בתוך התוכנית של ריפל להילחם בתביעת SEC, האם אדווה יכולה לנצח נגד SEC?

התביעה של SEC נגד ריפל ושניים ממנהליה למכירת אבטחה לא רשומה הביאה אבדון לחברת הקריפטו בארה”ב. ריפל בתגובתה הראשונית הפריכה את כל הטענות של XRP להיות ביטחונית ואף הרגיעה את לקוחותיהם שבסופו של דבר הם ייצאו כמנצחים. המשרד יצא כעת עם תגובה רשמית מפורטת לטענות שהועלו נגד החברה בתביעה.

היום הגשנו את תגובתנו המשפטית הראשונית לתלונת ה- SEC. בעזרתו אנו מתחילים לקבוע את השיא ולתקן תפיסות מוטעות וסתירות רבות במסגרת טענותיהם. 1/5 https://t.co/8KVBuSzCGH

– סטיוארט אלדרוטי (@s_alderoty) 29 בינואר 2021

ריפל בתגובתה הרשמית לתביעה טענה כי הגרוע ביותר שנפגע מתביעת ה- SEC היו משקיעים קמעונאיים שכן מחיר ה- XRP נפל ביותר מ- 50% בעקבות התביעה..

מאז שהגישה ה- SEC את תלונתה, XRP איבדה כמעט מחצית משווי השוק שלה, מה שגרם לבעלי קמעונאות ב- XRP ללא קשר ל- Ripple – אותם אנשים שה- SEC מתיימרת להגן עליהם – לסבול הפסדים של מיליארדי דולרים. יתרה מכך, חלק ממשימת ה- SEC היא לשמור על שווקים מסודרים … ובכל זאת היצירה שלהם יצרה הרס בשוק..

אדווה מאשימה את SEC בעיוותים מעוותים

Ripple טען כי SEC בוחרת צדדים במקום להיות חסרת משוא פנים, שכן בשלב מסוים הם אפילו טענו כי Ethereum יכול להעפיל כנייר ערך, ועם הזמן היא קיבלה מעמד של סוג נכס ו- XRP יכול מאוד להשתלב באותה סוגר..

ריפל גם האשימה את SEC בהשמדת העובדות בתביעה שהוגשה על ידי בחירת הציטוטים והנתונים כדי להראות זאת באור רע. אמר המשרד,

באמצעות תגובתנו אנו מתחילים להבהיר את הרשומה. למרות שאיננו יכולים להיכנס לכל הפרטים בפורמט זה (זה יקרה עם התקדמות המקרה), תראה שהתכחשנו לטענות רבות של ה- SEC. עם הזמן תראה מדוע.

Ripple הציע גם הצעת מחיר מאת אנדרו קרסני, מ- Debevoise & פלימפטון שבדק את המקרה והציע ל- SEC לבחור להתעלם מעובדות מרכזיות כמו XRP הנסחרות ברחבי העולם ללא כל הפרעה רגולטורית.

לפי אנדרו, המקרה של SEC הוא חסר תקדים ולא נתפס. ה- SEC התעלם ממעמדה הברור של XRP כמטבע וירטואלי, וסותר לא רק את ממצאי סוכנויות הרגולציה האמריקאיות האחרות אלא גם משטרי רגולציה בינלאומיים. בשמונה השנים האחרונות שוק ה- XRP, ללא תלות בפעילות של ריפל, גדל למסחר עצום במסחר ביותר מ- 200 בורסות ברחבי העולם. ה- SEC מותח כעת את הרעיון של “חוזה השקעה” מעבר לנקודת השבירה שלו.

כשנשאל על דעותיו בנושא, אמר גאבור גורבאקס, מנהל חברת VanEck,

לא ברור אם XRP הוא מטבע או נייר ערך בשלב זה. אין הסכמה רגולטורית בעניין זה.

Ripple מפריך את טענות ה- SEC של XRP להיות חוזה השקעה


SEC האשימה את ריפל בכך שהיא מכרה ביודעין סוג של אבטחה או חוזה השקעה לקונים למרות שידעה שהיא עשויה להיחשב כבטוחה על פי התקנות הנוכחיות והעלתה את מחירה באמצעות מדיה חברתית וערוצים אחרים כדי לשאוב את מחירו. אדווה בתגובתה הרשמית הפריכה את כל הטענות על היותן נייר ערך או סוג של חוזה השקעה בין שני צדדים.

Ripple טענה כי XRP הוא מטבע וירטואלי שבנה את שוקו במשך למעלה משבע שנים. מהחברה נמסר כי טענות היותן חוזה השקעה אינן מחזיקות מעמד מכיוון שמעולם לא החזיקו ב- ICO או הבטיחו אסימונים עתידיים. חברת הפינטק הציעה סיכום של הגשת תגובתה ובה נכתב,

  1. XRP הוא מטבע וירטואלי ולכן, מחוץ לתחום השיפוט של ה- SEC.
  2. Ripple מעולם לא התקשרה בחוזה השקעה עם אף מחזיקי XRP.
  3. Ripple מעולם לא החזיק ב- ICO, מעולם לא הציע אסימונים עתידיים לגיוס כסף, ואין לו קשר עם הרוב המכריע של מחזיקי ה- XRP.
  4. החזקת XRP אינה אומרת שאדם מקבל חלק מההכנסות או הרווחים של ריפל.
  5. מכירות ה- XRP של Ripple הסתכמו בהרבה פחות מ -1% משוק ה- XRP המסיבי שצמח במהלך 8 השנים האחרונות.
  6. מדף ה- XRP, עליו נע XRP, מבוזר לחלוטין. ה- SEC מתעלם מהמציאות הכלכלית של עסקת XRP.
  7. אחזקות ה- XRP של Ripple אינן יוצרות חוזה השקעה יותר מכפי שהאחזקות של DeBeers ממירות יהלומים לניירות ערך..

ספר לנו אם אתה מסכים לטענותיו של ריפל נגד SEC. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map