banner
banner

תחזית שבועית, 1 – 5 במרץ, 2021: אירועים כלכליים מובילים שצפוי השבוע

הדולר האמריקני הרחב עשוי להסתיים השבוע במסלול שורי, על רקע עלייה חדה בתשואות האג”ח בארה”ב בין לילה. יש לציין כי אגרות החוב הממשלתיות, ובמיוחד אגרות החוב האמריקאיות, הפכו למוקד השווקים ברחבי העולם, לאחר שהסוחרים עברו מחיר של התכווצות מוניטרית מוקדמת יותר ממה שסימן הפדרל ריזרב וחבריו. מלבד זאת, העלייה בדולר האמריקאי יכולה להיות קשורה גם לידיעה על אזהרת הסחר האמריקנית לסין ולמתקפת הטילים על קבוצה מיליטנטית הנתמכת באיראן, שהחזיקה את סנטימנט הסחר בשוק בלחץ ותרמה לעלייה ב דולר אמריקאי.

במבט קדימה לשבוע הקרוב, סדרת שיעורי ה- PMI והתעשייה באבטלה בייצור, יחד עם הצהרת שיעורי ה- RBA והמפגשים של OPEC JMMC, עשויים להניע הרבה כותרות בכדי להשאיר את השווקים בתנועה. מלבד זאת, הכותרות המסחריות בין ארה”ב לסין, כותרות ההתכתשות בין ארה”ב לאיראן וכותרות נגיף הכורון יועברו גם הן מקרוב, מכיוון שהן יכולות למלא תפקיד מפתח בקביעת רמות הסיכון בשוק..

האירועים הכלכליים המובילים לצפייה השבוע

1) PMI ייצור ארה”ב ISM – יום שני – 15:00 GMT:

PMI לייצור ISM – נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי מדד הייצור של המכון לניהול אספקה ​​(ISM), המציג את התנאים העסקיים בענף הייצור בארה”ב. זהו אחד המדדים המובילים למצב הכלכלי הכללי בארצות הברית. תוצאה מעל 50 נתפסת כחיובית (או שורית) עבור הגרין-גב; לעומת זאת, תוצאה מתחת ל- 50 נתפסת כדובית עבור המטבע.

מהדורה קודמת

אמיתי: 58.7

DEV: -0.64

חסרונות: 60

תאריך: 02/01/2021 15:00

2) PMI של ייצור מרקיט בבריטניה – יום שני – 9:30 GMT

PMI של ייצור מרקיט – נתונים אלה מתפרסמים על ידי המכון השכור לרכישה & אספקה ​​וכלכלת מרקיט. הוא מודד את התנאים הכלכליים בתחום הייצור בבריטניה. ראוי להזכיר שתחום השירותים בבריטניה אינו משפיע על כך באופן חיובי או שלילי. סוחרים רוצים לראות את הנתונים הגבוהים ביותר האפשריים, שנחשבים לשוריים עבור GBP. עם זאת, כל קריאה מעל 50 מעידה על התרחבות בתעשייה; לעומת זאת, קריאה מתחת ל 50 מעידה על התכווצות.

מהראיה הצפויה, הנתונים צפויים להגיע ב 57.3 – זהה לקריאה הקודמת – שעשויים שלא להעניק דחף משמעותי ללירה הבריטית..

מהדורה קודמת

אמיתי: 54.9

DEV: 1.92

חסרונות: 53.2

תאריך: 19/02/2021 09:30

3) החלטת ריבית ב- RBA – יום שלישי – 3:30 GMT

החלטת שיעורי ריבית ב- RBA – בנק ריזרב אוסטרליה מקבל החלטה זו. אם ה- RBA נצי לגבי התחזית האינפלציונית של המשק ומגדיל את הריבית, הוא נתפס כשורי עבור מטבע AUD. לעומת זאת, אם ל- RBA יש דעה יונתית לגבי התחזית האינפלציונית ושומרת על הריבית המתמשכת או מורידה אותה, היא נתפסת כדובי עבור AUD..

מהדורה קודמת

בפועל: 0.1%

DEV: 0.00

חסרונות: 0.1%

תאריך: 02/02/2021 03:30

ii) הצהרת שיעורי RBA – כפי שכבר הזכרנו, החלטות לגבי ריבית זו מתקבלות על ידי מועצת בנק המילואים ומוסברות בהודעה לתקשורת. ההחלטה הוכרזה בשעה 14:30 לאחר כל ישיבת דירקטוריון. זה מובן ככלי בסיסי בו מועצת ה- RBA משתמשת כדי לתקשר עם משקיעים בנוגע למדיניות מוניטרית. הוא מכיל את תוצאות החלטתם על שיעורי הריבית ופרשנות על התנאים הכלכליים שהשפיעו על החלטתם. מלבד זאת, הוא דן גם בתחזיות הכלכליות ונותן רמזים חדשים על תוצאות ההחלטות העתידיות.

