banner
banner

מאזניים ומס – עורך דין בבריטניה חוקר את “בעיית המס הגדולה” המאזניים של פייסבוק יכולים ליצור

פרסומת פמקס

השקת המטבע החדש של פייסבוק אינה כמובן הדבר הטוב ביותר עבור כולם שם – ישנם מעט אנליסטים, קובעי מדיניות, עורכי דין ומומחים המרימים גבה על ידי חקירת עומק המטבע היציב של מאזניים..

מאזניים עשויים להטיל נושא מיסוי

הדו”ח האחרון מגלה כי עורך הדין הבריטי “דן נידל” חקר את נושא המס שאולי מאזניים יכולים להטיל על משתמשים בבריטניה. דן ניידל הוא שותף במשרד עורכי הדין קליפורד צ’אנס שהצהיר כי “מאזניים של פייסבוק יהוו בעיה חדשה עבור המשתמשים, במיוחד אלה שעוקבים אחר החוק”..

קרא גם – מנכ”ל פייסבוק & ראש עמותת מאזניים מדבר “מה המשמעות של איגוד מאזניים בדיוק

הרעיון מאחורי מטבע מאזניים הוא ש’הוא מגובה בסל מטבע מילואים ‘ומכונה מעתה Stablecoin. על פי הדיווחים, כאשר מאזניים קשורים למטבע עולמי, היא תטיל נושא מס שלא יהיה המקרה אם ערכו יגובה במטבע המקומי של המשתמש. יתר על כן, במציאות, שיעורי העולם משתנים ובהתאם לכך, זה ישקף את הערך המקומי של החזקת מאזניים של המשתמש – דבר זה יוצר רווחי הון והפסדים הניתנים לאיתור בקלות עבור רשויות המס כאשר מישהו מבצע רכישה עם מאזניים..

דן נידל קובע כי;

“ברוב המדינות הרווחים יהיו חייבים במס, כלומר הצרכנים יצטרכו להגיש דוח מס מפורט המציג את כל העסקאות שלהם ואת שער החליפין באותה עת, ולשלם כל מס שמגיע”, אמר דן. “זה נראה לנו כמחסום משמעותי לאימוץ רחב.”

בנוסף, הוא נתן מופע של בריטניה לפיה יש לשלם רווחי הון רק אם זה יעלה על הרווח של 12,000 ליש”ט – ככזה, הם אחראים לדווח על הרווח או ההפסד לפדיון HM & מכס (HMRC) על כל עסקה בהתחייבות במס רווח הון נוצר. לציין, הכנסות ומכס של HM או HMRC הם המחלקה הלא-משרדית של ממשלת בריטניה, האחראית לגביית מיסים ומשטרים רגולטוריים אחרים..

מר נידל הגיב זֶה;

“משתמשים כבדים במאזניים עשויים למצוא את חישוב המס שלהם כאתגר אמיתי,”

לדבריו, זה יהווה מכשול בפני אימוץ רחב של פייסבוק. בציר הזמן שלו בטוויטר הוא מצביע;

בקרוב נקיים תדרוך עם הפרטים. כמה גדולה זו בעיה בבריטניה תלוי אם לדעתך משתמשים שמגישים טופס הערכה עצמית יהיו מוכנים לרשום כל עסקה במאזניים. אני חושב שהם לא, YMMV.

– דן נידל (@DanNeidle) 1 ביולי 2019

הוא המשיך והוסיף ‘עם נטל ציות כה עצום (אם קיים), זה יהיה די קשה למאזניים של פייסבוק להיכנס לאזור הצמיחה המהיר. מר נידל המשיך;

“אני לא רואה איך פייסבוק יכולה לקדם מוצר שמוקדש לאנשים שעוברים מס, ולו במידה מועטה, או איך הרגולטורים יאפשרו לזה לקרות,”

פייסבוק מצפה קדימה כדי לדון עם רשויות המס

עם עורך דין שמצביע על מס כאיום אפשרי על מאזניים, דיווחים חשפו גם את תגובת פייסבוק עליו. לפיכך, פייסבוק הסכימה, אם יש בעיה של מאזניים להתקבל כנכס לחוקי המס, ‘הם מוכנים לדון עם קובעי המדיניות’. זה קבע כי;

מצפה [ed] לעבוד עם קובעי המדיניות כשהם מבהירים את החלת חוקי המס הקיימים במטבעות קריפטוגרפיים, או במקרים מסוימים לעדכן את החוקים הללו “.

בינתיים, התגלה גם הצהרה של HMRC כי כל נקודה קונקרטית בהיבטי המס ברחבי מאזניים של פייסבוק עדיין מוקדמת לתת – יתר על כן, היא עדיין לא אישרה שום נכס קריפטו כמטבע במדינה בגלל העובדה שלא הונפק על ידי ממשל זר. כמו כן, מבחינת מאזניים היא קבעה כי היא עדיין לא עמדה בדרישה להתייחס למטבע.

כל סילוק נכסי קריפטו באמצעות החלפה עם נכסי קריפטו שונים, המשמשים לרכישת סחורה או המרה למטבע שטרלינג או מטבע אחר, ירוויח / הפסד המטופל בקווים רגילים.

בהמשך לנקודה, הוסיף דובר פייסבוק עוד;

אנשים יהיו אחראים להגשת המסים שלהם בהתאם לחוקים המקומיים בתחומי השיפוט בהם הם פועלים. אנו מצפים כי ארנקים ושירותים פיננסיים רבים הבנויים על מאזניים בלוקצ’יין יספקו לאנשים כלים שיעזרו בניהול זה. “

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me