banner
banner

דאש [DASH] נושא סיכון נמוך יותר לאי עמידה ברגולציה מאשר ביטקוין: דאש מנהלים

פרסומת פמקס

דאש [DASH], אשר נחשב כמטבע פרטיות, ספג אש בגלל אי ​​ציותו לכאורה לכלל הנסיעות של FATF. מרכזיות רבות כולל OKEx, Coincheck ו- CEX.io כבר מחקו את Dash או שוקלות לעשות זאת. עם זאת, המנהל האזורי לפיתוח עסקי של דש באזור ארה”ב-קנדה, עומר המווי, קבע כי דש תואם לכלל הנסיעות של FATF כמו ביטקוין ב בלוג במדיום. למעשה, הוא אף אמר כי דש נושא סיכון נמוך יותר לאי-ציות לרגולציה מאשר ביטקוין. 

מהו כלל הנסיעות של FATF?

כלל הנסיעות של FATF מכתיב את כל ספקי שירותי הנכסים הווירטואליים (VASP) לשתף נתוני לקוחות רלוונטיים עם המוסדות הנהנים. הנתונים כוללים את שם השולח, מספר החשבון של השולח המשמש לעיבוד העסקה (למשל ארנק מטבעות קריפטו), פרטי הזיהוי של השולח כגון כתובתם, או מספר תעודת הזהות, שם הנהנה ומספר החשבון המוטב אליו עברה העיסקה.

האם דאש תואם את חוק הנסיעות של FATF?

מאז ההכרזה על כלל הנסיעות של FATF, כמה בורסות הודיעו כי הן ימחקו את דש ומטבעות פרטיות אחרות, כולל מונרו ו- ZCash. בספטמבר הודיעה OKEx כי היא תמחק את דאש, אך בתחילת אוקטובר היא אמרה כי היא בוחנת את החלטתה לעשות זאת. על פי ידית טוויטר, חברת מטבעות חשמל, CEX.io עשויה למחוק את דש. Coincheck הודיעה גם בחודש מאי כי היא תיסלק את המחיקה לזנק, מונרו, ו זקש.

עם זאת, דאש תואם את חוק הנסיעות של FATF כמו ביטקוין, כמנהל בכיר בחברה. המנהל האזורי לפיתוח עסקי של דש באזור ארה”ב-קנדה, עומר המווי, פרסם לאחרונה בלוג ב- Medium ובו הסביר כיצד עסקאות דאש אינן אנונימיות וכיצד ייתכן שדש עומד בכללי הנסיעות של FATF.

הבלוג קובע כיצד רשת הביטקוין ורשת Dash זהים לחלוטין –

  1. גם דאש וגם רשת ביטקוין פועלים באותה מערכת חוקים לעסקה.
  2. שתי הרשתות הן חסימות ציבוריות, והן נתוני עסקאות – כתובת השולח, כתובת המקבל וסכום העסקה נרשמות בשקיפות בבלוקצ’יין בשתי הרשתות..
  3. גם ביטקוין וגם דאש משתמשים באופציות CoinJoin כדי להציע עסקאות ברמה מסוימת של פרטיות. CoinJoin, למרות שהוא משפר את היבט הפרטיות של פרופיל המשתמש, אך אינו מספק למשתמש אנונימיות מלאה. למעשה, ניתן להשתמש ב- CoinJoin בכל רשת קריפטוגרפית. הטכניקות המשמשות לניתוח עסקאות ביטקוין חלות גם על רשת Dash.

לכן, אם הביטקוין יכול להיות תואם לכלל הנסיעות של FATF, כך גם דאש יכול להיות.

Dash אינו “מטבע ממוקד פרטיות”

הבלוגים מסבירים כיצד פרטיות ושקיפות אינן בינארי, אלא ספקטרום –

“הספקטרום הזה כולל הגנה מוחלטת על עסקאות (בהן כתובות או סכומים מוסתרים לחלוטין מצופים של צד שלישי), מיגון אופציונלי של עסקאות ועסקאות שקופות לחלוטין. זה יכול לכלול גם עסקאות “מחוץ לרשת” ושיפורים אחרים שמונעים מצדדים שלישיים בכלל לבצע עסקאות. “

במקרה של Dash, פרטיות היא תכונה אופציונלית – אחרת, העסקאות שלה שקופות לחלוטין כברירת מחדל כמו של ביטקוין. תכונת הפרטיות שנוספה זמינה בארנק שולחן העבודה בלבד. באשר ל- CoinJoin, הוא משלב מספר רב של תשלומים ממספר מוציאים לעסקה אחת או לסדרת עסקאות. זה מקשה על משקיפי צד שלישי לקבוע איזו כתובת שילמה לאיזה מקבל או מקבל. ניתן להשתמש ב- CoinJoin עם כל בלוקצ’יין שקוף כולל Bitcoin, ולכן הופך את Dash ו- Bitcoin זהים מבחינת הפרטיות. הבלוג מציין גם כי עם רשת הברק של ביטקוין, משתמשי הביטקוין זוכים ליהנות מעסקאות אנונימיות.

למשתמשי הביטקוין יש אפשרות “מחוץ לרשת” הנקראת רשת ברק, שהיא אנונימית לחלוטין. אפילו הצמתים (למשל שרתים) המעבירים עסקאות ברשת ברק אינם יכולים לקבוע את מקורם או צומת היעד של התשלומים שהיא מנתבת.

לפיכך, לדש יש סיכון נמוך יותר לאי עמידה ברגולציה מאשר ביטקוין.

עוד מוסיף הבלוג ואומר כי דש שותפה עם חברות רבות על מנת להבטיח עמידה בהנחיות FATF. שותפי התאימות שלה מסייעים לה לעמוד בכלל הנסיעות ובדרישות תאימות אחרות בכמה דרכים, כולל ניטור עסקאות, זיהוי וחסימת עסקאות המשתמשות במיקסרים. מטבע הקריפטוגרפיה רשם גם הנחיות ל- VASPs כיצד הם יכולים לזהות, לחסום ולדווח על עסקאות Dash חשודות עם תכונות פרטיות משופרות כמו שימוש במיקסר..

הבלוג מסביר בפירוט רב כיצד דאש אינו מפר את הנחיות ה- FATF ועוזר לבורסות להחליט אם למחוק את המטבע הקריפטוגרפי או לא. מה אתה חושב על המהלך של דאש להסביר כיצד הוא תואם כמו ביטקוין לכלל הנסיעות FATF? שתף אותנו בדעותיך בתגובות למטה!

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me