banner
banner

Token2049 – ראיון עם לואיס פלס, מנהל ההשקעות הראשי בבלצ’לי פארק

לואיס פלאס הוא מנהל התיקים לשעבר בהקדש של 35.7 מיליארד דולר באוניברסיטת הרווארד. כעת הוא מנהל השקעות ראשי בחברת Bletchley Park Management Asset והוא משתף את המסע שלו בהשקעות מטבעות קריפטוגרפיים, יחד עם נקודת מבטו הייחודית של שוק הקריפטו הנוכחי..

טימותי תם: לואיס, תודה רבה על זמנך וברוך הבא לטוקן 2049. אני מניח שלפני שנכנס לקרן עצמה והרקע שלך, אתה רוצה לספר לנו עובדה מהנה על עצמך שהמשקיעים שלך או אנשים שלך לא יודעים בגלל ברור שאתה ידוע.

לואיס פלס: בטוח. ובכן, הדבר הכי מצחיק שאני עושה זה, אולי זה קצת מטורף, אבל אני אוסף מגנטים למקרר.

טימותי תם: מגנטים למקרר?

לואיס פלס: אז, בכל פעם שאני מטייל ברחבי העולם, אני קונה אחת באותן חנויות מתנות נוראיות שאתה רואה בפנים. יש לי את המקרר הזה מוערם עכשיו מכל המקומות ברחבי העולם.

טימותי תם: בסדר. בְּסֵדֶר. אנו נדאג שנקבל עבורך מגנט למקרר מהאירוע לפני שאתה עוזב.

לואיס פלס: בבקשה.

טימותי תם: כל כך מגניב. אז, האם אתה רוצה לדבר קצת על הרקע שלך?

לואיס פלס: בטוח.

טימותי תם: אני מודע שאתה מנהל השקעות מקצועי, אני חושב במרחב ההון, ואז מה הביא אותך להשקעה בקריפטו?

לואיס פלס: כן. זה קשת מעניינת למדי. התחלתי במובן המסורתי ביותר, עבדתי ב- JP Morgan בשנת 2000. משם זה מעבר לצד הרכישה שעבדתי באסיה, בעיקר, עבור מספר קרנות גידור, Deephaven, Segantii. זמן קצר לאחר מכן ביצעתי מהלך מסוג אחר בתוכו, הנוף ההוני וההנחיות לעבודה עבור קרן אוניברסיטת הרווארד. זה עדיין תפקיד של צד קנייה, אבל המיקוד שם היה מעט שונה, וגם זו הייתה חוויה מתגמלת מאוד מבחינה אינטלקטואלית, באוניברסיטה כה יוקרתית. ובאמת שם התחלנו לראות, או שהתחלתי לראות שכל תופעת ה- ICO רק ממריאה.

לואיס פלס: וכך, זה קרה באופן אורגני שכאשר הרווארד החליטה לסגור את פלטפורמת הניהול הפנימית, ה- ICO ממש התחזק, וזה באמת אילץ אותי לחשוב על מה שקורה בבלוקצ’יין, שעד אז מוחי היה הכל על ביטקוין, וממש הרגשתי שפספסתי את המהלך הזה. המשכתי להסתכל בתרשימים שעולים, כמו כל סוחר, בועט בעצמו וחשבתי, “למה לא קניתי את זה?”

טימותי תם: היה צריך לקנות קודם.

לואיס פלס: מדוע לא קניתי את זה? וכך, השותף העסקי שלי והמייסד המשותף, רוני פאטל, אתגר אותי באמת לחזור ולהעריך את המתרחש, ולא יכול היה לעלות על דעתי שמה שאמרנו הוכחה למושג בבלוקצ’יין נמצא במתודולוגיה ההיא. ואז ראינו אסימונים מהדור השני מגיעים. אנשים השתמשו בטכנולוגיה זו בדרכים יצירתיות הרבה יותר, מעבר לערך החנות, תוך שימוש בחוזה חכם והיינו חייבים לראות מטבעות עבור נושא ספציפי המספק שירות אמיתי כלשהו, ​​וזה בעיניי היה ממש מרגש, כי זה היה באמת תחילתו של סעיף נכס חדש. ולא פעם אנו רואים הולדת סעיף נכסים חדש. סעיף הנכסים האחרון שהתפתח במימון היה למעשה CDS, עוד בתחילת שנות האלפיים, וראינו-

טימותי תם: ובשביל מה CDS מייצג? האם זה אשראי-

לואיס פלס: החלפת אשראי ברירת מחדל.

