עדכון יולי 2019

היי אוהדי CoinFi,

המחצית הראשונה של 2019 חלפה על פנינו, ובהחלט היה חלקה בעליות ובירידות.

כששוק הקריפטו פונה שוב כלפי מעלה, זה נראה כמו זמן טוב לחלוק את מה שעשינו במהלך החודשים האחרונים.

למה היינו שקטים

כפי ששיתפנו בעדכון מרץ שלנו, בחצי השנה האחרונה הפנינו את המיקוד שלנו מניתוח בלוקצ’יין ואותות מסחר לבניית טכנולוגיית מסחר ללקוחות מוסדיים וארגונים..

במקום לתאור בנייר לבן על מה שעשוי לעבוד או לא – עבודה עם לקוח מספקת אימות אמיתי לשאלה האם מה שאתה בונה מועיל.

עם ציר זה של B2B (עסק לעסקים), היינו עסוקים מתמיד בפיתוח, אך זה גם הפך להיות הרבה יותר קשה לחברי הקהילה לראות במה עשינו לעומת שהוצאנו מוצרים למסחר קמעונאי..

זה איזון קשה לשביתה – מצד אחד חברי הקהילה (בצדק) רוצים לדעת על מה הצוות עובד. אך מצד שני, נדיר שלקוחות ארגוניים ומוסדיים במרחב הצפנה נותנים לספקים לדון בפומבי בעבודתם – NDAs הם סטנדרטיים אפילו לשיחה מקדימה. עיין בפודקאסט הנומיקס המצוין של קליי קולין למידע נוסף על זה – “לא אנחנו לא יכולים להגיד לך מי הלקוחות שלנו”.


דיון פומבי בהיצע B2B המתהווה שלנו יכול גם להטות את ידנו ללא צורך למתחרים. ובסופו של דבר, אנחנו עדיין מחפשים התאמה לשוק המוצרים – אנו משכללים את ההיצע שלנו באופן רציף על סמך משוב של לקוחות ושל לקוחות, וכתוצאה מכך לרוב אין לנו חדשות לחלוק, גם בזמן שאנחנו עובדים בזעם על פיתוח.

עם זאת, אנו מנסים כמיטב יכולתנו להשיג את האיזון הנכון בהמשך פוסט זה.

שום דבר לא חשוב למעט התאמה לשוק המוצר

בקריפטו, קל להסיח את דעתך מתנועות שוק לטווח הקצר – אך בסופו של דבר השירות + אסימון שוק המוצר הוא המניע את ההצלחה של פרויקט קריפטו. ועד שיהיה לך מוצר שמשתמשים אוהבים, כל מעורבות הקהילה וההשקה של מוצרים בעולם לא יכולים לפתור את הבעיה הזו.

אז איך אנחנו עובדים לקראת זה?

נצלול לזה בקרוב, אך מכיוון שאנחנו בנושא פיתוח מוצרים, בואו נקפיד קצת על ניקיון הבית:

שקיעת המוצר של איתות המסחר

נכון להיום, אנחנו כבר לא מקבלים הרשמות למוצר אותות המסחר. אם אתה אחד ממאות המשתמשים שעדיין משתמשים באותות באופן פעיל, אנו בשמחה נמשיך לשמור על השירות עבורך, כל עוד אנו יכולים. עם זאת, אין התפתחות נוספת במוצר האותות מכיוון שהפנינו את המיקוד שלנו להצעות מסחר B2B ללקוחות מוסדיים וארגונים..

אם תרצה לסיים את המנוי שלך ולבטל את החזרת המטבעות שלך, תוכל לבטל כאן את האסימונים שלך, אך כמובן שתוכל להמשיך להישאר כמנוי גם לשירות..

הגישה שלנו לבניית מוצר איתותי המסחר הייתה לנוע במהירות ולשבור דברים, אך ההתמקדות החדשה שלנו בסחר במוצרים עבור לקוחות מוסדיים דורשת גישה זהירה וחזקה יותר. כתוצאה מכך, החלטנו ללכת לפי הכלל הבסיסי הזה – איננו מציעים שום מוצר שלא נלחמנו עם ההון שלנו..

