עתיד האתריום: האם זה מת, או שהוא יעלה?

לא מזמן כינו את’ריום כפרויקט שהולך לשנות את העולם מריכוז למבוזר. בעוד שביטקוין והבלוקצ’יין שלו הניחו את היסוד לביזור, היה זה אתריום שנתן חזון להיות בלוקצ’יין גמיש ודינמי שיכול לפתור בעיות בעולם האמיתי..

את’ריום הציגה את העולם בפני חוזים חכמים והפכה לפלטפורמה הגדולה ביותר להשקת פרויקטים ויצירת דאפ עולם של אלטקוינים. היו כל מיני תחזיות כיצד את’ריום ישתלט על הביטקוין, הקרב להיות המטבע העליון. אבל אז הגיע 2018 ואת’ריום היה מבוקש מכל צרות והאתגר לביטקוין היה החדשות של העבר. ברגע זה, את’ריום עדיין נמצא במצוקות כמו איך נראים ההווה והעתיד שלו. ישנן דרכים שונות בהן אתריום יכול לנוע והמאמר ינסה לחקור את אותו הדבר.

כדי להבין לאן אתריום יכול להגיע כטכנולוגיה או כהשקעה, יהיה עליכם לצלול עמוק לתוך ההיסטוריה של המטבע השני המפורסם ביותר..

מה זה את’ריום

Ethereum הוא שירות ציבורי עם קוד פתוח המשתמש בבלוקצ’יין כטכנולוגיית הבסיס כדי להקל על חוזים חכמים ומסחר מטבעות חליפין בצורה מאובטחת ללא צד שלישי.. ישנם שני חשבונות זמינים דרך Ethereum: חשבונות בבעלות חיצונית (הנשלטים על ידי מפתחות פרטיים המושפעים ממשתמשים אנושיים) וחשבונות חוזים. המטבע Ethereum נקרא ככלי החליפין והוא מאפשר למפתחים לפרוס כל מיני אפליקציות מבוזרות.

בשל תכונה של אירוח פרויקטים אחרים ו- Dapp, אנשים רבים רואים את את’רום, רק כפלטפורמה, אך היא מציעה הרבה יותר דברים המצורפים אליה כגון חוזים חכמים, Ethereum Virtual Machine (EVM) והמטבע שלה בפועל, Ether, לחוזים עמיתים לעמית.

ייתכן שתאהב גם: Ethereum Battles EOS for the Future of Dapps and Contrement Supremacy

היסטוריה של את’ריום

הרעיון של את’ריום הוצג לראשונה על ידי ויטאליק בוטרין בסוף 2013 כתוצאה מניסיונו בקהילת הביטקוין. זמן קצר לאחר מכן פרסם ויטליק את הנייר הלבן של Ethereum, שם הוא מתאר את התכנון הטכני בפירוט לפרוטוקול Ethereum וארכיטקטורת החוזים החכמים..

ואז, בינואר 2014, הוכרז רשמי על ידי ויטאליק על Ethereum בוועידת הביטקוין בצפון אמריקה במיאמי, ארה”ב. בערך באותה תקופה, ויטליק החל גם לעבוד עם ד”ר גאווין ווד ויחד הם הקימו את אתריום.

באפריל 2014 פרסם ד”ר גאווין את הנייר הצהוב של Ethereum ששימש כמפרט הטכני של מכונת הווירטואלי של Ethereum (EVM). בקצרה, EVM מתמקד במתן אבטחה וביטול קוד לא מהימן על מנת למנוע התקפות מניעת שירות ממחשבים בכל רחבי העולם..

המורכבות המשפטית של גיוס כספים באמצעות מכירה מוקדמת הובילה להקמת קרן את’ריום (Stiftung Ethereum) ביוני 2014 בזוג, שוויץ. Ethereum השיקה מכירה מוקדמת של מטבעות אתר, אמצעי החליפין של Ethereum, במשך 42 יום בין יולי לאוגוסט 2014 וגייסה מימון של 18.4 מיליון דולר בתמורה ל 60,102,216 אתר.

