ראיון: מנהיגי הקריפטו המובילים מדברים על טיוטת הצעת חוק לכלא ל -10 שנים

“אל תיבהל!” העצות של מרבית מנהיגי הצפנה המובילים בהודו לחובבי הקריפטו וחובבי הקריפטו. ברור שטיוטת הצעת החוק לכלא ל -10 שנים התגלתה כמהלך פאניקה עבור חובבי הקריפטו בהודו שחיכו זמן רב לשמוע תקנות ידידותיות לקריפטו מצד פקידי ממשלת הודו.

במציאות, רוב ההודים מאמינים כי טיוטת הצעת החוק האחרונה לכלא בת 10 שנים דיווח מאת בלומברג קווינט הוא חצי אמת או קליקביט. בהתבונן בדיון המתמשך, עורכי קינגייפ הגיעו בנפרד למובילי הצפנה בהודו, כולל:

כדי לברר את עמדותיהם לגבי שלושה היבטים מרכזיים סביב דוח הצעת החוק.

 • עד כמה דיווח בלומברג נכון? מה דעתך על היבט הכלא ומצד שני הצגת רופי דיגיטלי?
 • מה הטעם שלך באישור דוח טיוטה (אם חדשות בלומברג הן לגיטימיות)? האם זה יעבור או שלא יבחינו בו ממש כמו טריפל טאלק?
 • מנהיגי הקריפטו (פומפיאנו, בארי סילברט, CZ ואחרים) חושבים שאם ביל יעבור, זה באמת יניע את האימוץ. מה דעתך על ההשפעה האפשרית אם ביל יעבור?

תובנות של נישל שטי, מנכ”לית Exchange Crypto Exchange WazirX

קינגייפ | נישל שטיקינגייפ | נישל שטי

קינגייפ – עד כמה דו”ח בלומברג נכון? מה דעתך על היבט הכלא ומצד שני הצגת רופי דיגיטלי?

נישל שטי – אין דרך לאמת את הסיפור הזה. אך בתום לב, אני מקווה שבלומברג אינו ארגון שידפיס חדשות ללא כל מקור אמין.

אז בהנחה שהם אכן שמו את ידם על הצעת חוק הצפנה, יש כמה דברים שאנחנו צריכים להיות מודעים אליהם.

 1. זו רק טיוטת המלצה של ועדת Subhash Garg. רק הזמן יגיד אם ממשלת הודו מקבלת זאת או לא.
 2. יש סיכוי שהמאמר מצטט את תקופת המאסר ואת האיסור המלא מבלי להבין את כל הטיוטה. מכיוון שטיוטת המסך המשותפת על ידי מחבר בלומברג מדברת על “סעיף 8” מסוים בטיוטה המציין אילו פעילויות ייחשבו לחוקיות. הכותב לא שיתף את סעיף 8 ובשל כך אי אפשר לומר אם האיסור והמאסר הזה מיועד לציבור הרחב או למי שמתמודד עם הלבנת הון וטרור באמצעות Crypto.

אם תקופת המאסר מיועדת לציבור הרחב אז זו נקודת מבט מצערת מאוד. זה מכוון ישירות למיליוני אוכלוסיית אלפי שנים בהודו. אם נכון, הצעת החוק הזו תסכן את מעמדה של הממשלה בעיני אלפי השנים. הם יראו בכך פגיעה בחופש הכלכלי שלהם, בחופש האינטרנט כמו גם בחופש שלהם לחדש.

מבחינת הרופי הדיגיטלי, אם הצעת החוק אכן דנה בכך, אז שוב, היא פשוט מראה על חוסר ההבנה של בלוקצ’יין וקריפטו. כל אדם עם מספיק הבנה טכנית יגיד לך שהממשלה אינה זקוקה לבלוקצ’יין בכדי להשיק מטבע משלה. יש לנו כבר INR כסף דיגיטלי ואנשים כבר משתמשים בו. Crypto עובד במקום שאין רשות מרכזית וממשלות לא צריכות ליצור בכוח אסימון קריפטו משלהן אלא אם כן יש מקרה שימוש חדש לגמרי שעליו הם חושבים.

