סקירת צ’אנג’לי: האם צ’אנג’לי בטוחה ומורשית בשנת 2021

אם יש משהו שהמערכת האקולוגית של קריפטו אינה סובלת ממנו, זה היעדר חילופי דברים.

מבט מהיר דרך ה- זוגות שוק די בסעיף CoinMarketCap בכדי לאשר את מספר האפשרויות המדהים העומד לרשות סוחרי המטבעות.

אולם מרבית חילופי הדברים הללו דורשים רישום כלשהו, ​​ובהתאם לדרישות ה- KYC שלהם יכולים לעבור מספר ימים בין ההרשמה הראשונית למועד בו המשתמש יכול לבצע את המסחר הראשון שלהם..

צ’אנג’לי שונה. זו בורסה ללא רישום שנועדה לאפשר למשתמשים להחליף באופן מיידי בין מטבעות קריפטוגרפיים שונים.

אנו נסקור את שירותו של צ’אנגלי בהרחבה במאמר זה. עם זאת, ראשית יהיה זה מועיל לבחון כמה מהיתרונות והחסרונות של השימוש בחילוף זה.

יתרונות

  1. ממשק משתמש פשוט מת. צ’אנג’לי נועד להיות פשוט ככל האפשר, אפילו עבור סוחרים חדשים בקריפטו. תשכחו מפריסות עמוסות ונופי מסחר מורכבים, צ’אנג’לי פשוט ויפה.
  2. עמלות מסחר נמוכות. בצ’אנגלי גובה 0.25% בלבד בחילופי הריבית הצף שלהם. זה נמוך יותר מחילופים פופולריים רבים אחרים. למשל Coinbase Pro, גובה 0.5% על העסקאות שלהם.
  3. לצ’אנגלי יותר מ 100 זוגות מסחר. הם תומכים כמעט בכל המטבעות הקריפטוגרפיים הפופולריים ביותר.
  4. צ’אנג’לי מאפשרת למשתמשיה לרכוש קריפטו באמצעות כרטיס אשראי.

חסרונות

  1. שיעורי צ’אנג’לי יכולים להיות שונים ממה שציטטתם בתחילה. בשער החליפין הצף שלהם אתה לא יודע באיזה מחיר יעבור המסחר שלך. זה יכול להיות רע במיוחד בקריפטו, שם התנודתיות לטווח הקצר יכולה להיות מסיבית.
  2. יתכן ויהיה אפשרי לקבל שער טוב יותר על ידי מעבר ישיר לבורסת מטבעות קריפטו. בינאנס, למשל, יש עמלת מסחר של 0.10% בלבד וזה לא מעט נמוך משיעור 0.25% של צ’אנגלי.

מה זה צ’אנג’לי?

ההיסטוריה של צ’אנגלי מתחילה עם הקמתה בשנת 2015 על ידי קונסטנטין גלדיץ ‘. במשך שלוש שנים שימש קונסטנטין כמנכ”ל צ’אנגלי. ואז, בשנת 2018, הוא התפטר ו הוחלף ב איליה בר.

במקור המטה של ​​צ’אנג’לי היה בפראג בצ’כיה. עם זאת, הבורסה עברה מאוחר יותר למלטה עקב התקנות הידידותיות לקריפטו במדינה ונוכחות חברות בלוקצ’יין אחרות. בר מתייחס ל מלטה כ, "הרכזת של עולם הקריפטו."

לפי Crunchbase, צ’אנג’לי מונה בין 51 ל -100 עובדים.

סחר ב- Changelly

צ’אנג’לי משמש מתווך בין סוחרי מטבעות חליפין לבורסות גדולות, כלומר. Binance, Coinbase Pro, Kraken וכו ‘. כך זה עובד: משתמש מבקר בצ’אנגלי ובוחר את המסחר בו הוא מעוניין. לדוגמה, החלף שני את’ריום תמורת כמות מקבילה של ביטקוין.

צ’אנג’לי לוקח את המידע הזה ומשאיל את כל הבורסות הגדולות ומחפש את שער החליפין הטוב ביותר האפשרי עבור סחר זה. ברגע שפרוטוקול צ’אנגלי ימצא את העסקה הטובה ביותר, הוא מחזיר את השיעור לסוחר.

