banner
banner

MWC – סוף סוף הגיע כסף רפאים מדרגי במיוחד

מה שעושה כסף טוב בעידן המידע? האיכות של מוצר כספי מיוחסת בעיקר לכך שהוא (1) ניתן לזיהוי, (2) דל, (3) עמיד בפני צנזורה, (4) עמיד & בלתי ניתנת להריסה, (5) ניתנת להרחבה, (6) ניתנת למכירה, (7) ניידת, (8) פטריות, (9) פרטיות ו (10) ניתנות לחלוקה.

החידוש המשבש הגדול ביותר בהיסטוריה המוניטרית פורסם ב -31 באוקטובר 2008 על ידי השם הבדוי סאטושי נקמוטו שכותרתו ביטקוין: עמית לעמית מזומנים אלקטרוניים מערכת המתארת ​​פרוטוקול עמית לעמית מבוזר ובלתי אפשרי, שיכול לעקוב ולאמת עסקאות דיגיטליות, למנוע הוצאה כפולה וליצור רשומה שקופה שכל אחד יכול לבדוק בזמן אמת..

כפי שמוצג בביטקוין בעשור האחרון השוק לוקח מוצר כספי כפי שהוא נכון להיום יחד עם ספקולציות לגבי מה שהוא עשוי להיות במקום מה שהיה..

זה לקח שמונה שנים לפני שפורסם חידוש מוניטרי משבש דומה כאשר טום אלביס ידוסור הבדוי הציב את MimbleWimble המקורי. נייר לבן בערוץ מחקר של ביטקוין ואז נעלם.

בהוכחת מתמטיקה רשמית בת 49 עמודים שפורסמה בשנת 2018 שכותרתה מערכת מזומנים מצטברת: חקירה קריפטוגרפית של Mimblewimble [https://eprint.iacr.org/2018/1039.pdf], Fuchsbauer, et. אל. סיכם, “במאמר זה אנו מספקים ניתוח אבטחה שניתן להוכיח עבור Mimblewimble. אנו נותנים תחביר מדויק והגדרות אבטחה פורמליות להפשטה של ​​Mimblewimble שאנו מכנים מערכת מזומנים מצטברת. לאחר מכן אנו מוכיחים רשמית את ביטחונה של Mimblewimble במסגרת הגדרתית זו. התוצאות שלנו מרמזות במיוחד ששני מייצרים טבעיים (עם התחייבויות פדרסן וחתימות שנור או BLS) בטוחים כנגד אינפלציה וגניבת מטבעות בהנחות סטנדרטיות. “

מטבע מבוסס Mimblewimble מאפשר רשת גדולה יותר מדרגיות, פְּרָטִיוּת ו פטריות מאשר פרוטוקולי בלוקצ’יין מדור קודם. כל העסקאות בשכבת הבסיס משתמשות ב- CoinJoin עם עסקאות סודיות וצבירת חתימות. התראות לווייתן אינן אפשריות אפילו בכסף רפאים הניתן להרחבה במיוחד. אך כמו בכל דבר יש פשרות במאפיינים בסיסיים שכל מוצר כספי חייב לעשות.

בשנת 2016 פודקאסט מפתח ליבת הביטקוין פיטר ווויל הצהיר,

“הכנסת Mimblewimble לביטקוין בצורה תואמת לאחור תהיה תרגיל קשה. זה אולי לא בלתי אפשרי, אבל זה יהיה קשה. אני חושב שבדרך שבה אנשים היו מתנסים בזה, הייתי מצפה שזו תהיה שרשרת נפרדת או שרשרת צדדית. בשרשרת צד לא היינו מציגים מטבע מטבע חדש אבל זה יהיה רשת נפרדת. יש כמה חסרונות במימבלווימבל. בפרט, אין לו שפת סקריפטים … שפת סקריפטים מאוד מסודרת לשחק איתה, אבל יש לה חסרון פרטיות. Mimblewimble לוקח את זה לצד השני שם יש לך פרטיות טובה מאוד אבל על חשבון שום תכונות אחרות. “

למרבה המזל, נעשו מחקרים משמעותיים מאז ועם Mimblewimble סוגי סקריפטים ויישומים אפשריים אלה: עסקאות מרובות חתימות, מנעולי זמן, החלפות אטומיות וחוזים נעולים בזמן שהם אבן הבניין של ערוצי התשלום ורשת הברק..