קינגייפ – מה הטעם שלך באישור דו”ח טיוטה (אם חדשות בלומברג הן לגיטימיות)? האם זה יעבור או שלא יבחינו בו ממש כמו טריפל טאלק?

נישל שטי – אני מאמין בראש הממשלה שלנו מר נרנדרה מודי. הוא בעל ידע טכנולוגי ותמיד היה תומך בצמיחה הכלכלית של הודו. Crypto מייצרת מקומות עבודה ויצירת עושר עבור אינדיאנים וראש הממשלה שלנו לא מתכוון לתת להודו להחמיץ את ההזדמנות הזו.

חוץ מזה, איסור על Crypto יוביל לבריחת מוח. מגזר הטכנולוגיה ההודי לעולם לא יקבל שום עבודה הקשורה לקריפטו או השקעות הקשורות לקריפטו. זה יוביל להפסד הכנסות של מיליארדי דולרים עבור הודו.

דעתי היא כי הצעת חוק כה דרקונית לא תועבר על ידי הודו.

זה פשוט מאוד אם השרים שלנו פשוט שואלים “איזו מדינה אחרת העבירה חוק כזה?” התשובה תהיה “אין”. אם השרים הנבחרים בהודו נוקטים גישה מושכלת בנוגע להצעת חוק כזו, כולם הולכים להיות נגדה.


קינגייפ – מנהיגי הקריפטו (פומפליאנו, בארי סילברט, CZ ואחרים) חושבים שאם ביל יעבור, זה באמת יניע את האימוץ. מה דעתך על ההשפעה האפשרית אם ביל יעבור?

נישל שטי –

 1. אלפי משרות הצפנה הנוכחיות יאבדו
 2. מיליוני אפשרויות עבודה פוטנציאליות יאבדו
 3. השקעות של מיליארדי דולרים יאבדו
 4. בִּרִיחַת מוֹחוֹת
 5. זה יוליד ידע בתחום האפס של Crypto בהודו
 6. הודו הופכת לאומה הגדולה הראשונה שמיישמת איסור כזה
 7. הודו לעולם לא תוכל ליישם זאת מכיוון שאין טכנולוגיה לאסור קריפטו
 8. השוק השחור לקריפטו יעלה בהודו

באופן מוזר, אם הסיבה לאיסור היא הפסקת הלבנת הון, החלק המפתיע הוא שאיסור אינו משפיע על הלבנת ההון. הם עדיין יוכלו להמשיך להלבין כסף מכיוון שכפי שאמרתי קודם, אין שום טכנולוגיה שיכולה לאסור קריפטו.

זה רק האזרח הפשוט של הודו שמושפע לרעה מאיסור כזה.

תובנות מאת וארון סתי, עורך דין בלוקצ’יין הודי מפורסם

וארון סתיקינגייפ | וארון סתי

קינגייפ – עד כמה דו”ח בלומברג נכון? מה דעתך על היבט הכלא ומצד שני הצגת רופי דיגיטלי?

וארון סתי – אף שדיווחי בלומברג קווינט סותרים את התשובות לבקשת זכותנו למידע שהוגשה לבנק המילואים, שקבעו כי ל- RBI אין שום ידיעה על טיוטת הצעת חוק לאיסור הצפנה בהודו, אולם העדויות הרשומות גורמות לנו להרגיש כי בוודאי מתנהלת תקשורת בין-משרדית והרעש סביבו אינו מוצדק. אם כי עדיין אין שום דבר זמין באופן רשמי ברשות הציבור בנוגע להצעת חוק שכזו, לפיכך ברצוני לשריין את מחשבותיי עד להוצאת הודעה רשמית.

נראה כי השקפתנו על תקופות מאסר של עד 10 שנים במסגרת הצעת החוק המוצעת, היא הרחקה מהוראות דומות הקיימות בחוק למניעת הלבנת הון בהודו, אלא שנראה כי גם עונש פי 3 על רווחי הקריפטו להיות דומים להוראות סעיף 271 (ג) לחוק מס הכנסה הקיים בהודו.

