כאשר פרטיות הנתונים עולה לכותרות, כך Blockchain יכול לשמור על אבטחת הנתונים שלנו

פרטיות מידע הנושא החם כרגע. הצרכנים באירופה ישקיעו בשבועות האחרונים בסינון דוא”ל לאחר דוא”ל של חברות המנסות נואשות להישאר איתן בקשר בעקבות ציון הדרך החדש. חקיקה בנושא הגנת נתונים של GDPR.

בינתיים, חלק גדול משאר העולם מודע לשערוריה ולמחלוקת סביב פייסבוק וקיימברידג ‘אנליטיקה.

גם אם אינך מודע לפרטי המקרה, ברור כי פייסבוק ופלטפורמות גדולות אחרות עוברות בדיקה אינטנסיבית לשימוש (או שימוש לרעה) בנתוני המשתמשים שלהן..

אירועים אלה הם רק האחרונים בהיסטוריה ארוכה של יחסים מתוחים בין לקוחות לחברות טכנולוגיה בכל הנוגע לפרטיות נתונים.

68% מהאנשים לא סומכים על מותגים שיטפלו במידע שלהם כראוי, כאשר 63% מאמינים שהם צריכים לקחת אחריות על הנתונים שלהם.

אבל הנה העניין – רוב האנשים לא רואים בשיתוף הנתונים שלהם שורש כל רע. למעשה, יותר ממחצית מכלל הנשאלים בסקר שנערך לאחרונה נתוני מחשבה חיוניים להפעלת הכלכלה.

61% מהאנשים בגיל 18-24 ראו את הנתונים שלהם כנכס, דבר שהם יכולים להשתמש בו כדי לנהל משא ומתן על עסקאות טובות יותר.

אז המצב לא פשוט כמו ‘אנשים לא רוצים לחלוק את הנתונים שלהם עם חברות’. אנשים מבינים בדרך כלל שהנתונים שלהם הם חלק חשוב בכלכלה המקוונת המודרנית, וניתן להשתמש בהם כדי לשפר את החוויה שלהם.

הנושא הוא שהם מרגישים שהם חסרים שליטה ואינם סומכים על פלטפורמות מקוונות שינהלו את הנתונים שלהם בצורה אחראית ועם תחומי העניין שלהם.

בכך יתכן שהם צודקים. בואו נסתכל כיצד פלטפורמות מקוונות משתמשות בנתונים שלנו.

כלכלת נתונים

בשערוריית קיימברידג ‘אנליטיקה, חברת צד ג’ הצליחה לגשת לנתונים האישיים של משתמשי פייסבוק. מידע זה שימש אז להשפעה על קמפיינים פוליטיים ובסופו של דבר על בחירות.

מדאיג, בוודאות. אבל ברוב המקרים, הדברים לא ממש מרושעים. השימוש העיקרי – או לפחות הרשמי – בנתונים שלנו על ידי פלטפורמות כמו פייסבוק וגוגל הוא בפרסום.

מכיוון שהנתונים שלנו חושפים הרבה על הדברים שאנחנו נהנים מהם, הם מספרים למפרסמים מה הסיכוי הטוב ביותר שאנו קונים. גוגל ופייסבוק עובדים עם חברות מודעות, ומשתמשים בנתונים שלנו כדי למקד מודעות לאנשים שיגיבו בחיוב (קרא: לחץ על המודעה וקנה מה שהיא מוכרת).


זה רעיון נחמד, אבל במודל זה חברות פרסום נאלצות לעבור דרך פלטפורמות צד שלישי אלה במקום לתקשר ישירות עם הצרכנים..

פירוש הדבר שלעתים קרובות מודעות ממוקדות בצורה גרועה, ולקוחות עומדים בפני המון מודעות שלא אכפת להן מדברים שאינם מעוניינים לקנות. נשמע מוכר?

הדברים הם, כמו שיתוף נתונים, רוב האנשים לא רואים בפרסום השטן. 83% מהאנשים מעדיפים להכיל תוכן בחינם עם מודעות, מאשר לשלם עבור תוכן ללא מודעות, מה שמצביע על כך שהם מבינים את הפיצוי ושמחים לסבול מודעות במידה מסוימת.

מה שאנשים מתעסקים בו הוא מודעות פולשניות, מעצבנות וממוקדות בצורה גרועה. הם רוצים שהנתונים שלהם ישמשו בצורה לא רק מאובטחת אלא גם מייצרת תוצאות שימושיות עבורם בצורה של פרסום משמעותי ונסבל.

המפתח להשגת זה הוא יותר שקיפות ויחסים כנים וישירים יותר בין מפרסמים לצרכנים.

והמפתח ל זֶה יכול להיות טכנולוגיית בלוקצ’יין.

שימוש בבלוקצ’יין כדי לשפר את הפרסום

באותו סקר שהוזכר קודם לכן, 88% מהנשאלים אמרו שקיפות חיונית בכדי לגרום להם לסמוך על אופן השימוש ונאסף הנתונים שלהם..

זו הסיבה שבלוקצ’יין יכול להיות כלי כל כך שימושי כאן. הוא בנוי לשקיפות, ומאפשר לעסקאות להתקיים בצורה בטוחה וחסרת אמון ומזעור שחיתות.

יתרה מכך, בלוקצ’יין מאפשר לנו לבנות רשתות ללא נקודה מרכזית. זה מסיר את הצורך במתווך כמו פייסבוק או גוגל, כך שמפרסמים יכולים לתקשר ישירות עם הלקוחות הפוטנציאליים שלהם.

זה מה שסטארט-אפים של בלוקצ’יין אוהבים מודעות חביבות עושים. הם בונים פלטפורמה שבה מפרסמים, מפרסמים מתחברים ישירות ולמשתמשים שליטה מלאה בנתונים האישיים שלהם.

במקום להשאיר את המידע האישי שלהם בידי חברות טק גדולות של צד שלישי, המשתמשים יכולים להחליט אילו מפרסמים יקבלו גישה אליו, וישלמו להם אסימונים כאשר הם עושים זאת. הם יכולים לעבוד עם חברות שהם באמת רוצים לשמוע מהם ולבטל את הסכמתם למודעות ממי שלא.

מתווכים ענקיים בתחום הפרסום המקוון מביאים את מרבית ההכנסות, כך שמערכת אקולוגית מבוזרת תועיל מאוד למפרסמים ולמפרסמים במרחב זה. בסופו של יום, אפילו המשתמשים ירוויחו מכיוון שהם יזכו להציג מודעות ממוקדות ורלוונטיות יותר.

חברה אחרת עם דגם דומה היא עטלף, שבנו דפדפן משלהם, שנקרא Brave, כדי להפוך את הפרסום למקום הוגן יותר.

מודלים מסוג זה גם פותחים בפני מפרסמים אפשרות להשתמש בסגנונות פרסום “ידידותיים” יותר כמו צ’ט-בוטים והודעות דחיפה, מכיוון שהם יכולים לבנות קשר אישי יותר עם הלקוחות הפוטנציאליים שלהם במקום להסתמך על מודעות באנר משעממות ופולשניות..

מכיוון שהנתונים שלנו מגיעים מתחת לאור הזרקורים יותר ויותר, אנו זקוקים לדרך חדשה לטיפול בהם שעובדת עבור כולם. Blockchain יכול לעזור לנו לעשות זאת.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map