בלוקצ’יין – מה שאתה צריך לדעת

תוכנן במקור כספר ציבורי לביטקוין, Blockchain התפתח למשהו מורכב הרבה יותר – ומהפכני הרבה יותר. זו הטכנולוגיה המתעוררת במעניינה, הדינמי ביותר – ועשוי לשנות את העולם. הערכות אחרונות מעריכות את ערך הביטקוין בסביבות 9 מיליארד דולר, (אם כי הונו השתנה מעט לאחרונה). מחיר ביטקוין עלה בשיעור מדהים של 1,327% בשנת 2017, מה שהופך אותו לקריפטוגרפי הגדול ביותר במחזור.

צריך לתעד כל עסקת ביטקוין איכשהו, איפשהו. וכאן נכנס בלוקצ’יין.

מה זה בלוקצ’יין?

בלוקצ’יין הוא ספר ספר ציבורי דיגיטלי ופתוח המפרט את כל עסקאות המטבעות. ‘חסום’ הוא העסקה שנרשמה לאחרונה, כך שבלוקצ’יין הוא סדרת עסקאות, המשרטטת את מהלך עסקת המטבעות מתחילתה ועד סופה. זה רקורד שאינו מחיק ומאובטח לחלוטין – ובכוחו טמון כוחו.

רשתות חסימות משתמשות ברשת צמתים ולא בנקודת שמירת רשומות מרכזית, ובכל פעם שמתרחשת עסקה כל נקודה ברשת מתעדכנת. זה מכונה ‘טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר’ (DLT), ומשמש בעיקר לאימות עסקאות. עם זאת, ניתן לכלול כמעט כל כמות מידע בגוש, מה שהופך אותו לדרך מעניינת ושונה מאוד לעבד ולהפיץ נתונים, בין אם הם פיננסיים ובין אם לא.

הביטקוין אינו מוסדר באופן מרכזי, ולכן ברור שגם ספר החשבונות שלו צריך להיות לא ריכוזי. מה שעושה בלוקצ’יין הוא לספק הוכחה לעסקת מטבע סייבר (בעיקר ביטקוין). מכיוון שכל בלוק מוצפן, הוא בטוח יותר וחזק יותר משיטות אחרות להעברת נתונים, כך שניתן להזיז אותו אך לא להעתיק אותו..

יש אמנם חסרון, וכאשר בלוקצ’יין גדל לנקודה בה הוא יכול להתחיל ליצור בעיית אחסון וסנכרון. כך שקלות חסימות קצרות יותר הן קלות יותר לניהול, ניתן להפיץ אותן במהירות ולא תופסות יותר מדי שטח אחסון.

Blockchain – טכנולוגיה מתפתחת עם יישומים עתידיים

שיתוף מידע הוא הבסיס הבסיסי של האינטרנט, אך כבישים מהירים יכולים להיסתם בקלות עם נתונים מיותרים. ברוב המסלולים מפטרלים גם האקרים, שיכולים בקלות לבחור את דרכם לזרם נתונים ולקצור מידע חסוי כרצונם. איפה שבלוקצ’יין שונה הוא שהנתונים נשלחים בחבילות קטנות יותר, ללא כל רשות מרכזית המסדירה את ההעברה בין הצמתים. זה מבטל את הצורך באחסון או עיבוד של צד שלישי, ולכן זה כל כך מתאים לעסקאות מטבע-סייבר.

כיצד, אם כן, ניתן ליישם טכנולוגיה זו בתחומים אחרים? התשובה היא, בקלות יחסית. מידע, בין אם מדובר בפרטי עסקת ביטקוין של תזכירים פנימיים חסויים בתוך עסק, הוא פשוט זרם קוד. מערכת בלוקצ’יין מאפשרת לכל הצמתים ברשת לקבל עותק של הבלוקצ’יין, וכל הנתונים הכלולים בה. תאר לעצמך, אם כן, תיקיה מלאה בכל דוחות הבנק שלך, לפי הסדר, ונגישה באופן מיידי לכל מי שיש לו גישה לרשת מסוימת זו. זהו למעשה בלוקצ’יין, אך ללא אפשרות שמישהו מחוץ לרשת ייגש למידע שלך.

