banner
banner

Trezor לעומת Ledger: השוואה וסקירה לארנק החומרה הטוב ביותר (2019)

אבטחה היא תמיד בעלת חשיבות עליונה בכל הנוגע להשקעה. כיוון שכסף הכסף של המשקיעים הוא הקו. מכאן שהמשקיעים מחפשים בורסות אמינות להשקעה ולסחר בהן.

למרבה הצער, בגלל העגמומיות של תעשיית הקריפטו, לא הרבה חילופי דברים הצליחו לספק את הנוחות למשקיעים והיו שוב ושוב פריצות שתמיד מזכירות להם שהכספים שלהם אינם בטוחים. ה ארנקים חמים, זה שמקוון ומנוהל על ידי מרכזיות לאחסון המטבעות הקריפטוגרפיים של המשתמשים שלהם, הפכו לאזורי התפוסה הבולטים ביותר עבור האקרים לפריצה מכיוון שיש להם הרבה נכסים דיגיטליים..

בשל כך פריצות אלה ואיומים מתמידים הקיימים סביב ארנקים חמים. הרבה מומחי אנליסטים ורחובות מאמינים שהדרך הטובה ביותר לאבטח נכסי קריפטו אלה היא לאחסן אותם בארנקים קרים או בארנקי חומרה. וגם שני השמות הטובים ביותר שנלחמים בכדי להגיע למקום הראשון בתעשיית ארנקי החומרה הם טרזור ​​ודג’ר. המאמר הבא נועד לקורא לזהות את הארנק הקר ביותר עבור עצמו. מכאן שהמאמר בנוי סביב השוואה בין תכונות שמשקיע ישקול בדרך כלל בקניית ארנק קר. אלו כוללים –

 • מכשירים נתמכים
 • מטבעות נתמכים על ידי טרזור ​​ולדר
 • בִּטָחוֹן
 • התקנה ושימושיות
 • מראה גופני ועמידות
 • תראה ותרגיש
 • עֲלוּת
 • סיכום

סקירה מהירה על ארנק החומרה Trezor

טרזור ​​הושק בקיץ 2014 והיה ארנק החומרה הראשון שהוצג. ארנק החומרה היה על ידי חברה שבסיסה בצ’כיה – SatoshiLabs. Satoshilabs הוקמה על ידי מארק פלטינוס – על ידי הבנתו את הטכנולוגיה והמטבעות הקריפטוגרפיים שנוצרו את טרזור ​​- יחד עם המצאתו האחרת בשם Slushpool. הבנת כל היבט בתעשיית הקריפטו והאבטחה שחסר בארנקים חמים.

טרזור ​​הומצא כדי לעזור למשקיעים ולסוחרים לשפר את האבטחה של נכסי הצפנה שלהם המגנים עליהם מפני האקרים, וירוסים והונאות צד שלישי. הרעיון שעומד מאחורי המצאה זו היה פשוט ודי פשוט – הרחק את הנכסים הדיגיטליים במצב לא מקוון מכל הדמויות הזדוניות ותחת שליטת המשתמשים בה.

עם לא הרבה היסטוריה מאחוריו, ארנק טרזור ​​אכן זכה להצלחה מסוימת שעזר לו לבנות מוניטין רב ועם הזמן המשיך לשפר את התכונות והתמיכה שלו במטבעות חדשים. בכך הצליחה טרזור ​​להתבלט ממתחרותיה ולעמוד בקצב עם הביקוש ההולך וגדל לקריפטו. רוחק ראייה זה והדינמיות של המייסדים עזרו לטרזור ​​לצבור מוניטין של היותו אחד הטובים בענף..

ארנק טרזור

הקדמה מהירה של ארנק חומרת Ledger

Ledger צעדה מאז הקמתה כמובילה במתן פתרונות הקשורים לאבטחה עבור מטבעות קריפטוגרפיים ויישומים מבוססי בלוקצ’יין. כאשר פריז היא מטה החברה, יש לה משרדים בויארזון ובסן פרנסיסקו ובה צוות של יותר מ -130 אנשי מקצוע..

Ledger מתגאה בהצלחתה וביכולותיה להמציא שפע של מוצרים ושירותים המשמשים לשמירה על נכסי דיגיטל וקריפטו לאנשים פרטיים וחברות. בין המוצרים שלהם, המוצלח ביותר היה קו ארנקי החומרה לדג’ר שיש לו לקוחות ב 165 מדינות. גיבוי לקוחות זה סייע לחברה לגייס הון משמעותי ממשקיעים פרטיים שעומד כעת על למעלה מ- 85 מיליון דולר בארבעה סבבי השקעות.

