מדריך לחוזים חכמים לספקי שירות מקוונים

האינטרנט חולל מהפכה כיצד מתנהלים עסקים. עליות מהירות, יעילות ואמינות פינו את מקומן לנוף מגוון של עסקים מקוונים המציעים את שירותיהם לציבור. סטארט-אפים מקוונים ותאגידים כאחד מסתמכים רבות על אוטומציה כדי להקל על חייהם ולתת להם יכולת צמיחה. האם בלוקצ’יין יכול להיות המהפכה הטכנולוגית הבאה בתחום האוטומציה העסקית? חוזים חכמים עיבדו כבר למעלה מ -6 מיליארד דולר במימון בלוקצ’יין בשנת 2018. אך הם עשויים להוזיל עלויות ולבצע תהליכים אוטומטיים עבור עסקים מקוונים במגוון מגזרים. כמו ה אינטרנט של שירותים (IOST) מתכונן לשחרור פלטפורמת בלוקצ’יין לשירותים מקוונים, אנו בוחנים כיצד חוזים חכמים יכולים לשנות תעשייה.

מהם חוזים חכמים?

חוזים חכמים הם הדבר הגדול הבא באוטומציה. בהתבסס על טכנולוגיית הבלוקצ’יין, לעיתים קרובות על פלטפורמת את’ריום, הן תוכנות מחשב המאחסנות ואושפות את תנאי ההסכם באמצעות הוראות IF / THEN. דוגמה – אם צד A משתמש באפליקציית תוכנה במשך יותר מחמישה ימים לאחר מכן צד ב ‘מקבל X דולר. התשלום יוקפא, או “בפקדון”, על הבלוקצ’יין עד שהחוזה קיבל את הדק הדרוש לו (צד A המשתמש בתוכנה שלהם במשך יותר מחמישה ימים) לצורך שחרור הכספים. מקרה פשוט זה של חוזים חכמים יבטיח תשלום מהיר לאחר תקופת הניסיון של התוכנה, מכיוון שהכספים מיוצרים “מראש”. המשמעות היא גם שאין צורך במעבד תשלומים חיצוני, המפחית את העמלות, כאשר אבטחת העסקה מובטחת על ידי הבלוקצ’יין. ניתן לתכנת חוזים חכמים לקחת מספר טריגרים כולל חתימות, סיסמאות, קבלות תשלום וברקודים..

ההיסטוריה

המונח “חוזים חכמים” שימש לראשונה על ידי חדשנית הבלוקצ’יין ניק סאבו בשנת 1996. סאבו יצר את Bit Gold – שתואר כ- “הענק שעל כתפיו ביטקוין יושב”- והוא היה דמות מפתח בהיסטוריה הקצרה של בלוקצ’יין. אבל “המכונה האוטומטית הדיגיטלית” שתיאר Szabo לא עשתה שימוש נרחב עד שצוות Ethereum פיתח אותה כדי להפעיל את הפלטפורמה שלהם. מאז נעשה שימוש נרחב בחוזים חכמים לצורך גיוס כספים בתחום הבלוקצ’יין, עם למעלה מ -11 מיליארד דולר שגויסו באמצעות ICO (הצעות מטבע ראשוניות) משנת 2017 ואילך. חוזי ICO לוקחים תשלומים ממשקיעים ואז משחררים אותם לחברה לאחר שממלאים את יעד המימון שתוכנת מראש. אתרי מימון המונים ינהלו את התהליך בתשלום, אך חוזים חכמים יכולים לעשות זאת באופן אוטומטי באבטחה טובה יותר מכפי שאתר יכול להבטיח. עסקים במגזרים מגוונים רואים בהצלחת חוזים חכמים במרחב ההשקעות סימן להבטחה בתחומים אחרים.