הנתיב קדימה של CoinFi

אנו שמחים כי גם כצוות קטן של 8 בניהנו במהלך חצי השנה האחרונה תשתית מסחר משמעותית ממוסדות..

אנו בוחנים את זה בעצמנו כל יום וזה כבר מספק ערך אמיתי ללקוחות – אם כי מספר מצומצם של לקוחות. אנו ממשיכים לבחון את מה שבנינו, הן על ידי בדיקת הון משלנו והן על ידי עבודה עם לקוחות.

הנה דוגמה אמיתית לאופן שבו מערכות המסחר שאנו מפתחים משמשות לקוחות.

טכנולוגיית מסחר מוסדית בדרגה ארגונית

קונים ומוכרים של מטבעות מחוץ לעשרת המובילים צריכים לעיתים להמתין ימים עד למילוי ההזמנות שלהם. זוהי בעיה עבור פרויקטים מכיוון שהם רוצים להפוך את תהליך הקנייה של האסימון שלהם ללא חיכוך ככל האפשר.

האתגר נובע מהעובדה שאין הרבה מאוד קונים או מוכרים טבעיים של אסימונים קטנים, בכל נקודת זמן נתונה, ויוצרים ממרחים רחבים מדי, מה שמפחית עוד יותר את הביקוש לאסימון. בעוד שהראשון אינו בעיה שהטכנולוגיה יכולה לפתור, זה האחרון.

על ידי שימוש באלגוריתמי מסחר המנתחים פערים בספרי ההזמנות בכל מאגרי הנזילות הזמינים, ניתן להגדיל את נפח המסחר האמיתי, להציב הצעות מחיר אמיתיות בשוק שקונים ומוכרים טבעיים יכולים לסחור נגדם ובכך להדק את המרווחים..

טכנולוגיה זו מועילה לפרויקט ולבעלי האסימונים שלהם, מכיוון שממרח הדוק יותר (כלומר מתן מחירים טובים יותר) בסופו של דבר משפר את הנזילות, יוצר חיסכון בעלויות עבור הקונה הסופי ומוכר אסימון הפרויקט, והגדיל את נפח המסחר האמיתי – הכל מתוכם כדור שלג זה לזה למעגל שמירה על עצמו..

הכל מתחיל בספר הזמנות מצטבר.

מהו פנקס הזמנות מצטבר?

פנקס הזמנות מצטבר מטמיע את כל ההצעות וההצעות של האסימון הרשום בכל הבורסות בכל הזוגות ומציב אותו בספר הזמנות מאוחד אחד תחת מטבע הצעת מחיר אחד. זה נעשה כך שיש לך את המחיר הטוב ביותר ואת מחיר ההצעה בכל עת.

פנקס הזמנות מצטבר הוא תשתית מסחר בסיסית לכל סוג של מסחר בדרגה מוסדית – אחרי הכל, אינך יכול להפעיל שום סוג של אסטרטגיה מתוחכמת אם אינך יכול אפילו לקבוע איזו בורסה היא בעלת המחיר והנזילות הטובים ביותר ברגע נתון..

לצרכי הסבר זה, נשקול אסימון היפותטי “ABC” על Binance, OKEx ו- Huobi..

כך נראה ספר ההזמנות של Binance עבור ABC / BTC:

אתה יכול לראות את התפשטות פנקס ההזמנות בינאנס הוא (0.003780 / 0.003700) – 1 = 2.2% זה אומר שבממוצע, קונה או מוכר של אסימון הפרויקט הזה משלם עֲלוּת של 2.2%

כך נראה ספר ההזמנות של OKEx עבור ABC / BTC:

כך נראה ספר ההזמנות של Huobi עבור ABC / BTC:

כאשר כל ספרי ההזמנות משולבים לספר הזמנות מצטבר, זה נראה כך (הצבעים נשמרים זהים כדי להציג את חילופי הדברים המקוריים).