Ledger נמצא הרבה לפני המתחרים בכל הנוגע לספק פתרונות אבטחה למטבעות קריפטוגרפיים. יש להם כל מרכיב שהופך אותו למותג אמין, בין אם זה שילוב נכון של צוות, תשוקה או חזון.

ספר חשבונות ננו ס

מכשיר, מערכת הפעלה ואפליקציה נתמכים

מכשיר Trezor תואם גם למחשב וגם לסמארטפון. מערכות ההפעלה הנתמכות הן Windows 7 ומעלה, macOS 10.11 ומעלה, Linux ו- Android OS.

התקני Ledger האחרונים דורשים מחשב שולחני (לפחות 64 סיביות Windows 8, macOS 10.8 או 64 סיביות לינוקס) או טלפון חכם (לפחות iOS 9 או Android 7) להתקנת אפליקציות, הוספת חשבונות, בדיקת יתרות חשבונות וניהול עסקאות מאובטחות.

לשני הארנקים, Trezor ו- Ledger, יש ממשק משלהם שמקל על התפעול. יחד עם הממשק שלהם, המשתמשים יכולים לגשת אליהם באמצעות אפליקציות ארנק צד שלישי רבות. הטבלה שלהלן מציגה את האפליקציה המובילה ואת תאימותה לטרזור ​​מול לדג’ר.

אפליקציה טרזור ספר חשבונות ננו ס
אלקטרום כן כן
MyEtherWallet כן כן
תַפטִיר כן כן
קופיי כן כן
GreenBits כן כן
MultiBit HD כן לא
MyTrezor כן לא
ספר כרום לא כן

מטבעות הנתמכים על ידי ארנק טרזור

Trezor תומך במגוון נכסים דיגיטליים הכוללים ביטקוין (BTC), Litecoin (LTC), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (+ כל אסימוני ERC20), Ethereum קלאסי (ETC), NEM, Expanse, UBIQ ו- Bitcoin רשת.

על פי העדכונים האחרונים, שילוב של אסימוני ERC20 אינו אפשרי כרגע עם ארנקי טרזור, אך ניתן להשתמש בהם בקלות ובאופן מאובטח עם ארנק ביתא של טרזור ​​יחד עם ארנקים ושירותים נפוצים אחרים של צד שלישי. בעוד שהזרעים והמפתחות הפרטיים שלהם נשארים מוגנים במכשיר Trezor. קיימת אפשרות שחלק מטסי ה- ERC20 עשויים להתקשות להיות מזוהים על ידי הקושחה של טרזור, אך זה לא מונע מהם לאחסן ולשלוח אותם על ידי ארנקי טרזור. משתמשים רק צריכים להזכיר את נתיב הכתובת של האסימון שלהם, והוא יוצג כ”אסימון לא ידוע “

מטבעות הנתמכים על ידי ארנק Ledger Nano S

בדיוק כמו טרזור, Ledger Nano S תומך גם במגוון נכסים דיגיטליים הכוללים מטבעות ואסימונים בולטים רבים. המטבעות והאסימונים העיקריים מועברים באמצעות ממשק התוכנה לדג’ר לייב. להלן רשימת המטבעות הבולטים הנתמכים על ידי Ledger Nano S הכוללת ביטקוין (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (ETH), Monero (XMR), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Zcash (ZEC), Dash (DASH).

ה- Ledger Nano S פועל עם ממשקים משלו: אפליקציית Ledger Live (אפליקציית Google Chrome בחינם) בעוד שהיא מאפשרת למשתמשים גם להשתמש בארנקי תוכנה תואמים אחרים המוזכרים לעיל במאמר..

אמצעי אבטחה מאת טרזור ​​ודג’ר

ביחס לביטחון, גם הארנקים שטרזור ​​וגם לדג’ר מספקים את אותה רמת אבטחה כמעט מחזיקים אותו בצוואר. מאפיין האבטחה הבולט ביותר של Trezor ו- Ledger Nano S הוא ששניהם משתמשים במסכים שלהם כדי ליצור ולהציג את המפתח הפרטי במצב לא מקוון..

כמו כן, הארנקים מבקשים מהמשתמשים ליצור קוד גישה יחד עם זרע התאוששות. במקרה, אם המשתמש מאבד את הארנק או נגנב או ניזוק, המפתח הפרטי שלו יאבד. לשם כך נועדו זרעי ההתאוששות וה- PIN.

