“האם אנחנו עדיין צריכים ‘להחזיק’ את Qtum או לקחת את היציאה שלך כאות אזהרה?” ראיון אחד על אחד עם המוביל לשעבר Qtum, סטיבן שו

נקודות עיקריות למאמר זה:

  • שאלות מהקוראים
  • שאלות ראיון
  • סקירת Qtum: מצב הפרויקט הנוכחי

‘Qtum’ מאז מכירת ההמונים שלו במרץ 2017, צבר כבוד רב בקרב היזמים כמו גם קהילת המשקיעים. הפרויקט הוא הכלאה של מיטב הביטקוין ואתרום מתכנן להפוך את הבלוקצ’יין לידידותי למשתמש עבור עסקים. הפרויקט יורש דגם UTXO מביטקוין למעקב אחר כספים ומשתמש ב- EVM של Ethereum כדי לאפשר חוזים חכמים. עם המהדורות הגדולות של Qtum שעדיין לא הוכרז, היציאה האחרונה של המפתח הראשי לשעבר של קטום סטיבן שו הרים כמה גבות. אז היום נראיין את סטיבן ונשאל אותו שאלות בנוגע לעתיד Qtum ובלוקצ’יין.

נתחיל בשאילת שאלות מהקוראים שקיבלנו באמצעות ידיות שונות ברשתות החברתיות. למרות שלא הצלחנו להתייחס לכולם בחרנו שניים מהם..

שאלה מהקוראים שלנו

ש: האם בכל זאת עלינו ‘להחזיק’ את Qtum או לקחת את היציאה שלך כאות אזהרה ולעזוב?

א: שוחחתי על כך עם פטריק פעמים רבות בעבר; אני נרגש ממנף טכנולוגיית הבלוקצ’יין שמשתמשים יכולים להשתמש בה ישירות. קרן Qtum מציגה פלטפורמת רשת ציבורית, שרק מפתחים יכולים להשתמש בה לפיתוח אפליקציות. יציאה ל- DREP (מערכת מוניטין מבוזרת) קרן היא צעד לעבר עבודה על פיתרון שקרוב יותר למשתמשים.

ש: האם ‘בועת’ הביטקוין פרצה מכיוון שהשוק אינו מראה סימנים למגמת עלייה?

א: ובכן, גם בועת BitCoin פרצה פעמים רבות בעבר. בכל פעם שהוא פרץ, המחיר חזר גבוה יותר! אני תומך ב- BitCoin, פרויקט חלוצי בתחום הבלוקצ’יין. BitCoin הוא יותר ממחירו. כאחד מפרויקטי הבלוקצ’יין הראשונים עם יישומי משתמשים, מחיר BitCoin משקף גם את תפיסת הציבור ותקוותיו בעתיד טכנולוגיית הבלוקצ’יין..

כאשר תעשיית הבלוקצ’יין המתהווה ממשיכה לצמוח ולהתפתח, אנו מתחילים לראות יותר מקרי שימוש בבלוקצ’יין – כמו בתחום האוצר והממשל. אני מאוד מתרגש מהעתיד של הבלוקצ’יין והשימושים בו בעולם האמיתי!

שאלות ראיון:

ש: אילו אתגרים יעמוד בפני Qtum בהיעדרך והוא צוות Qtum מוכן לכך?

א: אני מאוד בטוח שקרן Qtum תיטיב עם צוות מפתחים מוסמך פטריק דאי, ידידי והמייסד המשותף של קרן Qtum. בזמן שהייתי בקרן Qtum הצלחנו לשחרר את רשת ה- testnet וה- mainnet תוך שישה חודשים מההנפקה הראשונית של מטבעות (ICO) – זה רק מראה עד כמה הצוות יעיל מאוד ומוטיבציה.!

ש: יש כבר אלפי מוצרים שנקראים ‘הדור הבא’, כשבלוקצ’יין עדיין סובלת מהמון בעיות טכניות ואנחנו רחוקים מאוד מאימוץ בפועל. איך DREP מתמודד עם בעיות אלה?

א: בלוקצ’יין עשויה להיות תעשייה מאוד מתחילה, אך ההתפתחות המוגברת בתעשיית הבלוקצ’יין מסמנת הקדמה מלהיבה של בלוקצ’יין לעניין ולתודעה המרכזיים. חלק מהבעיות הטכניות שעומדות בפני פרויקטים של בלוקצ’יין כיום כוללות איזון בין יכולת הרחבה ואבטחה.

מדרגיות היווה בעיה לפלטפורמות הבלוקצ’יין הקיימות; תנועה גבוהה יכולה להפיל פלטפורמה, כפי שראינו לאחרונה עם מספר רב של משתמשים ב- CryptoKitties שגורם גוֹדֶשׁ ברשת את’ריום.


