banner
banner

מה זה Bakkt? | חשיבות והשפעת שוק

מה זה בקקט

היום נבחן את פלטפורמת העתיד של Bakkt וננתח איזו השפעה יכולה להיות לה על שוק הקריפטו בשנת 2020.

מה זה בקט?

Bakkt היא פלטפורמה פתוחה שמטרתה להציע מגוון מגוון של שירותי מטבעות קריפטוגרפיה, כולל מסחר ואחסנה.

Bakkt הוקמה על ידי אותה חברה שיצרה את בורסת ניו יורק ונכנס לשוק עם רשימת תמיכה חזקה של חברות גדולות, כמו BCG, מיקרוסופט וסטארבקס. שותפים מובילים אחרים מתעשיית הקריפטו כוללים את Pantera Capital, Fortress Investment Group, Eagle Seven, Galaxy Digital, Protocol Ventures, Susquehanna International Group ו- Horizons Ventures..

חילופי בין יבשות, חברת האם של בקקט, הודיעה באוגוסט 2018, כי יש להן תוכניות להשתמש בשירות הענן של מיקרוסופט, Azure, כדי “ליצור מערכת אקולוגית גלובלית פתוחה ומוסדרת לנכסים דיגיטליים.” ICE מפעילה 12 בורסות ושווקים מוסדרים, כולל בורסות ICE בארה”ב ובקנדה, בורסות העתיד Liffe באירופה וכן הבורסה בניו יורק (NYSE).

בנוסף לכלול שווקים מוסדרים פדרליים ושירותי עזר, הפלטפורמה תכלול גם המרות ביטקוין לפיאט, שהיא תכונה נדירה בבורסות קריפטוגרפיות בגלל סיבוכים רגולטוריים.

The-Bakkt

cryptonewsz.com

הפלטפורמה תוכננה לתת מענה להשקעות מוסדיות עבור משתמשי הקריפטו. באקט ראה את רצונם של משקיעים מוסדיים להסתבך בקריפטוגרפיה והחליט לספק נגזרות קריפטו, כמו חוזים עתידיים של ביטקוין..

מרבית תחום ההשקעות המוסדי של ימינו עוסק במניות, איגרות חוב ומכשירים פיננסיים מסורתיים אחרים. על ידי משיכת הכסף הזה לקריפטוגרפיה, זה יגדיל את שווי השוק הכולל של התחום בצורה אדירה.

פירוש הדבר שבקט יחשוף משקיעים מוסדיים לשוק של 270 מיליארד דולר בשנה.

“בהבאת תשתית מוסדרת ומחוברת יחד עם יישומים מוסדיים וצרכניים לנכסים דיגיטליים, אנו שואפים לבנות אמון במחלקת הנכסים בקנה מידה עולמי, התואם את הרקורד שלנו בהבאת שקיפות ואמון לשווקים שלא היו מוסדרים בעבר. ההצהרה מייסד ומנכ”ל Exchange Intercontinental Exchange, ג’פרי ספריכר.

לסיכום, מה זה בקט: בורסת עתידית בקריפטו המציעה חוזי ביטקוין שנמסרו פיזית ליום אחד וכן שירותי אחסנה פיזית, אשר יבוטחו על ידי קרן ערבות. הפלטפורמה תאפשר ללקוחות קמעונאיים, מוסדיים וסוחרים גישה לשווקי נכסים דיגיטליים באופן מאובטח, יעיל ותואם לחלוטין.

בנוסף ליתרונות החדשים הללו, זרם של כסף מוסדי יביא לגיטימציה רבה יותר לשוק הקריפטו ויקדם את תהליך השגת הקבלה והאימוץ של המיינסטרים..

ציר הזמן של בקט

ב- 22 ביולי, Bakkt התחיל לבדוק את פלטפורמת Futures Bitcoin שלו. הפרויקט מעכב את השקתו של חוזי החוזים העתידיים זה זמן מה, מכיוון שהחברה נתקלה במכשולים רגולטוריים וטכניים רבים..

בספטמבר סוף סוף השיקו בקט את חוזה העתיד שלהם בביטקוין.

החוזים שלנו כבר קיבלו את אור ירוק מ- CFTC באמצעות תהליך האישור העצמי ובדיקות קבלת המשתמש החלו. באישור משרד השירותים הפיננסיים של מדינת ניו יורק ליצור חברת Bakkt Trust, אפוטרופוס מוסמך, מחסן Bakkt ישמור על ביטקוין על חוזים עתידיים שנמסרו פיזית. זה מציע ללקוחות בהירות רגולטורית וחסרת תקדים לצד חליפין מוסדרים ונגישים ברחבי העולם בשוק שאינו מוגן בתשתית מוסדית..

אך בעוד שאנשים ציפו שזה יעלה את מחיר הביטקוין, ההפך קרה. לאחר השקת חוזי BTC העתידייים שלה, זרקו שווקי הקריפטו 10 מיליארד דולר.

כאשר CBOE השיקה את החוזים העתידיים שלה בביטקוין בשנת 2017, הדבר הוביל לעלייה במחיר הביטקוין, והניב את שוויו ליותר מ- 15,000 דולר..

אך תקופת התיקון והדוב שבאה לאחר מכן, שבסופו של דבר גרמה ל- CBOE לסגת מההנפקה העתידית של ביטקוין. החוזים העתידיים של מרכנת החליפין בשוק שיקגו הפכו לפיכך לספק היחיד של חוזים עתידיים בביטקוין בשוק.

גם אם חוזה החוזים העתידיים הפיזיים של בקקט התחיל לאט יותר בהשוואה ל- CBOE, לאחרונה החל היקפו להראות שיפורים מסוימים, כאשר החוזים העתידיים החודשיים רשמו היקף מסחר של 120 מיליון דולר מאז השקתו.

