ETH 2.0: הדילמה המתאימה שעלולה להוביל לריכוזיות המאמת

פרסומת פמקס

את’ריום אמור לעשות את המעבר ל- ETH 2.0 מבוסס הוכחה על המוקד בעוד שבועיים וככל שמתקרבים ימי ההשקה הרשמית, הציפייה סביב ההשקה רק עולה. ויטאליק בוטרין, מייסד שותף של Ethereum כינה את המעבר כעדכון הגדול ביותר עבור רשת Ethereum מאז השקתו..

מה הוביל ל- ETH 2.0?

Ethereum עובד על קונצנזוס כרייה מבוסס הוכחה לעבודה שנחשב לאחד מקונצנזוס הכרייה המאובטח ביותר, אך לא בהכרח היעיל ביותר. כל הכורים ברשת מכניסים את כוח החשיש שלהם כדי לכרות את הבלוק הבא, שבגללו הרבה תפוקת כרייה מבוזבזת..

את’ריום שאף להיות מחשב העל של העולם המבוזר, עם זאת, בעיות המדרגיות המשיכו לגדול בשעות נוספות ורק עלו בשנת 2020 עם בום הדפי. אגרת הדלק עלתה לשיא של כל הזמנים ועומסי הרשת הפכו נפוצים למדי, ולמרות כמה מאמצים, התברר למדי שרשת האת’רום בצורתה הנוכחית לא תוכל להגדיל את המערכת האקולוגית ההולכת וגדלה..

זה הוביל לפיתוח ETH 2.0 מבוסס PoS, הכולל כמה תכונות מדרגיות חדשות שלטענת בוטרין יהפכו את ETH 2.0 לעיבוד עסקאות בשווי ענקי העברת כספים מרכזיים כמו VISA ו- Mastercard..

מקור: CoinDCX

ETH 2.0 יושק בשלושה שלבים במפת דרכים רב שנתית:

  • שלב 0: המשואה צ’יאן – 1 בדצמבר 2020.
  • שלב 1: שרשרת הרסיסים – 2021
  • שלב 1.5: מיינט שארד – 2021
  • שלב 2: רסיס שלם – 2021

נראה כי ETH 2.0 על הנייר הוא מפת דרכים מפותחת שתסייע לאתריום להפוך לבלוקצ’יין העליון במרחב המטבעות הקריפטוגרפי עם יכולת מדרג גבוהה, אולם אנליסטים רבים ושומרי סחר הצביעו על המורכבות שתבוא בדרך. הבה נבחן כמה מהנושאים המרכזיים הקשורים להפעלת ETH 2.0.

דילמת ההימור

לצורך ההשקה של רשת המשואות ב -1 בדצמבר, יהיה צורך בסך הכל 16,384 מאמתים, כאשר כל מאמת צומת חייב להמר מינימום 32 ETH. לפיכך, לצורך השקה אפשרית של מנט בתאריך המתוכנן, יידרש סכום כולל של 524,288 ETH. בזמן העיתונות המספר הכולל של ETH נעול הגיע ל 94,880 ETH.

מספר היעד של ה- ETH שהוקצב עשוי להיראות רחוק כרגע, אך החשש האמיתי טמון בהימצאות עצמה. מומחי קריפטו רבים מאמינים כי המספר המינימלי של ETH הנדרש כדי להיות מאמת הוא גבוה מדי בטווח הארוך מכיוון שהוא עולה בסך 14,500 דולר לערך הנוכחי של ETH. זה באמת יגביל את השתתפותם של בעלי העניין הקטנים, אשר בתורם ישפיעו על ביזור הרשת. רבים מאמינים שמקסימליסטים ולווייתנים של ETH ישלטו על המאמתים שיכולים להוביל לריכוזיות גם בכרייה.

למעשה, כתובת מסוימת אחת הוציאה 16,000 ETH ששווה ערך ל -500 מאמתים.


פיקדונות Ethereum 2.0

&# 128184; 69,856 ETH הופקדו במהלך 10 הימים האחרונים.

