בורסת דויטשה בורסה לרשימת אסימון ניקל של נורילסק

פרסומת פמקס

מחירי מטבעות קריפטוגרפיים זינקו בשנת 2021, כאשר הביטקוין מוביל והגיע לשיא חדש בכל הזמנים של 40,000 $. זה הניע את המשקיעים הקמעונאיים לקנות ביטקוין בכרטיס אשראי, בין אמצעי תשלום אחרים. 

הודות לעליית מחירים זו, הטכנולוגיה האחראית ליצירתם זכתה לפופולריות עצומה. יישום חשוב של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא הדיגיטליזציה או האסימון של סחורות. 

לאחרונה חברת כריית הפלדיום וההתיכה הרוסית נורילסק הנפיקה אסימונים מבוססי סחורות לשותפיה. אלה נרשמו מאוחר יותר על ידי דויטשה בורסה. 

במאמר זה נחקור כמה מהיסודות של בלוקצ’יין וטוקניזציה ויתרונותיו למשקיעים. אנו מנתחים כיצד האינטרסים של פיננסים ותעשיית הסחורות יכולים לחפוף ולהשלים זה את זה. 

מה זה בלוקצ’יין?

בלוקצ’יין היא הטכנולוגיה שמאחורי המטבע הקריפטוגרפי הראשון, הביטקוין. זהו ספר חשבונות מבוזר שאינו משתנה, שמנהל תיעוד של כל העסקאות המתרחשות ברשתו. 

עסקאות אלה מאורגנות בלוקים ואז משולבות יחד באמצעות הצפנה. מיליוני מחשבים שומרים עותק מדויק של ספר החשבונות, מה שהופך את מסד הנתונים לעמיד לחלוטין בפני שינויים. 

יתר על כן, הבלוקצ’יין מבוזר וחסר הרשאות, כלומר, לאף ישות אחת אין שליטה עליו. יש צורך בקונצנזוס של כל המשתתפים לפני שמתאפשרים שינויים גדולים במסד הנתונים. 

מהם חוזים חכמים?

חוזים חכמים היו אבולוציה טבעית של הבלוקצ’יין. מדובר בחוזים ממוחשבים המאוחסנים בבלוקצ’יין שמבצעים את עצמם רק בהתקיים תנאים מסוימים. יישומים מבוזרים אלה מאפשרים לחסימות לאפשר העברת כל דבר בעל ערך, ולא רק עסקאות כספיות. 

לדוגמה, בעזרת חוזים חכמים, משתמשים יכולים להחליף נכסים יקרי ערך שונים בבלוקצ’יין, כמו דמי ביטוח, שטר נדל”ן, חוזי שכירות, רשומות רפואיות, אמנות דיגיטלית ועוד רבים אחרים..  

שימוש בפרוטוקולים כגון הפופולרי ERC-20, חוזים חכמים מאפשרים לנו לסמל כל דבר בעל ערך ולהחליף את הייצוג הדיגיטלי שלו בין עמיתים. כל זאת על ידי שמירה על כל היתרונות של ביזור ושקיפות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. 


מהם היתרונות באסימון?

הטמנת נכסים והנגשתם באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין כוללת מגוון רחב של יתרונות: 

  • הימנעות מצדדים שלישיים – הודות לביזור שלה ניתן להחליף נכסי בלוקצ’יין ישירות בין עמיתים. יתר על כן, חוזים חכמים מאפשרים החלפות אוטונומיות יותר, מבלי להסתמך על אינטראקציה אנושית לקויה. 
  • הונאה מופחתת – הודות לשקיפות הבלוקצ’יין, זיופי אסימונים הופך לבלתי אפשרי, ואימות ניתן לאימות בקלות. 
  • נזילות מוגברת – על ידי אסימון נכסים לא נזילים כגון סחורות כבדות או נדל”ן, ניתן להפוך אותם לנזילים מאוד. 
  • שקיפות ומעקב טוב יותר – הודות לחוסר השינוי של הבלוקצ’יין, כל הנתונים שנרשמו עליו הם סופיים. זה מאפשר עקיבות מקצה לקצה עבור כל האסימונים הרשומים ברשת. 

יתרונות אלה דחפו חברות כמו נורילסק לסמל סחורות ולהציג אותן בצורה של וכוס. 

מה אסימון הניקל של נורילסק?

נורילסק ניקל היא חברת כרייה והתכה רוסית ונחשבת ליצרנית הגדולה בעולם של פלדיום וניקל בדרגה גבוהה.. 

בתחילת 2020, החברה השיקה פלטפורמת בדיקות לאסימון סחורות ב- Atomyze, א Hyperledger-פלטפורמת בלוקצ’יין מבוססת. האסימונים בפלטפורמה מגובים על ידי מתכות שונות שנכרותו על ידי החברה כמו פלדיום, קובלט ונחושת. 

נורילסק מצפה לסמן לפחות 10% מהיקף המסחר שלה במהלך השנה הראשונה לפרסום הפלטפורמה. מספר זה עשוי לצמוח ל -20%, תלוי בביקוש מצד השותפים. 

לבסוף, בדצמבר 2020, האסימונים הראשונים בפלטפורמה היו שוחרר לשותפים תעשייתיים Traxys SA ו- Umicore SA. 

הסיבה העיקרית שציינה החברה למהלך זה היא שהם רוצים לספק את מוצרי נורניקל ללקוחות בצורה יעילה ושקופה יותר. זהו צעד נוסף שהחברה תאפשר למקורות אחראים ועקיבות למתכות שלה. 

אטומיזה מסמל נכסים באמצעות טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת (DLT) במטרה: 

  • ספק נגישות
  • צמצום עלויות 
  • הגבירו את השקיפות 

על פי Atomyze, הרשת פועלת בענן הציבורי של IBM ותואמת את ה- GDPR של האיחוד האירופי. 

החל מינואר 2021, ולפי א הודעה לעיתונות מנורניקל, סוף סוף אסימוני הבורסה הדיגיטלית הופיעו בבורסת דויטשה בורסה הציבורית. החברה אישרה כי זה היה רק ​​הצעד הראשון ברישום ה- ETC שלהם וכי הם מתכננים לרשום את האסימונים הדיגיטליים בבורסת לונדון בחודשים הבאים.. 

לעטוף

בלוקצ’יין רק מתחיל להסתדר בעולם התעשייתי. היישומים של טכנולוגיה מהפכנית זו הם רבים מספור – אסימון, שרשרת אספקה, בתי מרקחת, חקלאות – חוזים חכמים מגדילים את היעילות של מגוון רחב של תעשיות.. 

אם פרויקט נורילסק יצליח, אנו חייבים לראות יותר מהצלבות אלה בין העולם הפיננסי לתעשיית הסחורות.. 

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map