banner
banner

10 הארנקים הטובים ביותר של מונרו [XMR] נבדקו (מהדורת 2019)

האינטרנט אמנם הפך לחלק בלתי נפרד מחיי כולם, אך עם הזמן אנשים הבינו שהרבה חברות מפרות את פרטיותם של אנשים פרטיים. עם התרחשות הולכת וגוברת של הפרות אלה, הפרטיות התחילה לאט לאט לקבל חשיבות וכעת היא הופכת לנושא חשוב ומודרני יותר ויותר.

עם כניסתם של מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’יין מבוזר, הרבה אנשים הרגישו שלעולם סוף סוף יש פיתרון להתמודד עם בעיות פרטיות. אך עם הזמן כל המטבעות העיקריים, כולל הביטקוין, השאירו עקבות שהפכו אותם לא פרטיים לחלוטין. הציד אחר הפרטיות הוביל למפתחי קריפטו לגלות מטבע חדש שהשתמש בטכניקות המסייעות בהגברת הפרטיות של עסקה. תוצאה כזו הייתה מונרו מזומנים דיגיטליים אנונימיים באמת שאי אפשר לעקוב אחריהם. עבורו, בהחלט תזדקק לארנק לאחסון ה- XMR שלך. אז היום כאן אנו סוקרים את הארנקים הטובים ביותר של מונרו הקיימים כרגע.

מה זה מונרו?

הציד אחר מטבע פרטיות הוביל את גילוי מונרו, שהושק באפריל 2014. מונרו מבוסס על CryptoNote פרוטוקול שהגה הסופר הבדוי ‘ניקולה ואן סברהגן’. בעוד שמונרו אכן סיפק פונקציה כמו אסימונים ומטבעות אחרים של בלוקצ’יין, בבסיסו, האסימון הוא מטבע קוד פתוח שמתמקד בפרטיות ובביזור. עד כה כורים קצת יותר מ -17 מיליון XMR, עם שווי שוק כולל העולה על 1.61 מיליארד דולר. זה מדרג את מונרו במקום ה -13 בקרב כל המטבעות הקריפטוגרפיים במונחי שווי שוק וההתעניינות בקריפטוגרפיה עלתה לאחר מכן.

כיצד פועל מונרו?

בעוד שמונרו דומה מאוד לרוב המטבעות הקריפטוגרפיים ומשתמשים בספר חשבונות ציבורי לרישום עסקאות והיחידות החדשות נוצרות באמצעות כרייה, יש מעט דברים שהמטבע הזה עושה אחרת בכדי לשפר את הפרטיות, האבטחה והמעקב. זה מושג בעיקר באמצעות מספר תכונות חדשניות, כמו כתובות התגנבות וחתימות טבעת.

ייתכן שתאהב: 6 הארנקים הטובים ביותר של ארנקי חומרה מרובי-מטבעות נבדקו

הכל מתחיל בכתובת Monero Wallet שהיא מחרוזת בת 95 תווים הכוללת שתי קבוצות של מפתחות הצפנה פרטיים וציבוריים. כדי שתתרחש עסקה עם מונרו, השולח משתמש במקש התצוגה הציבורית של המקלטים ובמפתח ההוצאה הציבורית, וכן בכמה נתונים אקראיים כדי ליצור מפתח ציבורי חד פעמי ייחודי. מפתח זה אמנם נראה בפומבי בבלוקצ’יין של מונרו, אך רק הצדדים המעורבים בעסקה מודעים לפרטי העסקה..

ברגע שהעסקה מסתיימת מסוף השולח, ארנק המקבל סורק את הבלוקצ’יין עם מפתח התצוגה הפרטית שלו, עד שנמצא הפלט הנכון. לאחר שהארנק מוצא את פרטי העסקה הנכונים, הוא מחשב מפתח פרטי חד פעמי המתאים למפתח הציבורי החד פעמי שנוצר קודם לכן. כעת המקלט יכול להוציא את ה- XMR שהוא מקבל באמצעות מפתח ההוצאה הפרטי שלו.

בעוד שהסבר זה על עסקאות מדומה אכן הדגיש כיצד מונרו מתפקד לצורך להבין את החלקים הטכניים הקריטיים שהופכים את מונרו לייחודי- כתובת התגנבות, חתימות טבעת וקוברי.

