STO לעומת IEO, מה ההבדל ומתי סטארט-אפים צריכים לבחור אחד

STO טוב יותר מכונה הצעת אסימון אבטחה מייצגים חוזה השקעה שמגובה בנכס השקעה בסיסי, למשל. מניות, קרנות, אגרות חוב ואפילו נאמני השקעות נדל”ן. אסימון אבטחה מייצג בעלות על המידע על מוצר ההשקעה שרשום בבלוקצ’יין. ניתן לראות STO כגישה היברידית להצעות התחלתיות מסורתיות (IPO) ול ICOs מטבעות קריפטוגרפיים מכיוון שיש חפיפה בין שתי שיטות הגיוס..

IEO הידוע יותר בשם הצעת חליפין ראשונית מייצג אירוע גיוס תרומות שעליו מפקחת בורסת מטבעות חליפין. זאת בשונה מ- STO בהם צוות הפרויקט עצמו מבצע את גיוס הכספים. הבורסות מציעות IEO באמצעות כניסות השקה שונות ומאפשרות למשתמשים לרכוש אסימונים ישירות בכספים המאוחסנים בארנקי החליפין שלהם..

היסטוריה קצרה של STOs

ICO שלטו בראשם בשנת 2017 כ- cryptocurrency השוק השתגע. עם זאת, קיומן של הונאות רבות בחלל הפך לדאגה מרכזית גם בקרב המשקיעים והרגולטורים. בשנה שלאחר מכן בשנת 2018 ראינו את בועת ה- ICO מתפוצצת, ומשקיעים רבים נעשו ספקנים בתעשייה. הרגולטורים גם הגבירו את מאמציהם במטרה לקבוע כמה כללים ולהגן על המשקיעים.

ככל שגל ה- ICO דעך, צורה אחרת של גיוס כספים החלה להתעורר. כזה שביקש לטפל בחסרונות ה- ICO על ידי הצעת אסימונים המווסתים באופן מלא ומקשה על קיום ההונאות. הרגולטורים אילצו בעיקר את המעבר הזה כמו ה- SEC, כאשר הם ביקשו לקבוע את חוק ניירות הערך לכל ההיצע האסימוני.

זה הוביל להולדתם של STO שניתן לתאר בפשטות כ- ICO העומדים ברגולטור של המדינה שהם מוצעים להם..

על פי דו”ח שפורסם לאחרונה על ידי InWara, חברת ניתוח נתונים המתמקדת ב- ICO, יש פחות ICO שצצים החל משנת 2019. לעומת זאת STOs נמצאים במגמת עלייה. ברבעון הראשון של שנת 2019 STOs ראו עלייה של 135% עם למעלה מ- 45 פרויקטים שהושקו השנה לעומת הרבעון האחרון של השנה שעברה.

היסטוריה קצרה של IEOs

ICOs לא רק נתן השראה לעליית ה- STOs, אלא גם לזה של IEOs. צורת גיוס כספים חדשה בה מוצעים אסימונים על ידי הבורסות והם רשומים מיד עליהם. ה- IEO הראשון התקיים בשנת 2017 למרות שהדגם החדש לא משך תשומת לב רבה עד תחילת השנה.

Binance, בורסת הקריפטוגרפים הגדולה בעולם חלוצה בצורה חדשה זו של מכירת אסימונים באמצעות פלטפורמה חדשה, ה- Binance Launchpad. הפלטפורמה הבטיחה לתמוך לפחות באסימון אחד בכל חודש בשנת 2019, ועד כה השלימה שלוש מכירות אסימונים שכולן זכו להצלחה רבה. באמצעות משטח ההשקה, BitTorrent הצליחה לגייס מעל 7 מיליון דולר, Fetch.Ai גייסה 6 מיליון דולר ורשת סלר הצליחה לגייס 4 מיליון דולר תוך מספר דקות..

IEOs מסייעים לבורסות להזרים נזילות בפלטפורמות שלהן והצלחת ה- Binance Launchpad עוררה בורסים אחרים למהר להשיק פלטפורמות מכירה סמליות משלהם. עד כה יש למעלה מחמש עשרה בורסות קריפטוגרפיות מובילות שכבר החלו במזימות משגר משלהן. לצפייה ברשימה המלאה של כל הבורסות המציעות כרגע IEO, תוכלו לבדוק מאמר זה שכתב ארתור בויצוב, סגן נשיא אחת מסוכנויות הגיוס הטובות ביותר אסימון עדיפות.

STO לעומת IEO: ההבדלים בין STO ל- IEO

IEOs מיועדים לפרויקטים המבקשים להשיק אסימוני שירות. אסימוני השירות מייצגים יחידות חשבון עבור הרשת בה הם מונפקים. ככל שהרשת צומחת, השירות רב יותר באסימון מכיוון שמספרם קבוע. ככל שגודל הרשת ומספר העסקאות גדל כך גדל הביקוש לאסימונים.

אסימוני השירות נותנים למחזיקי האסימון את הזכות להשתמש ברשת וגם את הזכות לנצל את הרשת באמצעות הצבעה.


למרות זאת, אסימונים אלה צריכים להיכשל במבחן האווי מכיוון שהדבר יכשיר אותם כאסימוני אבטחה.

מתי סטארט-אפים צריכים לבחור STO

אסימונים לאבטחה צריכים לעבור את מבחן האווי. הבדיקה מכתיבה כי נכס צריך לעמוד בתנאים הבאים; להיות השקעה של כסף, להיות השקעה בארגון משותף והמשקיעים מצפים להרוויח מעבודת היזמים וכל צד שלישי אחר.

