banner
banner

שוק המטבעות הקריפטוגרפי זקוק לשינוי קיצוני בפרדיגמה כדי לשרוד – נורברט גופה, מנהל ההנהלה של ILCoin

נורברט גופה מדבר בפירוט על התפתחות תעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים והבלוקצ’יין ומשתף את דעתו כיצד להצליח בסביבה החדשה.

ILCoin הוא מטבע קריפטוגרפי שקיים מאז 2015, אולם המזלג הקשה שקרה בתחילת 2019 הוכיח את עצמו כשינוי מהפך לפרויקט. צוות המפתחים של ILCoin עיבד לחלוטין את מבנה הבלוקצ’יין הקיים ושכתב את הקוד מחדש, מה שהביא לפיתוח פרוטוקול C2P ייחודי עמיד לקוונטים (Command Chain Protocol). הטכנולוגיות החדשניות אפשרו להבטיח רמה גבוהה של אבטחת המטבע.

לאחרונה, ישבנו עם נורברט גופה, מנהל הפרויקט, ודיברנו על התהליכים הטרנספורמציים המתרחשים בתעשייה וכיצד פרויקט ILCoin ממקם את עצמו בסביבה החדשה..

1) אתה מציב את ILCoin כפרויקט העוסק בטכנולוגיה מעולה, בניגוד לכל כך הרבה פרויקטים שמציבים ניירות שיווק ונאים למראה על בסיס טכנולוגי תקין. האם אתה מאמין שככל שההסכמה של ILCoin הולכת וגדלה, היא עשויה להפוך לדוגמא לפרויקטים אחרים שעוקבים אחריהם? האם בעקבות האידיאולוגיה שלך יאפשר לתעשייה להתפתח מהר יותר?

מאז פריחת ה- ICO בשנת 2017, כתיבת הספרים הלבנים הייתה עסק נפרד. נכון, פרויקטים רבים התמקדו יותר בקידום הפרויקטים שלהם מאשר ביצירת ערך אמיתי עבור המשתמשים. מכיוון שהתעשייה נותרת ללא פיקוח, קל להשתמש ברעיון האסימון להבטחת דבר מבלי שיהיה בסיס טכנולוגי יציב או אפילו מקרה שימוש אמיתי מאחורי הפרויקט שלך..

עם זאת, זו גישה קצרת רואי ודרך לשום מקום. בשנת 2017 השוק דלל מאוד, מכיוון שפרויקטים רבים של ICO היו מטרתם העיקרית של גיוס כספים ולא הניבו שום התקדמות טכנולוגית. כתוצאה מכך, זה הביא להונאות יציאה רבות ושופך אור רע על הענף.

עם זאת, זמנים אלה של הייפ נעלמו. ככל שהשוק נעשה בוגר יותר, זה כבר לא מספיק לטעון טענות גדולות ולבנות בלוקצ’יין לצורך קיום בלוקצ’יין. כדי לשרוד ולהצליח בטווח הארוך, עליך להוכיח את הערך הטכנולוגי של הפרויקט. במובן זה אני מאמין שנוכל להוות דוגמה מצוינת עבור אחרים.

2) לדעתך, מה נחוץ כדי שפרויקט בלוקצ’יין ישיג הצלחה? האם בסיס טכנולוגי איתן מספיק, או שבכל זאת זה דורש גם משהו אחר?

מה שבטוח, קשה לצפות שפרויקט בלוקצ’יין ישיג הצלחה ללא בסיס טכנולוגי חזק. בשלב זה, פרויקטים מבוזרים רבים הדגישו את תכונת ה”קל לשימוש “שלהם, שהיא הגיונית ומבחינה עסקית. עם זאת, להיות ידידותי למשתמש לא מספיק לפרויקט כדי לשרוד ולהביא ערך. עלינו לטפל בבעיות ובקשיים האפשריים של אחסון נתונים, למיין בעיות אבטחה ולענות על שאלות בסיסיות בנוגע לחוסן הטכנולוגי.

מנקודת מבט זו, אנו זקוקים לדור חדש של מטבעות קריפטוגרפיים בו הטכנולוגיה משמשת בסיס, עליו נוצר ערך אמיתי הממוקד בביטחון המשתמשים ובקיימות המערכת..

3) בהתחשב בטלטלה שעברה קהילת הקריפטו עקב שוק הדובים האחרון, אין זה מוגזם לומר שאנשים רבים איבדו אמון בקריפטו ובבלוקצ’יין. או, לפחות, הפך להיות מאוד סקפטי כלפיהם – האם אתה חושב ששינוי בגישה כלפי טכנולוגיה בת קיימא ואמינה יספיק כדי להחזיר את אמונם?

כן. כפי שציינתי בעבר, עלינו לשנות את נקודת המבט ואת הגישה למה שאנו מפתחים וכיצד אנו עושים זאת. שוק הקריפטו זקוק לטכנולוגיות שיאפשרו לגלות יכולות בלוקצ’יין ובכך להביא ערך למשתמשים היומיומיים.