טימותי תם: החלפות ברירת מחדל.

לואיס פלס: וכך, החלפת אשראי ברירת המחדל הייתה מוצר די ייחודי באותה תקופה, אבל אז, לפתע, כשהוא נעשה סטנדרטי והחוזים היו קבועים יותר, התפוצץ העניין הגלוי בו, וכמובן שהיה פיצוץ עד כדי כך איפה זה היה שגוי במוצרי CDS כ- CDOs …

טימותי תם: כן. זה כמו משבר הדיור.

לואיס פלס: בדיוק. אז, זה קיבל קצת מוניטין רע בחלק מהמוצרים הנגזרים המורכבים יותר. אך נדיר מאוד שאנו רואים נכס חדש חוצה את הקיר, ולכן, כאשר הסתכלתי על מטבעות קריפטוגרפיים והתגברתי על ריכוז הביטקוין הראשוני, התרגשתי מאוד לנסות לעבור למרחב קרנות הגידור במטבעות קריפטוגרפיים..

טימותי תם: מאוד מרגש. אז, ללכת מהרווארד, להקים קרן משלך, לקנות ממש ניהול נכסים. אתה יכול לספר לקהל שלנו סקירה כללית של מה שהקרן עושה, ואני מניח, מה האסטרטגיה של הקרן ובמה אתה משקיע?

לואיס פלס: בטוח. כֵּן. אז יש לנו שלושה עמודי קרן. אנו מסתכלים על ICO, המייצגים למעשה את החלק הקטן ביותר בקרן שלנו. הסיבה לכך היא שרכיב ה- ICO הוא למעשה, ככל הנראה, הסיכון הגבוה ביותר. כמו כן, הנזיל ביותר, ולכן עלינו להגביל את החשיפה ולהתאים אותה לפרופיל הקרן עצמה.

לואיס פלס: אם כן, שני העמודים הדומיננטיים האחרים האחרים הם סחר בארביטראז ‘, כדי לנצל את חוסר היעילות בשוק; ואז, גם תזמן את השוק, או השקעה בסיסית, אם תרצו.

טימותי תם: אז, האם אתה יכול לחלוק איתנו, לואיס, כאשר הזכרת בעבר בשלושת העמודים האלה, איך אתה קובע את הפיצולים בין כל אחד מהעמודים? האם זה פיצול קבוע, או שהוא זז, ותוכלו לתת לנו מושג על הטווחים?

לואיס פלס: כן. לכן, בדרך כלל, ה- ICO הוא היחיד עם שקלול קבוע. אנו מנסים להגביל את החשיפה לא יותר מ -10% מערך הספר. בדרך כלל, זה הרבה יותר נמוך מזה, מכיוון שיש פרויקטים, עלינו לייצר רווח מהם, אנחנו פשוט לא משקיעים. סף הניתוח שלנו ב- ICO הוא גבוה להפליא, ובגלל זה יש מעט מאוד פרויקטים שעומדים בקריטריונים שלנו.

לואיס פלס: השניים האחרים, ארביטראז ‘ועיתוי השוק, זו הקצאה דינמית מאוד. לכן כשאנו רואים פערי ארביטראז ‘הנסחרים מאוד, אנו נוטים להקצות יותר הון; ואילו, בעיתוי השוק, זהו סעיף נכסים תנודתי ביותר. לכן, יש לנו מסגרת ממושמעת מאוד תוך שימוש במתודולוגיית עצירת הפסד להפסקה, ואז יש לנו את המודל מונע הגורם לתזמון נקודות הכניסה והיציאה שלנו. המרכיב המסובך, באמת, הוא העובדה שאנחנו משתמשים בחשיפת בטא לזמן השוק שלנו כמלאי הארביטראז ‘שלנו; שקצת קשה להבין לאנשים מסוימים, ובכל זאת, אם נצא מכל העמדות שלנו, יש לנו מעט מאוד מלאי להפעלת ארביטראז ‘חלק מזה.

לואיס פלס: אז, יש יחסי גומלין מוגדרים בין השניים, ולכן, זה מודל דינמי מאוד.

טימותי תם: בסדר. אולי, האם אתה יכול להסביר לקהל למה אתה מתכוון במלאי, אני חושב, הרבה מהתנאים הכספיים האלה עבור חלק מהסוחרים החדשים יותר והמשקיעים החדשים בשוק כנראה לא מכירים את זה. אז מה הרעיון של מלאי, ואז, איך זה באמת קשור לסחר ארביטראז ‘?

