מטבע אנרגיה בר קיימא וירוק

הוכחה לכריית עבודה של מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין הביאה לדאגות חמורות בנוגע להשפעותיה על הסביבה וקיימות כמודל כרייה. כריית ביטקוין צורכת יותר אנרגיה מאשר 159 מדינות, וצמיחתה הצפויה רק ​​תאיץ את קצב צריכת החשמל שלה.

כתוצאה מהבעיה עתירת האנרגיה של הוכחת כריית עבודה, הוצעו פתרונות שונים כגון הוכחה להסכמת יתד ופלטפורמות המוקדשות אך ורק לכריית אנרגיה מתחדשת. למרות ההתקדמות הללו, רבות מהפלטפורמות לא הצליחו למשוך משתמשים משמעותיים מכיוון שהמודלים שלהן פותרים את בעיית הכרייה עתירת האנרגיה, אך אינם יכולים להתחרות בכלי השירות של ביטקוין כפתרון תשלומים וחנות ערך..  

הפרדוקס של כריית הוכחת העבודה של ביטקוין

רשת הביטקוין מעבדת בערך בין 150,000 – 400,000 עסקאות ליום עד כה בשנת 2018. על פי דיג’יקונום, הצריכה החשמלית השנתית להוכחת ביטקוין לכריית עבודה לבד הוא בערך 73.2 TWh אנרגיה. אם הביטקוין היה מדינה, הוא היה מדורג כרגע במקום ה -39 בעולם בצריכת אנרגיה.

ברור שהקיבולת המורחבת הממשמשת ובאה המובילה לצריכת אנרגיה חשמלית נוספת אינה בר קיימא. הסיבה שההוכחה של ביטקוין לאלגוריתם של קונצנזוס עבודה דורשת כל כך הרבה אנרגיה היא בגלל תכנון הכרייה שלו. עבור כל סיבוב שלה סובלנות לתקלות ביזנטיות קונצנזוס (~ 10 דקות), כל הכורים ברשת מתחרים לפתור חידה קריפטוגרפית. המנצח בסיבוב זה הופך למוביל הבלוק של אותו סיבוב, מתוגמל עם ה- עסקת מטבע בסיס ומייצר את הבלוק הבא שמופץ לרשת לאישור.

כל הכורים ברשת מוציאים אנרגיה חשמלית באמצעות חומרה מיוחדת לעיבוד פתרונות פוטנציאליים לפאזל הצפנה בכל סיבוב. עם זאת, יש רק אחד זוכה בלוק סופי לסיבוב, כך שמבחינה מסוימת, כל שאר האנרגיה המושקעת מבוזבזת בעיקר. אמנם זה נכון בהיבטים מסוימים, אך הוצאת האנרגיה היא ה”עבודה “ב”הוכחת עבודה” הדרושה להנעת התנהגות כנה ברחבי הרשת ולהגיע להסכמה אמינה..

בשל מודל הכרייה של ביטקוין, הוא הפך ל הוכחה לריבון רשת פיננסית לתשלומים ואחסון ערך. השפעות הרשת שלה כל כך גדולות ועוצמת הגיבוב העצומה כל כך עצומה שלמעשה כמעט בלתי אפשרי לתקוף את הרשת. הוצאת האנרגיה המבוזבזת היא הערך בעולם האמיתי שהוא בהכרח עלות קיומו של ביטקוין כחנות מצוינת של רשת ועמידה בצנזורה..

פלטפורמות אחרות ניסו להשיג ולשפר את השירות של ביטקוין בעזרת מודלים קונצנזוסיים יעילים יותר, אך רבים לא הצליחו למשוך מספיק משתמשים ממנו. כתוצאה מכך, הביטקוין נשאר הקריפטוגרפי החביב עליו בשל האבטחה והאמינות שלו, למרות התנודתיות שלו.

למרות הוכחת יתד, הוכחת סמכות, הוכחת זמן שחלף ומודלים קונצנזוסיים יעילים אחרים, הם עדיין לא הוכחו וקיימים גם במטבעות קריפטוגרפיים תנודתיים מאוד. יתר על כן, לפלטפורמות שהתמקדו בהפחתת צריכת האנרגיה בכרייה באמצעות הדגשת אנרגיה מתחדשת כמקור כוח חשמלי אין את התועלת המתאימה לאסימן. הם נדחקים גם לתנודתיות אופיינית לקריפטוגרפים.