אנו סבורים כי הוראות כאלה כרגע הן הצעות בלבד והן עשויות להיות חלק מהצעות החוק הסופיות המוצעות על ידי הפרלמנט כחלק מההליך הרגיל..

השאלה הנוגעת להנפקת רופי דיגיטלי רשמי נשאלה על ידינו בזכות הגשת בקשה למידע ל- RBI. עם זאת, הם כיוונו את התשובה למחלקה לענייני כלכלה, אלא אם כן תשובה כזו תינתן על ידיהם, איננו יכולים עדיין להגיב מה הרעיון של מונח כזה

קינגייפ – מה הטעם שלך באישור דו”ח טיוטה (אם חדשות בלומברג הן לגיטימיות)? האם זה יעבור או שלא יבחינו בו ממש כמו טריפל טאלק?

וארון סתי -המסע של שטר לאקט הוא די ארוך ומסובך. כך שנותר לראות בסעיפים הנוכחיים של הצעת החוק המוצעת חלק מהמעשה הסופי. ראינו שטרות רבים מושהים ותוקפם לפני שראינו את האור של להיות מעשה. זה תלוי לחלוטין בדחיפות של הממשלה לנקוט בעניינים כאלה.

קינגייפ – מנהיגי הקריפטו (פומפליאנו, בארי סילברט, CZ ואחרים) חושבים שאם ביל יעבור, זה באמת יניע את האימוץ. מה דעתך על ההשפעה האפשרית אם ביל יעבור?

וארון סתי אנחנו גם מרגישים כך. סביבה מוסדרת יותר מרמזת על כך שמשקיעים בודדים מוגנים יותר ממצב העניינים הנוכחי, אם כי אם כל סעיפי השטרות אינם רשמיים ברשות הרבים, קשה להגיב אם יש הוראות של גופים מוסדרים ותנאי עונשין אלה שאינם מוסדרים. או שמא החזקת קריפטו תיחשב כבלתי לגיטימית. בוודאי יעודד הצעת חוק שכן היא מסדירה מרחב קריפטו בלתי מוסדר שהולך וגדל, אולם מהמצוי כרגע בפיסות ברשתות החברתיות נראה שקשה מאוד על משקיעי קריפטו אמיתיים וממשיכים..

תובנות של Kashif Raza מידית הקריפטו האמינה ביותר CryptoKanoon

קשיףקינגייפ | קשיף רזא

קינגייפ – עד כמה דו”ח בלומברג נכון? מה דעתך על היבט הכלא ומצד שני הצגת רופי דיגיטלי?

קשיף רזא – קודם כל, עדיין לא ברור אם הצעת החוק פרטית או ציבורית – יש הבדל בין שני אלה. הצעת חוק פרטית יכולה להיות מתוכננת על ידי כל חבר בפרלמנט, הצעת החוק הציבורית מתכננת על ידי משרד כמו משרד האוצר, משרד הביטחון, משרד הפנים – הם יכולים להציג את הצעת החוק בלוק סבהא. למרות שתהליך הגשת הצעת החוק הוא זהה, אחוזי ההצלחה של הצעת החוק הציבורית לאישור גבוהים בהרבה מהצעת החוק הפרטית. לפי ההיסטוריה הקודמת, הסיכוי שהחשבון הפרטי יאושר / יעבור הוא פחות. אז סוג הצעת החוק ש- BloomberQuint מפנה עדיין לא ברור – בין אם זה הצעת חוק פרטית או הצעת חוק ציבורית.

ישנה הנחה נוספת – הצעת החוק המופיעה ש- BloomberQuint טוענת, זו יכולה להיות טיוטה שנוסחה קודם לכן ואז היא עלולה להידחות וההעתק הודלף ואיכשהו העתק יצא.