אם המשתמש ימצא שהשיעור הזה יהיה נוח, הוא יכול להמשיך בעסקאות. צ’אנג’לי תספק כתובת הפקדה שעל הסוחר לשלוח אליה את הקריפטו. על הסוחר לספק גם כתובת הפקדה בה הם רוצים שהקריפטו שהוחלף ישלח אליה. לאחר שהמשתמש ישלח את הקריפטו, צ’אנג’לי ישלים באופן אוטומטי את המסחר וישלח את הקריפטו שהוחלף לחשבון הסוחר.


זה באמת כל כך פשוט. היתרון העיקרי עבור המשתמשים הוא שהם יכולים לקבל את התעריף הטוב ביותר מכל מספר מרכזיות מרכזיות מבלי שיידרשו להירשם בפועל.

דמי צ’אנגלי

צ’אנג’לי מציעה שני סוגים שונים של שירותי מסחר. הראשון הוא שער חליפין משתנה. עבור סוג זה של החלפה צ’אנג’לי תחליף את המטבע הקריפטוגרפי של סוחר בכל מחיר שהוא במועד ביצוע העסקה.

לדוגמא, סוחר קריפטו עשוי להיות מצטט מחיר על ידי צ’נג’לי, אולם אם הוא ישלח ביטקוין זה יכול לקחת עשרים או שלושים דקות לאשר, ובאותה עת שער החליפין יהיה שונה..

החיסרון של שער החליפין הצף הזה הוא שאי אפשר לומר מה תהיה הסחר הסופי. הפוך הוא שעמלות המסחר נמוכות. צ’אנג’לי גובה עמלה של 0.25% בלבד עבור שער החליפין.

הסוג השני של הבורסה שאנג’לי מציע הוא סחר בריבית קבועה. במקרה זה צ’אנג’לי מספק למשתמש שער חליפין ומבטיח כי כספיו ייסחרו בדיוק באותו מחיר. היתרון הוא שהכל ידוע מראש, לא יהיו הפתעות תנודתיות. החיסרון הוא שהעמלות גבוהות יותר מהחלפת שער משתנה.

בהתחשב בגורמים אלה, כנראה שהגיוני בשער הצף משתנה בתקופות של תנודתיות נמוכה. שער החליפין הקבוע עשוי להיות טוב יותר כאשר שוק הקריפטו הוא תנודתי במיוחד.

האם צ’אנגלי אנונימי?

כן! צ’אנג’לי היא אחת מהבורסות האנונימיות הבודדות שנותרו במערכת האקולוגית של קריפטו. הרגולטורים דוחפים יותר ויותר חילופי דברים כדי להפוך את KYC לחובה ורבים בוחרים לציית לחוק.

כאשר מסתכלים למשל על צ’אנגלי לעומת שאפשיפט, שפישפט נכנע ללחץ ו התחיל לדרוש KYC מכל הסוחרים שלה. זו נתפסה כבגידה על ידי קהילת הקריפטו במיוחד בהתחשב בכך אריק Voorhees, מנכ”ל Shapeshift, הוא חלוץ קריפטו וחבר מכובד בקהילה.

הגנה על החלטתם ליישם את KYC Voorhees טענה כי זה יהיה חובה במוקדם או במאוחר והם רק רוצים להקדים את הרגולטורים.

צ’אנג’לי, לעומת זאת, לא נכנע ללחץ. נכון לעכשיו כל מה שהם דורשים מהסוחרים שלהם היא כתובת דוא”ל. מכיוון שניתן ליצור כתובות דוא”ל אנונימיות, ניתן לבצע סחר אנונימי ב- Changelly. אמנם תמיד קיים החשש כי צ’אנג’לי עשוי לאחסן כתובות IP, אך שימוש ב- VPN יכול לפתור את הבעיה.

האם Changelly דורש אימות מזהה?

צ’אנג’לי אינו דורש אימות מזהה לצורך עסקאות קריפטו-לקריפטו. כפי שכבר צוין, המידע היחיד הנדרש הוא כתובת דוא”ל.

