Bitcoin Arbitrage 101: הזדמנויות וכיצד לבורר Bitcoin

מסחר בקריפטו הופך אט אט למשחק מדהים עבור סוחרים מכיוון שהאסטרטגיות שיושמו כעת רק בשווקים מתוחכמים קיימות כעת בשווקי הצפנה. למעשה, במקרים מסוימים, ההימור הרבה יותר טוב לשחק אסטרטגיות אלה בקריפטוסים מאשר בכל מקום אחר. גליל אחד כזה של הקוביות הוא Arbitrage שהופך אט אט לאסטרטגיה הטובה ביותר עבור סוחרי הצפנה להרוויח רווחים.

להגדיר, ארביטראז ‘הוא רכישה ומכירה בו זמנית ומסונכרנת של נכס כדי להרוויח מפער במחיר בשני שווקים שונים..

זוהי אסטרטגיה שהסוחר מיישם כדי להשיג רווחים על ידי ניצול ההפרש במחיר של אותו מכשיר או נכס בדיוק בשווקים שונים.. האסטרטגיה נולדה וממשיכה להתקיים בגלל חוסר היעילות של השווקים ולא הייתה קיימת אם השווקים היו מושלמים.

הסבר: מה זה ביטקוין ארביטראז ‘

ארביטראז ‘מתרחש כאשר סוחר רוכש נייר ערך משוק אחד מוכר אותו באופן זהה בשוק אחר במחיר גבוה יותר ובכך מרוויח עקב אימפריות השווקים. ארביטראז ‘מנסה למצוא פערים במחירי השוק ומספק רווח לפני מילוי או התאוששות של הפרש המחירים. ארביטראז ‘מנסה גם לספק מנגנון הוכחה מלא לשווקים שמבטיח שהמחיר לא יחרוג הרבה מהערך הנקוב לתקופה משמעותית..

בשווקים בשלים כמו מניות, העליונות הטכנולוגית של המערכות כמעט וסחטה את הסיכוי לקבל הזדמנות ארביטראז ‘. הבורסות, היום, הציבו מערכות מחשוב מיוחדות המפקחות ומגלות בידול מחירים כך שאף סוחר לא יכול להרוויח כסף מחוסר יעילות בשוק בגלל יתרון מופרז.

בוררות הן מסוגים שונים וממשיכות להתרחש ככל שהשווקים המוכרים את אותו מטבע (נניח ביטקוין), נכס או ניירות ערך מאותו מחיר עבורו. סוחר ימשיך לקנות ולמכור את אותו נכס בשווקים שונים ככל שרצה וככל שהוא יכול להרוויח.

קרא גם: חיזוי מחיר של ביטקוין (BTC) 2019/2020/2025: העתיד כבר כאן

דוגמא: ארביטראז ‘ביטקוין פשוט

כדי להבין את ארביטראז ‘הביטקוין בדוגמה פשוטה, הבה נבחן את התרחיש הבא.

 • בואו ניקח בחשבון שביטקוין נסחר במחיר של 10000 דולר באותו זמן בבורסה A, באותו הרגע; היא נסחרת תמורת 10200 דולר בבורסה ב ‘.
 • כדי שיקרה ארביטראז ‘מוצלח, סוחר יקנה ביטקוין בבורסה A וימכור אותו באופן מיידי בבורסה B, וישתכר רווח של 200 דולר לביטקוין..
 • סוחר, שהוא ארביטראשור אמיתי, ימשיך לנצל את הבדל השוק הזה עד שחלק ממומחי הבורסה או כוחות השוק יתאימו את המחירים בין שתי הבורסות כדי למחוק את ההזדמנות..

דוגמה: ארביטראז ‘משולש

ארביטראז ‘משולש נחשב למורכב מעט מכיוון שיש מעורבים בו 3 זוגות סחר נכסים שונים כאשר סוחר קונה ומוכר את נכסיו כדי לנצל את הפרש המחירים. מה שמכריע כאן הוא המהירות בה מתרחשת העסקה שהיא כמעט מיידית בכל שלושת השווקים לפני שכוחות השוק מביאים שוויון במחירים בשלושת השווקים.


בורסה 1: XRP / USDT = 0.894

שער 2: XRP / לירה בריטית = 1.276

שער 3: USDT / לירה בריטית = 1.432

עכשיו מה שקורה כאן הוא שקול זאת

 • לסוחר יש XRP בשווי של 2 מיליון דולר, הוא ימיר את 2 מיליון ה- XRP ל- USDT בשערים של 0.894, מה שיעניק לסוחר 1,788,000 USDT.
 • לאחר מכן הוא עובר לזוג השני, שם היה מבצע את 1,788,000 USDT כדי להמיר אותם ל GBP או לירות בריטיות בשער של 1.276, מה שנותן לסוחר GBP או לירה בריטית 1,401,254.
 • לאחר מכן, הוא עובר לזוג השלישי כדי להשלים את המשולש שלו, שם הסוחר לוקח את ה- GBP או לירות שטרלינג של המסחר השני ומחזיר אותם חזרה ל- USDT לפי שיעורי 1.432, מה שמקנה לסוחר USD 2,006,596..
 • לפי סדרת עסקאות זו, הרווח הכולל של סוחר ארביטראז ‘ללא סיכון יהיה 6,596 דולר.

