29% אמריקאים עדיין מאמינים שדולר אמריקני מגובה בזהב, כך עולה ממחקר

פרסומת פמקס

מחקר שנערך לאחרונה על ידי ספקית החשיש המובילה בעולם, Genesis Gening גילה כמה ממצאים מעניינים כיצד האמריקאי הממוצע תופס כסף ובנקאות. המחקר נקרא, “תפיסות כסף ובנקאות בארצות הברית 2019. “

 כסף דיגיטלי יפסיק את פרטיות העסקאות

המחקר בוצע במטרה לקבוע עד כמה הצרכן האמריקני הממוצע איבחן את המושגים העומדים מאחורי בנקאות, כסף פיאט והפדרל ריזרב. המחקר נערך ב -19 בספטמבר כאשר 1,000 משיבים ענו על סדרה של 23 שאלות.  

מתוך 1000 נשאלים, כ -29% מהנשאלים עדיין מאמינים כי הדולר האמריקני מגובה בזהב, 4% האמינו שהוא מגובה בנפט, 5% אמרו אג”ח, 7% לא אמרו כלום, 23% אמרו שהם לא יודעים , ורק 30% הצהירו במדויק את ממשלת ארה”ב.

מָקוֹר- דוח כרייה בראשית

לאמיתו של דבר, ב- 14 במרץ 1909 עברה ארה”ב לתקן זהב והפכה את הזהב והכסף למטבעות המכרזים החוקיים של ארצות הברית. לפי תקן זה, הדולר האמריקאי הומר להמרה ל -25.8 דגנים (1.672 גרם, 0.05375 אונקיות טרוי) של זהב, קצת יותר מ- 18.60 דולר לאונקיה. עם זאת, כדי להילחם בדפלציה קשה בשנת 1933, הנשיא רוזוולט יישם אז פעולה שהשהתה את תקן הזהב.

לא רק זה, כאשר נשאל “מי מחליט שיותר דולרים יודפסו?”, ל -18% מהנשאלים לא הייתה תשובה, 58% האמינו שמדובר בבנק הפדרלי, והתגובה השלישית בגובהה הייתה שממשלת ארה”ב אחראית לאותו דבר. למרות העובדה שהמימון המסורתי לא הצליח לעמוד שוב ושוב בציפיות ההמונים, האמונה בכך נמשכת, אולי בגלל היעדר אוריינות פיננסית.. 

מָקוֹר- דוח כרייה בראשית

מעניין ש- 76% מהנשאלים התנגדו לרעיון של ממשלת ארה”ב להחליף כספי נייר בכסף דיגיטלי בלבד.

זה מצידו מצביע על כך שהאמריקאים עדיין לא מוכנים לשקיפות מלאה בכל הנוגע לענייני כסף. מעניין שהפרספקטיבה אינה מוגבלת לזו של אמריקאי ממוצע, אפילו נראה כי גם בכירי הבנק מהדהדים את אותם רגשות..

מָקוֹר- דוח כרייה בראשית


לאחרונה, הכלכלן הראשי של הבנק ההולנדי הפופולרי ING, מארק קליף, אמר כי בתוך 5 שנים, המטבעות הדיגיטליים יהיו מציאות מן המניין תוך 5 שנים. כאשר מדינות יתייצבו לבנות מטבעות דיגיטליים מרכזיים משלהם, הצרכנים יתפסו מאנונימיות כמו במטבעות הדיגיטליים הנשלטים של הבנקים המרכזיים, העסקאות יהפכו למעקב אחר הרשויות.

24% מהנשאלים מאמינים כי הפד מאבטח עתודות זהב בארה”ב

24% מהנשאלים מאמינים כי הפדרל ריזרב אחראי על אבטחת עתודות הזהב בארה”ב, ואילו 50% השיבו כי הם אחראים לפיקוח על המדיניות המוניטרית בארה”ב. 54% מהנשאלים סבורים כי הבנקים הפדרל ריזרב נמצאים בבעלות ממשלת ארה”ב בלבד.

מָקוֹר- דוח כרייה בראשית

יתר על כן, 26% מהנשאלים סבורים כי יש צורך בבנקים בכדי להחזיק 100% מהכספים שהופקדו על ידי הלקוחות בבנק. כמו כן, 52% מהנשאלים סבורים כי הבנקים לא צריכים לשמור על 100% עתודות. ואילו 9% סברו כי הבנקים חייבים להחזיק 1-10% בכל עת.

מָקוֹר- דוח כרייה בראשית

עם זאת נאמר, חיינו סובבים סביב כסף וזה מדהים שאנשים שם בחוץ עדיין צריכים לקבל בהירות גדולה לגבי תזרים הכספים והפעולה הפנימית בו. ייתכן גם שכאשר מתקבל בהירות כזו, הרעיונות לאימוץ המיינסטרים של מטבעות קריפטוגרפיים אינם נראים זרים וזוכים לקבלה רחבה יותר..

עם זאת, כל הנוצץ אינו זהב. התחושות השליליות סביב מטבעות קריפטוגרפיים ממשיכות לשרור עקב השימוש בו בפעילויות לא חוקיות וטרור ובכמה מקרים של הלבנת הון. חודש אוגוסט חשף את צפון קוריאה באמצעות פריצות מטבעות קריפטוגרפיות “נרחבות ומתוחכמות יותר” כדי לאסוף כ -2 מיליארד דולר. הכספים שימשו לרכישת נשק להשמדה המונית.

האם בסופו של דבר מטבעות דיגיטליים יזכו לקבל אנשים? ספר לנו מה אתה חושב בתגובות למטה!

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map