במילים אחרות, אסימון אבטחה מייצג חוזה השקעה עם בעלות חוקית על נכס פיזי או דיגיטלי כמו נדל”ן או תעודות סל ורבים אחרים. עם זאת, יש לאמת את הבעלים באמצעות הבלוקצ’יין.

זה מאפשר למחזיקי אסימון אבטחה להחליף את האסימונים בנכסים אחרים, להשתמש בהם לבטוחות כדי לגשת להלוואה ולאחסן אותם בארנקים שונים..

אולי תרצה גם: האם שנת 2019 היא STO (הצעות אסימון אבטחה)?

יתרונות STO

תאימות לתקנות

היתרון מספר אחד של STO הוא שהם תואמים לתקנות. אם הם אמורים לפעול בארה”ב, עליהם להגיש בקשה לפטור אצל ה- SEC כדי להבטיח שהם לא יתמודדו עם הפסקות וימנעו מההוראות בעתיד כמו שהיה המקרה עם ICO רבים..

שְׁקִיפוּת

STOs מספקים שקיפות מלאה למשקיעים שלהם, וזה מאפשר להם לראות את כל האסימונים שהונפקו, שהובטחו אפילו לאלה שהוכחו.

הֲגָנָה

מאחר שמוסדרים STO הם מדרבנים את כניסתם של משקיעים חדשים לשוק מבלי לדאוג להונאה.

ערך פנימי

בניגוד לאסימוני השירות המייצגים בעיקר גישה עתידית לשירות או מוצר של חברה מנפיקה, STO מייצגים בדרך כלל את האינטרס הבסיסי בשיתוף רווחים, זכויות הצבעה, עניין בהון, דיבידנדים והטבות אחרות שמשקיעיהם יכולים להשיג.

היתרונות של IEO

גיוס כספים במהירות

פרויקטים יכולים לגייס כספים במהירות לאור כל ההייפ שמקיף כיום IEO. אם לשפוט לפי מכירות האסימונים שהתרחשו עד כה, IEO ממוצע של כמה שניות עד כמה דקות כדי לעמוד בכובע הקשיח שנקבע להם..

אמון

ניתן לבטוח ב- IEO – מכיוון שחילופי מטבעות קריפטוגרפיים מבצעים בדיקת נאותות שלהם על ידי סינון כל פרויקט שהם מבקשים להשיק בפלטפורמה שלהם, המשקיעים לא צריכים לדאוג לגבי הלגיטימיות של הפרויקטים..

בִּטָחוֹן

IEOs מציעים הגנה הן על מנפיק האסימונים והן על המשקיעים מכיוון שבורסות מטפלות בתהליך KYC ו- AML.

רישום מהיר

הפרויקטים מובטחים כי רשימות האסימונים שלהם יופיעו במהירות, מה שהופך את התהליך לקל יותר עבור מנפיקי הפרויקט.

חסרונות STO

בדיוק כמו לכל הצעות אסימון אבטחה יש גם חסרונות

ציות מורכבות

אף על פי שהם נמצאים בבלוקצ’יין ובצורה מסומנת, אסימוני האבטחה עדיין נופלים בתקנות אבטחה קיימות. ככזה, חברות המנהלות STO עדיין יצטרכו לעמוד באותן תקנות בהן הן היו מציגות הנפקה. היותו מסומן אכן מסייע במסחר טוב ומהיר יותר, המורכבות של תקנות משפטיות בתחומי שיפוט מרובים עדיין טומנת בחובה סיכון ומעכב יתרונות.

דרישת פלטפורמה

STO’s עשויים להיות מהירים אך הנפקתם אינה קלה. בכל הנוגע לגיוס הון באמצעות ניירות ערך מסורתיים, העבודה קלה מעט יותר מכיוון שהם אינם דורשים פלטפורמה להפעלת מימוש גיוס ההון. אך עבור STO צוות הפרויקט צריך ליצור אסימונים משלו וכן פלטפורמה לניהול מכירתם. זהו ההיבט המכריע ביותר ב- STO ואם החלק הטכנולוגי המכריע הזה שגוי והפרויקט יסתיים בבלגן הכלכלי והמשפטי.

שוק המתהווה

בהיותם המצטרפים האחרונים בעולם גיוס ההון, ל- STO אין שום דבר שנבדק בהרחבה לטווח הארוך, מה שמגדיל את הסיכון הן לעסק והן למשקיע. אמנם קיים סיכון מנוי, אך הסיכון הגדול יותר הוא של עמידה לא ברורה. אמנם אין תקדים משפטי רב להסתמך עליו והרגולטורים יכולים לשנות את דעתם בכל עת ולהביא לזה סוף.

חסרונות ה- IEO

בטיחות חילופי חילופים

אמנם הבטיחות של ה- IEO קשורה לחילופי דברים, אך חילופי הדברים האלה עדיין רגישים להונאה ומשאבה & תוכניות dump, במיוחד קטנות יותר שאינן עוסקות בהון המותג שלהן.

מניפולציה במחירים

בעוד ש- IEO נחשבים בטוחים יחסית למשקיעים, מניפולציות מחיר פוטנציאליות על ידי משקיעים המחזיקים ברוב המטבעות, אותה נושא שחווינו עם ICO.

הגבלת משקיעים מסוימים

ה- IEO יהיה מוגבל לבורסה מסוימת, מה שמקשה על חלק מהמשקיעים להשתתף אם אין בבעלותם חשבון באותה בורסה. זה דורש הליך KYC נוסף וזמן אישור חשבונות שהופך אותו למאוד לא נוח עבור הרבה משקיעים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map