banner
banner

בלוקצ’יין בתחום האנרגיה?

מאז התפוצצות מחיר הביטקוין השיחה על בלוקצ’יין ואנרגיה התמקדה בהוכחת העבודה. חלק הארי של כריית הביטקוין ממוקם בסין בגלל מערכת האנרגיה המסובסדת בכבדות והשימוש הנרחב בתחנות כוח קר. זה מזמן נתן מוניטין רע לתעשיית הבלוקצ’יין לנוכח הלחץ הגובר של קבוצות אנשי איכות הסביבה לשוק ירוק יותר.

עם זאת, קיימת הבנה ארוכה של מומחי תעשייה כי בלוקצ’יין יכול למעשה להפוך את ענף האנרגיה ליעיל יותר. השוק מטבעו מחולק למספר צדדים לאורך שרשרת האספקה ​​כמו צוותי חיפושים, מחלצים, הפצות, תשתיות ועוד רבים אחרים. זה זוהה כשדה פוטנציאלי של הפרעה לחברות בלוקצ’יין המעוניינות לשפר את הלוגיסטיקה והמעקב אחר מערכת מסירה מסובכת. ישנם קישורים רבים בהם זה יכול לקרות מסחר בסחורות אנרגיה, מעקב והובלה לשוק החשמל העמיתים.

מה המצב של שוק האנרגיה?

אֵנֶרְגִיָה

למעשה ענף האנרגיה עבד באותה צורה בארבעים השנים האחרונות. יש בו שלושה חלקים, תחילה ספקי הזרם העיבוד של חומרי הגלם לאנרגיה, גז, נפט, שמש, רוח וכו ‘. לאחר מכן יש לנו את הספקים שלוקחים את האנרגיה ומקרבים אותם לצרכנים. לבסוף, יש לנו גנרטורים במורד הזרם שצריכים להפיץ אנרגיה לצרכנים הקמעונאיים. מחולק לשלושת החלקים הפשוטים הללו, הענף נראה פשוט מאוד, אך זה רחוק מלהיות נכון.

הצרכן הסופי לעולם אינו קונה מיצרן האנרגיה, ברוב העולם המערבי, היצרן העיקרי מוכר לחברות שבבעלותן רשת החשמל שמעבירה את האנרגיה לחברת הפצה מקומית. חברת ההפצה משתמשת אז בחברות בנות נוספות המפצלות את השוק למדינות, ערים, עיירות ואפילו שכונות. התוצאה היא תוספות קטנות במחיר עבור כל צד שמבצע קיצוץ ורמת מורכבות עצומה שמובילה לבזבוז וחוסר יעילות. נוסף על כל זה, המפיק העיקרי של אנרגיה הוא חוליה בשרשרת אספקת הסחורות האנרגטיות. הנפט, הגז הטבעי, הפחם וכו ‘בו הם משתמשים מובלים גם למפעל האנרגיה ממקום אחר עם עלויות וסיבוכים נוספים.

מרבית סחורות האנרגיה לייצור מגיעות ממדינות גדולות הצורכות אנרגיה. נפט וגז עוברים מאות קילומטרים דרך הים כדי להגיע לנמלים בעשרות מדינות. מעטים מאוד מהם מספקים את עצמם באנרגיה ונאלצים להסתמך על תעשייה עצומה של חברות ספנות וסוחרי סחורות שיקנו את חומרי הגלם..

לבסוף, יש רשת מורכבת של מיסים, תמריצים וסובסידיות ממשלתיות שקובעות את המחיר הסופי. חשבון החשמל הממוצע למשפחה מתומחר אחרת מאשר אזור תעשייה או מרכז קמעונאות. בלוקצ’יין לא יכול רק לשפר את הממשל בהיבט זה אלא בדרכים רבות אחרות.

זֶה מאמר מכיל מידע מלא על האופן שבו blockchain משפיע באופן חיובי על ממשלת האומות.