באמצעות הכסף שנאסף, החברה המכונה קרן את’ריום תוכל להחזיר חובות משפטיים, את חודשי המאמץ המתפתח ואת כספי הפיתוח השוטף של את’ריום..

התפתחות האת’ריום


לאחר מכירה מוקדמת מוצלחת של אסימון וגיוס הון שלאחר מכן, ארגון שני שהיה אחראי על הפיתוח בשם ETH DEV החל את עבודתו תחת חוזה של קרן את’ריום. עניין המפתחים באת’ריום גדל בהתמדה במהלך שנת 2014 וצוות ה- ETH DEV העביר סדרת מהדורות Proof-of-Concept (PoC) להערכת קהילת הפיתוח. היו עדכונים מתמידים ופוסטים תכופים של צוות ETH DEV ששמרו על הקהילה על הבלוג Ethereum גם שמרו על המומנטום של Ethereum..

באפריל 2015 הכריז הצוות גם על תוכנית מענקי DEV, אשר סיפקה מימון להצעות ותרומות של מפתחים הן לפלטפורמת את’רום והן לפרויקטים המבוססים על את’ריום. בעוד שכבר היו מאות מפתחים שתרמו מזמנם ומחשבותיהם לפרויקטים של Ethereum ולפרויקטים של קוד פתוח, תוכנית זו שימשה לתגמל ולתמוך במפתחים אלה עבור תרומתם. תוכנית מענקי DEV ממשיכה לפעול גם היום ומימון התוכנית חודש לאחרונה בינואר 2016.

נוסף על כך, רשת Ethereum Frontier הושקה ב- 30 ביולי 2015. זה אפשר למפתחים להתחיל לכתוב חוזים חכמים ואפליקציות מבוזרות ברשת אתריום החיה. כורים החלו להצטרף לרשת אתריום בכדי לסייע באבטחת בלוקצ’יין את’ריום ולהרוויח אתר מכרייה. למרות שגרסת Frontier נועדה לשימוש מפתחים כגרסת בטא, היא הביאה להיות מסוגלת ואמינה יותר ממה שציפה.

קרא גם: כריית ענן אתריום: כיצד להדריך & נותני השירות / אתרים הטובים ביותר

מאז הקמתו באוגוסט 2015 ועד ינואר 2017, Ethereum הייתה בעיקר עבודה בתהליך וסבלה מכמה באגים שמנעו מהחברות לרצות לבנות על תשתית החוזים החכמים החדשה שלה. אותה תשתית לא יציבה הייתה אחראית על ביצוע המטבע בשנת 2017. עם זאת, בכל שנת 2016, מחירו של את’ריום צף בין $ 1 ל- $ 7, אם כי הוא הגיע ל -11 $ לפני שהפרצה הידועה לשמצה של DAO התרחשה..

בעוד הכניסה בשנת 2017 הייתה על רקע מתנדנד, 2017 הייתה השנה ששינתה את הונו של את’ריום לנצח. Ethereum השיקה חוזים חכמים למבחן. זה איפשר לסטארט-אפים ליצור אסימונים נגזרים בעלי ערך יחסי לאתר, במה שמכונה כיום ICO, או הצעת מטבע ראשונית. ועם התייצבות את’רום, ויותר ויותר פרויקטים שרצו לקראת ICO, 2017 הפכה ל”שנת ה- ICO “וראתה השקת אסימונים פופולריים שנבנו על את’ריום כמו Golem, OmiseGO, Augur, TenX, Status, Monaco, Decentraland ומאות של אחרים שחווים צמיחה עצומה.