המשתמש יכול להשתמש בזרע ההתאוששות שלו כדי להחזיר את המטבעות שלהם. ה- PIN מונע ממישהו אחר לגשת לארנק – אם הוא אבד או נגנב, אף אחד אחר לא יכול להיכנס לארנק החומרה ללא ה- PIN שהמשתמש יצר.

מלבד ה- PIN וזרע ההתאוששות המסייעים למשתמש לשחזר את המפתח הפרטי שאבד, שני הארנקים מספקים כעת שכבת אבטחה שלישית הנקראת ‘ביטוי סיסמה’.. משפט סיסמה יכול להיחשב כמילה 24 של זרע ההתאוששות. בדיוק כמו קוד PIN, למשתמש יש אפשרות להגדיר את ביטוי הסיסמה. ביטוי סיסמה זה יכול להיות מילה או קבוצת אותיות. צפוי כי המשתמש יזכור את משפט הסיסמה במקום לרשום אותו ובכך לאבטח אותו לחלוטין ומרוחק מדמויות זדוניות.

לכן, ביחס לתכונות האבטחה שניהם טרזור ​​וגם לדג’ר עומדים צוואר אל צוואר.

התקנה ושימושיות

ארנק Trezor וארנק Ledger מגיעים שניהם בצורה פיזית שצריך לחבר למחשב באמצעות כבל מיקרו USD. שני הארנקים מוצאים תאימות עם Windows, Linux ו- MacOS. הליך ההגדרה של שני הארנקים הוא פשוט וקל למדי. עם השלבים כוללים – הגדרת קוד PIN ורישום גיבוי של זרע ההתאוששות אשר עשוי לשמש במקרה שהסיכה תאבד. באופן דומה, הממשק נקי, ידידותי למשתמש ומעוצב היטב, מה שהופך אותו לקל מאוד לשימוש גם בארנק Trezor וגם ב- Ledger Nano S.

בואו נשווה איך נראים הממשקים: טרזור ​​מול לדג’ר

ממשק טרזורטרזור ממשקים Ledgerספר ספרים

מראה פיזי ועמידות

ארנק Trezor מורכב מפלסטיק, ואילו מצד שני, ארנק Ledger מגיע עם גוף נירוסטה (פירושו בגוף פרימיום וחזק יותר). זה נותן לדג’ר ננו S יתרון מעל מבחינת מראה מסוגנן יותר, אבל זה לא מה שמחזיק ארנק. אבל אם רק נדבר על העמידות כאן, הרי ש- Ledger Nano S קלע את הנקודה מעל טרזור ​​בגלל היותו מוגן יותר מפני נזק.

מראה ותחושה של טרזור ​​נגד לדג’ר

שניהם, Trezor ו- Ledger Nano S, זהים למדי בגודלם. שניהם קטנים מספיק, מה שמקל על ההתנהלות שלהם תוך כדי דיסקרטיות ולא פולשנית. בשני המכשירים יש מסך קטן מלווה בשני כפתורים שמקלים על הניווט סביבם. מבחינת גודל המסך, לטרזור ​​יש מסך קצת יותר גדול ברזולוציית 128 × 64 פיקסלים. בהשוואה, Nano S הוא קטן מבין השניים בגודלו, כמעט במחצית הגודל של הטרזור. מבחינת הביטחון הפיזי, ננו S עומדת הרבה לפני טרזור, עשויה מתערובת של פלסטיק ומתכת, עם פנים פלסטיק חזק המעטוף במעטפת מתכת מסתובבת ומעניק לו מראה אופנתי..

עֲלוּת

מחירם של שני הדגמים של לדג’ר הוא

 • ספר חשבונות ננו X- 119 דולר
 • ספר ספר ננו S- 59 דולר

מחירם של שני הדגמים של טרזור ​​הם

 • Trezor T – 165 דולר
 • Trezor One – 78 דולר ארה”ב

סיכום

שוב ההבדל הוא הרבה פחות בשני הארנקים, לנו קשה למשוך מנצח. על המשתמש להסתכל במטבע שהוא רוצה לאחסן ולהרים את הארנק. גם אם העלות היא האילוץ אז לדג’ר ננו X בהחלט זול בכמעט 20 דולר בהשוואה לדגמי הבסיס של טרזור. Rest Trezor ו- Ledger בהחלט הולכים ראש בראש מבחינת היותם נאספים על ידי משתמש.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me