banner
banner

מה השימושים של Blockchain בפרסומת?

מאז תחילת מהפכת את’ריום, תחום מבטיח עבור בלוקצ’יין נמצא בעולם הפרסום. ההייפ סביב היישומים האפשריים של הטכנולוגיה בעסקי השיווק החל בתחילת שנת 2018. עם זאת, שלוש שנים מאוחר יותר ונראה ששום דבר מהדחיפה הראשונית לא פינה את מקומו ליוזמות ודאפים קונקרטיים..

שקיפות הייתה תמיד המוקד והשימוש העיקרי בספר ספרים מבוזר בעולם השיווק. כאן החליטו אותם פרויקטים מוקדמים למקד את האנרגיה והמשאבים שלהם. נראה שגבולות האפשר משתנים, ובלוקצ’יין הוא המניע העיקרי לחדשנות.

אם אנו עוקבים אחר 2019 של גרטנר מחזור הייפ עבור טכנולוגיות Ledger מבוזרות, אנו יכולים לקרוא כי הפרסום לא יושפע מ- Blockchain עד אמצע שנות ה -20. ואז, יכול להיות שעדיין מוקדם לטכנולוגיה להתקדם בעולם המודעות?

ובכן, זה כמעט לא המקרה. נכון לעכשיו, ישנם יותר ממאה פרויקטים בעולם הבלוקצ’יין שמתמקדים ספציפית בבלוקצ’יין. צוותי פיתוח אלה יוצרים אפשרויות חדשות לשוק ויוצרים פלטפורמות חדשות ומלהיבות.

בגלל היכולות האמיתיות של ה- Blockchain, ציר הזמן לקראת אימוץ טכנולוגיות חדשות ממשיך להתקצר ותחזיות העבר לא מפספסות את המטרה. ואכן, 2020 יכולה להיות שנת נקודת המפנה לאימוץ בלוקצ’יין בתעשייה. זה לא סוד שתעשיית הפרסומות היא אחת מהפחות מהימנות על ידי הצרכנים, ובלוקצ’יין יכול להיות הפיתרון לתפיסה השלילית..

כדי להמחיש את הפוטנציאל והאפשרויות, נדגיש כמה מהפרויקטים המרתקים בענף. המיזוג החזק של בלוקצ’יין ושיווק הוא רק בהתחלה, והעתיד נראה בהיר לשניהם.

ענפים נוספים משתנים בגלל Blockchain. האחד הוא שוק המוסיקה ללמוד על כך בזה מאמר.

Blockchain4Media

Blockchain4Media נוקטת גישה מלאה מלמעלה למטה למסעות הפרסום ולצינורות שלהם. כל המודעות שלהם ממוקמות דרך הפלטפורמה שלהם ותועדות בבלוקצ’יין כדי להבטיח שקיפות מלאה. הם תייגו שיטה זו מחיר לאלף בני אדם שמטרתה להבטיח לחברות פרסומות וקמפיינים כי המוצרים שלהם נראים רק על ידי בני אדם. הם גם עושים ייעוץ בקמפיינים למודעות ואבטחת איכות.

הם גם משקיעים רבות בפריסת רשתות עצביות, יחד עם Blockchain כדי לייעל ולמקד קניות של מסעות פרסום עבור רוסטר הלקוחות שלהם. הם מציעים ניטור קמפיינים בזמן אמת, כך שמנהלי קמפיינים יכולים להתאים את האסטרטגיות שלהם להתאמה לשוק. הטכנולוגיות שלהם טוענות שמשפרות את ההחזר על ההשקעה בהפעלת דחיפת פרסומת.

ל- Blockchain4Media הייתה פריצת הדרך הראשונית לשוק עם אחד ממותגי ה- CPG הגדולים בעולם ויצרני האלקטרוניקה. הרשתות העצביות שלהם הצליחו למצוא פעילות של הונאה בשבעים אחוז במהלך הקמפיין. נכון לעכשיו, החברה משקיעה רבות בהתרחבות לארצות הברית, האיחוד האירופי ושווקי האוקיאנוס השקט. כחברים מלאים בקבוצת מעבדת הטכנולוגיה IAB, יש להם מתקני מחקר ופיתוח מרובים כדי לשמור על יתרון טכנולוגי לפני התחרות.