בינואר 2019 GRIN ו- BEAM הושקו בציפייה קיצונית כמטבעות שכבת בסיס Mimblewimble. עם זאת, לשניהם יש יחסי זרימה נמוכים במיוחד ול- GRIN אין מכסת אספקה.

ב- 18. בינואר 2019, לפני שהשיקה GRIN, מפתח פתח גיליון ב- גיתוב על שיעור הפליטה של ​​GRIN ומכסת האספקה, אך הודחה בסכום. בגלל חוסר העניין של GRIN במכסת אספקה, היזם פירש את זה כאור ירוק להתנסות במדיניות מוניטרית רכה יותר..

בפברואר 2019 הוכרז על MWC כמזלג של GRIN. המניה הראשונית של BEAM ו- GRIN נוצרה על ידי כרייה שהייתה מאוד אינפלציונית. למימון פיתוח תוכנה, GRIN מסתמך על תרומות ו- BEAM מקצה קרן חלק מתגמול החסימה.

באוקטובר 2019 ביטקוין ו החלפה אטומית של MWC הושלם ב- testnet.

בנובמבר 2019 רשת ה- MWC הושקה כרשת נפרדת ניסיונית ותפקדה ללא דופי על פי כללי הקונצנזוס מאז. ה כללי קונצנזוס לספק סך של 20,000,000 MWC. 10,000,000 יהוו הוכחה לעבודה שנכרתה והמלאי הראשוני של 10,000,000 נוצר בגוש הג’נסיס.

המניה הראשונית של MWC הופצה בצורה שונה מ- GRIN או BEAM על ידי שימוש בשלוש הדרכים הבאות: (1) 2,000,000 ליזמים לעבודות פיתוח תוכנה מיד לאחר כריית בלוק הג’נסיס; (2) 6,000,000 כחודש לאחר שהושק ה- mainnet באמצעות תוכנית airdrop שהגיעו בעיקר לוותיקים והמתוחכמים ביותר בתעשיית הקריפטו: בעלי ביטקוין שנרשמו בלמעלה מ -148,000 BTC בתחתית שוק הדובים בין אפריל ליולי 2019. חלקם לא נתבעו ויישרפו, יוטלו או נוסף לתוכנית HODL; ו- (3) 2,000,000 יחולקו לאורך שנות הינקות של הפרויקט באמצעות א תוכנית HODL לאלה שממשיכים להחזיק ב- MWC. ההרשמה מתפקדת ולמעלה מ -6.7 מ ‘של 8 מ’ MWC רשומים. MWC רשום עדיין נוזלי לחלוטין וניתן להזיז אותו לפי שיקול דעתו של המשתמש.

מפתחי MWC הצהירו ב מפת דרכים, “ישנם מקומות פוטנציאליים רבים שאפשר להקצות למשאבי פיתוח והם ייבחרו על פי צרכי השוק עם העדיפות הגבוהה ביותר הניתנת לבקשות שתועיל בעיקר ויבואו מהרוכשים והממוצעים האחרונים.”

רק בגלל שנוצר מוצר כספי חדש אין פירושו שהשוק מייחס לו ערך כלשהו. כך היה מה -3 בינואר, 2009 עד ינואר 2011, שם הביטקוין נסחר בפחות מ- 0.25 דולר.

וכזה היה המקרה ב- 2 בדצמבר 2019, כאשר החלפת חלל האוויר MWC. ב -3 בדצמבר MWC הגיע לשפל כל הזמנים של כ- 0.25 $ או שווי שוק של פחות מ -2 מיליון דולר.