כל החוליות הנ”ל בשרשרת אספקת האנרגיה בשלות להפרעה בבלוקצ’יין. הייתה הבנה ארוכה שרשתות אספקה ​​הן אחד ממקרי השימוש המבטיחים ביותר לבלוקצ’יין בעולם. ספר החשבונות המבוזר מתאים באופן מושלם למספר רב של גורמים הזקוקים למעקב אחר סחורות למרחקים ארוכים ולחוזים חכמים יש את היכולת להפוך את גביית החשבונות אוטומטית ליישום מדיניות בת טובה יותר לתעשיות מכריעות..

להסבר מלא על כריית הצפנה ועלויותיה קראו זאת מאמר.

כיצד השפיע הבלוקצ’יין על התעשייה עד כה?

נכון לעכשיו ישנם למעלה ממאה וארבעים פרויקטים המתמודדים ישירות עם תעשיית האנרגיה בעולם הבלוקצ’יין. שניהם נבנים ברשתות ציבוריות כגון אתרום, או בבלוקצ’יין צמוד של ארגונים של תעשיות שונות.

המוקד העיקרי של פרויקטים אלה הוא דברים כגון מערכות חיוב ותשלומים, שימוש סמלי להשקעה, סחר בסחורות אנרגיה, שוק תעודות פחמן למזהמים, ניהול רשתות חשמל, מעקב אחר שרשרת האספקה, הסמכת אנרגיה ירוקה ועוד רבים נוספים..

התעשייה שמה לב ופרויקטים אלה זוכים לתמיכה תעשייתית וגם ממשלתית מכיוון שהשינוי שהם מבטיחים הוא חיובי נטו לכל הצדדים המעורבים. השוק עומד בנקודה מרכזית מכיוון שהלחץ החיצוני לשינויים באקלים מכריח אותנו לשנות את הנוהגים שלנו ולשפר את ייצור האנרגיה שלנו..

מה עושה בלוקצ’יין עכשיו?

סחר בסחורות הוא אחד התחומים הראשונים שבלוקצ’יין משפיע. קיים שוק גדול של סחורות אנרגיה המונופול על ידי קומץ חברות סחר גדולות. כאן בלוקצ’יין יכול להביא שקיפות ונזילות חדשים למגזר במשק שלעתים קרובות מעורפל וקשה להבנה. קיימת גם אפשרות לסחור באשראי פחמן ותעודות ירוקות אשר מאומתים באמצעות הבלוקצ’יין.

ייעול רשתות האספקה ​​הוא הזדמנות נהדרת נוספת. כזה שמנוצל על ידי אסימון ה- ION, תקן ERC-20 המיועד לשימוש באזור הקטאלוני בספרד. האסימון יעודד את תעשיית ייצור האנרגיה המקומית תוך שהוא מאפשר שרשרת אספקה ​​והפצה יעילה יותר לאוכלוסייה המקומית.

שוק אנרגיה מעמית לעמית הוא אחד ההבטחות הגדולות של בלוקצ’יין. השימוש באנרגיה אינו שווה בין מגזרים באוכלוסייה. בעונה תעשיות וצרכנים מסוימים חווים עליות בצרכי האנרגיה של נפילות. בדרך כלל מערכת מרכזית מנסה להתמודד, אך יש בזה הרבה בזבוזים. Electrify Asia הוא שוק חשמל לעמית בו המשתתפים מסוגלים למכור את האנרגיה העודפת שלהם ולקנות אותה בשוק משני שקוף. החברה הבסיסית בסינגפור משכה תשומת לב רבה במהלך ה- ICO שלה בשנת 2018 וכבר יש לה פלטפורמת עבודה לאזור APAC.

ענף האנרגיה צפוי להיות מופרע על ידי תעשיית הבלוקצ’יין. זה אולי אחד המגזרים שישתנו הכי הרבה בכלכלה זו ויביאו לשימוש נרחב בקריפטו-כלכלה. זה נראה כמעט הולם מכיוון שכרייה תמיד הייתה נושא שנוי במחלוקת לטענות המבקרים שהיא מערכת בזבזנית. היתרונות שבלוקצ’יין יביא לשוק יגאלו אותו בעיני הציבור.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me