banner
banner

האם הביטקוין הגיע למטה? הנה ציר זמן פוטנציאלי להתאוששות

סיכום:

 • זה עתה חווינו / אנו עדים לתאריך השלישי בגודלו של ביטקוין -65.81% מהשיא.
 • בדולרים מוחלטים, מדובר בתמורה הגדולה ביותר בתולדות הביטקוין.
 • תלם המחירים הנוכחי הוא במקרה גם המכירה האיטית ביותר איתה התמודדנו אי פעם.
 • הביטקוין לקח בממוצע 1.5 פעמים נוספות כדי להתאושש לשיאים הקודמים ממה שעשה ה- NASDAQ Composite במהלך הפריחה הטכנולוגית.
 • מבוסס על “יחס התאוששות שוקת” של 1.69 ו 111 יום שיא שוקת עבור ההחזר הנוכחי, זה עשוי להימשך עוד 188 יום מהשפל (לא עד אמצע אוקטובר 2018) לפני שייתכן בקרבת 20 אלף דולר שוב ברמה.
 • תשלומי הביטקוין הם חדים ומהירים יותר מאשר משיכות במהלך בועת הטכנולוגיה של נאסד”ק, אך גם לוקח זמן קצר יותר לפני שנגיע לשיא חדש.

בימים האחרונים ראינו התאוששות ניכרת במחירי הקריפטו. החל מה -1 באפריל 2018 (כאשר ה- BTC הגיע לשפל תוך יום של 6463.54 דולר) ועד היום (עם BTC סביב 9240 דולר), הביטקוין התאושש 44%. אמנם זה התאוששות ב מחיר ביטקוין מרשים, הוא עדיין רחוק מרמות $ 19,000 + שראינו באמצע דצמבר 2017.

השאלות בראש של כולם הן:

 1. האם התאוששות מחירים זו תימשך?
 2. כמה זמן ייקח לנו לחזור לימי הזוהר של הביטקוין ברמות של כמעט 20,000 דולר?

האם החורף נגמר?

במאמר מחקר זה, נבחן את היסטוריית ההגרלות ב- BTC כדי לראות כיצד “החורף הארוך” האחרון בהשוואה לתיקונים בעבר, ויתרה מכך, נשווה את החיסרון הזה עם משיכות במהלך בועת הטכנולוגיה כדי לראות אם נוכל להשיג תועלת תובנות.

הנתונים שאנו משתמשים בהם עבור חתיכה זו יהיו מחירי סגירה של BTC מאז אוקטובר 2012, ומחירי הסגירה של NASDAQ Composite (המדד העיקרי למניות הטכנולוגיה) בין השנים 1996-2004, הכוללים את תקופת “בועת הטכנולוגיה”..

אני יודע, אני יודע, מספר מאמרים שם כבר ביצעו את ההשוואה בין Crypto לבין הבועה של NASDAQ Tech, אבל כאן ב- CoinFi רצינו להריץ את ההשוואה הזו לעצמנו, ולקחת את הניתוח צעד אחד קדימה כדי לראות אם נוכל לעלות עם תובנות חדשות לשתף אתכם.

ראשית, נתחיל בכמה יסודות.

מה זה Drawdown?

א נסיגה בכל נכס מוגדר כשינוי המחיר% ממחיר הנכס בשיא לתחתית.

אז בלי להתייחס יותר, הנה רשימה של התשלומים הבולטים של BTC, החל מהגדולים ביותר:

תשלומי BTC

 • אנו נמצאים כעת בהגרלה השלישית בגודלה (מכיוון ש- BTC באמת הפך לשם דבר) של -65.81% מהשיא.
 • זה מרמז על 12,445.72 דולר צניחת מחירים מוחלטת שהיא ההורדה הגדולה ביותר אי פעם במונחים של דולרים מוחלטים.
 • הממוצע של חסרונות אלה הוא -49.24%, כך שהמצב הנוכחי של -65.81% נמצא בצד הגבוה ממה שקודם היינו עדים אליו, ואפשר לטעון שה- BTC מורחב יתר על המידה ולא סביר שייפול עוד.
 • מעניין שדף המחירים הנוכחי בו אנו נמצאים הוא גם המכירה האיטית ביותר שעמדנו אי פעם 111 יום לפגוע בתחתית. זה כמעט 3x הממוצע של 41.28 יום. זה גם מסביר מדוע ההחזר האחרון הזה מרגיש כואב במיוחד מכיוון שמשקיעי הקריפטו היו רגילים לריבאונד מהיר.
 • “יחס התאוששות עד שוקת” שמשווה כמה ימים לוקח להתאושש לשיאים הקודמים עם מספר הימים שלוקח להכות את השפל, יש ממוצע של 1.69 לכל החסרונות. זה קריטי מכיוון שזה מרמז שנדרש 1.69x כמה ימים להתאושש לשיאים לשעבר כמו שזה הגיע לנקודה הנמוכה ביותר בממוצע.

ביטקוין VS. בועת הטכנולוגיה

בואו נראה איך נראו התקלות המורכבות בנאסד”ק במהלך “בועת הטכנולוגיה”.

חסרונות לנאסד

 • אתה יכול לראות כי התיקון הגדול ביותר של -77.93% מ- 13 במרץ 2000 עד 9 באוקטובר 2002 מסמן את התפוצצות הבועה. באופן מפתיע זה לקח 647 יום לקריסת הטכנולוגיה להגיע לשפל מוחלט וזה לא היה עד 23 באפריל 2015, עצום 3155 ימי מסחר מאוחר יותר, שהגענו שוב לאותם שיאים. זה באמת, בֶּאֱמֶת הרבה זמן להחלמה.
 • ההחזר הממוצע הוא -21.76% שהוא פחות ממחצית מזה של BTC. כמובן, זה משהו שאתה יכול לנחש בעצמך, לאור התנודתיות הגבוהה יותר של הקריפטו.
 • בממוצע זה לקח 102.8 יום לפגוע בשפל, כלומר ארוך פי 2.5 ממה שאנחנו צופים ב- BTC.
 • ל- BTC יש יחס התאוששות “שוקת עד שיא” שהוא פי 1.5 איטי יותר מנאסד”ק. זה מרמז כי עבור BTC, כל יום של משיכה לקח בממוצע פי 1.5 יותר ימים להתאושש לשיאים הקודמים ממה שעשה ה- NASDAQ Composite במהלך תנופת הטכנולוגיה! בהחלט ממצא מעניין, אם כי קצת מדכא עבור כל חובבי הקריפטו וה- HODLers שם בחוץ, מכיוון שציפינו לזמן התאוששות מהיר יותר לנכס תנודתי יותר.

אז מה המידע הזה אומר לנו?

למרות העובדה שאנשים לעתים קרובות עורכים השוואה בין השניים, התנהגות הגישה בין בועת הטכנולוגיה של נאסד”ק ל- BTC אינה דומה כל כך..

באופן ספציפי בהתחשב באופי המבוזר של ספקולציות וחוסר גיבוי מוסדי במניות Crypto לעומת Tech, השוואה בין 2 דומה להשוואה של תפוח לתפוזים – למרות הנרטיב הנוח של בועות בכלל..

ההבדל הגדול למרבה הצער הוא תקופת ההחלמה האטית יחסית. עם “יחס התאוששות שוקת” ב 1.69 עבור BTC ו- 111 יום בשיא השפל לקראת ההגרלה האחרונה, אנו יכולים לרמוז בפשטות שעשויים לחלוף עוד 188 יום מהשפל לפני שנתקרב שוב לרמת 20K.

אז על פי ניתוח זה, ייתכן שזה לא עד אמצע אוקטובר עד שתראה את הכסף שלך בחזרה אם קנית בשיא, שהוא חיים שלמים בעולם הקריפטו!