ביטקוין טען את שווי השוק שלו מכלום. כמו כן, MWC היה כמעט חסר ערך, עם זאת, דופק התגלה והשפעת רשת הספקולציות החלה. יש אנשים שהחלו לרכוש ולהחזיק MWC למקרה שזה יתפוס. נראה כי מוצרים טובים ביסודם תמיד בסופו של דבר.

אלגוריתם הקושי של MWC מבוסס על הוכחה טהורה לעבודה. השימוש ב- C29 ו- C31 שעבר בירושה מ- GRIN ובעתיד C32 ו- C33. על פי כללי הקונצנזוס C29 אמור לצאת לפועל בסביבות נובמבר 2019 בשיעור של 1% לשבוע. הוכחה טהורה לעבודה, שצוות MWC רואה בה צורת אבטחה מעולה בהשוואה לחלופות כמו הוכחת יתד, מחייבת פשרה בין קצב פליטה לביטחון..

כשהמחיר של MWC החל לאשש ההחלטה התקבלה פה אחד על ידי כל בעלי העניין המתעניינים במזלג קשה של MWC, הסרת החלקים C32 ו- C33 בקוד הקונצנזוס והקשחת מהירה של קצב פליטת ה- MWC. זה ישאיר את MWC המטבע היחיד באלגוריתם C31.

אלגוריתם שיש לו ASIC שתוכנן אך לא יופק. ב- 17 בינואר 2020 Innosilicon הוכרז,

“אנו מצטערים ליידע אותך כי ייצור מוצרי ה- Gr32 G32 GPU ASIC שלנו לא נתמך היטב על ידי היציקה … ולכן עלינו להעמיד את הייצור הזה עד לאישור עתידי. Innosilicon השקיעה סכום עתק של R&דולר ד ‘להשלמת התכנון החדשני CC31 / CC32 Grin GPU ASIC לשביעות רצוננו מכיוון שאנו מאמינים בגרין ובצוות הליבה שלו. “

ב- 31 במרץ 2019 המזלג הקשיח MWC עבר ללא דופי וב- 7 באפריל 2019 שיעור הפליטה ירד בכ- 75%. המניה לזרימה השתנתה מ -6.4 ל -25.7. עד פברואר 2021 מלאי הזרימה של MWC יהיה מעל 62.

אף על פי שהיא עדיין בחיתוליה, MWC נסחרה באופן עקבי מעל שווי שוק של 100 מיליון דולר עם פליטת כרייה חודשית של כ -500,000 דולר. לפי שווי שוק, זה הופך את MWC למטבע הפרטיות מספר 3 מאחורי Monero ו- Zcash וברשימת 15 הראשונות להוכחה של מטבעות עבודה סביב Ravencoin ו- Decred. אך במספרים נומינליים, MWC הוא זעיר בהשוואה לפליטת השבוע של ביטקוין בסך 90 מיליון דולר.

MWC נועד להיות משלים ביותר לביטקוין והחלפות אטומיות רק יחזקו את הקשר הזה. ביטקוין יכול לתפקד כ- VPN כספי יעיל במיוחד.

נראה שיש חוסר סימטריה של מידע לגבי Mimblewimble ואפילו קיומו של MWC. כתוצאה מכך, יהיה מעניין מאוד לראות כיצד השוק מגיב למוצר הכספי הזה בן חצי שנה. בעת ביצוע חישוב כלכלי הרווחים יועברו למי שמחשב נכון וההפסדים למי שמחשב לא נכון. פקודת ההזמנות תהיה פוסקת הדעות.

אחרי הכל, בעידן של נעילה של מגיפה, חילוצים אינסופיים, עלייה באינפלציה, מיסי עושר דרקוניים וטלטלות פיננסיות, פוליטיות וגיאו-פוליטיות אחרות, יכול להיות שהשוק מעוניין במוצר כספי שמספק רוח רפאים רחבה במיוחד. כֶּסֶף.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me