אתריום ובעיותיו לשנת 2018

שנת 2018 הוכיחה את עצמה כהפך הגמור מבחינת את’ריום בהשוואה לשנת 2017 כאשר הבלוקצ’יין של את’ריום התחיל להתמודד עם בעיות. הבלוקצ’יין החוזי החכם אשר הוכרז כעתיד הטכנולוגיה וגרסת 2.0 כביכול של טכנולוגיית החשבונות המבוזרים החלה לאבד את עקבותיה. 2018 חשפה כמה בעיות קריטיות עבור Ethereum העלולות לגרום או לשבור את עתידה. הבעיות שהופיעו כללו-

  1. ICO ו- Dapp הפכו לשטויות: עם פלטפורמה במקום, Ethereum הפכה במהרה לפלטפורמה שיכולה לתמוך ביישומים רבים ושונים, ליישומים מבוזרים (dApps). בגלל הבלוקצ’יין הפתוח והנגיש הזה, יזמים רבים קפצו לסיפון והחלו להשתמש ב- ICO כדי לממן את מאמציהם, והציעו את אסימוני ה- ERC-20 המקוריים שלהם לכל המשתתפים כדי לגייס כספים להשלמת פרויקטי הבלוקצ’יין שלהם. עם כל כך הרבה אפליקציות ופרויקטים, Ethereum הרגיש את מלוא העוצמה של עומס עסקאות עצום, והיא לא הצליחה להתמודד עם העומס. רשת את’ריום יכולה לעבד רק כ -15 עסקאות בשנייה, ו- Cryptokitties הבהירו כי צריך להיות פתרון קנה מידה כלשהו או שדרוג כדי שאת’ריום יבצע את הצעד הבא..
  2. לא ניתן לשדרג במהירות: Ethereum כל שנת 2018 עמד בפני בעיות קנה מידה. היו הצעות שהשדרוגים עבור Ethereum יהוו פיתרון לבעיות קנה מידה. זה כלל התנתקות, ערוצי מדינה ופלזמה, אך ישנם גם שדרוגים משמעותיים כמו קונסטנטינופול וקאספר. את’ריום יכול היה רק ​​לשדרג לקושטא גם זאת לאחר הרבה טרחה ועדיין לא היה פיתרון קונקרטי.
  3. תחרות עולה: הרבה פרויקטים שהיו ב- Ethereum הפכו עצמאיים והחלו להציב תחרות ל- Ethereum, ולקחו הרבה Dapp ופרויקטים מאת’ריום. פלטפורמות כמו Tron ו- EOS היו פחות צפופות ומגיעות במהירות ללא דופי המשפרת את חווית ה- Dapp.

מה מונח לפני אתריום?

את’ריום ראתה את חלקה בהצלחות ובכישלונות רק בשנתיים. בעוד שנת 2017 לקחה את כל השיאים של שנת 2018, רכשה אותו לקרקע. זה נתן הרבה ספקולציות לאן מועדת את’ריום. הרבה אנשים כינו את זה הבועה, הייתה עוד קבוצה של אנשים שקראו לה עדיין ענק ישן. הנה רשימת הדברים שיכולים להשתבש או להשתבש עבור את’ריום.

אם הדברים הופכים חיוביים עבור אתריום | האם את’ריום יעלה?

1. Ethereum מטבע בוגר ו- ICO: ל- Ethereum עדיין פועלים כ -5,000 פרויקטים שגייסו כספים באמצעות ICO ופרויקטים אלה מתקדמים לעמידה בתקנות הממשלתיות ויוצרים חברות שקופות יותר, הניתנות לאימות, ותואמות חוקית. ככל שהתקנות סביב ICO מתבררות יותר ברחבי העולם, פרויקט זה יכול להתחיל לקבל השקעות נוספות באמצעות Ethereum כאילו היו שערי שיטפון לעוד ICO.

2. אם Ethereum ישדרג במהירות ו- 2.0 יהיה מחליף משחק: בעוד Ethereum מתמודד עם בעיות מדרגיות, יש לו מפעל להילחם בו. בסמטה מחכים שדרוגים לאת’רום בסמטה וכאלה אשר את’ריום מסוגל לאמץ רסיסי רסיסים, מדינת פלזמה יחד עם קספר, את’ריום יהיה בלוקצ’יין חזק בהרבה ויחזיר את תפארתו. מייסד את’ריום ויטאליק בוטרין מתמקד באת’ריום 2.0 והתייחס אליו כאל “שילוב של חבורה של תכונות שונות אותם חקרנו, דיברנו ובנינו באופן פעיל כבר כמה שנים ושנכנס סוף סוף לכלל קוהרנטי זה. ” כדאי לשקול מילים אלה, עוד יותר מכיוון שלאת’ריום יש יתרון ראשון במעלה בחוזים חכמים.