בלוקגרף

זהו פרויקט בהנחיית FreeWheel של Comcast, שמטרתו לאפשר את נתוני הדמוגרפיה והנטיות של הטלוויזיה להיות משותפים בצורה מאובטחת בין כל הגורמים המעוניינים בכך. פלטפורמת הבלוקגרף מארחת את נתוני המחקר בבלוקצ’יין ברמה ארגונית שלהם, ומעניקה גישה לתוצאות עבור מפרסמים, סוכנויות מודעות, יועצים ומשתתפים בתעשייה. המידע של צדדים שלישיים מוגן מכיוון שרק התוצאות המצטברות זמינות בפלטפורמה.

בנוסף, כל חבר בפלטפורמת Blockgraph שומר על היכולת לשתף או לחסום משתתפים אחרים ברשת. המטרה הסופית שלהם על ידי הכנסת Blockchain לחלל הטלוויזיה היא לספק פרסום טלוויזיה מאובטח, מדרגי, המאפשר נתונים.

החברה כבר פועלת כבר שנתיים בענף בארצות הברית ובשוק האירופי.

קייפ

הפרויקט התחיל כשירות פרס ונקודות נאמנות עבור קמפיינים ניידים. כעת הם עברו למה שהם מכנים מודל מודעות “מבוסס רגעים” המאפשר למותגים לפרסם פרסומות כאשר משתמש השהה אפליקציה.

Kiip מציעה ערכת מפתחי תוכנה המאפשרת שילוב מודעות לשותפיה למטרות שקיפות וניתוח נתונים. הם משתמשים במידע זה ומקליטים בבלוקצ’יין את’ריום, כך שכל רכישת מודעות בודדת גלויה וציבורית. ספר חשבונות יחיד הוא שם המערכת ויש לו גם רכיב סמלי לרכישת זמן מודעות שנפרס גם על Ethereum.

למידע נוסף על פיתוח אתריום כאן.

טרניו

Ternio הוא פרוטוקול בלוקצ’יין מדרגי שנוצר ב- Hyperledger Fabric & כּוֹכָבִי. הפרויקט נועד לפתור את מגבלות הגודל של פרוטוקול Hyperledger. הם פיתחו חבילת טכנולוגיות מותאמות אישית כדי להשיג זאת. השוק העיקרי שלהם הוא מפרסמים ומותגים המעוניינים לרשום באופן עצמאי כל הופעה ייחודית של מודעות שהם רוכשים ברשת. כעת כל עסקה מחוברת בבטחה בספר חשבונות שקוף, וניתן לנתח את ביצועיה לצורך התאמות עתידיות.

כמו כן, הפרוטוקול מאפשר מטבעות שונים לרכישת מודעות ופיתוח קמפיין. עיבוד תשלומי הצפנה בזמן אמת, טרניו מבטיח כי אין צווארי בקבוק בפעילות הכלכלית של חברות הפרסום. תקופות ההמתנה הארוכות המיוחדות למערכת הבנקאות המסורתית להצבת קמפיינים גדולים של מודעות, מצטמצמות למינימום באמצעות הבלוקצ’יין של טרניו..

לבסוף, טרניו פיתחה כרטיס תשלום המשתמש בבלוקצ’יין שלה להסדרת תשלומים. הכרטיס יכול להכיל מספר מטבעות ואסימונים בצורה מאובטחת לתשלום מהיר. הכרטיס ניתן להתאמה אישית מלאה בהתאם לצרכי הלקוח.

כפי שאנו רואים, עולם הפרסומת בשל לשינויים. הפרויקטים המעטים שהדגשנו כאן הם רק דוגמה קטנה לשטח הכולל. היכולת של Blockchain לספק שקיפות, אבטחה, טווח הגעה רחב יותר ועלויות מופחתות לא נפקחה על ידי התעשייה.

מכיוון שהחידושים ממשיכים לדחוף את השוק והתעשייה קדימה, אנו יכולים לצפות ליותר שקיפות ויושר מעולם שאינו אמון על ידי הציבור הרחב. הגל הבא של חברות הפרסום הגדולות יהיה מבוסס בלוקצ’יין, וייתכן שזו השנה בה אנו רואים את תחילתו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me