banner
banner

יחסי ציבור: כיצד Blockchain יכול לעצור את ניצול מהגרי העבודה

הגירה ממדינה למדינה אחרת כדי לחפש לעצמך חיים טובים ומכובדים יותר, או משפחתו היא אחד העיסוקים האנושיים הנפוצים ביותר בתקופתנו. העולם חווה עלייה דרמטית בהגירה חוקית מעבר לים לעבודה, וכיום יש 250 מיליון מהגרי עבודה שמגיעים ממדינות מתפתחות לעבוד במפותחות. העברות שנתיות חוצות גבולות עלו ליותר מ -600 מיליארד דולר.

מהגרי עבודה הם לא רק המפרנסים של משפחותיהם בבית, אלא גם במקרה של מדינות מתפתחות רבות, המזומנים שהם שולחים הביתה מהווים אחוז משמעותי מהתוצר השנתי. לדוגמא, בפיליפינים, מעל 10% מהתמ”ג (כ -30 מיליארד דולר) מקורם בעובדים מעבר לים. תופעה גלובלית ומקרו-כלכלית כזו חסרת תקדים בהיסטוריה האנושית.

הגירת עובדים היא סכום גבוה עבור הכלכלה העולמית. אך, למרבה האירוניה, מערכות הגיוס הקיימות במדינות מארחות עם אוכלוסיות העובדים הגדולות ביותר אינן יעילות ופתוחות להתעללות, וכוללות צעדים רבים אך ורק על בסיס נייר..

סוכנויות צד שלישי ומתווכים אחרים מתעסקות בקלות במסמכי נייר וגם במאגרי המידע המרכזיים שממשלות משתמשות בהן כדי לאשר כניסת עובדים. מטרתם היא לעתים קרובות לסחוט כסף ממהגרים ואף להתעלל בהם פיזית או לשעבד.

ככל שמהגר העובד פחות מיומן, כך יש סיכוי לשחיתות יהיה תפקיד בגיוסם לעבודה בחו”ל.

לדוגמא, עובדים באתרי בנייה עומדים בפני ניצול של סוכנויות גיוס הדורשות שוחד כדי לקבל את ההזדמנות לעבוד בחו”ל. על מנת לשלם לסוכנים, מהגרים בדרך כלל ימכרו את כל חפציהם, כולל אדמות אבותיהם, או ייקחו הלוואה בנקאית לפני שהם בכלל מתחילים להרוויח. ברגע שהם מתחילים לעבוד, אם הם חולים, נפצעים או אם החברה שלהם מפטרת אותם, הם נותרים ללא חובות בלבד.

הניצול מתחיל גם בהחלפת חוזה עבודה ממעסיקים, שם מהגר עובד יחתום על חוזה אחד במדינת מולדתו, אך ימצא אחר כאשר יגיעו למקום עבודתם. חוזי העבודה שנאלצים לעיתים עובדים עליהם לחתום אינם חוקיים וחסרים התחשבות בזכויות האדם הבסיסיות שלהם.

המצב כיום אינו מתקבל על הדעת ומדינות רבות מכירות בצורך לעשות דברים אחרת. אחרי הכל, אם ממשלות של מדינות הנשענות רבות על מהגרי עבודה לא יבטלו פרקטיקות לא חוקיות, זה בסופו של דבר יקר יותר לאחר שהעובדים מנוצלים, מתעללים בהם או בסופו של דבר בכלא ויהפכו לנטל כספי על מדינתם המארחת.

כיצד יכולה טכנולוגיית הבלוקצ’יין לפתור את הבעיות הללו?

פיתרון טכנולוגי עומד לפניכם – הבלוקצ’יין. ספר חשבונות חסין טמפר זה בעצם מממן אמון, וזה בדיוק מה שנדרש כאן.

חסר אמון בין סוכנויות ממשלתיות מארחות לבין ממשלות מקור מהגרי עבודה. זה חסר בין סוכני הגיוס למעסיקים, ובין כמעט כל המשתתפים בתהליך ההגירה החוקית.

מערכת הגיוס הנוכחית של מהגרי עבודה מנסה לפתור זאת באופן ידני באמצעות עבודה אנושית, או סוכני צד שלישי כדי לאמת זהויות ועסקאות. סוכנים אלה הם הצמתים בהם שחיתות ושיטות ניצול מסתננות למערכת.

במקום זאת, באמצעות אימות עמית לעמית ב- blockchain, המידע משותף בזמן אמת – כלומר, אף משתתף יחיד לא יכול לקבל גרסה אחרת של ספר החשבונות. זה מסיר כל סיכוי לקנוניה או פעילות מרמה.

הצמתים בפנקס הפיזורים יכללו סוכנויות ממשלתיות של מדינות המקור והמדינות המארחות, מועמדים לתעסוקה, מעסיקים, סוכנויות גיוס וארגונים לא ממשלתיים לזכויות אדם. כל שלב בגיוס יעודכן בפנקס הספרים רק כאשר כל צד חותם ומאמת את העסקה.

צעד חשוב נוסף הוא אחסון ואימות זהות כל הצדדים לחוזה העבודה. פרופיל מוצפן של כל עובד יאוחסן בספר הספרים כולל היסטוריית עבודתם וזהותם הכלכלית.

מהגרי עבודה רבים לא היו זוכים לבנות את אשראי או את היסטוריית התעסוקה שלהם, ופרופילי נתונים כאלה חשובים לחייהם העתידיים.

מעסיקים יוגדרו גם בביקורות ומשוב מצד עובדים, כמו גם בתוצאות מהערכות וביקורות רשמיות. סוכנויות גיוס יוכלו גם לגשת לנתונים על מועמדים רשומים עם כישורים וניסיון נדרשים.

ייעול העברת שכר

השלב הבא יהיה שילוב חוזי עבודה וזהות עובדים בתשלומי שכר, על מנת להבטיח שמשכורות משולמות על ידי המעסיקים בהתאם לתנאים המוסכמים בחוזה, וכי לא יבוצע ניכוי בלתי חוקי..

העברת כספים של משכורות הביתה היא נקודת כאב נוספת. גם כאן, טכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה להפוך את מהגרי העבודה להרבה יותר זולים, יעילים ומהירים יותר לשלוח כסף למשפחותיהם. שילוב פלטפורמת הגיוס עם תשלומי השכר יאפשר שותפויות עם ספקי פתרונות מבוססי בלוקצ’יין בתחום העברת הכסף.

חברות פינטק באסיה מפתחות באופן פעיל מערכות העברת כסף בעלות נמוכה המבוססת על בלוקצ’יין. חברת פינטק אחת כזו היא פרויקט נח ייעול העברות כספים בתחילה מיפן לפיליפינים, על סמך אסימון משלה.

באמצעות בלוקצ’יין, גם השולח וגם הנמען יוכלו לעקוב אחר הכסף ולדעת בדיוק אם הכספים הגיעו ליעדם או לא..

סיכום

טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא הכלי הנכון להפצת אמון, ועלינו להשתמש בה כדי להשפיע לאורך זמן על חייהם של מיליוני אנשים..

קלארק רוברטסון הוא ה- CTO של תשתיות, ובעבר סגן נשיא ValueCommerce (יפן) ומשמש גם כמייסד ומנכ”ל משותף של WME Limited.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me