3. Ethereum 2.0 יכול להחיות את הכרייה של Ethereum: כחלק משדרוג ה- 2.0 החליטו ויטאליק בוטרין וצוותו לבנות בלוקצ’יין חדש לחלוטין עבור רשת את’ריום – כזו הפועלת אך ורק באמצעות מערכת הוכחה של סיכון (PoS). במונחים של כרייה, זה היה משמעותי מכיוון שמערכת ההוכחה של המימוש אינה דורשת GPUs חדשניים, ערימות של אסדות כרייה או רשתות חשמל כבדות. PoS דורש מאנשים רק “להניח” את מטבעותיהם, וסכום ההימור המינימלי הוא 32 אתרים המפחיתים את עלות האנרגיה ב 99%. אם הצוות יכול להביא את ETH 2.0 באופן מקוון בהצלחה, הקוד החדש יכול להשלים עסקאות תוך שימוש באחוז אחד בלבד מהאנרגיה הנצרכת כיום.

אם הדברים יהיו שליליים עבור אתריום | האם את’ריום מת?

1. אתריום אינו יכול להתמקד ברחבי העולם: אם Ethereum לא מצליח לשדרג, הוא לא יוכל להתמקד ביישום הנוכחי. זה הוביל להרבה אנשים שמאמינים כי את’ריום ייכשל, במוקדם או במאוחר. בלוקצ’יין של Ethereum מאפשר כרגע רק 15 עסקאות בשנייה. ויזה תומכת עד 45,000. בעיית מדרגיות זו מהווה חסם משמעותי לאימוץ המיינסטרים. זה הביא מומחים רבים להאמין שאתרום גוסס – ותחזיות מחירם של אתריום היו כמעט אפסות.

2. תחרויות ישתקו את אתריום: מאז שאת’רום התפוצצה לשוק, פרויקטים רבים אפילו בזמן שהתגוררו בבלוקצ’יין של את’ריום יצרו אותם פרויקטים בדיוק והבטיחו שיפורים יוצאי דופן במקום בו את’ריום נכשל. ההצלחה של חברות אלה יכולה להיות סיבה עיקרית לכך שאת’ריום ייכשל ובסופו של דבר תהיה השקעה איומה. כל חיזוי מחירים גבוה של את’ריום לא יהיה לחינם אם הרוצחי אתריום אלה יצליחו. פרויקטים אלה כוללים TRON ו- EOS לעת עתה, אך רשימת הפרויקטים העתידיים אינה נגמרת. זה כולל Ethereum Classic, Straits, Waves, Lisk, Cosmos (ATOM) ו- Cardano (ADA) שצומחים במהירות רבה.

3. כריית אתריום תמות: אם את’ריום לא ישדרג, כריית האת’ריום תייקר. השבויים הנוכחי פירושו שאנשים ברחבי העולם יאבטחו את בלוקצ’יין את’ריום באמצעות אסדות הכרייה המופעלות באמצעות GPU לצורך עיבוד עסקאות. זה יהיה בלתי אפשרי בשנים הבאות מכיוון שתהליך כרייה זה צורך יותר חשמל מאשר במדינות רבות.

מבוסס על דו”ח שפורסם על ידי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה, אם את’ריום הייתה מדינה, היא הייתה מדורגת גבוה יותר ממונגוליה מבחינת צריכת האנרגיה. המשמעות היא שהממשלה תגיע בקרוב לפצח נגד הכורים הללו.

סיכום

קל למחוק את את’רום ולחזות שהוא גווע לאחר שנה קשה, והיה הרבה שגרע מהפוטנציאל של ‘המחשב העולמי’, אבל את’ריום הוא עדיין פרויקט גדול למחיקתו. את’ריום ראתה את הבעיות שלה ומחפשת לטפל בהן בשנים הבאות. יתכן שלא פירושו העלאה מסיבית בשנת 2019, אלא אולי תחילתה של צמיחה חזקה והכרחית. הזמן היחיד שלה יגיד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map