מדריך כיצד לבחור את הפלטפורמה הטובה ביותר למסחר בביטקוין

העניין במסחר בביטקוין ממשיך לנסוק משנה לשנה, וכך גם זרם הסוחרים לפלטפורמות המסחר השונות. למרבה הצער, מרבית פלטפורמות המסחר בביטקוין משאירות סימנים שליליים למשתמשים ולסוחרים פוטנציאליים עם דאגות רבות. סוחרים רבים נותרו חסרי אונים לאחר שאיבדו את כל כספם, ואחרים שהפקדותיהם נעולות. דוגמה אופיינית היא Mt.Gox שהושבתה ואתרי מסחר פופולריים רבים אחרים. נכון שהכל יכול לקרות לכל פלטפורמת חילופי בכל נקודת זמן: עם זאת, ניתן לנהל את הסיכון לאבד הכל. מאמר זה יציג בפניכם כיצד לבחור את הפלטפורמה הטובה ביותר למסחר בביטקוין.

ביטחון – עדיף להיות בטוח מצטער

אבטחה צריכה להיות הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון בבחירת פלטפורמת מסחר. הסיבה היא פשוטה: הפלטפורמה תדרוש את המידע האישי שלך כולל שמך, כתובתך, מספר זיהוי משלמי המסים, פרטי כרטיס אשראי ופרטים רגישים אחרים. זה בעקיפין נותן להם גישה לחלק הכלכלי והפרטי שלך, כך שמסירת כל הפרטים הללו לפלטפורמה הלא נכונה תוביל דרך ארוכה להשפיע עליך. כמו כן, עליכם להיות מודאגים מאבטחה מכיוון שהפלטפורמה תארח את כל פיקדונות המסחר שלכם ומיליוני אחרים. חשוב לבדוק האם הפלטפורמה משתמשת באחסון קר או באחסון חם כדי לאחסן נכסים. אם כי אחסון קר יש לה חסרונות, זו דרך מאובטחת יותר לאחסון נכסים מהישג ידם של האקרים.

בהקשר של אבטחה, חשוב גם לבדוק האם הבורסה מבוטחת או לא. למען האמת איתך, רוב פלטפורמות המסחר אינן מבוטחות. רק כמה מהפופולריות כמו Gemini ו- Coinbase מבוטחות. זה יכול לעזור לשחזר חלק או את כל הנכסים האבודים שלך אם החברה עוברת הפרה של אבטחה פיזית, אבטחת סייבר וגניבת עובדים.. 

והכי חשוב, שקול לבחור פלטפורמה שכתובת האינטרנט היא HTTPS במקום HTTP. ודא כי יש אימות מאמת דו-גורמי ואישור דוא”ל עבור כניסות.

האותנטיות 

הקמת פלטפורמת מסחר קלה ממה שאתה חושב. למה? כי כל מה שאתה צריך זה שם דומיין, אירוח אתרים וכמה קרנות. זה פינה את מקומם של פלטפורמות רמאות רבות ולא רשומות להיכנס לענף. כדי להחליט באיזו פלטפורמת מסחר לבחור, תחילה עבור אל האתר כדי לראות אם יש כתובת פיזית אחרת פרט לכתובת P.O.BOX שלה. לאחר מכן, ודא האם הפלטפורמה רשומה באמת. נסו כמה שיותר להכיר את המייסדים ואת הצוות שמאחורי הפלטפורמה. אם נראה כי כל אלה חסרים, אנא יעץ לעצמך. דרך פשוטה אחת למצוא את כל המידע הזה היא חיפוש בגוגל. בתעשיית הקריפטו יש הרבה מידע על מנוע החיפוש עבור הדיוטות למצוא את כל מה שהם צריכים לדעת.

מיקום – פלטפורמת ההצפנה יכולה להופיע במדינתך?

בשל הנסיבות סביב תקנות המטבעות הקריפטוגרפיים, מומלץ לבדוק האם מדינתך זכאית להשתמש בפלטפורמת מסחר נחשבת. רוב הבורסות או פלטפורמות המסחר מגבילות משתמשים ממדינות מסוימות, בעיקר מארצות הברית. למרות שחלקם עשויים לקבל משתמשים ממדינות מסוימות בארה”ב, מספר מהם מגביל סוחרים ממדינות רבות אחרות. במצב זה, יש סוחרים שמנסים לשחק חכם באמצעות VPN. זה מסוכן מאוד מכיוון שכמעט לא ניתן יהיה להשיג כספים נעולים. 

עמלות ושיעורי פלטפורמות מסחר

אגרות ושיעורים הם קריטריונים חשובים מאוד לבחירה הפלטפורמה הטובה ביותר למסחר בביטקוין. פלטפורמות מסחר מסוימות גובות סוחרים עבור דמי יצרנים ונוטלים. לרוב פלטפורמות המסחר הגדולות יש עמלה נמוכה בהשוואה לאלה המתעוררים. כמו כן, שיעורי הביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים משתנים מחליפין. בעיקר, שיעורי הביטקוין נקבעים על ידי נפח המסחר או יחסי הגומלין של הביקוש וההיצע בפלטפורמות השונות. זה עושה את השיעורים שונים בין פלטפורמות המסחר. מבחינת עמלות, מומלץ Binance.

יתר על כן, חשוב לציין כי סכום המשיכה המינימלי של ביטקוין ונכסים אחרים גבוה יותר בפלטפורמות מסחר מסוימות יותר מאחרים. זה משנה מכיוון שהפקדת 0.003 BTC ואומרים לך שאתה צריך להגיש בקשת משיכה מינימלית של 0.005 BTC זה מאוד מתסכל..

נזילות ונעולים בתכונה

פלטפורמות מסחר בעלות נזילות גבוהה מבטיחות עסקאות מהירות בהשוואה לאלה עם נזילות נמוכה. זה מאוד מתסכל לחכות שעות עד שקונה יגלה עניין בהזמנת מכירה מוצעת. ככל שההזמנה נשארת ומחכה לקונים, כך הסיכוי שהמוכר נלחם בתנודתיות במחירים. שימו לב, הנזילות משתנה עם זוגות. ל- BTC / ETH יכול להיות נזילות גבוהה מאשר ל- ETH / BTCP. 


כמו כן, בדוק אם הפלטפורמה מציעה תכונה נעולה. התכונה נעולה מבטיחה למוכרים לקבל את המחיר המדויק עבור הזמנת המכירה שלהם ללא קשר לשינוי במחיר השוק.

בנוסף, פלטפורמות המסחר צריכות להיות ידידותיות למשתמש ובעלות מערכת תמיכה יעילה בצ’אט חי או במייל.

דוגמאות לפלטפורמות מסחר רשומות ולגיטימיות של ביטקוין על פי ביקורות ציבוריות הן Binance, Coinbase, Gemini, CREX24, Kraken ו- HitBTC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map