כתובות התגנבות

במילים פשוטות, כתובת התגנבות היא כתובת חד פעמית ייחודית שנוצרת עבור כל עסקה על ידי השולח מטעם המקבל. כתובות אלו מהוות חלק מכריע אמיתי בסדר היום של פרטיות של מונרו. בכל עסקה, כתובת התגנבות (המכונה גם מפתח ציבורי חד פעמי) נוצרת ומתועדת אוטומטית כחלק מעסקה. זה מציין למי יש הרשאה להוציא פלט בעסקה עתידית.

כמשקיף הצופה במידע זה מבחוץ, בגלל כתובות התגנבות, הוא מסוגל לראות את העסקה על ספר החשבונות הציבורי, אך אינו מסוגל לפענח שום מידע הקשור לעסקה..

חתימות טבעת

החלק השני של חידת הפרטיות של מונרו הוא הטכניקה המכונה חתימות טבעות. חתימות טבעת מבטיחות שלא ניתן לעקוב אחר תפוקות העסקאות. הם משיגים זאת על ידי ערבוב תפוקת המוציא עם תפוקות עבר שנשלפו מהבלוקצ’יין והופכות את העסקה לבלתי ניתנת למעקב.

בעוד חתימות הטבעת ביצעו את העבודה בצורה מושלמת, צוות הליבה של Monero Labs פשוט שיפר אותה בינואר 2017 על ידי הצגת עסקאות חסויות טבעת (Ring CT). זה הומצא על ידי מפתח Bitcoin Core גרגורי מקסוול, ומצליח להסתיר סכומי עסקאות מצדדים שלישיים.

קוברי

החלק השלישי והאחרון בפאזל הפרטיות נקרא קוברי, אשר למנוע מגורמי צד שלישי מעקב אחר עסקאות בין צמתים. מדובר בתוכנה המסתירה כתובות IP של הצדדים המעורבים בעסקה ובכך מאפשרת לשלוח עסקאות באופן פרטי יותר מאי פעם.

קוברי מנהרות תעבורה דרך רשת I2P, תוך שימוש בהצפנת שום וניתוב שום. זה מאפשר למידע לנסוע ברשת כיסוי פרטית, ומוצפן בנוסף בכל פעם שהוא מועבר. בני גילם אינם מסוגלים לקרוא את המידע המועבר. זה יוצר רשת אנונימית של משתמשי מונרו המוגנת מפני צנזורה ומעקב.

ארנקים עליונים למונרו

מכיוון שנקבע כי מונרו אינו מטבע רגיל וההבדלים הטכניים שלו הופכים אותו לשונה עבור אחרים, גם הארנקים המשמשים את מחזיקי מונרו שונים מאוד וייחודיים בדרכם..

1. ארנק GUI של מונרו

ללא ספק הארנקים הטובים ביותר הם הארנקים הרשמיים שמשוחררים על ידי הפרויקטים לאחסון מטבעותיהם וארנק ה- GUI של מונרו הוא בדיוק זה. זה עובד כאפליקציית שולחן עבודה עם ממשק משתמש גרפי. בעוד שסנכרון והורדת ארנק זה הוא תהליך ממושך בשל מאפייני האבטחה המשופרים המעורבים, הארנק הוא עדיין אחד הארנקים החזקים ביותר הקיימים עבור מונרו..

הארנק כולל ממשק פחות מסובך וקל יחסית ופשוט לשימוש. הארנק זמין בכל פלטפורמות והוא יכול לשמש את משתמשי Windows, Mac ו- Linux. ארנק ה- GUI מרכיב סיסמה המגנה על קובץ הארנק במחשב המשתמש, בנוסף לייצור ביטוי זרעי התאוששות בן 25 מילים..

היתרון הגדול ביותר שיש ל Monero GUI Wallet על פני ארנקים אחרים הוא שהוא קל לשימוש לאנשים שלא ממש מתמצאים בארנקים של מטבעות קריפטו ובחששות אבטחה נלווים. רמת הגישה שהארנק מציע הופכת אותו למועמד האידיאלי עבור המחזיקים שרוצים להיכנס למסחר במונרו אך לא ירצו להשתמש במשהו מסובך או אולי לקנות ארנק חומרה יקר..