למעלה היא הדוגמה הפשוטה ביותר לפנקס הזמנות מצטבר – פקודת הזמנות אמיתית תכלול גם / ETH ו / USDT וזוגות הצעות מחיר אחרות, המרת כל המחירים למטבע יחיד של הצעת מחיר, ומאפשרת למערכת לבצע כנגד מטבע הצעת המחיר של הספר, גם אם הנזילות היא בצמד מסחר אחר.

אלגוריתם המסחר קורא פנקס הזמנות מצטבר זה וקובע היכן לבצע הזמנות באופן אוטומטי בשוק, תוך הצעת מחיר במחיר הדוק עוד יותר, ולהקל על קונים ומוכרים טבעיים.

הערה חשובה: זה לא זהה לנוהג ליצור נפח מסחר מלאכותי על ידי סחר קדימה ואחורה עם אותה ישות. במקום זאת, הטכנולוגיה שלנו מבצעת הזמנות אמיתיות שקונים ומוכרים יכולים לסחור נגדה והיא מסוגלת לעשות זאת בגלל פיזור המחירים הטבעי בין השווקים..

בדוגמה לעיל, המשתמש יכול לבצע בבטחה הזמנת קנייה (הצעה) של 0.003745 עבור 1522 מטבעות ב- Binance מכיוון שברגע שההצעה הזו נפגעת, האלגוריתם יכול להסתובב בו זמנית ולמכור ב- OKEx באותו מחיר וגודל, כלומר ב שבירה.

כך ייראה ספר ההזמנות המתוקן של ABC on Binance עם הטכנולוגיה האלגוריתמית של CoinFi שמבצעת הזמנה אוטומטית (מסומנת בכחול).

כפי שאתה יכול לראות, הפער הופחת מ -2.2% ל -0.93% וחסך למשתמשים עלות ממוצעת של 1.27%. אמנם זה עשוי להיראות קטן יחסית, אך כאשר הדבר חוזר על עצמו במספר עסקאות, חיסכון זה יכול להתגבר לאורך זמן.

אלגוריתם זה שהוסבר לעיל הוא יתר על המידה מְפוּשָׁט דוגמה לטכנולוגיית CoinFi המשמשת לספק נזילות לפרויקטים, וכזו שניתן לחלוק מבלי לחשוף טכנולוגיה קניינית. זה מועיל מאוד עבור קונים ומוכרים, מכיוון שהוא מצמצם את התפשטות האסימון, ומספק תמחור טוב יותר למשתמשים ונזילות אמיתית יותר לפרויקט..

נזילות מתחילה נזילות

יש אמירה במסחר כי נזילות מולידה יותר נזילות. ככל שהאסימון עובר בהיקף לגיטימי מקונים ומוכרים אורגניים, כך הוא מעיד על עניין באסימון שמניע עוד עניין ואימוץ משתמשים..

ככל ששוק הקריפטו נעשה מתוחכם וממוסד יותר, אנו מבצעים במקביל ניתוח כמותי ונתוני מונחה של נתוני שוק כדי להטות את מחירי הקנייה והמכירה שלנו..

זו דוגמה פשוטה מאוד לאופן שבו טכנולוגיית המסחר של CoinFi משמשת כיום לקוחות לקוחות. התאחדנו גם כספקית טכנולוגיית תווית לבנה לנותני שירותים אחרים שיש להם גישה ללקוחות מוסדיים ולפרויקטים.

ניצול תשתיות המסחר המוסדיות שלנו לחוויית מסחר קמעונאית טובה יותר

בעוד שההתמקדות שלנו התמקדה בהיצע המסחר שלנו ב- B2B, הבנו שחלק ממה שבנינו בחצי השנה האחרונה יכול לספק ערך עצום גם לסוחרים הקמעונאיים. התזה שלנו תמיד הייתה כי הרבה תשתית שקיימת במניות יהיה צורך גם בשווקי הקריפטו, ואנחנו עדיין רואים את אותה ההזדמנות..