&# 128064; כתובת אחת הפקידה 16,000 ETH (= 500 מאמתים)

&# 129383; ישות יחידה מחזיקה כיום ~ 35%

454,432 ETH עזבו להשקה ב -1 בדצמבר.

השקה צפויה 31 בינואר 2021. pic.twitter.com/MttAEku3SN

– Bitfly (@etherchain_org) 14 בנובמבר 2020

היערכות בריכות עשויה להפוך לאופציית ה- go-to עבור רבים שיכולים להרשות לעצמם 32 ETH בכוחות עצמם, פרט לכך שאפילו השתתפות בבריכה תהיה תלויה בתגמולי ההימור..

זה לא זמן טוב להיות כורה ETH

הגרועים ביותר שנפגעו בגלל שינוי קונצנזוס הכרייה מהוכחת עבודה להוכחת היקף היו הכורים, שכן במאיצי קונצנזוס מבוססי PoS עם תגמולי ההימור הגבוהים ביותר על השרשרת, ישמשו את החסימה הבאה. מלבד זאת מכונות הכרייה הנוכחיות שלהם יתיישנו ולא נותרה להם ברירה אלא למכור את אסדות הכרייה שלהם במחירים מוזלים או להתחיל לכרות מטבעות אחרים.

הסיבה לכך היא בעיקר אסדות כרייה מבוססות PoW ומתמחות מאוד ונמצאות כיום בדור השלישי שלה עם אסדות כרייה של ASIC.

סיכונים ופגיעות גבוהים

ההימור יהיה ההיבט המרכזי של ה- ETH 2.0 שיוביל לתנופה בשירות ההימורים באמצעות צדדים שלישיים ובריכות הימורים. עם זאת, ההימור של צד שלישי מגיע עם מערכת חסרונות וסיכונים משלו למדי להחזקת מטבעות קריפטו פעם אחת. נקודות תורפה של צד שלישי ידועות ונרחבות, ולכן אבטחת המטבעות שהונחו תהיה עניין גדול.

היערכות בריכות לא תהיה שונה ובעלת סיכון להונאות יציאה כפי שהיה המקרה במספר הזדמנויות. הרבה פעמים סוחרים חסרי ניסיון נופלים לעתים קרובות על הונאות אלה, שם הבריכות הממוקמות מציעות תשואות רווחיות גבוהות והונאות יציאה ברגע שהן מגיעות למטרת המטבע הרצויה שלהן..

האם תגמול של שווה כדאי?

כמות ה- ETH הנדרשת בכדי להפוך למאמת ב- ETH 2.0 עשויה להיראות יקרה מדי, אך תגמולי ההימור מרתיעים עוד יותר מכיוון שהמגבלה הגבוהה ביותר נקבעה ל -18.1% בלבד, בעוד שהתשואות עשויות לרדת עד 1.36%. אם נבחן את שני ההיבטים הללו, זה לא משתלם מכדי שכורים יוקצו את ה- ETH שלהם ב- ETH 2.0. נוסף על כך יצטרכו הסטייקטים למלא את תפקידם כמאמת כושל, מה שיעלה עונשים שיקשו על המאמתים להרוויח עוד יותר..

אם מסתכלים על המורכבות הכרוכה בהימור ב- ETH 2.0 כיום, ההימור כשירות עשוי לעלות כשוק בולט בעתיד הקרוב.

סיכום

ויטאליק בוטרין הקרין את ETH 2.0 כפלטפורמת הבלוקצ’יין שתישא בתכונות שקראנו רק בתיאוריה כמו יכולות עסקאות גבוהות מאוד במחיר זול מאוד, ייצור בלוקים בן 12 שניות, ומדרגיות הם המוקד המרכזי. עם זאת, מבקרים רבים הצביעו על המורכבות שתהיה מעורבת בצד הטכנולוגי כדי להשיג את מה שהוא מבטיח. זה יהיה די מעניין לראות אם השקת המיין ב -1 בדצמבר תסלול את הדרך לחלום שחזה ויטאליק

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map