2. MyMonero

MyMonero הוא ארנק פופולרי נוסף אשר פותח על ידי חבר בצוות שמאחורי מונרו עצמו. ארנק זה הוא הקל ביותר לשימוש, אך אין בו את האבטחה והאנונימיות הנדרשים שחלק מבעלי מונרו עשויים לחפוץ בו. הארנק הוא מבוסס אינטרנט ומאפשר למשתמשים ליצור חשבון ולבדוק את אחזקותיהם של מונרו שם דרך דפדפן אינטרנט.

הארנק אכן מאבטח את המשתמש באמצעות סיסמה בת 13 מילים, שהמשתמש צריך לשמור עליו ומאובטח לטווח הארוך והופך אותו לחיסרון הגדול ביותר ב- My Monero. מרבית ארנקי הקריפטו כמו ה- Monero GUI ו- Ledger Nano S פועלים כאפליקציות מקומיות או מאוחסנים במכשירים. מכיוון שכרטיס הביקור של מונרו הוא אנונימיות, נראה שגישה לחשבון אתר מערערת את היתרון הזה.

Monero שלי אהוב על המשתמשים זקוקים לחלופה ללא בעיות לשמירה על Monero מבלי להפעיל צומת מלאה.

הארנק המונרו שלי

3. ספר חשבונות ננו ס

Ledger Nano S אחד מארנקי הקריפטו החומריים הטובים ביותר הקיימים לתאריך זה אשר מסוגל לטפל בחזקות המשתמשים של מונרו. אחד היתרונות הגדולים ביותר של Ledger Nano S הוא שהוא נמצא בארנק חומרה שהוא תכליתי ונייד. משתמשים יכולים לטעון אותו בקלות על מקל USB כדי לאפשר גישה לארנק שלהם מכל מקום שירצו ברחבי העולם.

לא רק זאת, Ledger Nano S תומך גם בהמון מטבעות קריפטוגרפיים שונים ואפילו בכמה אלטקוינים כמו Stellar, Ripple, Ethereum, Bitcoin, Litecoin ו- Ethereum Classic, מה שהופך אותו לפיתרון ארנק אחד. אם משתמש קונה את מונרו וכנראה מציב פרמיה עצומה על אבטחה – Ledger Nano S היא הבחירה הטובה ביותר. הארנק לא רק מצויד באימות דו-גורמי אלא גם באמצעות קוד PIN ונגישות זרע התאוששות. זה עושה את זה די אטום כשמדובר בשמירה על אבטחת הכספים שלך. יש לו גם מסך OLED כך שתוכלו לבדוק את פרטי העסקה בלחיצת כפתור.

ארנק Ledger Nano S monero נבדק

4. מונרו

ארנק זה נוצר כאפליקציית אנדרואיד קוד פתוח לאחסון והעברת XMR. מאז שהקוד פתוח, הוא נותח כראוי על ידי בודקים עצמאיים מקהילת מונרו ואושר כי הוא נקי מכל קוד זדוני..

Monerujo ממשיכה לרוץ כפתרון קל, ומעניקה למשתמשים את האלטרנטיבה הנכונה לניהול הצומת שלהם באמצעות ה- Monero blockchain. האפליקציה קלת משקל ודורשת רק כמה מגה בייט במכשיר הנייד של המשתמש.

למרות שהאפליקציה קלה, מונרו-ג’ו עמוסה בפונקציות ותכונות. הארנק מאפשר למשתמש לייבא או ליצור כתובות רבות, כך שיוכל לנהל את הפקדות ה- XMR שלהם בין מספר חשבונות משנה באפליקציה אחת. זה יכול להיות מועיל כאשר המשתמש משתמש בכמה ארנקים למטרות שונות – אחד להחזקה ממושכת ואחר למסחר ורכישות.

Monerujo משתמש בכלי קריאת קוד QR מובנה שמקל על המשימות ומבטל את הצורך להקליד כתובות מונרו ארוכות. אלמנט נוח נוסף הוא שירות ה- XMR.to באפליקציה המאפשר למשתמשים לשלוח XMR לכתובת BTC, והופך אוטומטית לביטקוין. התהליך כולו פועל על הרקע, כך שהוא נטול טרחה ונוח מאוד כאשר רוצים לבצע רכישות מקוונות תוך שמירה על אנונימיות. תכונה זו אמנם חסרה עדיין בגרסת ה- IOS.