צלילה עמוקה יותר לניתוח

אמנם הניתוח לעיל מוביל למספר ממצאים מעניינים, אך יש לקחת בחשבון כמה אזהרות:

 • אין מספיק נקודות נתונים על מנת להסיק מסקנות משמעותיות
 • ה שׁוֹנוּת בין הסטטיסטיקה להגרלה הם גדולים – אין מספיק עקביות בין נקודות הנתונים כדי להסיק מסקנות נחרצות.
 • ההקשר בו מתרחשות התקלות די מגוון
 • והכי חשוב, הנתונים מעוותים קשות על ידי הפיאסקו של הר גוקס שהביא לתאוצה הגדולה ביותר אי פעם של BTC וחורף ארוך במיוחד.

כדי להתמודד עם הנקודות שלעיל, הרחבנו את הניתוח בכדי לבחון לא רק משיכות לשיא, אלא גם מינימום ומקסימום מקומיים – מה שמקנה לנו יותר נקודות נתונים..

הגרף שלהלן ייתן מושג טוב יותר על הנקודות שאנו בוחנים:

היסטוריית מחירים של BTC

בגרף שלעיל, הנקודות הכחולות משקפות את הפסגות המקומיות (מקסימום) והנקודות האדומות מייצגות את השוקת המתאימה (מינימה מקומית).

חסרונות BTC -2

 • כשמסתכלים על מינימות ומקסימום מקומיים נוכל לצייר תמונה מעט שונה
 • עם זאת, ההחזר הממוצע עלה מעט ל -55.57% ככל שאנו לוקחים בחשבון יותר פסגות ושפל של תקופות
 • החדשות הטובות הן שהממוצע “To Next Peak to To Trough Ratio”, המודד כמה ימים לוקח לראות את השיא המקומי הבא לעומת מספר הימים שלוקח לרדת לשפל, מתקצר ל 1.25x, שיפור של 27% וסימן חיובי ל- HODLers
 • יתר על כן, ההתאוששות הממוצעת לשיא המקומי הבא היא 119% מראה כי כל התאוששות ממוצעת יותר מכפלת את השפל הקודם.

אנו יכולים לעשות את אותו ניתוח עמוק יותר עבור נאסד”ק במהלך תנופת הטכנולוגיה כדי לראות כיצד זה משתווה.

היסטוריית המחירים של נאסד

10 הפסגות והשוקות המקומיות של נאסד”ק:

10 הפסגות והשוקות המקומיות של נאסד

 • ההורדה הממוצעת עולה ל -29% עם ממוצע To.Turch אורך נשאר בערך אותו הדבר ב 96.4 יום. פירוש הדבר שניתוח מינימום מקומי ומקסימום מניב בערך אותן מסקנות כמו משיכת השפל לשפל
 • השינוי הגדול ביותר הוא ש”יחס לשיא הבא לשפל שוקת “גדל משמעותית מ- 1.05 ל 1.78x. למעשה, התפקיד כמעט מתהפך כאשר מחיר BTC רואה התאוששות מהירה יחסית לזו של NASDAQ Composite

בעולם אידיאלי, יהיו לנו יותר נקודות נתונים ונבצע בדיקות משמעותיות מסוימות, אך ברור כי משיכות BTC הן חדות ומהירות יותר מאשר משיכות במהלך בועת הטכנולוגיה, אך גם לוקח זמן קצר יותר לפני שנגיע לשיא חדש..

סיכום

רבים ייחסו את התאוששות המחירים לאחרונה לסוף עונת המס. בעוד שהתאוששות זו בהחלט מבטיחה, ועולם הקריפטו רואה התפתחויות חיוביות כמו התעניינות מוסדית מוגברת בעולם הקריפטו, אזהיר את עמיתיי הקוראים שעשוי להיות עוד מעט מכמה שבועות לפני שנראה שקריפטוסים מגיעים לשעבר. שיאים, אך בטווח הבינוני הסיכוי נראה בהיר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me