אני מאמין שהצלחנו לעבור את השלב ה”נאיבי “, בעוד ששוק הדובים של 2018 היה שלב הכרחי של מעבר למצב בוגר יותר, עם לקחים מסוימים שיש להפיק. הטכנולוגיה המתהווה ורמת הבנה נמוכה של פעולותיה הובילו להייפ ואפשרו הונאות והתקפות פריצה רבות. באופן טבעי הם פגעו באמון בקריפטו ובבלוקצ’יין באופן כללי. כדי לשחזר אותו, עלינו להתמקד מחדש בערכים אמיתיים של טכנולוגיות DLT ולהביא אותם לאור.

הבעיה היא שרוב היישומים הנוכחיים אינם חלק מטכנולוגיית הבלוקצ’יין; הם רק מתחברים לזה. TX פועלת בטכנולוגיית בלוקצ’יין, אך שום דבר אחר לא עושה זאת. יש לפתור את נושא אחסון הנתונים ובמקביל צריך לשפר את האבטחה.

4) עמדתך מבוססת על העובדה שטכנולוגיות צריכות להוות בסיס לכל מטבע קריפטוגרפי – אך יחד עם זאת, רבים בוחרים לטובת אותם מטבעות קריפטוגרפיים שאין להם דבר מלבד יחסי ציבור ושיווק מוכשרים. והם מסתדרים טוב. מדוע בחרת בדרך אחרת, דרך קשה יותר?

בהיותי בעסקי מכירות יותר מ -15 שנה, אני מודע לכל הטריקים וכלי המניפולציה. לכן, אני יכול לומר בוודאות שהפרויקטים שאין להם טכנולוגיה תקפה, ואין ערך אמיתי מאחוריהם ומסתמכים אך ורק על יחסי ציבור ושיווק, מבצעים הונאה. בעיקרון, הם מוכרים לך הרבה כלום.

שוק הקריפטו כבר התגבר על “שלב הלמידה”, מה שאומר שטקטיקות אלו אולי לא עובדות כמו בעבר. אם כבר מדברים על פרויקטים בולטים עם יסודות טכניים חלשים, אני יכול לומר שקל יותר לקדם את עצמך ולקצור את היתרונות של אמון עם שווי שוק גבוה. עם זאת, לגישה זו יש מגבלות והיא לא תשתלם בטווח הארוך. אני לא רוצה להיתפס כיהיר מדי, אבל, לדעתי, כמה מטבעות קריפטוגרפיים מהשורה הראשונה צריכים להציג תוצאות רציניות ומושכות יותר ממה שחווינו בשנתיים הקודמות..

5) ספר לנו בקצרה על טכנולוגיית C2P שלך וגודל החסימה שלך – כיצד הצלחת להשיג קיבולת של 25 מגה-ביט ולהבטיח אבטחה?

זו שאלה טובה עבור המפתחים שלנו. עם זאת, סף 25 מגה-בייט לא היה כל כך מאתגר. יתר על כן, זה כבר לא ההישג הטוב ביותר שלנו כיוון שאנחנו אוהבים להיות שני צעדים לפני מה שאנחנו מראים. אינני רוצה להיכנס לפרטים בשלב זה, אך אני מקווה שדברי יקבלו קרדיט בקרוב.

פרוטוקול C2P עמיד קוונטי הוא אבן דרך בשוק וחידוש של צוות ILCoin שאנו מתגאים בו. C2P היא מערכת רב שכבתית המבוססת על פונקציות צומת שונות ומערכת דו-מפלסית של חתימות דיגיטליות. הוא מסוגל לחסל התקפות זדוניות, ובקרוב מאוד נוכל להוכיח זאת באמצעות הסמכה. בעיקרון, עם C2P, יצרנו בסיס חדש לפעולות בלוקצ’יין.

6) מה הסיכויים בשוק הבלוקצ’יין? איך זה יהיה בעוד 5 או 10 שנים? אנא ספר לנו את דעתך. מי יישאר בשוק? השחקנים החזקים?

שאלה זו ראויה לשיחה נפרדת. עם זאת, לדעתי, מקרי השימוש בבלוקצ’יין יוכיחו את המהפך ויביאו את האתגרים הטכנולוגיים המשמעותיים ביותר בתקופתנו.

מכיוון שבלוקצ’יין מסוגל לאחסן היסטורית את כל ההתרחשויות, הוא עשוי ליצור נקודת מבט ערכית חדשה בתחום הכלכלי והפיננסי. עם זאת, זה בא באחריות כפולה, והשלכותיה אינן צפויות. הגישה המבוזרת תפעל עד שתתעלל בה. אני מאמין שהגישה הנוכחית תעבור שינויים קיצוניים. כעת, שוק הבלוקצ’יין נמצא בשלב “ההתבגרות המרדנית”, והכי טוב שאנו יכולים לעשות הוא ללמוד את הלקחים ולעבור למצב בוגר יותר..

7) כשאתה מבקש לשנות את כללי המשחק בשוק, אתה לא מאוים? האם אתה לא מרגיש פחד ממתחרים המהמרים על שכפול פתרונות קיימים?