כן, יש להם את התוכניות שלהם להשיק מטבע דיגיטלי משלו. עד כמה זה יצליח, זה עדיין לא נראה כי כל רעיון הביזור ייהרג. ומי יקבל את זה, נניח שאם אתה מבצע פרויקט ב- Dapps, אז הלקוח בחו”ל מקבל ETH אז למה שהוא ירצה לקבל את RupeeCoin / LuxmiCoin. ראינו שלמטבע הריכוזי בדרך כלל אין עתיד, הוא בעיקר בסיס נתונים, לא יותר מזה. אף אחד לא יכול לתרום, אף אחד לא יכול להקים צמתים משלו, אף אחד לא יכול לבדוק את זה, אף אחד לא יכול לאמת את זה. אני לא חושב שזה יצליח, זה יהיה בסך הכל דיגיטציה של מטבע הפיאט הקיים.

קינגייפ – מה הטעם שלך באישור דו”ח טיוטה (אם חדשות בלומברג הן לגיטימיות)? האם זה יעבור או שלא יבחינו בו ממש כמו טריפל טאלק?

קשיף רזא – הצעת החוק המשולשת של טאלאק הועברה בלוק סבאח, אך כאשר היא הגיעה לרג’יה סבהא, ל- BJP לא היה רוב ברג’יה סבה, היא לא הצליחה לקבל אישור והזמן חלף והבחירות נכנסו באותו זמן. יש גם סיכויים שהאופוזיציה תגיש שוב.

ועכשיו, בואו נניח כי הצעת החוק לכלא זו היא העותק המקורי והיא תוצג כפי שהיא וחוק הענישה נשאר זהה ללא כל שינוי וגם הוא מקבל אישור על ידי לוק סבהא ורג’יה סבהא. גם אז, למחרת, תוכל לערער על המעשה בבתי משפט שונים בהודו ועל תוקפו החוקתי של המעשה. כמו כן, יש לציין כי BJP לא קיבלה את הרוב הגבוה יותר ברג’יה סבה כרגע, יש סיכויים לוויכוח גבוה וגם סיכויים שהוא לא יאושר ברג’יה סבה..

למעשה, מה ההיגיון להציב אנשים מאחורי טכנולוגיה מהירה קדימה, אינך יכול להרוג את הטכנולוגיה הזו, אינך יכול לעצור אותה, אתה יכול לאסור אותה. אתה יכול רק לאסור מסחר.

קינגייפ – מנהיגי הקריפטו (פומפליאנו, בארי סילברט, CZ ואחרים) חושבים שאם ביל יעבור, זה באמת יניע את האימוץ. מה דעתך על ההשפעה האפשרית אם ביל יעבור?

קשיף רזא – אני אחליף אימוץ במודעות. כמו כן, אני לא חושב שבתקופה הקצרה יותר תהיה האימוץ בהודו. כעת כל מדיה אחת מכסה את פיסת טיוטת הדו”ח הזו – לפחות אנשים מתוודעים לטכנולוגיית המטבע הקריפטוגרפי, הביטקוין והבלוקצ’יין.

תובנות מאת סוניל שארמה, מובילת 50 הטכנולוגיות & מחנך בלוקצ’יין עטור שבחים 

סוניל שארמהקינגייפ | סוניל שארמה

קינגייפ – עד כמה דו”ח בלומברג נכון? מה דעתך על אספקט Jail ומצד שני הקדמה של Digital Rupee?

סוניל שארמה – בהיותו אחד ממקורות החדשות המובילים, יש לבלומברג מוניטין לשמור. אני לא חושב שזה ימשוך פעלול כזה רק להניע פחד בקרב הקוראים. עם זאת, RBI הכחיש בבירור כל ידיעה על הצעת חוק הנוגעת לאיסור מטבעות קריפטוגרפיים בהודו, כאמור ב- RTI. הנה הקישור: https://www.scribd.com/document/412385479/Blockchain-Lawyer-RTI-Response-by-RBI-for-Banning-of-Crypto-Bil

RBI הוא גם ארגון בעל שם רב והוא אחראי על כל אחת ממעשיו.