עם זאת, פלטפורמות חדשות יותר המנסות להתמודד עם נושא המדרגיות בסופו של דבר בסופו של דבר פוגעות בביטחון ובביזור במה שנראה כמשחק סכום אפס. שימוש באצילה הוכחת יתד (DPOS) למשל מגדיל את העסקאות לשנייה (TPS) אך על ידי השארת אימות עסקאות לכמה סופר-נודים, מה שהופך את הרשת לריכוזית יותר.

“התקנה הכללית האחרונה בנושא הגנת נתונים (GDPR) מהווה גם מכשולים חדשים עבור הטכנולוגיה. התקנה מחייבת נתונים להסרה, אך הנתונים על הבלוקצ’יין אינם ניתנים לשינוי. עם זאת, תקנה זו רק תדרבן חדשנות נוספת בתחום הבלוקצ’יין. מבחינתנו אנו עובדים על דרך שהנתונים הפרטיים לא יהיו נגישים, גם אם הם נותרים ללא שינוי. “

ש: מה זה DREP? איך אנשים יכולים לתמוך בשלבים מוקדמים?

ת: DREP היא מערכת אקולוגית של מוניטין מבוזרת. אנו רוצים לסייע הן לפלטפורמות האינטרנט – מסחר אלקטרוני לתוכן למשחקים – והן למשתמשי אינטרנט להקיש על ערך המוניטין המקוון ולהתגבר על אתגרים של רכישת משתמשים איכותית, מונטיזציה של תעבורה ומעורבות לקויה של משתמשים..

יסודות המערכת שלנו הם כימות ואסימון מוניטין, וצבירת המוניטין של כל משתמש בפלטפורמות שונות. המוניטין של כל משתמש מכמת באמצעות אלגוריתם שמעריך עד כמה תרומתם בפלטפורמות האינטרנט רצויות או משמעותיות. ערך המוניטין הזה קשור להענקת אסימונים לפלטפורמה, אשר עשויים להיות מוציאים על הצבעה, טיפים או השקעה וכן נסחרים בבורסות סמלים שונות. DREP מצטבר גם ערכי מוניטין של כל משתמש בפלטפורמות מרובות כדי להציג ערך מוניטין יחיד שניתן להפנות אליו במערכת שלנו..

פלטפורמות אינטרנט יכולות להשתמש ב- DREP במספר דרכים, כולל מרתיע התנהגות זדונית ו תמריץ התנהגות חיובית. בעזרת כימות המוניטין, פלטפורמות יכולות לחסל משתמשים זדוניים או בוטים המעוותים את ערכי המוניטין. משתמשים אלו יכולים להיות בצורה של “צבאות מזויפים” בפלטפורמות מסחר אלקטרוני, שיוצרים נפח גדול של הזמנות מזויפות כדי לנפח את היקף המכירות של ספק בכנות. פלטפורמות יתפתחו גם כאשר המשתמשים יתחילו לשלוט בעצמם על ידי השארת משוב אחד על השני, ולכן עידוד התנהגות חיובית. עבור פלטפורמות מסחר אלקטרוני זה יכול להיות שירות לקוחות טוב מספקים; עבור פלטפורמות תוכן זה יכול להיות תוכן עובדתי או משמעותי. מעבר לכך, פלטפורמות יכולות גם לרכוש משתמשים איכותיים באמצעות סינון של ערכי מוניטין, ולייצר רווח מתעבורה.

בינתיים, המשתמשים יוכלו לנצל את ערך המוניטין המקוון כדי לבנות קהילה שקופה הבנויה על אמון. על ידי ביטול התעללות מהתנהגות זדונית ותמריץ התנהגות חיובית באמצעות אסימון, המשתמשים יזהרו יותר מהתנהגותם באינטרנט.

הם גם מסוגלים לאמוד את האמינות של משתמש אחר באינטראקציות שלהם. דוגמה לדוגמא כיצד זה יכול להיות שימושי: משתמשים יכולים לבדוק את ערך המוניטין של ספקים בפלטפורמות מסחר אלקטרוני, מה שיכול לשקף את איכות הסחורה והשירות, לפני שהם רוכשים מהם..

סקירת Qtum: הערת העורך

ובכן, יש הרבה יתרונות עם הפרויקט הזה, אז אני לא אמשיך לדקלם אותם שוב. אבל הנה כמה נקודות שקטום מתקשה להבין:

  1. Qtum מבוסס על מודל Proof of Stake אך 28% מהאסימון שלו מוחזק על ידי בעל חשבון יחיד. נכון לעכשיו, 75% מסימני Qtum מוחזקים על ידי 5 החשבונות המובילים. התפלגות אסימונים גרועה זו היא דבר ש- Qtum צריך לעבוד עליו.
  2. פרויקט Qtum העביר גז מהאתרום, אך אין הסבר כיצד Qtum עתיד לפתור את בעיית המדרגיות שרודפת מעט את עולם הבלוקצ’יין..

מקווה שצוות Qtum ימצא את התשובה לשאלות אלו בקרוב.

אם יש לך שאלות, פנה אלינו דרך – [מוגן בדוא”ל]

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map