לואיס פלס: בטוח. לכן, רק כדי לחזור אחורה מהמילה “מלאי”, אם אתה מדמיין את עמדת ההחזקה, את’ריום, למשל, על מנת לבורר אתריום, עליך להיות בעלים של אתריום כלשהו, ​​מלכתחילה. אז זה מה שאסווג כמלאי. אם אנו מחזיקים בתפקיד באת’ר ואנחנו רואים הזדמנות לארביטראז ‘, אנו יכולים להמשיך להחזיק בתפקיד זה, אך במסגרת התיק, אני ממשיך לבורר את העמדה הזו ולשמור על העמדה.

טימותי תם: זה הגיוני. אז, אתה כבר מחזיק תקופה. כלומר, יש הרבה ICO ופלטפורמות חדשות שמגיעות איפה שהם מדברים על הלוואות מטבעות. האם הסתכלת בהשאלת מלאי או מטבע מכמה מהפלטפורמות הללו ואז שילמת להם תשלום כלשהו עבור מתן או עושה עליהם ארביטראז ‘והפקת עוד? האם זה משהו שאתה עושה כרגע או …?

לואיס פלס: זה משהו שאנחנו עושים כרגע וזה משהו שיתרחב. אני חושב שמה שאנחנו רואים במטבעות קריפטוגרפיים, הוא תוכנית חילופי התבגרות מהירה מאוד. הבורסות יתחילו להציע שירותים נוספים להלוואות, תוך שיקוף מה שאנו רואים בהכנסות IPT מסורתיות ובהכנסות קבועות, שלדעתי עבור המשקיעים זה דבר מאוד חיובי. ראה, זה מאפשר להם לתפוס עמדות קצרות, מה שאומר שזה יכול ליצור תיקי הגנה נוספים, יותר איזון.

טימותי תם: ולהחליק את התנודתיות.

לואיס פלס: בדיוק.

טימותי תם: אז, לואיס, השאלה הנפוצה שאנו נשאלים הרבה זמן. אתה יודע עם קרנות ההשקעה שם, אנשים נותנים כסף לקרנות ההשקעה האלה, איך הקופות האלה חושבות על ביטחון, ואז אני מניח שמירה בטוחה על אותם נכסי מטבע? כלומר, מה דעתך על כך, כיצד התעשייה מטפלת בזה, ואז כיצד אתה מתמודד בנפרד גם בקרן שלך?

לואיס פלס: כן אז. אני מניח שאנחנו מפרידים בין בטיחות לביטחון.

טימותי תם: בטוח.

לואיס פלס: אז, בטיחות מתחילה בכך שגבר צועד אל דלת המשרד, וכך אתה נועל מקום ומתחיל ללכת לאורך כל שלב בכל יום, החל מכניסה למכונה ועד לזיהוי דו-גורמי ועד כניסה למרכזיות. עליכם לבחון כל היבט אחד בשרשרת האבטחה כדי לעבוד בכך או לבצע עסקאות עד שנכבה את האורות.

לואיס פלס: אז, יש לנו דגש גדול על זה, הרבה מידע הוא קנייני, ופשוט מעודדים אנשים לכך להעריך את השרשרת מתחילת היום ועד הסוף. אילו אמצעים הם יכולים לשפר.

לואיס פלס: בכל הקשור למשמורת, זה יצירה מאתגרת מאוד. זו השאלה הנפוצה ביותר שנשאלת על ידי המשקיעים שלי – איך מחזיקים נכסים. אין תשובה קלה לכך מכיוון שהחומרה, אשר ללא ספק מספקת את האבטחה הטובה ביותר אם אתה יכול להשתמש בפתרון אחסון עמוק וקור. כשעוברים למרחב מוסדי, האתגר שם הוא שהמשקיעים ירצו לדעת שמדובר בנכסים המוחזקים על שם הקרן עצמה, אף פעם לא על שמם. מאתגר מאוד לעשות עם מכשיר חומרה המאוחסן במיקום אחר. אז אנחנו חייבים לאזן כמה אחסון קר אנו עושים בבית לעומת שימוש בספקי צד שלישי כמו תאומים לאחסון קר של ביטקוין ואת’ריום..