ביצענו עשרות ראיונות משתמשים בחודשיים האחרונים; שיחות מעמיקות, 1 על 1 עם סוחרי קריפטו מקהילת CoinFi, כדי להבין טוב יותר את הרגלי המסחר שלך ולבחון כיצד נוכל להשתמש בטכנולוגיית המסחר שאנו בונים ללקוחות B2B שלנו כדי לשפר את חוויית המסחר הקמעונאי.

בראיונות משתמשים אלה, הראינו לחלקכם הצצה למה שבנינו בצד ה- B2B וכיצד ניתן להשתמש בו לשיפור חוויית המסחר הקמעונאי, והתגובה הייתה חיובית מאוד. אמנם אנחנו עדיין מוקדמים בפיתוח רעיון למוצר זה, אך על סמך המשוב שלך נמשיך לחזור ולבדוק עם משתמשים נוספים.

מה לגבי אסימון COFI?

מאז שהכרזנו על צירנו בחודש מרץ, אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו מקבלים מחברי הקהילה (במיוחד עם התחממות שוק הקריפטו), היא “כיצד יעבוד המודל האסימני לאחר הציר?”

עברו שנתיים מאז הכרזנו על דגם האסימונים המקורי בעיתון הלבן שלנו והרבה השתנה. הקריפטו נע במהירות וברור שמודל האסימונים בהמשך יצטרך להתפתח איתו.

ההשקפה שלנו היא שעבור כל אסימון שירות כמו COFI, הנוסחה להצלחה נובעת בראש ובראשונה ממתן הרבה כלי אסימון, ושירות אסימון נובע מכך – ניחשתם נכון – התאמה לשוק המוצר. אנו ניגשים לכל רעיון מוצר מתוך תפיסה שהוא צריך להציע שירות למחזיקי אסימונים, אך זה מבוסס על בניית מוצר שמשתמשים זקוקים לו..

אנו ממשיכים לבנות ולאתחל את דרכנו לקראת התאמת שוק המוצרים. אנו נכריז על מודל סמלי מתוקן רק כאשר אנו בטוחים שיש לנו מוצר שניתן לשנותו בהצלחה. עם זאת, אנו מבינים גם שבעלי אסימונים רוצים לדעת מהיכן יועיל השירות שלהם, ומה אנו מתכננים.

בעוד שההתמקדות העיקרית שלנו היא ביצירת ערך באמצעות השירות, אנו בוחנים גם דרכים יצירתיות יותר להעניק ערך נוסף לבעלי COFI:

קרן מגובה אסימון?

כשמדובר במוצרי המסחר שלנו ב- B2B, הדרך היחידה להבטיח חוסן היא לשים את הכסף שלנו במקום שלנו – אנחנו לא משחררים שום מוצר שלא נלחמנו בעצמנו. על מנת לבחון את המערכות שלנו, ולהוציא לפועל את אסטרטגיית ניהול האוצר הפנימית שלנו, בנינו מערכות מסחר ניטרליות בשוק על גבי התשתית שאנו בונים ללקוחות..

מערכת זו מבצעת כיום עסקאות ניטרליות בשוק בחלק קטן מההון החוזר שלנו, ובחודשים האחרונים הוכיחה שהיא יכולה להיות רווחית – אם כי בהיקף מוגבל..

אמנם המסחר הקנייני אינו המוקד של פרויקט CoinFi, אך הרקע של הצוות שלנו מתאים היטב לבניית מערכות מסחר רווחיות, ומודל הקרן מהווה דרך פוטנציאלית נוספת לקראת פרויקט CoinFi – במיוחד כאשר המקומות וההזדמנויות להציע אסימוני אבטחה מגיעים. באינטרנט. בעודנו אך ורק בשלב חקרני, פנו לייעוץ משפטי כדי להבין טוב יותר אם יש דרך להפיק תשואות לבעלי אסימונים באמצעות מודל קרן, באמצעות אסימון אבטחה נוסף שהונפק לבעלי אסימון COFI הנוכחי.

