר מגובים בכמה מהמטבעות העיקריים באסיה. אלו כוללים:

  • THBEX, מטבע יציב שפותח על ידי ספק שירותי תשלומי הכסף וקריפטו Everex שמגובה בהט התאילנדי

  • מגובה ביואן הסיני bit.CNY אשר פותחה על ידי פלטפורמת פיתוח עסקי וניהול פיננסי Bitshares.

  • ניצוץ.SGD, Starkecoin נוצץ.HKD ו- PHP שפותח על ידי ספקית מערכות העברת הכסף Bitspark.

  • אחרים כוללים KRWb ו- HKDT, אם כי שניהם זכו למתיחה מועטה.

בעוד שכמה מכוניות יציבות פותחו באסיה, הם עדיין לא קיבלו כוח משמעותי בקרב המשתמשים. למרות שזה עשוי להשתנות כמשתמשים וכמשרד   

השתמש במקרים עבור מטבעות יציבה בתוך אסיה

אז איך יכולות מטבעות שכבה להוסיף ערך לכלכלות אסיה? כאמור, האזור שואב באופן קולקטיבי מאות מיליוני תיירים מדי שנה, לאחר שראה גידול של 7% במבקרים בינלאומיים בשנת 2018. בין היתר, הדבר מצריך דרכים להבטיח למבקרים גישה קלה ובמחיר סביר לכספים בזמן שהם מסתובבים האזור אשר באזורים מסוימים אינו בהכרח המקרה. שירותי כספי קריפטו, באמצעות מטבעות יציבים כגון bit.CNY, Sparked.SGD ו- THBEX, מבקשים לספק למבקרים הנוסעים לדרום מזרח אסיה את הנוחות שהם יכולים לגשת לכספים שלהם מבלי להיות מחויבים בעמלות מופרזות ושיעורים לא נוחים..

תיירים, לעומת זאת, אינם היחידים שיכולים להפיק את היתרונות של מטבעות אורוות. רק תאילנד מארחת בין ארבעה לחמישה מיליון מהגרי עבודה ממדינות שכנות בדרום מזרח אסיה כמו מיאנמר, שהעבירו בשנת 2017 389 מיליון דולר לבני משפחה ואהובים בבית. בשל עמלות גבוהות הנגבות משירותי העברת כספים מהזרם המרכזי והיעדר ניירת, מהגרים רבים פונים לעיתים קרובות לשירותי מחתרת שעלולים להיות לא אמינים ולעתים קרובות גובים דמי ניצול. מטבעות מטבעות המשרתים שוק זה, כגון THBEX שהונפקה על ידי ספק שירותי התשלום הקריפטו Everex, יכולים להבטיח שהעברות כספים לא רק יגיעו יקיריהם ישירות, אלא גם יכולות לחסוך מהגרי עבודה מתשלום דמי סחיטה. 

השימוש במטבעות נדל”ן למסירות כסף בתאילנד ובמיאנמר הם רק שתי דוגמאות למקרי השימוש הרבים שלהם. לאחר שקיבלו סכומי העברות עצומים בסך 33 מיליון דולר בשנת 2018, הפיליפינים הם בין מקבלי ההעברות המובילים בעולם, כאשר מטבעות הכוכבים ממלאים תפקיד מרכזי בהקלת תנועת הכספים במדינה ומחוצה לה. בפיליפינים, ספק שירותי העברת הכסף ביטספארק פיתח באופן דומה את ה- stablecoin של PHP שמגובה כנגד פסו הפיליפיני במטרה להקל על שיטות תשלום יעילות ומשתלמות יותר לסוחרים ולמשתמשים כאחד.. 

אפילו חובבים העוסקים לעתים קרובות במבצעי מטבעות קריפטוגרפיים יכולים לקצור את היתרונות של מטבעות מטבעות כאשר הם הופכים את ההחלפות בין מטבעות קריפטו לפיאט לנגישים יותר קלים וזולים בהרבה.. 

מטבעות מטבעות הם אכן צעד מרכזי למרחב הקריפטו; וככל שהוא זוכה לאימוץ, האפשרויות למקרי השימוש בהם יכולות להיות אינסופיות. זה עולה בקנה אחד עם עליית אסיה כמעצמה כלכלית מרכזית הרואה צמיחה דינמית בפעילות המסחרית והפיננסית. אחרי שאמרנו את זה, אין ספק שמטבעות שכבות יכולים לתרום לצמיחה זו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me