ארנק סלולרי אנדרואיד Monerujo

5. ארנק עוגה

אם המשתמש הוא משתמש IOS אז ארנק העוגה הוא אחד הארנקים הטובים ביותר של מונרו זה זמין. לארנק יש ממשק משתמש נקי ואינטואיטיבי ביותר וזה יתרון עצום מכיוון שלחלק מהאפליקציות הדומות האחרות יש ממשק מורכב יותר שעשוי להיות מאיים עבור משתמשים חדשים..

למרות שמדובר באפליקציית ארנק מונרו, היא מצוידת בתמורה מובנית למטבעות קריפטוגרפיים אחרים כמו ביטקוין, ליטקוין, את’ריום, ביטקוין קאש ודאש. החיסרון העיקרי היחיד באפליקציה זו הוא היעדר תאימות למכשירי Android. מלבד זאת, אם אתה משתמש במכשירי IOS ומחפש דרך נקייה ואינטואיטיבית לנהל את ה- Monero שלך, ארנק העוגה הוא הימור בטוח..

ארנק עוגה

6. גווארדה

,/לְהַקִיף>

Guarda הוא במקרה המפקידים הקריפטו הכי תכליתי שקיים כיום. יחד עם מונרו הארנק תומך במטבעות שונים כמו Dash, Bitcoin, Bitcoin Cash, Stellar Lumens, Ethereum, Zcash, Ripple והופך אותו לג’ק טוב של כל הארנק של הסחר. בניגוד לאפשרויות שולחן העבודה, הוא קל מאוד ואינטואיטיבי. הנוחות אינה מוגבלת רק על ידי זה – Guarda תואם לשני IOS פופולרי למערכת הפעלה ניידת של iPhone ו- Android של גוגל, והוא פועל היטב בשני המקרים.

הנקודה החשובה ביותר עם Guarda היא שהיא לא שומרת שום נתוני לקוחות או קודים פרטיים. המפתח האישי נשאר בזיכרון המאובטח של הגאדג’ט ונמחק כאשר המשתמשים מסיימים את ההפעלה. סיבה נוספת לכך ש- Guarda פופולרית היא שהיא מאפשרת למשתמשים לעבור ממטבע אחד ואז למשנהו בקלות, ללא נהלי KYC ומגבלות המסבכות את פעולות האימות..

שומר

7. ארנק נייר מונרו

ארנק נייר מונרו הוא אחת הדרכים האינטנסיביות ביותר לאחסן את מונרו אך הוא מציע את האפשרות המאובטחת ביותר והאלמונית. כדי להסביר בקצרה, ארנקי נייר הם רק אמצעי להדפסת נייר כאלו של Monero Wallet כדי לאחסן את המשתמשים של זרעי Monero Wallet..

זה אולי נשמע טריוויאלי אבל במציאות, יש סדרה של אמצעי אבטחה שיש לנקוט כדי להבטיח את אמינות הארנק. לדוגמא, במהלך יצירת הארנק, מומלץ מאוד להשתמש במכשיר שהיה בו התקנה נקייה בלבד של מכשיר ההפעלה או במחשב עם חלל אוויר שמעולם לא נעשה בו שימוש. חוץ מזה, השימוש במדפסת להדפסת הזרע על ארנק הנייר הוא גם לא מומלץ כי רוב קושחת המדפסת המסחרית אינה קשוחה באבטחה..

בשל מספר הצעדים הנדרשים ליצירת ארנק נייר מאובטח ואמין ביותר, קשה להמליץ ​​על אותם משתמשים חדשים או אנשים שלא ממש יודעים מה הם עושים. עם זאת, די קשה לפצח את הארנק הזה אם לא בלתי אפשרי. אם האבטחה היא בראש סדר העדיפויות וממוקמת מעל הנוחות, ארנק נייר מונרו הוא האפשרות הטובה ביותר שיש.

8. ארנק אדג ‘

ילד חדש יחסית על הבלוק, ארנק Edge שוחרר בפברואר 2018 ומסוגל לטפל במונרו. לא רק Monero, Edge מאפשרת למשתמשיה לעבוד עם נכסי קריפטו שונים, כולל XMR, BCH, ETH, BTC וכמה אסימונים של ERC-20.

ארנק Edge זמין לפלטפורמות ניידות שונות, אך עדיין אין להם גרסת Windows. אחת התכונות הבולטות של Edge היא ממשק המשתמש המושלם והידידותי שלה. דבר נוסף הבולט עבור Edge הוא שהוא מאפשר למשתמשים לסחור בנכסי קריפטו ישירות בארנק. הארנק משיג זאת מכיוון ששיתף פעולה עם גלידרה (אחת מסניפי קרקן) וגובה עמלה בשיעור של 1% עבור שירות זה..