כהצהרת אחריות, זהו ראשוני וחיפושי ביותר. זה לא אמור להיות הכרזה ואנחנו מאוד מייעצים נגד קבלת החלטות מסחריות באשר לאסימון COFI על סמך מידע זה. ישנם מכשולים משפטיים ורגולטוריים משמעותיים ביותר בתשלום דיבידנדים (או כל דבר הדומה לדיבידנד) באמצעות אסימון שירות (שהוא COFI), אך אנו בוחנים באופן פעיל דרכים חדשות להעביר ערך רב ככל האפשר למחזיקי COFI הנוכחיים..

עדכונים נוספים יגיעו בקרוב ועוברים ממברק

בהמשך, אנו נמיר את ערוץ הטלגרם הרשמי של CoinFi לערוץ הכרזות לקריאה בלבד ונשתמש בתגובות WordPress כערוץ התקשורת הדו-כיווני העיקרי שלנו כדי לענות על שאלות ולקבל משוב מהקהילה..

המטרה היא לאפשר למשתמשים להשמיע את דאגותיהם ושאלותיהם, ללא האתגרים שבשימוש בזמן אמת בטלגרם כערוץ תמיכה רשמי..

זו לא החלטה שקיבלנו בקלילות. אנו מכירים בכך שטלגרם היא חלק מרכזי בקהילת הצפנה. תמיד הייתה לנו הפילוסופיה שאנחנו צריכים לאפשר חילוקי דעות וביקורת בטלגרם.

אבל טלגרם מעולם לא תוכננה להיות הפלטפורמה העיקרית לתקשורת ותמיכה עסקית. יש בו הרבה פגמים שיוצרים חווית משתמש לא טובה. אופיו של צ’אט בזמן אמת הוא שתדירות וחדשות מועדפות על פני איכות. לטלגרם יש הרבה רעש ואות נמוך. לתגובה מטורפת יש משקל רב באותה מידה והיא דורשת זמן רב באותה מידה להתייחס כמו משוב איכותי או ביקורת בונה מתחשבת. הטעיית FUD או העדפות אידיוסינקרטיות של טרול יחיד משודרים ללא סינון. שאלות (בונות ואחרות) חוזרות על עצמן שוב ושוב בזמן שהתשובות הולכות לאיבוד באתר – אין הכוונה למשחק מילים!

ככל שאנו מפתחים את היצע ה- B2B שלנו, אנו נדרשים להציג חזית מקצועית יותר ללקוחות ושותפים, וקיבלנו משוב חוזר ונשנה מצד שותפים מוסדיים פוטנציאליים (שלעתים קרובות אינם משובצים בקהילת הצפנה) כי ה- FUD ו- טרול במברק גורם לדאגה.

אנו מבינים היטב כי הקהילה זקוקה למוצא לדיון בונה בנוסף לעובדה שהמשוב שלך הוא בעל ערך וקריטי לפיתוח המוצר של CoinFi. בעודנו קדימה, ערוץ הטלגרם הראשי יהיה להכרזות בלבד, מכיוון שהכיוון של פרויקט CoinFi התברר בחודשים האחרונים, אנו נפרסם עדכונים בבלוג באופן קבוע יותר בהמשך..

בעוד שערוץ הטלגרם יהיה להודעות רק בהמשך, אנו ממליצים על המשוב והשאלה שלך באמצעות:

  1. בקשות דוא”ל אל [מוגן בדוא”ל]
  2. השארת שאלות ותגובות בסעיף הערות בבלוג בפוסטי העדכונים שלנו.

ערוץ השגרירים הפרטי של CoinFi יישאר פתוח לדיון, והצוות יקפוץ מדי פעם לענות על שאלות ולהגיב למשוב, וכן ימשיך להפיץ תגמולים שבועיים של COFI.

אם יש לך שאלות או משוב לגבי עדכון זה, אנא השאיר תגובה למטה, וכולנו בצוות הליבה נקרא, יסקור וישיבו במהלך הימים הקרובים..

אם אתה עדיין קורא את זה, היית איתנו במסע ארוך, אבל אנחנו אופטימיים שזו רק ההתחלה! תודה כמו תמיד על המשך התמיכה שלך, נדבר שוב בקרוב!

לחיים,

צוות CoinFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map