צוות המפתחים של ILCoin יצר חידוש המסוגל להביא לשוק שינוי פרדיגמה פוטנציאלי. פריצות הדרך הטכנולוגיות שלנו – C2P וגודל הבלוק 25MB – הן רק ההתחלה. עם זאת, איננו רוצים להתחרות באף אחד, מכיוון שהמטרה העיקרית שלנו היא לעמוד בציפיות שלנו ולטפח את שוק הבלוקצ’יין והקריפטוגרפים כדי להתפתח למכלול אינטגרלי לטובת המשתמשים.

נשמח לראות פרויקטים אחרים שיעקבו אחרינו ויתמקדו בטכנולוגיה שמביאה ערך אמיתי על ידי פתרון הנושאים הדחופים של התעשייה. בסופו של יום, המשתמשים יבצעו את הבחירות שלהם.

8) התקפות פריצה היוו נושא אמיתי לתעשייה. גניבות סייבר רבות והפרות אבטחה הכפישו פרויקטים רבים של בלוקצ’יין וקריפטוגרפים ושחקו את האמון בטכנולוגיה. האם אתה מאמין שהטכנולוגיה שלך יכולה להפוך לפיתרון?

פריצה היא נושא דחוף מאוד שנזנח במידה רבה על ידי הרוב המכריע של הפרויקטים, אפילו הבולטים שבהם. למעט מאוד מטבעות קריפטוגרפיים מובילים – אם בכלל – יש לפחות פיתרון בסיסי להגנה על המערכת מפני התקפות זדוניות, בעוד שבביזור מרמז על כך שחברי הקהילה יחלקו את האחריות..

למעשה, זו שאלה חשובה שעשויה לקבוע את עתיד המטבעות הקריפטוגרפיים בטווח הארוך. ILCoin מחויבת לבנות מערכת אקולוגית עם רמת אבטחה גבוהה, העמידה בפני 51 אחוז התקפות ובעיות תכופות אחרות, כולל איום של מחשוב קוונטי..

9) הרגולטורים ברחבי העולם נותרים ספקנים לגבי מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיות בלוקצ’יין. מדינות מסוימות נקטו בגישה מגבילה, בעוד שאחרות נוקטות בגישה ממתינה והמתנה ומטפלות בנושאים על בסיס מקרה למקרה. האם אתה מאמין שהערך הטכנולוגי שהביא ILCoin יוכל לשבור את הקרח עם הממשלה והרגולטורים?

הגישה הרגולטורית הקריטית מובנת למדי כשקיפות נמוכה, ורמת אבטחה נמוכה הופכת את הענף לפגיע בפני הפרות אבטחה וכל מיני מניפולציות. תקופת פריחת ה- ICO ב -2017 וב -2018 הביאה למספר פרויקטים שנולדו מת והביאה לחוסר אמון שאילץ את הרגולטורים להכריע את הענף.

בגלל מוניטין רע, זה היה יותר ויותר מאתגר עבור פרויקטים מוצקים להיכנס לשוק ולהרוויח את אמון המשקיעים והרגולטורים כאחד. ניתן לעשות זאת על ידי הבטחת שקיפות רבה יותר והצעת ערך שינוי ממש של ממש למשתמשים, שאינו בר השגה ללא טכנולוגיה חזקה הפותרת את הבעיות של חסימות הקיים. ברגע שפרויקטים חדשים עם גישה ממוקדת טכנולוגית כזו יתחילו להופיע כניגוד ליחסי ציבור ושיווק, גישת הרגולטורים תתחיל להשתנות.

10) מה התוכניות שלך לעתיד? האם כבר הגעת ליעדים שלך מבחינת פיתוח טכנולוגי, או שיש לך רעיונות נוספים להוציא לפועל? שתף אותנו בתוכניות שלך בבקשה.

למעשה, פרויקט שאין לו יותר יעדי פיתוח הוא פרויקט מת. כדי להבטיח הצלחה לטווח הארוך ולשרוד בסביבה תחרותית ביותר, עליכם להמשיך וליצור משהו חדש ומרגש. ברגע שתחליטו שתוכלו לנוח על זרי הדפנה, פרויקטים חדשים, שאפתניים וחדשניים יותר יצוצו מאוויר וישאירו אתכם מאחור.

אני לא רוצה להיכנס לפרטים בשלב זה, אך יש לנו תכונות מרגשות רבות שפותחות כרגע בזמן שאנחנו מדברים. אני מקווה שנוכל לבדוק אותם די מהר. קוד המקור שלנו זמין לפרסום ב- GitHub, שם כל מהנדס תוכנה יכול לבחון אותו ולהשאיר את הערותיו. זה עוזר לנו לזהות באגים לפני שהם הופכים לבעיות. כמו כן, אנו מתכננים להעסיק מבקרים עצמאיים ומומחי אבטחת סייבר בכדי למנוע פגיעות אפשריות. במילים אחרות אנו שואפים לבנות על הרעיון הממוקד האבטחה שלנו ולהפוך את ILCoin לאמין יותר ועמיד בפני פריצות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me