4) תוצר מקומי גולמי (QoQ) – יום רביעי – 0:30 GMT

תוצר מקומי גולמי (QoQ) – נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי הלשכה הסטטיסטית האוסטרלית. הוא בוחן את הערך הכולל של כל הסחורות והשירותים המיוצרים באוסטרליה. התוצר נחשב למדד מרכזי של פעילות כלכלית ובריאות. למגמה צומחת יש השפעה חיובית או שורית על ה- AUD, בעוד שמגמת ירידה נתפסת כדובית עבור המטבע האוסטרלי.

מהדורה קודמת

בפועל: 3.3%

DEV: 1.66

חסרונות: 2.6%

תאריך: 12/02/2020 00:30

5) PMI של שירותי ISM – יום רביעי – 15:00 GMT

PMI של שירותי ISM – נתונים אלה משוחררים בדרך כלל על ידי המכון לניהול אספקה ​​(ISM). הוא מודד את התנאים העסקיים במגזר הלא ייצור בארה”ב. ראוי לציין כי המגזר שאינו ייצור אינו משפיע על כך באופן חיובי או שלילי, בהשוואה לתוצר או ייצור ISM. תוצאה מעל 50 נתפסת כחיובית (או שורית) עבור הדולר; לעומת זאת, נתון מתחת ל 50 נתפס כדובי עבור הגרין-גב.

מהדורה קודמת

אמיתי: 58.7

DEV: 1.50

חסרונות: 56.8

תאריך: 02/03/2021 15:00

6) ישיבות JMMC של OPEC – יום חמישי – כל היום

בפגישות אלה משתתפים נציגים מ -13 המדינות החברות ב- OPEC ו -11 מדינות עשירות בנפט אחרות. מטרת הפגישות היא לתאם ולאחד את מדיניות הנפט של מדינות החבר ולהבטיח את ייצוב שוקי הנפט במאמצים להבטיח אספקה ​​יעילה, חסכונית וסדירה של נפט לצרכנים. הם דנים בסוגיות מרובות הנוגעות לשווקי אנרגיה, והכי חשוב, הם מסכימים על כמות הנפט שהם ייצרו. בסיום הפגישה, הפקידים בדרך כלל משוחחים עם עיתונאים לאורך כל היום. ההצהרה הרשמית המכסה שינויים במדיניות ויעדי הפגישה מתפרסמת לאחר סיום הפגישות.

7) שינוי תעסוקתי שאינו בחווה – יום שישי – 13:30 GMT

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי הלשכה הסטטיסטית לעבודה בארה”ב. זה מראה את מספר המשרות החדשות שנוצרו במהלך החודש הקודם, בכל העסקים שאינם חקלאיים. השינויים החודשיים בשכר יכולים להיות תנודיים להפליא, בשל הקשר ההדוק שלו עם החלטות המדיניות הכלכלית של הבנק המרכזי. קריאה גבוהה מובנת כשורית עבור הדולר, ואילו קריאה נמוכה נחשבת דובית.

מהדורה קודמת

אמיתי: 49 K

DEV: -0.01

חסרונות: 50 K

תאריך: 02/05/2021 13:30

8) שיעור האבטלה – יום שישי – 13:30 GMT

הלשכה האמריקנית לסטטיסטיקה לעבודה מפרסמת נתונים אלה. זה משקף את מספר העובדים המובטלים חלקי סך כוח העבודה האזרחי. זהו אחד המדדים המרכזיים לכלכלת ארה”ב. זה מייצג את אחוז האנשים שמחפשים עבודה באופן פעיל ומוכנים לעבוד. אם השיעור עולה כלפי מעלה, זה מראה על חוסר התרחבות בשוק העבודה בארה”ב. עלייה בשיעור האבטלה מובילה לחולשה בכלכלת ארה”ב. נתון נמוך נתפס כדורי עבור הדולר; לעומת זאת, אם הנתון עולה, הוא נתפס כשלילי או דובי עבור מטבע הדולר.

מהדורה קודמת

בפועל: 6.3%

DEV: -0.80

חסרונות: 6.7%

תאריך: 02/05/2021 13:30

1 מטר

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me