banner
banner

7 טיפים למזער את חבות המס הקריפטו שלך

עם הפופולריות ההולכת וגוברת של מטבעות קריפטוגרפיים כסוג של השקעה, זה היה רק ​​עניין של זמן עד שמי המס יתעניין. בשנת 2018, מס הכנסה הצהיר בתוקף שמי שמחזיק ומתמודד עם מטבעות קריפטוגרפיים צריך לכלול זאת כאשר הוא מגיש את המסים שלו. לכן, אם אתה הבעלים של מטבע קריפטוגרפי כלשהו, ​​אתה בהחלט צריך להתייחס ברצינות לאופן שבו הדבר משפיע על חבות המס שלך.

במאמר זה, אני רוצה לדבר על הכיסוי כיצד תוכלו למזער את חבות המס הקריפטו שלכם.  

תוכן:

 • מס ומטבעות קריפטוגרפיים
 • שמור רשומות מדוקדקות
 • טופס 8949
 • לטווח ארוך לעומת השקעה לטווח קצר
 • שימוש בהפסדי קריפטו לקיזוז המס
 • כלל מכירת הכביסה
 • שקול להעסיק איש מקצוע בתחום המס
 • סיכום

מס ומטבעות קריפטוגרפיים

מקום טוב להתחיל בו הוא סקירה קצרה של אופן המס המסחרי המדויק בארה”ב. בשנת 2014 פרסמה מס הכנסה הנחיות לסוחרי קריפטו ומס. החלק החשוב ביותר לכך לענייננו הוא שמטבעות קריפטו נתפסים על ידי מס הכנסה כנכס. במובן זה, כשמדובר בקריפטו מס מטפלים באותה צורה כמו מניות ומניות, זהב או נכסי נדל”ן. באופן מבלבל, פירוש הדבר שלא מטפלים במטבעות קריפטוגרפיים!

מבחינה מעשית, משמעות הדבר היא כי יש להכריז על מטבעות קריפטוגרפיים בטפסי מס באותו אופן שבו היית מצהיר על מניות. באופן ספציפי, המשמעות היא כי מטבעות קריפטוגרפיים כפופים למס רווח הון, כלומר עליך להצהיר על רווחים או הפסדים שנעשו בקריפטוסים בשנה מסוימת..

שמור רשומות מדוקדקות

זה לא יפתיע. כמו בכל נכס החייב במס, חשוב מאוד שתעדו על הכל. עם קריפטו, זה יכול להיות מסובך, במיוחד אם אתה משתמש במרכזיות מרובות, ארנקים שונים ופתרונות אחסון קר. מהצד השני, רוב הארנקים והמרכזיות יציעו יומן מלא של היסטוריית המשיכה, ההפקדה והסחר שלך. זה יכול להיות לא יסולא בפז, אם כי זה בהחלט חכם לשמור יומן נפרד בעצמך.

כהערה צדדית, אם אתה מנהל רישום דיגיטלי של הכנסות וההוצאות של קריפטו, ודא שלא לכלול את פרטי האבטחה עבור חשבונותיך. זה נוהל סטנדרטי – שמור את הפרטים האלה תמיד פיזית, ולא במכשירים המחוברים לאינטרנט. בדרך זו, אתה מקטין את סיכון הפריצה שלך.

הרשומות שלך צריכות לכלול:

 • התאריך שרכשתם את הקריפטו.
 • הסכום שקריפטו היה שווה בדולרים בעת הרכישה.
 • התאריך שמכרת או סחרת בקריפטו.
 • הסכום שהיה שווה בזמן שמכרתם או סחרתם בתשחץ.
 • סך הרווח או ההפסד שהרווחת בדולרים.
 • כל העמלות המשולמות למרכזיות או ארנקים.

טופס 8949

טופס 8949 הוא הניירת שעליך למלא המספר למס הכנסה על כל נכסי ההון שלך. אתה יכול להסתכל על זה כאן. כפי שכבר אמרתי, כך המטבעות הקריפטוגרפיים של מס הכנסה, כלומר כל סחר בקריפטו שביצעת בשנת המס הזו צריך להירשם בטופס 8949..