ברור שיש צורך במטבע קריפטוגרפי יציב המספק ביטחון, יעילות ומפחית את צריכת האנרגיה של הוכחת מטבעות קריפטוגרפיים לעבודה כדי להקל על אימוץם המרכזי..

MILE – המטבע העולמי

ה- MILE stablecoin מציע הזדמנות לספק את האבטחה והאמינות הנדרשים ש stableecoin זקוק לו יחד עם ביזור וצמצום משמעותי של אנרגיה..

בנוי על הרעיון כי:

ביצועי אלגוריתם של בלוקצ’יין לא צריכים לדרוש מספיק כוח מחשב בהשוואה לרשתות חסימות PoW.


MILE משתמש באלגוריתם של קונצנזוס קונצנזוס ביזנטנטי לתקלות ביזנטיות (sdBFT). יש לו יכולת תפעולית גבוהה יותר מאלגוריתמי BFT אחרים ומאפשרים הצבעה של מחזיקי אסימונים מבוססי יתד, ומסירים את הצורך בחישובים אינטנסיביים. חסימות ב- MILE הוטבעו ולא נוקשו.

הרשת גם מבוזרת עם 10,000 צמתים. בכל סיבוב בחירת חותמים, 100 צמתים מתוך 10,000 נבחרים באופן אקראי. לאחר מכן, אחד מתוך 100 הנבחרים נבחר באופן אקראי לחתימת החסימה. 99 הצמתים הנותרים הופכים לצמתים המלווים שבודקים את תוקף החסימה. בסך הכל, התהליך לוקח כ -5 שניות לחתימת החסימה ו- 15 שניות להפיץ את החסימה לרוב הצמתים ברשת..

צמתים מלווים עובדים בשילוב עם מאסטרנודים ספציפיים על מנת להבטיח כי ⅔ (הנחת קונצנזוס משותף של BFT) של צמתי הליווי ייצרו קונצנזוס תקף. בשל תכנון זה, MILE יכולה להתמקד ביעילות כמודל קונצנזוס מבוסס-נתח שאינו דורש הוצאות אנרגיה אינטנסיביות..

יתר על כן, MILE מסתמכת על הצפנה חזקה ומשתמשת במחולל מספרים אקראי ייחודי כדי להגביר את האבטחה שלה.

בשילוב עם הקונצנזוס היעיל והידידותי לסביבה, MILE קיים כמטבע יציב המתפקד כ- IMF מבוזר. MILE משתמש במערכת דו-סמלית:

  • XDR – מחיר יציב, מושלם עבור ערך חנות והעברה, היצע גדל
  • מייל – דגם דפלציה, מוקש מראש, היצע מוגבל, מחיר גדל

אסימון ה- XDR קשור ל- IMF SDR  ומשמש למעשה בכלכלה האמיתית. יתר על כן, ניתן לטבוע XDR באמצעות בעלות על אסימון MILE.

אסימון ה- MILE מספק אספקה ​​יציבה וניתן להשתמש בו להפעלת מרכז פליטה עבור השתכרות XDR על ידי הפקדת MILE בבלוקצ’יין.

ה- stableecoin של MILE מציע את הקונצנזוס השקוף, המהיר, שאינו מצונזר וחסכוני באנרגיה שאין למטבעות קריפטוגרפיים אחרים יחד. פלטפורמות המתמקדות באנרגיה ירוקה ומתחדשים חסרות יציבות וביטחון של MILE. הוכחה למטבעות קריפטוגרפיים לעבודה כמו ביטקוין הם עתירי אנרגיה וגם חסרים יציבות של MILE.

סיכום

הוכחת מטבעות קריפטוגרפיים לעבודה מציגה פתרונות שימושיים אך מזיקים לסביבה לקונצנזוס מבוזר. יתר על כן, רבים אינם מתמודדים כראוי עם צריכת האנרגיה באמצעות כלי אמיתי כקריפטו.

פלטפורמות כמו MILE מבקשות לשנות את הדינמיקה על ידי מתן יציבות וביטחון הדרושים עם היעילות האנרגטית כדי להישאר יציבה מבחינה סביבתית.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map