עם זאת, צ’אנגלי אכן דורש תעודה מזהה תקפה לעסקאות בכרטיסי אשראי ופיאט. לרוב זה נעשה כדי להבטיח שמישהו לא יוכל להשתמש בכרטיס אשראי גנוב לרכישת מטבעות קריפטוגרפיים.

קנייה בכרטיס אשראי

על מנת להשתמש בבורסת Changelly לקנות בכרטיס אשראי או כרטיס חיוב הדבר הראשון שסוחר צריך לעשות הוא ליצור חשבון. לשם כך נדרשת כתובת דוא”ל תקפה.

לאחר שסוחר יצר חשבון עליו לבחור באיזה מטבע פיאט הם רוצים להשתמש. כרגע צ’אנג’לי מקבל דולר ארה”ב, ליש”ט ואירו. למרבה הצער, נכון לעכשיו הם לא מקבלים PayPal.

השלב הבא הוא להתחיל בתהליך רכישת כרטיס החיוב. בשביל זה Changelly דורש סריקה של רישיון נהיגה או דרכון. הם עשויים גם לבקש סלפי אם כי המסמכים הנדרשים עשויים להיות שונים בהתאם למקום מגוריו של סוחר המטבעות.

ראוי לציין כי כל רכישות אשראי וחיוב מנוקות למעשה על ידי צד שלישי, ולא צ’נג’לי. בורסת צ’אנג’לי רק מחברת את סוחר הקריפטו עם מעבד תשלומים אמין. לקבלת מדריך מלא לרכישה בכרטיס אשראי אנא בדוק באתר של צ’אנגלי.

שיטות תשלום

רוב מוחלט מהעסקאות ב- Changelly הן קריפטו לקריפטו. כאשר מסתכלים למשל על צ’אנגלי לעומת Coinbase, ההבדל הגדול ביותר הוא ש- Coinbase, עם שילוב חשבון הבנק שלהם ויכולתם לקבל העברות בנקאיות, מיועד לעסקאות פיאט ואילו צ’אנגלי לא.

עם זאת, צ’אנג’לי יכול לקבל כמה שיטות תשלום פיאט. מלבד כרטיס אשראי, ניתן גם למכור ביטקוין באמצעות א העברה בנקאית של SEPA.

האם צ’אנג’לי מאובטח?

הרבה סוחרי מטבעות קריפטו רוצים לדעת: האם צ’אנג’לי לגיטימי? התשובה היא כן, צ’אנג’לי לא רק חוקי, אלא גם מאובטח ביותר.

לצ’אנג’לי אין ארנק והוא אינו מחזיק כספים. בגלל ההתקנה הזו אין הרבה מה שהאקרים יגנבו. יתכן שהם יוכלו להפנות כספים לזמן קצר, אך צ’אנג’לי היה סוגר במהירות את הפיקדונות וכל מה שהאקרים לקחו יהיה חסר משמעות בהשוואה למה שהם יכולים לגנוב מחילופי משמורת..

מאז הקמתו בשנת 2015 צ’אנג’לי מעולם לא נפרץ. לפעמים, לעומת זאת, ישנן בעיות אחרות. למשל, חלק מהסוחרים שלחו בטעות מטבע שגוי לכתובת, כלומר Ethereum לכתובת Ethereum Classic.

כשזה קורה הכספים יכולים להיתקע והעסקה לא עוברת. למרבה המזל לצ’אנגלי יש תמיכת לקוחות טובה ומומחי תמיכת הלקוחות שלהם בדרך כלל מסוגלים לסדר את הבעיה. אולם לעיתים סוחר לא יקבל החזר כספי מלא. מכיוון שהטעות הייתה אשמת הסוחר, אם כי קשה להאשים את חילופי המטבעות.

בעוד שרוב האנשים מעדיפים להשתמש ב- Changelly באופן אנונימי עם כתובת דוא”ל בלבד, חלק מהמשתמשים עשויים ליהנות מהגברת הביטחון והשקט הנפשי הנלווים לשימוש ב- Changelly באמצעות האפליקציה לנייד. באמצעות האפליקציה פשוט לעקוב אחר עסקאות ולנהל היסטוריית סחר.