זו הסיבה ששמירת רשומות מוקפדת כל כך חשובה. אם שמרת תיעוד מדוקדק של כל המסחר שלך בקריפטו לאורך כל השנה, מילוי טופס 8949 יהיה קל.  

לטווח ארוך לעומת השקעה לטווח קצר

מכיוון שמס הכנסה מתייחס לטיפול כקריפטוגרף, הוא הופך למס ברגע שאתה מוכר אותו תמורת יותר מכפי שקנית אותו. זה כולל החלפתו עבור מטבע מטבע אחר. המשמעות של זה היא שככל שאתה מבצע יותר עסקאות ומכירות, כך אתה פותח את עצמך למס רווחי הון.

זה יכול להיות מסובך בעולם ההפכפך של קריפטו. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להשתנות כל כך מהר, שאסטרטגיית השקעה משותפת היא רווחים לטווח הקצר. קניית מטבע ואז מכירה מהירה שוב לאחר זינוק במחיר הוא שם המשחק. זו אמנם גישה רציונאלית לשוק כה תנודתי, אך פירוש הדבר שאתה פותח את עצמך לשלם הרבה יותר מס, מכיוון שכל סחר רווחי הוא אירוע החייב במס..

כדי להימנע מכך, תוכל לשנות את אסטרטגיית ההשקעה שלך לטווח ארוך יותר ויותר. בעיקרו של דבר, אם אתה מחזיק בנכסים זמן רב יותר ועושה פחות עסקאות, פירוש הדבר פחות הזדמנויות לשלם מס רווחי הון.

השקעה לטווח ארוך בקריפטו מגיעה עם סט סיכונים משלה, אך הברור ביותר הוא שחיזוי לטווח הארוך של מחירי הקריפטו באמת קשה בגלל רמות תנודתיות גבוהות. אם תפסיד את ההזדמנות לרשום רווח לטווח קצר, אין כל ערובה שההזדמנות תחזור.  

אין כאן תשובה בדוקה. כדי באמת למקסם את התשואות שלך בעת סחר בקריפטו, האמת היא שכנראה תצטרך לאזן את שתי האסטרטגיות הללו.

השתמש בהפסדי קריפטו לקיזוז המס

באופן אידיאלי, לעולם לא תאבדו בסחר בקריפטו. באופן מציאותי, שוק הקריפטו הוא כה תנודתי, עד שכמעט בטוח שאתה סובל מהפסדים מסוימים בשלב המסחר שלך. הדבר החשוב הוא להיות חכם לגבי ההפסדים האלה. ישנן דרכים בהן אתה יכול להשתמש בהפסדים לטובתך בכל הנוגע למס.

אם אכן אתה מפסיד, אתה יכול להשתמש בזה לקיזוז תחומי הכנסה אחרים שעליהם אתה מחויב במס. אם כשאתה מסכם את כל עסקאות הקריפטו שלך במשך שנת המס, אתה מגלה שבסך הכל הפסדת, עד 3000 $ מהפסד זה יכול לשמש לקיזוז המס על הכנסות אחרות, כגון המשכורת שלך. באופן זה תוכלו להשתמש בהפסד לטובתכם מכיוון שהוא יוריד את סכום מס ההכנסה שעליכם לשלם.

באופן דומה, אם יש לך נכסי הון אחרים לצד מטבעות קריפטוגרפיים (כמו רכוש או מניות) כל הרווחים שהרווחת על אלה ישקלו כנגד הפסדים שנעשו בקריפטו, מה שיוריד את סכום מס רווח ההון שאתה משלם על נכסים אחרים.

כלל מכירת הכביסה

ה כלל מכירת שטיפה היא דרך להשתמש בעובדה שנכס שבבעלותך איבד ערך כדי למזער את המס. כלל מכירת הכביסה חל כיום על מטבעות קריפטוגרפיים, אם כי ראוי לציין כי חוק המס וקריפטוגרפי עדיין בחיתוליהם. מתקבל על הדעת שבעתיד החוק ישתנה וכלל מכירת הכביסה כבר לא יחול על קריפטוסים.

