מדריך למתחילים לביטקוין

האם תהיתם לגבי ביטקוין? האם אתה סקרן לדעת יותר על ביטקוין? המדריך הזה למתחילים בביטקוין הוא הצעד הראשון שלכם לשליטה בביטקוין.

מדריך למתחילים בביטקוין:

מה זה ביטקוין?

ביטקוין היא מערכת תשלומים מקוונת לעמית שאינה כרוכה ברשות מרכזית או מתווך כלשהי לצורך ביצוע עסקה. היא עושה שימוש בקריפטוגרפיה כדי לאמת עסקאות אלה דרך צמתים ברשת ואז רושמת אותן בפנקס מופץ ציבורי בשם בלוקצ’יין. בהיותו רשת קוד פתוח, העיצוב של הביטקוין הוא ציבורי שאף אחד לא מחזיק או שולט בו. מאז הקמתו בשנת 2008, הביטקוין הפך לטכנולוגיה, לקהילת משתמשים, לכלי השקעה ולמטבע.

מדוע ביטקוין חשוב?

“ביטקוין הוא מטבע ההתנגדות …”

המשבר הפיננסי של 2007-2008 החל עם המשבר בשוק המשכנתאות הסאב פריים בארה”ב. על מנת למשוך לקוחות חדשים החלו הבנקים בארה”ב לתת הלוואות מסוכנות שבסופו של דבר היו ברירת מחדל. חוסר היכולת של אנשים להחזיר את הכסף גרם לבנקים להתמוטט. במקביל לכך, הבנקים השתמשו בכסף של אנשים להשקעה וכשההשקעות לא השתלמו המוסדות הפיננסיים איבדו כסף ופשטו את הרגל. בתגובה לכך ניסתה הממשלה האמריקאית לחלץ אותם באמצעות כספי המסים. זה הוביל לחוסר שביעות רצון הלקוחות בכל הארץ. מאחר שהכלכלה העולמית קשורה זו בזו, הדבר התפתח למשברים בנקאיים בינלאומיים שהביאו את הכלכלה העולמית לקיפאון.

בכך שהם נותנים אמון בבנק, אנשים איבדו את כספם. כאמצעי נגד הממשלה הדפיסה יותר כסף אך אין מגבלה מקסימאלית על כמות הכסף שניתן להדפיס והיא הובילה לירידה בערך הכסף יחד עם חוסר וודאות בירידת ערך הכסף. משבר פיננסי זה גרם לאנשים לדרוש מטבע שאינו נשלט על ידי רשות מרכזית.

איזה סוג של בעיות ביטקוין פותר?

חלופת מטבע יכולה לשגשג רק אם אף אחד לא השיק אותה ולמערכת אין נקודת כישלון מרכזית. זה מה שהשיקה סאטושי נקאמוטו בשנת 2008, מערכת מזומנים אלקטרונית של עמית לעמית. ביטקוין תיקן את המספר המרבי של ביטקוינים שיכולים להיות במחזור ואת הקצב שבו ניתן לייצר חדשים שמובטחים על ידי הקידוד המשמש בתכנונו. זה מאפשר לערך של כל ביטקוין להיות תלוי רק בהיצע וביקוש בשוק וללא כל התערבות ממשלתית.

במטבע הנוכחי שלנו, צד שלישי מעורב באימות ותיקוף של עסקה. ביטקוין ביטל את הצורך במתווכים בכך שהוא מאפשר למשתמשים לבצע עסק ישיר זה עם זה. אתה רק צריך ארנק ביטקוין כדי לאחסן את הביטקוינים שלך שמתנהג כמו ארנק פיזי במקום בנק. הקידוד המשמש בתכנון ארנקים אלה הופך אותם לגלויים לכל מי שרוצה לבחון אותו שמבטיח את בטיחות הפיקדונות שלך. יתר על כן, תהליך רשת הביטקוין הוא אנונימי, התשלומים ממש מהירים וברגע שנשלחו, אין להשיב אותם.

המצב הנוכחי של הביטקוין

כאשר הביטקוין הוצג לראשונה בשנת 2009, ערכו היה 0 $ ומאוחר יותר 0.39 $. במשך הזמן משברי המטבע השטוח וחסימות הבנקים עוררו את העניין בקרב הציבור הרחב. בשנה שעברה, באמצע יוני, ערך הבלוקצ’יין עמד על 14.37 מיליארד דולר, שהמחיר של הביטקוין היה הנהג המוביל שלהם. בסוף חודש יוני, מחיר הביטקוין עלה לכ -300 דולר.

