כריית מטבעות מטבעות 101: מה זה ומה שאתה צריך כדי להתחיל

מטבעות קריפטוגרפיים הם המצאה חדשה יחסית תחילתה הרשמית בשנת 2008 כאשר סטושי נקאמוטו מסוים ייצר מטבע וירטואלי שהוא כינה ביטקוין. מאז צמחו מטבעות קריפטוגרפיים אחרים – כאשר הספירה האחרונה הייתה יותר מ -2,400. אך בניגוד לכסף בעולם האמיתי שבו אוצר המדינה מפקח על ייצורו, מטבעות קריפטוגרפיים חדשים מיוצרים לחלוטין בתחום הדיגיטלי באמצעות תהליך שנקרא “כרייה”. אם אתה מרגיש שאתה יכול לעשות יותר עם מטבעות וירטואליים מאשר רק להיות משתמש קצה, אתה רוצה לדעת מה זה כריית מטבעות קריפטוגרפיים ומה תצטרך כדי להתחיל..

מהו כריית מטבעות קריפטוגרפיים?

להבנה טובה יותר איך עובד כריית מטבעות קריפטוגרפיים, יהיה עליך להכיר את המונח “בלוקצ’יין”.

בהנחה שאתה מכיר חשבונאות, ייתכן שאתה זוכר שרואה חשבון רושם כל אירוע פיננסי שעוברת חברה במסמך טבלאי המכונה ספר חשבונות. אותו דבר תקף בעולם הקריפטו, כאשר כל העסקאות נרשמות בספר ספרים דיגיטלי המכונה בלוקצ’יין. המקבילה של רואה החשבון בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים היא מה שמכונה כורה. אז אם אתה רוצה להיכנס לכריית מטבעות קריפטוגרפיים, עדיף לדמיין את עצמך ככורה ממשי שמחפש זהב בתוך מנהרה תת קרקעית יותר ויותר מנהל חשבונות..

לסיכום, כריית מטבעות קריפטוגרפיים היא למעשה המקבילה הדיגיטלית של הנהלת חשבונות. כשם שרואה חשבון מקבל תשלום על ידי עסק על שמירת ספריו, כורה מקבל כמות מסוימת של מטבע קריפטוגרפי עבור שירותי הנהלת החשבונות שלהם מסוחרים מקוונים המקבלים אותו כאמצעי תשלום..

אבל מה הופך את כריית המטבעות בשונה מחשבונאית?

ישנם כמה הבדלים בין חשבונאות בעולם האמיתי לבין כריית מטבעות קריפטוגרפיים, כמו שיש דמיון מסוים בין השניים כפי שכבר דובר לעיל.

ראשית, רק רואה חשבון יכול לגשת לפנקס ספרים ואילו כולם ברשת קריפטוגרפיים יכולים לעדכן את כל הבלוקצ’יין שלו אם הם רוצים לנסות את כוחם בכרייה..

כמו כן, רואה חשבון עבור עסק ספציפי שכיר ואילו כורה אחראי לאף אחד מלבד עצמם בהתחשב במטבעות קריפטוגרפיים ללא מוביל ומבוזר..

לבסוף, רואי חשבון אחרים יכולים להבין בקלות את כל העסקאות בפנקס ספרים, אך אלה בבלוקצ’יין מאובטחים כל כך, עד שגם מי שמכיר את מטבעות הקריפטו אינו יכול לראות את הפרטים של כל אירוע פיננסי אלא אם יש להם תוכנה מיוחדת שיכולה לפצח את ההצפנה. משובץ באותן עסקאות.

מה תצטרך כדי להתחיל ככורת מטבעות קריפטוגרפיים?

כדי להיכנס לכריית מטבעות קריפטוגרפיים, יהיה עליך להכין את הדברים הבאים:

  1. תוכנת כריית מטבעות מטבעות

כפי שנדון קודם לכן, בכל עסקה הכלולה בבלוקצ’יין של קריפטוגרפיה יש הצפנה חזקה שמאפשרת לאנשים – במיוחד האקרים ואחרים שנמצאים בצד הלא נכון של אבטחת הסייבר – לפצח אותם ולגנוב נתוני משתמשים רגישים. מסיבה זו, כורה מטבע קריפטוגרפי זקוק לתוכנה מיוחדת כדי לעבור את כל הצפנת עסקאות הבלוקצ’יין.

  1. אסדת כרייה

תחילה אתה עשוי לחשוב שאתה יכול להשתמש במחשב השולחני שיש לך כרגע כדי לכרות מטבעות קריפטוגרפיים, מכיוון שאתה מרבה לבצע עסקאות מקוונות באמצעותו בכל מקרה. למרבה הצער, אם התקנת תוכנת כריית מטבעות קריפטוגרפיים בשולחן העבודה היחיד שלך ונתת לה לפעול, לא תוכל להשתמש במחשב כדי לעשות דברים אחרים..


כריית מטבעות קריפטוגרפייםמקור תמונת כריית מטבעות סוטרסטוק

תוכנת כרייה משתמשת בכוח מחשוב רב כל כך, עד שמחשב שולחני או אפילו יחידות עיבוד גרפיות חיצוניות – או GPUs – שכורים שהשתמשו בהם כאשר התפוצצות הפופולריות של קריפטוגרפיה התפוצצה אינם מספיקים יותר. במקום זאת, כרייה דורשת אסדה שתוכננה במיוחד המורכבת מאספקת חשמל ולוח אם עם מעגלים משולבים ספציפיים ליישומים – או ASIC – המובנים בתוכו..

  1. חיבור אינטרנט אמין

מכיוון שכריית מטבעות קריפטוגרפיים היא מאמץ מקוון באופן בלעדי, תזדקק לחיבור אינטרנט חזק ויציב. אחרי הכל, אתה לא לבד בכריית המטבע הקריפטוגרפי שבחרת, ולא היית רוצה שכורה אחר יכה אותך במירוץ לפיצוח הצפנת העסקאות בבלוקצ’יין מטבעות קריפטוגרפיים רק בגלל שחיבור האינטרנט שלך ירד לכמה דקות..

  1. חברות להמרת מטבע מקוונת

כמובן, אתה יכול לטעון שהתעשר רק בכריית מטבעות קריפטוגרפיים אם יש לך מטבע בעולם האמיתי לגבות אותו. לפיכך, עליכם לרשום את עצמכם בבורסת מטבע מקוונת המקבלת את מטבע הקריפטוגרפיה שבחרתם.

סיכום

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת בקצב מהיר להחריד, הרעיון של צורה מבוזרת של מטבע דיגיטלי הפך בהדרגה למציאות קונקרטית הודות לפופולריות ההולכת וגוברת של מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין ועוד כמה אחרים. מטבעות קריפטוגרפי עשויים להיות לגיונות משתמשים, אך חלק ניכר מקיומו קשור לכורים שמבטיחים שהוא תמיד נמצא במחזור. אולי היית מוצא את עצמך מאוהב ברעיון של כריית מטבעות קריפטוגרפיים לאחר שמישהו שאתה מכיר התעשר בגלל זה. אבל לפני שאתה צולל ממש פנימה, תרצה לדעת תחילה מה זה כריית מטבעות קריפטוגרפיים ומה תצטרך כדי להתחיל, כפי שפורט לעיל, כדי שלא תיכנס אליו בצורה עיוורת רק כדי להצטער על כך מאוחר יותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map