מבחינת האבטחה, הארנק עמוס בכלי אבטחה שונים המבטיחים למשתמשים כי הנכסים שלהם לא ייגעו בידי האקרים. באמצעות אישור דו-גורמי (2FA), המשתמש צריך להקליד קוד ייחודי הנשלח לטלפון הנייד שלו בכל פעם לצורך הרשאה.

ארנק קצה

9. טרזור ​​ט

עד לאחרונה טרזור ​​לא תמך במונרו. Trezors Model One עדיין לא תומך ב- XMR. עם זאת, דגם ה- T החדש מונרו היה אחד ממטבעות המפתח יחד עם אחרים למציאת תמיכה בטרזור ​​אחד מנקודות השיא הבולטות בארנק טרזור ​​הוא העיצוב שלו. זה גאדג’ט קטן באורך של 5-7 אינץ ‘המחובר באמצעות חוט USB. ניתן אפילו להשתמש בו בבטחה במחשבים אישיים עם תוכנות זדוניות.

התפריט שלו מנוהל באמצעות Google Chrome או Trezor Bridge – זה לא מאוד מסובך בניווט, כך שגם משתמשים חדשים יבינו בהדרגה את כללי המשחק. הארנק של טרזור ​​מיוצר לחיבור מושלם לגאדג’ט טרזור ​​שלך, ומסייע ללקוחות לשלוט במטבעות שלהם, להתחיל חילופי דברים ולבדוק את היתרה. טרזור ​​מאפשר להוסיף מספר בלתי מוגבל של כתובות ציבוריות לפי הצורך לניהול תשלומים רבים.

באופן כללי, ממשק המשתמש של טרזור ​​הוא אינטואיטיבי מספיק כדי לנווט, עם זאת, הוא נותן כמה רכיבים נוספים ניכרים לאבטחה שארנקים אחרים אינם עושים. לפני שליחת ה- XMR שלך, המשתמשים צריכים להכיר את מערכת טרזור ​​וכיצד היא פועלת כדי למנוע טעויות שעלולות לגרום לאובדן הצפנה.

טרזור ​​היא אחת האפשרויות הבטוחות עד כה. אי אפשר לבצע פריצה למפקיד לא מקוון בלי לגשת לגאדג’ט. בדרך כלל יש פשרה בין ביטחון לנוחות, אך טרזור ​​מציע את שניהם! כדי לשמור על אבטחת מטבעות ומנותקים מהם, אתה פשוט צריך להעביר אותם למכשיר שלך ולהסתיר אותו.

ארנק טרזור

10. ארנק יציאת מצרים

Exodus הוא עוד קל לשימוש בארנק ומשלב עיצוב נקי ואינטואיטיבי. הארנק תומך כיום בלמעלה ממאה מטבעות דיגיטליים שונים כולל XMR ויתרות תיק יכולות להיות מוצגות גם ביותר מ -30 מטבעות פיאט.

לארנק הגרסאות שלו זמינות עבור משתמשי Windows, Mac ו- Linux והצוות הוציא לאחרונה גם אפליקציה לנייד. מלבד היותו ארנק קריפטו, לקוח שולחן העבודה של Exodus מכיל גם גשש תיקי חילופי מטבעות מובנה ופועל כצומת אור מה שאומר שאין צורך להוריד את ה- blockchain Monero מכיוון שהוא מבקש את הנתונים הרלוונטיים מצמתים מלאים. ברשת.

כדי לספק אבטחה מוגברת, אקסודוס משתמש בסיסמה מאובטחת ומספק ביטוי זרעי התאוששות בן 12 מילים; יתר על כן, המפתחות הפרטיים של המשתמשים ונתוני העסקה מוצפנים ומאוחסנים באופן מקומי במכשירים שלהם וניתן להשתמש בארנק מבלי להגיש מידע אישי..

למרות כל אלה, אקסודוס אינה קוד פתוח ב 100%, ודורשת אמון ברמה גבוהה יותר בצוות הפיתוח. כמו כן, כארנק שולחני, הוא פחות מאובטח מאשר Ledger או Trezor ומתאים ביותר לאחסון סכומים פחות משמעותיים.

סֵפֶר שֵׁמוֹת

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me