השווי הכולל של הביטקוין שקיים הוא 10 מיליארד דולר. נכון יהיה לומר, נכון לעכשיו, הערך של שוק הביטקוין הוא הרבה יותר יקר מאשר אפילו טוויטר, שהיא אחת מחברות המדיה החברתית הגדולה בעולם..

יתרונות וחסרונות של ביטקוין


“עם מטבע אלקטרוני המבוסס על הוכחה קריפטוגרפית, ללא צורך לסמוך על מתווך צד ג ‘, כסף יכול להיות מאובטח ועסקאות ללא מאמץ.”

עברו רק 7 שנים מאז הושק הביטקוין והוא עדיין בשלב הפיתוח המוקדם שלו. אבל יש הרבה תכונות של ביטקוין שזה בהחלט הדיבור של העיר.

היתרונות של הביטקוין

 • אין צדדים שלישיים – היעדר מתווך הופך אותה לאופציה זולה. החל מ- POV של מוכר, ברגע שיש לך כסף ביטקוין, יש לך את זה והקונים לא יכולים להחזיר אותו.
 • חופש – שלח את הכסף שלך לכל מקום בעולם בכל זמן נתון.
 • זהות דיגיטלית – יצירת זהויות דיגיטליות היא אחת התכונות שאהובות מאוד על חובבי הביטקוין. זה גם מקל על ההרשמה לפלטפורמות ושירותים.
 • אין פיקוד מרכזי – ביטקוין אינו בבעלות אף אחד ואף חברה אחת אינה הבעלים של זה. המשמעות היא שלא ממשלה או בנקים יכולים למנוע ממך לקבל או לשלוח כספי ביטקוין, בכל מקום בעולם.
 • אנונימיות פסאודו – אף על פי שביטקוין אינו מספק לך אנונימיות מוחלטת, אך אין צורך לחשוף את זהותך ברשת.
 • שקיפות – כל העסקה הסופית זמינה לכולם, אך המידע האישי שלך מוסתר.
 • לִשְׁלוֹט & אבטחה – המשתמשים הם בשליטה, סוחרים לא יכולים לגבות עמלות נוספות וניתן להצפין ביטקוין כדי להבטיח אבטחה.

חסרונות של ביטקוין

 • לְהִסְתָכֵּן & תנודתיות – כמות מוגבלת של מטבעות וביקוש גובר הופכים אותו לתנודתי ביותר. אך היא ציפתה שעם הזמן התנודתיות תפחת.
 • חוסר מודעות – אנשים רבים עדיין לא מודעים ולחלק עצום מהאוכלוסייה אין הבנה ברורה.
 • סיכון גבוה – רגולציה מוגברת, היעדר יישומים, קנה מידה מוגבל וחוסר אבטחה הופכים אותה למיזם בסיכון גבוה.
 • מקרים לשימוש מוגבל – אמנם ביטקוין מספק פתרונות חדשניים לתשלומים מהירים וקלים יותר, אך יש לו בעיות בכל הנוגע להיתכנות. כמה פגמים שמפריעים לאימוץ שלה הם בעיות מדרגיות ושכר טרחה.

הביטקוין נמצא בשלב הינקות ועדיין מתפתח. ייקח זמן עד שהביטקוין יגיע למיצוי הפוטנציאל שלו.

איך עובד ביטקוין?

ביטקוין הם מטבעות וירטואליים אשר נועדו להיות עצמאיים לערכם. על מנת לאחסן או להעביר את כספך, אינך זקוק לבנקים. אופי ההתנהגות של ביטקוינים אלה דומה למטבעות זהב פיזיים. המשמעות היא שברגע שיש לך ביטקוין אתה יכול לאחסן אותם כערך. לאחרונה ראינו שמשמש ביטקוין גם לצרכי תשלום, אך השימוש בביטקוין כמטבע עדיין כפוף לתיקון בעיות מדרגיות בבלוקצ’יין של ביטקוין..

ביטקוינים נסחרים בעצם מ”ארנק “הביטקוין הספציפי של אדם אחד לאחר. אם כבר מדברים על הארנק, זו חנות דיגיטלית לביטקוינים שלך בה אתה יכול להשתמש בסמארטפון, בכונן המחשב, בטאבלט או בענן..

עכשיו אתה יודע את היסודות של ביטקוין. במאמר הבא נדריך אתכם בטיפים ומשאבים שתצטרכו כדי לשלוט בביטקוין.

האם אתה מוכן לשלב הבא?

ספר לנו את כל ספקותיך לגבי ביטקוין בתגובות. 

 עקוב אחרינו ב

טוויטר , פייסבוק , רדיט

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map