חוזה עתידי של ביטקוין

en.cryptonomist.ch

בקקט סחר 71 חוזים עתידיים בביטקוין ביום הראשון שלו, וכעת הוא סחר 224 חוזים חודשיים מאז ההשקה.

ההשפעה על ביטקוין אמנם לא ניכרה, אך מספר חוזי העתיד של ביטקוין הנסחרים בפלטפורמה גדל משמעותית ורשם עלייה של 800% בעסקאות היומיות במחצית הראשונה של אוקטובר..

לאחרונה, ב -9 בדצמבר, שלושה חודשים בלבד לאחר שהשיק את מוצר החוזים העתידיים המיוחל והפוטנציאלי של הביטקוין, ביטק עלה לאוויר עם אופציות הביטקוין שלו וחוזי החוזים העתידיים שסולקו. זה מסמן גם את השקת האופציות הראשונות של ביטקוין המפוקחות בארה”ב.

“בהתחלה עם החוזים העתידיים החודשיים של Bakkt Bitcoin (USD), יש לנו חוזה אמת מידה המספק את הבסיס לפיתוח מוצרים משלימים על פי צרכי הלקוחות שלנו”, נכתב בפוסט בבלוג..

מחיר חוזה האופציות של בקקט יתומחר בהתאם למוצר הפיזי הקיים שלו, בעוד שהאופציות של CME עוקבות אחר מדד הביטקוין הקנייני שלהן.

מה עושה בקקט בשוק הקריפטו?

כפרויקט שהושק על ידי הבורסה בניו יורק, בנוי על טכנולוגיית מיקרוסופט, ומגובה על ידי משקיעים מוסדיים שכבר היו על הסיפון, כיצד יכול Bakkt להשפיע על שוק הקריפטו?

אף על פי שמבחינת חובבי הקריפטו, השקת החוזים העתידיים בביטקוין היא פריצת דרך מדהימה עבור תעשיית הקריפטו, עדיין די קשה לחזות את המשמעות של ההשקה של בקקט..

אם מחיר הביטקוין יגיע שוב למאה אלף דולר בשנה הבאה, ישנן השערות שהדבר נבע מזרם של מאות מיליארדי דולרים ממשקיעים מוסדיים. אך גם אז, לא ניתן לייחס גידול כזה רק לבקט בלבד. יהיה עליכם לשלול את כל הגורמים האחרים שיכולים להעלות את המחיר. עם זאת, לא ניתן היה לשלול לחלוטין שבקט היה תורם במידה מסוימת לזינוק ב- BTC ובהרחבה לשוק הקריפטו..

בשנת 2020 יתקיים גם אירוע גדול לביטקוין, שכן תגמול הכרייה יחלש בין 12.5 ל- 6.25. היו הרבה ספקולציות ותחזיות בנוגע לאופן שבו לפני מחצית מחירם של BTC ומוצרים פיננסיים מבוססי BTC יופיעו עלייה..

COO של Bakkt נראה גם זהיר לגבי החיזוי של שוק החוזים העתידי שלו, בקורלציה לאירוע החציון של Bitcoin בשנת 2020..

Bakkt בשוק הקריפטו

criptotendencia.com

האם בקט יניע אימוץ?

ההנחה היא שאם בקקט יעלה על כך כל כך הרבה משקיעים מוסדיים מוסמכים, זה יהיה רק ​​עניין של זמן עד שיצטרפו מפלגה חברות גדולות אחרות. תרחיש זה עשוי להתפתח אם בקקט ימשיך לעמוד בתנאי הכללים של SEC ויקבל אישור לכל פעולותיו ומוצריו בעתיד.

כמו כן, אם משקיעים גדולים יאשרו את הפעילות של בקט, זה עשוי לחייב גם משקיעים קטנים להסתבך עם הפלטפורמה, מכיוון שהקפדה עליהם תעורר אמון. מכיוון ששוק הקריפטו נחשב בספקנות רבה בגלל אזורים אפורים רגולטוריים רבים, גיבוי ואישור לגיטימי עשוי לפתות יותר אנשים לקיים אינטראקציה עם קריפטו..

כמו כן, מוצרי בקקט משמשים כנקודת כניסה בטוחה לשוק על ידי נקיטת גישה שמרנית יותר להציע ביטקוין ככלי השקעה.

מנקודת מבט טכנולוגית, Bakkt בנוי על פלטפורמת שירותי הענן של מיקרוסופט Azure, ומכיוון שמיקרוסופט היא שחקנית גדולה בתחום המחשוב האישי ושווקי התוכנה הכללית, זה יכול להוביל למפתחים קטנים יותר לשילוב האפשרויות של Bakkt במוצרים שלהם..

לא ידוע כי חברות מייצרות יישומים או פלטפורמות באמצעות טכנולוגיה שעדיין לא מותאמת בקנה מידה גדול יותר. עם חותמת האישור של מיקרוסופט, סביר להניח שמפתחים יהיו בטוחים יותר בשילוב Bakkt.

סיכום

עכשיו שאתה יודע מה זה Bakkt ואיך זה עובד, ייתכן שיהיה לך מושג רחב יותר כיצד זה יכול להשפיע על שוק הקריפטו. כמו כל סוג של תחזית, קשה לחזות במדויק את השפעתו של בקקט על השנה הקרובה, אז אנא קח את כל הספקולציות האלה עם גרגר מלח..

תמונה מוצגת: namecoinnews.com

הערה: פוסט זה פורסם במקור ב -18 בדצמבר 2018 והוא עודכן לחלוטין בשלמותו ובאמינותו של התוכן ב- 14 בדצמבר 2019..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me