אולי תרצה גם: 5 רשימת מטבעות קריפטו איירדרופ + מדריך שלב אחר שלב להשיג אותם

מדוע נוצרות הזדמנויות ארביטראז ‘בקריפטו?

כל מי שראה מסחר בקריפטו יודע שיש מגוון של בורסות ברחבי העולם הסוחרות כמעט באותם מטבעות, לפחות העיקריות. אמור למשל בנקודה זו (תוך כדי לחיצה) המחירים הנקובים לביטקוין סביב הבורסות הם –

ארביטראז 'ביטקוין

גם המחירים בבורסות המובילות שהיו כדלקמן:

 • קראקן – 9,618.80 דולר
 • Coinbase Pro- $ 9,617.00
 • מזל תאומים – 9,621.78 דולר
 • ביטפינקס – 9,637.48 דולר
 • חותמת ביט – 9,610.32 דולר

למה זה קרה? כמה סיבות שיכולות להיות אחראיות לכך הן

 • נְזִילוּת: ביטקוין זכה בהיקפים עצומים בבורסות קריפטו בולטות מאז שההתעניינות במסחר בקריפטו גברה כמו Binance, Kraken, Coinbase Pro וכו ‘, אך נותרה נמוכה בהרבה בכמה בורסות קטנות יותר. הבדלים אלה בהיצע בין הבורסות משפיעים על מחיר הביטקוין.
 • אין דרך נפוצה למצוא ביטקוין בשווי הוגן: אמנם היו תיאוריות רבות לגבי האופן שבו מעריכים את הביטקוין, אך לא הייתה נוסחה ריכוזית משותפת שיכולה לעשות זאת. בגלל זה, אף אחד לא באמת יודע את המחיר ההוגן והעסקאות מתרחשות בהתאם למה שהסוחר מרגיש שהמחיר ההוגן יכול להיות. מכאן שכל העסקאות בבורסה מתרחשות על פי תחושת השיפוט הטהורה, וגילוי המחיר שלהן קורה על מה שקונה והמוכר מרגישים לגביו.
 • סוגיות בתשתיות: בעיה זו נובעת מלהיטות התעשייה המפריעה לרוכשים לרכוש במהירות קריפטוסים על פני מרכזיות מרובות בבת אחת; מכאן שהפרשי המחירים נמשכים. זה בוודאי ייעלם ברגע שהטכנולוגיה בבורסות קריפטו תגדל אבל עדיין יש הרבה זמן.

חסמים לבורביטראז ‘

בעוד שארביטראז ‘נראה נהדר והזדמנות מרגשת לייצור כסף, הסוחרים צריכים להבין שיש חסמים מרכזיים מסוימים שמפריעים להזדמנויות ארביטראז’..

 • זמן אימות: שוב בגלל מבנה המטבעות הקריפטוגרפיים ואופן ביצוע המסחר, ייתכן שייקח זמן מה לאימות עסקאות (בין שתי בורסות), ובשל תנודתיות בשווקים, ישנם סיכויים שבמהלך זמן זה מחיר הביטקוין עשוי להשתנות.
 • אימות רגולציה: הרבה חילופי דברים בגלל לחצים רגולטוריים וסיבות ביטחוניות גורמים לסוחרים לעבור כמות לא מבוטלת של שלבי אימות. צעדים אלה מתגברים עוד יותר כאשר יש כמות גדולה יותר של מטבעות שצריכים לעבור מהמרכז ולצאת ממנו.
 • עמלות: אם תעבור על הדוגמאות שלעיל, מרכיב עיקרי שחסר כאן הוא שדמי החליפין יאכלו את הרווחים שלך. זה כולל עמלות פיקדון של פיאט, עמלות משיכת פיאט, דמי הפקדת ביטקוין, דמי משיכת ביטקוין ודמי עסקה.
 • נְזִילוּת: ארביטראז ‘יהיה טוב ורווחי רק אם הנפחים גבוהים מספיק בשתי הבורסות שכן ארביטראז’ נעשה בכמויות גדולות של קריפטו והעסקאות צריכות לעבור.
 • מוניטין חילופי: אזהרה אחת גדולה שסוחר צריך לזכור שעסקה בבורסה היא המוניטין של הבורסה. הפרש המחירים בבורסה עשוי לנבוע גם מבעיות טכניות. דוגמא מדהימה לכך היא הבורסות שנפרצו ובמקום פתאום מחיר הביטקוין נמוך מאוד מכיוון שסוחרים לא סומכים על הבורסה ולעיתים קרובות התרחיש שאין קונים או נוטלים..

האם ארביטראז ‘חוקי?

ארביטראז ‘הוא חוקי לחלוטין והוא נוהג בכל רחבי העולם וברחבי הנכסים והסחורות שיש הפרש מחירים בין שתי מרכזיות או שוקי שוק..

סיכום

בסך הכל, ארביטראז ‘של ביטקוין הוא הזדמנות מדהימה עבור סוחרים לייצר הכנסה טובה, אך כאתר זהירות, יש בכך סיכונים עצומים. פעולת הבוררות של ביטקוין אינה כה פשוטה כפי שהיא עשויה להיראות במבט הראשון למרות שארביטראז ‘הוא למעשה תהליך חיובי בהרבה מספקולציות ומסחר בשוליים המכונה לעתים קרובות מניפולציה במחירים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map