לואיס פלס: הגישה האחרת שיש לנקוט אחרי שביצענו אופטימיזציה למה שאנו מחזיקים לאחסון היא פיזור על פני סיכון החליפין שלך.

לואיס פלס: ולכן יש כמה מחליפים שיש להם את הנזילות הטובה ביותר, את הבחירה האסימונית הטובה ביותר, עם זאת, ממש לא רוצים להחזיק את כל הביצים בסל אחד. לכן אנו נוקטים בגישה האופנתית הישנה מאוד של לוודא שאנו מחזיקים באחוז קבוע מסוים של הנכסים, רבים אינם מוחלפים בכל פעם. בדרך זו, אם יש הפרת חליפין, אנו יודעים מה יהיה הפסדנו באותה בורסה.

לואיס פלס: זו לא הגישה הטובה ביותר, אתה יודע שנרצה להגיע לבדיקות נאותות נוספות בבורסות שלנו, לכן בחירת הבורסה היא המפתח לחלוטין אם אינך מעוניין לסחוב את הנכסים בתמורה. אז, זה שילוב של בדיקת נאותות, ואז גם פיזור מיושן באמצעות צד שלישי עצמאי כמו מזל תאומים למשמורת.

טימותי תם: הבנת. אז נשמע שאתה שומר על אחסון קר בכמות מסוימת, ואז אתה משתמש בניהול סיכונים מסורתי מאוד שבו אתה בוחר רק בורסות טובות ואז אתה גם מגוון. אז אין לך כמו כל הביטקוין שלך בבורסה אחת.

לואיס פלס: בהחלט. תמיד יש פשרה בין הרצון לסחור מהר. זה שוק מאוד תנודתי, אבל גם אתה באמת רוצה שיהיה לו גם הביטחון הזה. וכך, אם היית מגדיר לעצמך מגבלה אישית של 25 אחוזים או חמישה אחוזים, לפחות היית יודע את הסיכון שלך בכך – כמה כסף אוכל להפסיד אם התמורה הזו עומדת.

טימותי תם: ואז לואיס, בהיותו מנהל קרנות מקצועי בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, ברור שהשווקים מאוד תנודיים בהשוואה לנכסים המסורתיים. לאחרונה ראינו תיקון ענק. כלומר, מה המחשבות וההשקפות הכלליות שלך על סביבת השוק הנוכחית, ואז אוכל לשאול מה גם התחזיות שלך לשנה זו לשארית שנת 2018?

לואיס פלס: בסדר. בואו נראה את החולשה הנוכחית בשוק באמת מואצת על ידי כמה מהפריצות הפיננסיות, פסק הדין של SEC בבורסות בארה”ב. ספגנו הרבה דעות שליליות במובן זה להוריד את השווקים. יחד עם זאת, הזרז החיובי לעידוד משקיעים חדשים יהיה הפורמטים המסורתיים או מסוגם של מדיה חדשה יותר. אז טוויטר, פייסבוק, גוגל, ולמרבה הצער, כל שלוש הפלטפורמות שאסרו לאחרונה על קריפטוגרפיה.

לואיס פלס: אז, זה לא מכניס את אותו סכום כסף חדש. ולכן מה שאנחנו באמת מחפשים לראות עכשיו זה זרזים ממשיים שיוצאים מהמערכת האקולוגית עצמה. לכן, עלינו לראות פרויקט מתחיל להעביר, בין אם מדובר בפתרונות קנה מידה או באסימוני השירות בפועל שמגיעים לפועל ומספקים את המוצר הקיים שאנשים יכולים להתחיל להשתמש בו..

לואיס פלס: הולך להסתכל על 2019, להתחיל לחזות כיצד השווקים יסחרו. המגמה הברורה ביותר בעיניי היא שהרגולציה תגדל, ואני מאמין שאנשים יתחילו לראות רגולציה בערך מתחילה בסוג של רגולציה מסוג הון עצמי. וזה יכריח חלק מהמשתתפים הרעים של ה- ICO, שלדעתי יעזרו מאוד. אך יחד עם זאת, זה ייצור רוח רוח בכל השוק. ולכן אני חושב שאם הייתי משקיע וניסיתי לתזמן את השוק הזה, ולכן אנו מודעים מאוד לפעולה הרגולטורית הזו, אז הם צריכים לזמן את ההתקדמות בטכנולוגיה לעומת התקדמות הרגולציה במרחב הזה.