חוזים חכמים: היתרונות

חוזים חכמים מציעים מספר יתרונות לעסקים. הם מאפשרים אמון משני צידי העסקה מכיוון שניתן לכתוב את התנאים בקוד שלהם. הם מציעים ביטחון; הבלוקצ’יין אינו ניתן לפריצה כך שאיש אינו יכול ליירט או לצבוט כספי חוזה. אך היתרונות המעשיים הגדולים ביותר שלהם הם ביעילות ובעלות. חוזים חכמים הם ביצוע עצמי, ומקשה על צדדים תחת חוזה לחזור על דברם. אם עסק עוסק בהרבה מאוד תשלומים מאוחרים או שהוחמצו מלקוחות, ניתן היה להשתמש בחוזים חכמים לאכיפת התשלום ברגע שתנאי ההסכם מתקיימים. הם גם מבטלים את הצורך לשתף צדדים שלישיים יקרים במגוון תהליכים. לא רק מעבדי תשלומים אלא שירותי נאמנות, עורכי דין ובנקים יכולים לעקוף את כולם כאשר בדרך כלל אימות צד ג ‘הוא קריטי. בנדל”ן בלבד, שירות נאמנות עשוי לקחת עד 2% בעסקת נכס – חיסכון יכול להיות באלפים.

חוזים חכמים לספקי שירות מקוונים

ספקי שירות מקוונים רבים מתמודדים עם בעיות דומות בכל הנוגע לניהול נכסים ותשלומים. תשלומים אוטומטיים לעובדים, לספקים ולשותפים אחרים יכולים להיות יתרון גדול, במיוחד כאשר הסכומים תלויים בגורמים חיצוניים כמו צפיות בסרטונים או רכישות מוצרים. מיקרוסופט כבר בודקת חוזים חכמים שמשלמים תמלוגים בסכום הנכון ליוצרים של משחק. אבל זה לא עוצר שם – אותו חוזה יכול גם לסמן ליצרן ליצור עותק חדש של משחק בעת הרכישה, או להפעיל חוזה אחר להעברת עותקים למיקום מסוים אם במלאי. חברות כמו עליבאבא ו- IBM כבר משתמשות בחוזים חכמים ברשתות האספקה ​​שלהן. לעסקים דיגיטליים בלבד זה מבטיח להועיל מאוד. כאשר פונקציה מסוימת משמשת תוכנה או יישום אינטרנט, ניתן להשתמש בחוזים חכמים להקצאת משאבים רבים יותר – או שהם יכולים להעניק ליוצר הסרטון את הכספים ליצירת אחד חדש ברגע שהוא יגיע לכמות מסוימת של צפיות. כשאנשים מתחילים ליצור חוזים מורכבים יותר ולהשתמש במספר חוזים חכמים יחד, הם יכולים להפוך נכסים, תשלומים ואפילו משאבי אנוש לאוטומטיים עבור חברות מקוונות מבוזרות שלמות..

העתיד

לעת עתה, המכשול הגדול ביותר לשימוש רחב בחוזים חכמים הוא מדרגיות. עיבוד נתונים עבור אלפי עסקים מקוונים ידרוש מידה משמעותית של כוח מחשוב. ובאתרום קיבולת ומהירות מוגבלים. אך עתיד הבלוקצ’יין מעבר לפינה. מכיוון שפרויקטים כמו האינטרנט של הדברים (IOTA) ואינטרנט השירותים (IOST) מציגים תוצאות מרשימות, נראה כי יכולת ומהירות בקרוב כבר לא תהיה בעיה. המשמעות יכולה להיות שחברות מבוזרות שלמות פועלות על טכנולוגיית חוזים חכמה – עיבוד תשלומים, העברת נכסים וניהול התייעלות יומיומית בצורה מאובטחת ומופצת. קבוצת המחקר גרטנר בהחלט חושבת שכן. הדו”ח השנתי שלהם העריך כי עד שנת 2022 ישמשו חוזים חכמים ביותר מ -25% מהארגונים הגלובליים. ייתכן שהגיע הזמן להתחיל לחקור כיצד חוזים חכמים יכולים לעבוד עבור העסק שלך.

על הסופר:

סיימון מנקה משמש כמוביל לצמיחה ב- Internet of Services Foundation (IOST), תשתית בלוקצ’יין מהדור הבא מבוזרת, קוד פתוח ונייטרלי. הוא חובב בלוקצ’יין מאז 2013 ומחויב ליצירת כלכלה מבוזרת תוססת. אתה יכול למצוא את סיימון ב טוויטר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map