בעיקרו של דבר, מכיוון שמטפלים בקריפטו באותה צורה כמו במניות או רכוש, פירוש הדבר שערכו מתממש רק כאשר הוא נמכר. זה יכול לשמש לטובתך כאשר אתה בעל קריפטו שירד בערכו. אם אתה מוכר את ההצפנה בסוף שנת המס ואז קונה אותה בחזרה באותו מחיר בו מימשת את ההפסד בערך על הנייר, כלומר כעת תוכל להשתמש בהפסד זה כדי לקזז מיסים באופן שתיארתי לעיל..  

כדוגמה, אם יש לך ארנק של ביטקוין שקנית כאשר ביטקוין אחד היה שווה 6000 דולר, הביטקוין הזה כרגע ירד בערכו. אולי לא אכפת לך מכיוון שאתה מתכנן להחזיק את הביטקוין הזה במשך שנים, מתוך ציפייה שהוא יעלה שוב במחירו בשלב כלשהו בעתיד. עם זאת, אתה יכול למכור את הביטקוין כעת תמורת 4000 דולר, ולהבין הפסד של 2000 דולר. כלל מכירת הכביסה פירושו שתוכל לקנות מיד את הביטקוין שלך באותו מחיר, אך עדיין להשתמש בהפסד של $ 2000 זה לקיזוז המסים שלך..  

שקול להעסיק איש מקצוע בתחום המס  

אמנם חישוב מס רווחי הון עשוי להיות לא קשה מדי, אם אתה מעורב במסחר קריפטו בהיקפים גדולים יותר, זה יכול להיות שווה לדבר עם רואה חשבון. למרות שזו עשויה להיראות כהוצאה מיותרת, קבלת עזרה מקצועית במיסים שלך יכולה לחסוך לך כסף. כמו כן, אם אתה סוחר במשרה מלאה, שימוש ברואה חשבון יפנה לך יותר זמן להתמקד במסחר.

בבחירת רואה חשבון יש לקחת בחשבון מספר תחומי מפתח. בדוק זאת שאלות נפוצות בנושא רואי חשבון (רואי חשבון מוסמכים) לרשימה מפורטת. כמו כן, חשוב מאוד שרואה החשבון שבחרת מכיר ונוח את עולם הקריפטו. זה עדיין תחום חדש יחסית, וזה שנע מהר מאוד, כך שתצטרך מישהו שיוכל לשמור עליו. בפרט, שמירה על שינויים רגולטוריים בנוגע לקריפטו תהיה קריטית.

סיכום

עולם המס והקריפטו הוא עולם מסובך, אין ספק בכך. עם זאת, אני מקווה, מאמר זה נתן לך עצות שימושיות כיצד למזער את מיסי הצפנה שלך. בפרט, וודא שאם יש לך קריפטו שאיבד ערך, השתמש בהפסד זה כדי לקזז מיסים אחרים – כך משהו טוב יכול לבוא מאכזבה מכך שקריפטו יאבד ערך.  

מילת אזהרה אחרונה, אם אתה סוחר בקריפטו חשוב מאוד שתישאר בראש החדשות הרגולטוריות ממס הכנסה, או שאתה עלול לסכן את עצמך (ראה מאמר זה על מס הכנסה. חקירות פליליות). חוק מיסוי הקריפטו הוא תחום כה חדש, שבדומה למטבעות הקריפטוגרפיים עצמם, יכול להיות תנודתי למדי. להישאר מעודכן זה באמת חצי מהקרב כשמדובר במיסי הצפנה.

על הסופר

ברייס וולקר הוא דובר פעיל, בלוגר ומורה דרך בנושא חשבונאות ופיננסים. כמייסד למחוץ את בחינת רו”ח, הוא עזר לאלפי מועמדים לעבור את בחינת רו”ח בניסיון הראשון שלהם

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me