טימותי תם: אני מניח שלדבריך, נראה כי ברגע שאנחנו רואים התייצבות בסביבה הרגולטורית, ואתה רואה כמה פרויקטים מתגשמים אז, אני מקווה, אנו רואים התרוממות בשנת השיווק.

לואיס פלס: אני חושב שכן, אני חושב שכן.

טימותי תם: בסדר, כך שתוכל לתת לנו תאריך מדויק, נכון?

טימותי תם: 11 באוקטובר 2018.

טימותי תם: אולי, לא לא. [לִצְחוֹק]

טימותי תם: לואיס, אתה יכול לדבר קצת על החשיפה במזומן בקרן שלך, ואיך אתה מסתכל על החשיפה הזו ואיך היא משתנה, כמו גם?

לואיס פלס: בטוח. זהו למעשה נושא די קשה עבורנו כאשר אנו מדברים עם משקיעים מכיוון שלכל משקיע יש תפיסה שונה לגבי מה הקרן צריכה להשיג, או מה השקעה צריכה להשיג, ובסופו של דבר, המפתח הוא תמיד שמירה על הון. וכך, מספר משקיעים רק היו רוצים חשיפה בטא 1 שלמה, כלומר מושקעים במלואם בכל עת, משקיעים אחרים היו מעניקים תשואה אבסולוטית, בין אם להוריד את המשיכות ובין אם לא. וכך, תמיד יש פעולת ג’אגלינג קלה לאיזון זה, אך בסופו של דבר, הדרך בה אנו בוחרים לנהל את הדברים היא בעצם מסגרת סיכון ממושמעת. אנו משתמשים בהפסדי עצירה נגררים כדי לנהל את העמדות שלנו. וכך, בהינתן סעיף נכסים מאוד מתואם, שבו כל המטבעות נוטים לנוע בסינכרון, בתקופות מסוימות, יש לנו זמנים בהם אנו מורידים את המניה באופן טבעי, וזה פשוט מסחר ממושמע.

לואיס פלס: וכך, בתקווה, נקלענו לעלייה ואז אנחנו נעצרים על בסיס המסחר ואז נכנסים להחזקה גבוהה יותר עם מזומנים ואז נבחן אם יש כניסה טובה יותר לשוק . וכך החזקת המזומנים שלנו יכולה להשתנות בצורה דרמטית למדי. בדצמבר, למשל, ההתחלה כמעט השקענו לגמרי. בסוף דצמבר השקענו 30 אחוז בלבד.

טימותי תם: אוקיי, מעניין.

לואיס פלס: עכשיו הגדירו אותנו לתפקיד הגנתי מאוד במהלך ינואר ופברואר, שם ראינו תנודתיות גבוהה יותר.

טימותי תם: טוב, זה כנראה קצת כואב בינואר, אבל כרגע אתה נראה כמו גאון, צודק בעליל?

לואיס פלס: אני לא יודע. בואו לא נדבר על עצמנו. מארס הולך להיות חודש מאתגר.

טימותי תם: בטח בטח. אתה יכול לדבר קצת על המגמות שאתה רואה בתחום מבחינת קרנות השקעה, וגם סתם שחקנים מוסדיים שמעוניינים להשקיע במרחב, ולאן אתה רואה שזה הולך השנה?

לואיס פלס: הרחבת קרנות הגידור, המנהלים במרחב אמורים להמשיך. בתחילת 2017 היו לנו במקום 37 קרנות גידור. כעבור שישה חודשים הגענו לסביבות 100. כרגע יש 226 קרנות. הייתי מצפה לראות כי ימשיך לצמוח, אך באופן כללי, ה- AUM (הנכסים המנוהלים) של מנהלים אלה נמוך למדי. כמו כן, חסם הכניסה כאשר סוג הנכס אינו מוסדר במידה רבה הוא גם נמוך מאוד. אז בואו נחזור לנקודה הקודמת לגבי מגמות ורגולציה. אני חושב שהתקנה תיכנס, והיא כנראה תאט ותגרום לכמה שחקנים לצאת. לכן, אנו עשויים לראות עלייה ברמה הגבוהה ביותר של מנהלים חדשים, הייתי מצפה שככל שהרגולציה תגדל, זה אכן ילך בכיוון השני.

טימותי תם: תודה רבה על זמנך, לואיס. אני מאוד מאוד מעריך את זה.

לואיס פלס: זה תענוג מוחלט, תודה שיש לי אותי.

טימותי תם: תודה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me