זה מכניס את כולנו למצב של בלבול. בהנחה שיש הצעת חוק שהועברה מחוץ לולאה מה- RBI, הייתי רוצה להיות אופטימית בקשר לזה. נישל ציין כי כל הסעיפים חלים רק על הפעילויות המבוצעות לפי סעיף 8. לכן אני מקווה שסעיף 8 כולל שימוש בקריפטו לטרור או הלבנת הון..

10 שנות מאסר עם עונש נשמע קיצוני, ולכן אני חושב שהמעשה יחול רק על פעילויות לא חוקיות כמו הלבנת הון. אך אין דרך טכנית לאסור קריפטוגרפיה, רק ניתן למסור את המסחר שלה בגבולות הלאומיים.

אם כבר מדברים על Digital Rupee, זו תהיה גרסה דיגיטלית מרכזית של Fiat Rupee.

“רופי דיגיטלי או כל CDBC למשל, אינו משלב את נרטיב הביזור של מטבעות קריפטוגרפיים בכל מקרה, ולכן אני לא חושב שזה חכם אפילו להשוות אותו למטבעות קריפטוגרפיים. זה כמו להשוות תפוזים למנגו. “

קינגייפ – האם אתה חושב שהצעת החוק תעבור או לא? או שזה ייעלם מעיניו בדיוק כמו טריפל טאלק?

סוניל שארמה – אני לא יכול להגיב על ההיבטים המשפטיים, אך באופן כללי אני מאמין שהצעת החוק לא תעבור כפי שהיא. הסיבה היא שטכנולוגיה היא תעשייה שהודו יכולה להרוויח ממנה הרבה. העולם כולו רואה בהודו מדינה בעלת יכולת טכנולוגיה.

Blockchain ו- cryptocurrency הן טכנולוגיות עתידיות. יש להם פוטנציאל ליצור אלפי מקומות עבודה חדשים בעתיד ולייצר הכנסות בשווי מיליארדים. יתר על כן, ראינו לאחרונה התפשטות באימוץ טכנולוגי בהודו. הודו היא שוק פורח לתעשייה זו.

העברת הצעת החוק פירושה אובדן הזדמנות כה נפלאה.

אולי זה יכול להישאר משם כמו טריפל טאלק. אולם בית המשפט העליון ביקש מהממשלה להגיש מדיניות בנושא קריפטוגרפיה עד יוני. אז זה לא ייעלם מעיניו לחלוטין.

Coingape – מנהיגי הקריפטו חושבים שאם הצעת החוק תעבור, היא למעשה תניע לקראת אימוץ. מה אתה לוקח על האפשרויות אם הצעת החוק תעבור?

סוניל שארמה – מודעות היא המילה הנכונה לשימוש כאן. אם יועבר הצעת חוק קיצונית שכזו, זה בהחלט ימשוך הייפ. יותר ויותר אנשים יכירו מידע על מטבעות קריפטוגרפיים. נכון לאימוץ, אנחנו לא יכולים לומר כי מי יודע כמה אנשים מתמכרים לפעילויות לא חוקיות?

ההשפעות האפשריות:

 1. מספר לא מבוטל של אינדיאנים מפנקים בתעשיית הקריפטו, כולם יאבדו את מקום עבודתם.
 2. מאבדים את הסיכוי למשרות פוטנציאליות סביב קריפטו.
 3. רוב המשקיעים יאבדו את השקעותיהם.
 4. כתוצאה מכך, אנשים אלה יתחילו להחזיק מטבעות באופן פרטי משום שאיש אינו משאיר את כספם בקלות כה רבה.
 5. אובדן אמון בממשלה הנוכחית, אלפי שנים לא אוהבים שאומרים להם מה לעשות עם הכסף שלהם.

עדיין חסר לנו מידע רב ויש הרבה חוסר וודאות. אז עלינו להמתין עד 23 ביולי לפני שנצייר אפשרויות נוספות.

גם אם הכותרות הללו שליליות, אנשים מתחילים לצוד מדוע אנשים כל כך מפחדים מכך. בואו נלמד את זה וכך המודעות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map