היכן ממוקם צ’אנג’לי?

כאמור, צ’אנגלי שוכנת במלטה בה תקנות הצפנה מאוד ידידותיים. למרות התקנות הידידותיות הללו, צ’אנג’לי עדיין אוסר על משתמשים ממדינות מסוימות.

לפי לאתר שלהם, לא ניתן להשתמש ב- Changelly על ידי סוחרים מהמדינות הבאות: קובה, איראן, צפון קוריאה, חצי האי קרים, סודן, סוריה, ארצות הברית של אמריקה (כולל כל השטחים בארה”ב כמו פורטו ריקו, סמואה האמריקאית, גואם, האי מריאנה הצפוני, ובתול ארה”ב. איי (סנט קרואה, סנט ג’ון וסנט תומאס), בנגלדש ובוליביה.

כמובן שמשתמשים חדשניים עשויים למצוא אפשרות לגשת לצ’אנגלי באמצעות VPN אפילו ממדינה מוגבלת. עם זאת, אם צ’אנג’לי יגלה כי עסקאות מקורן במדינה אסורה, הם עשויים להקפיא את הכספים.

האם לצ’אנגלי יש ארנק?

לא, לצ’אנגלי אין ארנק. כל הרעיון שעומד מאחורי הבורסה הוא שהם אינם משמורת והם אינם אוגרים כספי משתמשים.

כאשר משווים את צ’אנג’לי לבורסת מטבעות אחרת זו באמת התכונה שמבדילה אותם. על ידי אי אחסון כספים צ’אנג’לי לא צריך לדאוג להיפרץ. זה טוב עבורם כגניבות קריפטו גרפו מיליארדים מטבעות בשווי דולרים בשנים האחרונות.

עם זאת, צ’אנג’לי משולבת בכמה ארנקים של מטבעות קריפטו וישנם כמה יתרונות הנובעים משילוב זה. ראשית, זה מקל על המסחר. משתמשים אינם צריכים לשלוח את כספם לצ’אנגלי, הם יכולים ליזום את המסחר ישירות מהארנק שלהם. שנית, זה בטוח יותר. מכיוון שהסחר מתרחש בארנק אין שום סיכוי שמשתמש מקליד שגוי בכתובת ארנק ומאבד בטעות כספים.

ארנק ארדור ו ארנק יציאת מצרים שניהם משולבים ב- Changelly, כמו גם כתריסר ארנקים פופולריים אחרים. רשימה מלאה של ארנקים התומכים בצ’אנגלי זמין כאן.

סחר ב- Changelly

בסקירה זו של צ’אנגלי סקרנו נושאים רבים, החל מהאופן בו צ’נג’לי קובע את העמלות וכלה במדיניותם בנושא עסקאות אנונימיות. לרוב נקודת המכירה הגדולה ביותר של צ’אנגלי היא קלות השימוש בו. הם מקלים על סחר בקריפטו ללא צורך להירשם לבורסה. זה יכול להיות מועיל במיוחד כפי שיש לצ’אנגלי יותר מ 100 זוגות מסחר.

צ’אנגלי ידועה גם בתמיכת הלקוחות המוסמכת שלהם. במקרה שלסוחרים יש בעיה בפלטפורמה הם יכולים לפנות לתמיכת הלקוחות ולפתור את הבעיה במהירות.

אפליקציית צ’אנג’לי מקלה גם על סחר בקריפטו ולעקוב אחר עסקאות. זה יכול להיות מועיל לדיווח על מיסים, במיוחד עבור מדינות עם מיסים מחמירים בקריפטו כמו בריטניה.

בסך הכל צ’אנג’לי הוא אחד החילופים הטובים יותר במערכת האקולוגית של קריפטוגרפים. בשונה מחילופי מרכזיות אחרים הם מעולם לא נפרצו ועם המודל הייחודי שאינו משמורני, לא סביר שזה יהיה. בהתחשב בכך ש- Changelly קל לשימוש ומאפשר לקנות מטבע קריפטוגרפי בכרטיס בנק, סביר להניח שנפח המסחר שלהם רק יעלה בעתיד..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map