קרב רוחש בין האקן לשווקים חשיפה מגלה תגלית “מרמית” מזעזעת

הקרב בין האקן, חברת אבטחת ויועץ סייבר לבין חילופי הקריפטו של ExMarkets משתולל בחודש לאחר כתב ויתור של Coinmarketcap בדף האחרון. חילופי הקריפטו שיתפה סוף סוף את גרסת הסיפור שלה – גילה “התנהגות מרמה” בפעילות העסקית של האקן ובדיווח על נכסים.

במאמר זה אנו בוחנים באופן אובייקטיבי כיצד התפתח הסיפור בשנה האחרונה – שותפויות, הצהרות מאת CMC, ציוצים שנשלחו ו הגילוי האחרון של ExMarket על הפעילות של האקן. שני הצוותים טרם הגיבו לשאלותינו, ולכן זהו הדיווח המלא שלנו על מה שהתרחש בין חברת אבטחת הסייבר לבין חילופי הקריפטו..

Hacken.io פוצץ את טענות ExMarkets

א צִיוּץ נשלח על ידי מועדון האקן, אחת מחברות הבנות הרבות המופעלות תחת Hacken.io, ב- 14 באוגוסט דיווחה על חילופי ExMarkets על זיוף אותם כשותפי הביקורת שלהם ב- Coinmarketcap. ציוץ החשיש שנשלח הציע עוד כתב ויתור המתריע בפני סוחרים “לחשוב פעמיים כאשר משתמשים בחליפין מי הנוהג הוא הגשת נתונים מרמאים בציבור.”

האקן מעולם לא עבד איתו @ex_markets @CoinMarketCap אנא שקול הגשה זו כפעילות מרמה של נציגי החליפין.

כל אחד צריך לחשוב פעמיים כשמשתמשים בחליפין מי הנוהג הוא הגשת מידע הונא ציבורי pic.twitter.com/KRrSBe4RTi

– מועדון האקן (@hackenclub) 14 באוגוסט 2020

צוות הייעוץ ביקש עוד מ- Coinmarketcap לראות את הפעולה כ”פעילות הונאה “מצד ExMarkets. מאז הציבה פלטפורמת צבירת הנתונים הצהרת אחריות בדף ExMarkets בטענה כי חילופי הדברים עשו “מצג שווא ציבורי” בצוות הביקורת שלהם..

כתב ויתור של Coinmarketcap על “מצג שווא ציבורי” של ExMarkets על האקן כשותף לביקורת (תמונה: CMC)

עם זאת, הבורסה הליטאית החזירה את הטענות לפיהן זו הייתה טעות כנה מצידן. בנוסף, מסעו לחפש את האמת על היכן שגה, הבורסה גילתה עקבות של התנהגות הונאה ב”ספק שירותי אבטחת הסייבר המכובד “..

טעות כנה?

על פי ההצהרה שפרסמה ExMarkets, הצוות נפגש לראשונה עם מנכ”ל והשותף הראשי של האקן, דימה בודורין, באוקראינה, קייב, כדי להעסיק את צוות אבטחת הסייבר כשותף לביקורת. הפגישה נערכה במשרדים הרשומים של האקן במרכז העסקים פארוס בקייב ביולי 2019. עם זאת, צוות ExMarkets טוען כי במשרדי האקן היו מעט מאוד עובדים אז – למרות שזה היה עידן טרום COVID..

המחסור בעובדים ובמשרדי האקן הריקים עורר ספק לגבי חברת אבטחת הסייבר, אך בכירי ExMarkets נסעו. טעות ראשונה.


עכשיו הזן את Coinmarketcap

בערך באותו זמן, צוות ExMarkets אומר שהוא דחף לרישום שלו ב- Coinmarketcap. לאחר המפגש הדגיג עם האקן, החליטה ExMarkets למנות את חברת אבטחת הסייבר כשותפה לביקורת ביישומיה ל- CMC למרות שלא הייתה להם שותפות רשמית. טעות מספר שתיים.

הם התקשרו בהקדמה להאקן כדי להודיע ​​להם על ההחלטה לרשום את השותפים לביקורת, אך לא קיבלו כל תגובה אז.

עברו כמה שבועות לפני שהקבוצה של האקן סוף סוף יצרה קשר עם צוות ExMarkets. בהצהרת בורסת הצפנה טוענים שהאקן חזר וביקש להגדיל את דמי שירות הביקורת שלהם בכ -400% – גורם שגרם לעסקה להתפרץ מכיוון שהיא “פשוט בלתי סבירה”..

“בדיעבד היינו חסרי סבלנות, להוטים מדי – ואולי, נאיביים מכדי לכלול את האקן בטופס הבקשה שלנו, וחשבנו שהכל יסתדר בסדר גמור. בלי שום כוונה להונות, בכל זאת ביצענו פיקוח נורא “, נכתב בהצהרת ExMarkets.

לאחר רישומה באוקטובר 2019, הבורסה טוענת כי המשיכה לנסות להגיע ל- CMC כדי להבהיר את עמדתם אך ללא הועיל. על שאלות שנשלחו ל- CMC בנוגע לנושא עדיין אין מענה.

ואז הופיע הציוץ מ- 14 באוגוסט של האקן.

גילוי התנהגות הונאה?

בעקבות הציוץ של האקן ב- 14 באוגוסט, צוות ExMarket מצהיר כי ניסה להגיע להאקן באמצעות מיילים, דפים חברתיים וקריאות לפתור את אי ההבנה. עם זאת, לא התקבלה תגובה ממשרד אבטחת הסייבר – מכאן המניע של ExMarkets לבקר פיזית במשרדי החברה..

על פי Hacken.io, המשרד הראשי רשום באסטוניה בכתובת Kai tn 1-5M, טאלין 10111 ואילו משרד המחקר והפיתוח נמצא במדינות הקריאייטיב, מוסקובסקה וול 8, קייב 01029, אוקראינה..

משרדי Hacken.io

מוצר תחת Hacken, Hackenproof, נותן מיקומים שונים של משרדיהם – מטה בפרדה 4, קסקלין, טאלין, 10151 הרג’ו מאקונד, אסטי, קסקלינה, אסטוניה ו- R&צוות D ממוקם ב- Mechnikova 2a, מרכז העסקים “פארוס” קייב, אוקראינה, 02000.

המוצר של האקן, מיקומי המשרדים של האקנפרוף

בחריצות, צוות ExMarkets ביקר בשני האתרים רק כדי למצוא פרצופים חדשים יותר או שום זכר לחברה, בכלל. למעט מרכז העסקים פארוס בקייב, שם השכירה החברה שטח קטן עד פברואר 2020.

על אף חברת אבטחת הסייבר יכולה לדווח על יותר נכסים, מיקומים ועובדים ממה שיש להם כיום, נכתב בדו”ח ExMarkets.

יריית פרידה

בעוד שהתגליות טרם אומתו במלואן והשאלות שנשלחו לשני הצוותים שטרם נענו, הסיפור נראה להמשך בזמן הקרוב. זיוף מידע במערכת האקולוגית של הצפנה הוא טקטיקה המשמשת פרויקטים של הונאה בכדי ליצור קונים ולהרשים את רווחת הפרויקט שלהם..

כאשר הדרמה בין ExMarkets, האקן ו- Coinmarketcap מתרחשת, המערכת האקולוגית של הצפנה עומדת להפיק תועלת מרובה ביותר כיצד למנוע מקרים כאלה בעתיד..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map