בטוח ומאובטח

זה הרבה יותר בטוח ממה שזה נשמע. כל כך בטוח, למעשה, שיש הרבה תעשיות שמעוניינות להשתמש בשיטת הבלוקצ’יין של העברת נתונים לרשתות הקיימות שלהם. ספר ספר אלקטרוני פתוח לא צריך רק לרשום עסקאות פיננסיות. ניתן להשתמש בה היטב במסגרות מגוונות, החל מרשת מכשירי האינטרנט של הדברים, מתן ביטוח ומכירת יהלומים. ניתן אפילו להחיל את מערכת החשבונות האלקטרוניים הגמישים שלה על מערכות הצבעה, אם כי יישום זה עשוי לקחת מעט יותר זמן.

טכנולוגיית DLT מפשט את הפעילות העסקית, במיוחד אם העסק שלך חוצה גבולות בינלאומיים. זה כבר החל להחליף את מערכות החשבונאות והשכר הפנימיות החורקות והעתיקות המשמשות במגזר הפיננסי, לא רק בגלל שזה ‘הדבר האחרון’, אלא משום שהוא יכול גם להוות חיסכון כספי ניכר גם לעסקים. הוצע כי בלוקצ’יין יכול לחסוך למפעילי שוק המניות בארה”ב עד 6 מיליארד דולר בעלויות חשבונאיות מדי שנה, פשוט על ידי ייעול ומיטוב של המערכות המשמשות להעברת כסף – מעסקאות מתווכות דרך שכר עבודה..

Blockchains – השקעה סולידית


לאחרונה היו קצת עיתונות גרועה לביטקוינים, אבל האמת היא שמטבע סייבר יכול להיות העתיד של הפיננסים. בהיותה רחוקה משיטות הרכישה המסורתיות (ברצינות, מתי בפעם האחרונה שילמת במזומן עבור משהו?) ולקראת עסקאות אלקטרוניות, מטבע הסייבר מציע חלופה קיימא להעברות בנקאיות מסורתיות. אין איש מתווך שמבצע קיצוץ, ובכל זאת העסקאות (בזכות רשתות חסימות) ניתנות באחריות וניתנות למעקב.

חברות טכנולוגיה חדשות משקיעות רבות בבלוק-צ’יינס, החל מהלוואות ביטקוין ועד אחסון ענן המבוסס על רשת המופעלת באמצעות בלוקצ’יין. ניתן להשתמש ב- DLT לאחסון והפצה של מידע מוצפן, מה שהופך אותו לאידיאלי להעברת חוזים. אפילו השמות הגדולים כמו מיקרוסופט רואים את הפוטנציאל של רשתות חסימות, ומציעים סביבת כניסה יחידה מבוססת ענן עבור מפתחים ולקוחות..

יש כמה מכשולים לפני שבלוקצ’יין הופך למערכת מעבר להעברת נתונים של ספר חשבונות פתוח. עדיין יש הרבה תכנות עורפי לממשק חסימות ברשתות עסקיות קיימות, ולמען האמת, עדיין צריך לעשות שכנוע כדי לשכנע כמה עסקים שזה הדרך קדימה.

האינטרנט 3.0

לאחר שהוקמה בלוקצ’יין, השקעה בה יכולה להיות דרך טובה להקדים את מה שתהיה הרמה הבאה של תוכנות עסקיות מקוונות. זהו האינטרנט 3.0 וזה עסק מונע מלכתחילה.

על פי דו”ח שפורסם על ידי חברת התוכנה כשירות השירות האמריקאית NASDAQ השוק הפרטי, כמות ההון סיכון המוזרקת הן לביטקוין והן, וחשוב מכך, לבלוקצ’יין, נאמד בכ -1 מיליארד דולר ועולה. חברות המפעילות חסימות פרטיות משלהן עשויות להיות השקעה של קנייה נמוכה-מכירה-היי-טק, עם סיכוי קטן בהרבה להתפוצצות הבועה לפני שהפוטנציאל המלא של ההשקעה הראשונית הושג.

תנופת הביטקוין / בלוקצ’יין – האם אתה מוכן להשקיע?

ברור שאין דבר כזה הימור בטוח, אבל חברות סטארט-אפ בבלוקצ’יין הן ללא ספק תוספת כדאית לכל פורטפוליו המתמקד בטכנולוגיה. היכולת ליצור עסק גמיש וגם מאובטח (כל עוד ההצפנה ללא רבב), הופכת את ההשקעה בבום הביטקוין / בלוקצ’יין להצעה מרגשת. שפע של עסקים קטנים מפנים כעת את תשומת ליבם מבניית אפליקציות (כך בשנה שעברה) ולקראת בלוקצ’יין. עם זאת, זה לא אופנה חולפת, אלא טכנולוגיה מוצקה ובדוקה שיכולה לשנות את האופן שבו כולנו עושים עסקים באינטרנט.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map