סקירת וונצ’יין: מבוא ל- WAN

בסקירת וונצ’יין של היום ננתח את המאפיינים העיקריים ואת ההתקדמות העתידית, כדי לראות האם כדאי להשקיע במטבע החופשי הזה.

מה זה וונצ’יין?

וונצ’יין הוא ספר חשבונות מבוזר עצמאי שנועד לספק תקשורת בין חסימות שונות, בין אם הן ציבוריות או פרטיות. הפלטפורמה משמשת גם כמערכת בנק מבוזרת, בה הצדדים מסוגלים ליצור אסימונים ונכסים דיגיטליים משלהם על ידי בניית שוק על גבי תשתית וונצ’יין..

הפלטפורמה אינה כוללת פונקציות העברת קריפטו בלבד. המשתמשים מסוגלים לבנות שורה של יישומים פיננסיים באמצעות חוזים חכמים, פרוטוקולי הגנת פרטיות ומקומיים Wancoin (WAN) אסימון בנוסף לדברים אחרים.

איך עובד ונצ’יין?

למרות ש- Wanchain נבע ממזלג של Ethereum, הפרויקט פועל על בלוקצ’יין מובהק, והאסימון המקורי שלו Wancoin (WAN) אינו מבוסס על פרוטוקול ERC20. הפלטפורמה מבוססת על תשתית מורכבת המורכבת מחלקים רבים:

פרוטוקול קונצנזוס

Wanchain מיישם את פרוטוקול הקונצנזוס Proof of Stake (POS) להקמת הסכם בין משתתפי הרשת. מכיוון שחסימות אחרות שפותחו ב- Wanchain דומות ל- Wanchain, הדבר מקל על המנגנון החוצה שרשראות המספק יכולת פעולה הדדית מוגברת..

עסקאות עובדות כמו אלה שבאתרום, אך ההבדל הוא שהן כוללות הגנה על פרטיות באמצעות יישום תוכנית חתימת טבעת. חתימות טבעות משתמשות בקריפטוגרפיה של עקומת אליפטי, ויוצרות כתובת חד פעמית (OTA) המספקת אנונימיות מוחלטת לחותם על עסקה ובמקביל מאפשרת לאמת את חתימת השולח הספציפי.

שילוב בין שרשראות

פרוטוקול התקשורת הרשתית מאפשר העברת נתונים בין רשתות אחרות ל- Wanchain. פרוטוקול התקשורת מבוסס על שלושה מודולים:

מודול רישום: רושמת את שרשרת המקור של העסקה יחד עם הנכס שהועבר

מודול העברת נתוני עסקאות צולבות: מעביר את בקשת העסקה הרשתית לוונצ’יין, מזהה אם צומת האימות מחזיר הצלחה או לא ומטפל בעסקה החוקית מצומת האימות לשרשרת החיצונית


מודול שאילתת מצב עסקה: עוקב אחר העסקה ומעמדה

פרוטוקול התקשורת הרשתית עושה שימוש בחוזים חכמים על מנת להקל על המרת נכסים ל- Wanchain ולהיפך.

אנונימיות לעסקת אסימון חוזה חכם

Wanchain בין רשתות החסימות הראשונות שמיישמת בחוזים החכמים שלה תכונת פרטיות. על ידי יישום חתימות טבעת ויצירת כתובות חד פעמיות הפלטפורמה אנונימית עסקאות.

בנוסף, וונצ’יין מייצר כתובת חדשה לכל עסקה, מה שמסכל כל ניסיון למעקב אחר דפוסי העסקאות.

תוכנית יצירת חשבונות נעולים

וונצ’יין מפעילה תוכנית ייצור חשבונות נעולה כדי להבטיח את אבטחת המפתחות והכספים כאשר יש גורם מעורב יותר. המערכת מבוססת על תכנית השיתוף הסודית של שמיר, המחלקת את המפתח לחלקים ומפיצה אותם לכל הגורמים המעורבים..

Wancoin (WAN)

Wancoin (WAN) הוא האסימון שמניע את פלטפורמת וונצ’יין. עסקאות דורשות סכום WAN ספציפי, ויש לשלם פיקדונות אבטחה עבור WAN עבור צמתים לאימות שרשרת.

107.1 מיליון אסימונים נמכרו במהלך ה- ICO שלהם, וגייסו כספים של מעל 120,000 ETH. האסימונים שנמכרו ב- ICO מייצגים 51% מההיצע. כספי ה- ICO חולקו על ידי הצוות בהתאם:

  • 60 אחוזים: מחקר ופיתוח
  • 10 אחוזים: פיתוח קהילתי
  • 10 אחוז: שיווק
  • 10 אחוזים: תשתיות
  • 10 אחוזים: פעולות יומיומיות

מחיר ה- WAN כרגע הוא $ 0.310378 דולר, עם היצע שוטף של 106,152,493 WAN, שמייצר שווי שוק של 32,947,379 דולר. הקריפטו מדרג 103 על פי שווי השוק שלה.

איפה ניתן לקנות WAN

לא כל כך הרבה בורסות התומכות במסחר WAN. הבורסות הבאות מפרטות צמדי מסחר WAN: Binance, Bitbns, Bitkub, Bitrue, DragonEX, Huobi Global, KuCoin. המטבע נסחר בעיקר מול BTC ו- ETH, אך ישנן גם אופציות כנגד XRP, BNB, INR ו- THB.

Binance היא הבורסה עם נפח המסחר הגבוה ביותר בכל 24 שעות, המהווה 53%, 4% מכלל נפחי המסחר ב- WAN.

היכן לאחסן WAN

יש לאחסן מטבעות WAN בארנק הרשמי של וונצ’יין המסופק על ידי הצוות. הארנק תואם למחשבים הפועלים במערכות הפעלה Windows, Mac ו- Linux. הארנק תומך כרגע רק ב- WAN ו- ETH, אך בהמשך הוא יוסיף עוד קריפטו.

מפת דרכים והתקדמות עתידית

מאז הקמתם בשנת 2016 והשקת ICO בשנה שלאחר מכן, הפרויקט ראה הישגי יעד רבים. בתחילת שנת 2018 השיקה וונצ’יין את ה- mininnet שלו, שהציג הגנת פרטיות, וואן ארנק, ה- Wancoin ו- Blockchain Explorer..

ביולי 2018 Wanchain 2.0 שוחרר. שחרור זה הביא לפעולה הדדית עם את’ריום. המהדורה הצפויה הבאה היא גרסה 3.0, שתכלול יכולת פעולה הדדית עם ביטקוין. לאחר מכן מתוכננת מהדורת 4.0 הכוללת שילוב רשתות פרטיות.

סיכום

Wanchain הוא פרויקט בלוקצ’יין המיישם חוזים חכמים בין-שרשרתיים עם פרטיות כדי להציע יכולת פעולה הדדית מוגברת בין כל רשתות החסימה ומאפשר למשתמשים לבצע אנונימיות.. 

תמונה מוצגת: Hacker Noon

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map