banner
banner

ביטקוין שנותר מאחורי הזהב כנכס המבצע בצורה הטובה ביותר, הנה מדוע ביטקוין אינו בועה?

במהלך השנתיים האחרונות, בטח שמת לב שחלק מהאנשים נוטים לחזות שביטקוין הוא בועה שעומדת להתפוצץ. ‘בועה’ מכונה נכס המונע על ידי התנהגות שוק לא מוצדקת ושופעת, המביאה לקריסה. אז, מה העסקה האמיתית עם ביטקוין, ולמה אנשים באינטרנט מתייחסים אליו כאל בועה? מאז ימיו הראשונים של המטבע הקריפטוגרפי, יש אנשים שנשארו תמיד סקפטיים לגבי הקריפטו הראשון, מה שהביא לשקר או ‘אמת כוזבת’ לגבי הביטקוין.. 

בפוסט זה אנו ב- ChangeNOW, המובילים החלפת קריפטו מיידית שירות, הולכים להבהיר לך דברים. 

מדוע ביטקוין נקרא “בועה” מלכתחילה ?

הביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שצמח לאחר המשבר הפיננסי בשנת 2008. הוא אינו מוסדר על ידי בנק מרכזי, המאפשר למשתמשים לעקוף בנקים ואפשרויות תשלום מסורתיות עבור סחורות ושירותים. מחיר הביטקוין גדל מאז בהתמדה. אך הסיבה העיקרית שרוב האנשים פסימיים ביחס לביטקוין כיום היא שבשנת 2017, מחירו של ביטקוין היה בשיא כל הזמנים, וצמח בפחות משנה ב -900%, כשעליית הערך שלו אפילו לא צפויה. זה הביא אנשים לפקפק בביטקוין ומה זה יעשה למשקיעים אם הם סומכים בצורה עיוורת על המטבע הקריפטוגרפי. 

btc בכל הזמניםbtc בכל הזמנים

הטענה הגדולה הראשונה שהם מציעים היא שביטקוין אינו מוחשי, אלא מבוזר, כלומר אין לו ממשלה שתומכת בעסקיה ובפעילותה. נהפוך הוא, מטבעות פיאט משלבים יציבות מכיוון שהם נתמכים על ידי ממשלות ובנקים ענקיים. בנוסף לכך, מטבעות פיאט מאושרים ותמריצים – אפשר להשתמש במטבעות פיאט לעניינים רשמיים כמו תשלום מיסים. זה לא המקרה של ביטקוין. ממשלות וגופים רגולטוריים שונים נוטים לסנק את המטבעות הקריפטוגרפיים בדרכים שונות מכיוון שאין להם בעל קונקרטי – לא ארגון אחד או אדם ששולט בביטקוין..

יש הטוענים כי מכיוון שביטקוין היה התופעה הראשונה מסוגה, הוא פשוט נופח והופך יתר על המידה הרבה מעבר למידה.

היו רק כמה משקיעים שקנו אותו כדי להשתמש בו בפועל. אחרים פשוט היו מעוניינים להעיף אותו – לקנות נמוך ולמכור גבוה. אז הטענה היא, שמכיוון שלביטקוין אין שום גיבוי חזק של תומכים שדואגים לרווחתו, מחירו מנופח ברציפות על ידי מי שרק רוצה לעשות ‘רווח מהיר’ מביטקוין..  

אז, מה ‘גורם לביטקוין להיראות כמו בועה’?

ספקנים מאמינים כי בועות ביטקוין נוטות להתרחב לאחר שגל חדש של משקיעים חדשים הצטרף לשוק הקריפטו. זה היה מנוסה בשנת 2011, ואחריו אותו מצב בשנת 2013. מה שגרם לאנשים לחשוב שביטקוין הוא בעצם בועה הוא כאשר ה- מחיר ביטקוין הגיע לשיא כל הזמנים של 20,000 $ בשנת 2017. BTC בודד הוערך ב -20,000 $. זה עדיין מחיר השיא בהיסטוריה של המטבע הקריפטוגרפי. עם זאת, אחריה צניחה, והמטבע הדיגיטלי ירד לשפל של כ- 7300 $ בפחות מחודשיים ו- 3200 $ בשנה..

כיום מחיר הביטקוין הוא פחות מ -50% משיאו בכל הזמנים. אז יש אנשים שחושבים שתהיה פריחה פתאומית נוספת שתביא לעליית מחיר הביטקוין – ואחרי זמן מה הוא יירד שוב, מה שהופך את הביטקוין לבלתי צפוי ביותר ורומז שזה בועה.

מחיר הביטקוין תמיד חשוף לכשלים טכנולוגיים. אם יקרה משהו רע לפרוטוקול הביטקוין, המחיר עשוי להיות מושפע. מכיוון שתקלות טכנולוגיות מתרחשות תמיד בתעשייה, יש אנשים שמאבדים אמון בביטקוין ומכנים אותו בועה.

אלה היו הטיעונים שהמטבע הקריפטוגרפי הראשון היה בועה. עם זאת, זה רק צד אחד של הסיפור – בחלק הבא נוכיח שזה לא האופי של הביטקוין. 

מדוע הביטקוין “לא” הוא בועה?

כפי שאתה יכול לראות, האינטרנט מלא באנשים שמדברים נגד ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים ומכנים אותם בועות. הם לא עושים דבר מלבד להפיץ פחד בקרב חובבי הקריפטו והקהל הרחב ומשקיעים שאפתניים שבאמת רוצים להשתמש בביטקוין במקום להעביר אותו למטרות רווח. מהנושא שנדון לעיל, עובדה אחת ברורה – אנשים חוששים שתנודות המחירים הגבוהות של ביטקוין יביאו אבדון לתודעת המשקיעים ושל המעורבים בענף.. 

במציאות, האמת היא שמי שמבקר את הביטקוין לא ממש מכיר את שוק הקריפטו ומבולבל לגבי הביטקוין.

תיאוריות בועות מדויקות רק כשהן מועילות, ואנחנו שמחים לומר שלא. האנשים שטענו כי ביטקוין הוא בועה של 20 דולר, נתנו לך עצות לא להשקיע, כמו אלה שטענו שמדובר בבועה של 200 דולר. עכשיו אתה יכול לראות בבירור עצה זו לא הייתה שימושית באופן דרמטי. ואכן, אם פעלתם אחר עצתם של תומכי הבועות, פספסתם באמת את ההזדמנות להרוויח רווחים גבוהים בהשקעה בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים.. 

אולי תזכור שבשנת 2012 מניות אפל היו 100 דולר למניה, והחברה תויגה בועה, כאשר ‘תומכי בועות’ ציפו שהיא תעלה. 7 שנים חלפו, ועדיין לא התרחש פרץ. דמיין את אלה שהשקיעו באותה תקופה באפל. הם בהחלט הרוויחו כמה דולרים גדולים. 

אם כן, המוסר של הסיפור הוא שלקחת עצות מתיאורטיקני בועות לא יכולה להיות החלטת ההשקעה הטובה ביותר. הם רק בוחנים את התרחישים הגרועים ביותר ומדלגים לחלוטין על היתרונות הפוריים.

מדוע הביטקוין מיוחד מפיצוצי בועות אחרים?

ביטקוין אינו חברה המועדת להפסדי רווחיות, וגם לא ספקולציות שעלולות להתפרק עקב בנק או תחבולה של הממשלה. הנה מה שפסימיסטים של קריפטו לא מבינים לגבי ביטקוין:

  • הערך של הביטקוין עולה כיוון שהוא המצאה פיננסית מהפכנית ולא בגלל שקרים בשוק. 
  • הערך של הביטקוין עולה כי יותר ויותר אנשים מאמצים אותו. 
  • הערך של הביטקוין עולה כי ‘אפקט הרשת’ בעיצומו. 

משקיעים כלליים נרגשים לעלות עם Bitcoin, וזה מה שגורם למחיר הביטקוין לעלות. אבל אל תבלבלו את זה עם הבועה המנופחת באופן מלאכותי, שנובעת מ”אמת שווא “. סביר להניח שמחירו של ביטקוין יעלה גבוה יותר כאשר יותר אנשים ימשיכו להיות מעורבים בקריפטו.. 

כתוצאה מכך, נראה כי תיאוריות בועות מופרכות ואינן מועילות. אם אתה מאמין במוצר, אז המשך והשקיע בו. כמה זה קשה? הפסק לבקש ייעוץ מאנשים שחוששים משינוי מכיוון שביטקוין, בין שאר המטבעות הקריפטוגרפיים, הוא באמת העתיד. כן, יש השקעות גרועות וטובות, אבל זה לא אומר שכולן בועות. שוק הקריפטו שונה באופן מהותי משוק המניות והמניות הרגיל. זה דורש ידע נאות בענף לפני שתוכל להיכנס אליו. לכן, אל תאמינו לתיאוריות הבועה. עשה מחקר משלך, והשוק יגלה לך איך זה באמת עובד.

הצהרת אחריות: מאמר זה משקף את דעת מחברו בלבד ואינו ייעוץ פיננסי. אנו לא לוקחים שום אחריות לתוצאות של החלטה או פעולה כלשהי של סוחר.

מאמר שמקורו https://changenow.io/blog/bitcoin-bubble

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me