תקופת מט”ח של מושב ארה”ב, 1 ביולי – סנטימנט הסיכון יחזור לאחר פסגת ה- G20, דולר חוזר

הסנטימנט היה שלילי באמת בשווקים הפיננסיים בחודשים האחרונים כאשר מלחמת הסחר העולמית החריפה והכלכלה העולמית נחלשה עוד יותר ברבעון השני של השנה, בהשוואה לרבעון האחרון של השנה שעברה, שהיה כבר די חלש. הטונים מארה”ב וסין התחממו עוד בשבועות האחרונים, מה שפגע עוד יותר ברגש. אך הייתה תקווה קלה כי פסגת ה- G20 שהתקיימה ביום שישי ושבת בשבוע שעבר תביא לתוצאה חיובית כלשהי. אך יחד עם זאת, היה הסיכון לפסגת G20 כושלת נוספת אשר תהפוך את הסנטימנט לשלילי עוד יותר.

אך פסגת ה- G20 עברה טוב יותר מכפי שרובם ציפו ותגובות של נשיא ארה”ב דונלד טראמפ וגורמים סיניים מצביעות כעת על הסכם סחר בקרוב. הפגישה בין טראמפ לנשיא סין שי עברה בשלום, מה שהפך את הסנטימנט לחיובי בשווקים הפיננסיים לאחר זמן רב. שוקי המניות נפתחו בפער שורי גדול יותר הבוקר וזחלו גבוה יותר במושב האירופי, בעוד שמקלטים בטוחים הפכו להיות דובי.. זהב הפסיד יותר מ- $ 50 וחזר אל מתחת ל -1,400 $, בעוד USD / JPY ו EUR / CHF הפכו היום לשוריים, מה שאומר ש- CHF ו- JPY נמצאים תחת לחץ. הדולר האמריקני מרגיש גם היום טוב יותר, מכיוון שסיום מלחמת הסחר עם סין תסיר את אחד המרכיבים השליליים העיקריים של באק..

מושב אירופי

 • PMI לייצור גוש היורו – תחום הייצור נפגע הכי קשה ברחבי העולם ממלחמת הסחר הזו ונתוני הבוקר ממזרח אסיה אישרו זאת, וכך גם הנתונים מאירופה. הייצור הסיני ב- Caixing צנח מתחת לרמת 50, מה שאומר שהוא ירד בכיווץ בחודש שעבר, בעוד יפן כבר הייתה שם, אך טיפלה עוד למטה כפי שהראו המספרים. הבוקר פורסם דוח הייצור בגוש היורו לחודש מאי והוא הראה האטה נוספת וירד מ -47.8 נקודות ל -47.6, וגם חסר ציפיות. אמנם, זו לא הייתה הפתעה רבה מכיוון שכל מספרי הייצור ממדינות האירו נחלשו היום. ה- PMI לייצור גרמני עמד על 45.0 נקודות היום, לעומת 45.4 נקודות צפויות וקודם לכן. לפחות, הייצור הצרפתי מחזיק מעמד די טוב למרות שהוא מתקתק גם כן ל -51,9 נקודות, לעומת 52.0 קודם לכן, אך הוא עדיין נותר בהתרחבות. גם הייצור האיטלקי האט את הירידה מ 49.7 נקודות ל 48.4, ונעדר ציפיות של 48.7 נקודות. גם התעשייה הספרדית ירדה בהתכווצות בחודש שעבר, וירדה מ- 50.1 נקודות ל- 47.8.
 • PMI ייצור בבריטניה – הייצור בבריטניה צנח בהתכווצות במאי כפי שהראה הדו”ח בחודש שעבר. הייצור בבריטניה היה צפוי לתקתק יותר בחודש יוני, אך הוא החליק עמוק יותר בכיווץ, וירד ל -48 נקודות לעומת 49.5 נקודות צפויות. זוהי הקריאה החלשה ביותר מאז פברואר 2013. גם רכיב התפוקה ירד ל -47.2 נקודות לעומת 50.3 בעבר. זוהי הקריאה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2012. היצע הכספים של M4 ירד אף הוא ב 0.1% בעוד שהוא צפוי לגדול ב 0.6%. לאחר הצטברות המלאי ברבעון הראשון של חברות בריטיות לקראת ברקזיט משבש, כעת צורת הכלכלה ממש מציגה והיא די חלשה.
 • OPEC אמורה להמשיך בקיצוצי הייצור – שר האנרגיה של רוסיה, אלכסנדר נובאק, נאם הבוקר בנושא ואמר כי כל השרים מאשרים הארכת קיצוצים של OPEC + למשך 9 חודשים. אין הצעה להאריך את הקיצוץ ביותר מ- 9 חודשים, איראן אישרה בפגישה כי הארכת 9 חודשים טובה וכל מכסות OPEC + הנוכחיות יישמרו בהארכה..
 • האם גם ברקזיט יידחה שוב? – מועמד המנהיגות השמרני, ג’רמי האנט, התייחס קודם לכן לברקזיט. לדבריו, הוא יחליט עד 30 בספטמבר אם יתאפשר עסקת ברקזיט. יש לו תוכניות לנהל משא ומתן עם מנהיגי האיחוד האירופי ביולי אוגוסט. אבל, רוב הסיכויים שבוריס ג’ונסון ייקח את עמדת מנהיג הטורי וראש הממשלה.

מושב ארה”ב

 • פקידים סינים הופכים אופטימיים עכשיו אחרי ה- G20 – יי מבנק העם הסיני (PBOC) הביא לפני הרבה זמן הערות בפינלנד. לדבריו, ההיצע המצטמצם בשוק העבודה הוא גורם אחד לצמיחה איטית יותר ולהגדלת הסטנדרטים הסביבתיים שפוגעים גם בצמיחה. היצע העבודה בסין הגיע לשיאו בשנים 2010-2011. קצב הצמיחה יתמתן ככל שהכלכלה תגדל. עודף בחשבון השוטף להישאר מתחת ל -1% מהתמ”ג. הכלכלה מונעת בעצם על ידי הביקוש המקומי והצריכה היא כעת 2/3 מהצמיחה. בסין עדיין יש הרבה חיסכון בעוד שקצב הצמיחה נע סביב 6%. סין לא רוצה פיחות תחרותי. עדיין יש לנו את המדיניות ומנסים לשמור על יציבות יואן. לא רוצה גם פיחות תחרותי של יואן. סין תמשיך ברפורמת המט”ח בכיוון השוק. שיעורי הריבית נמצאים כרגע ברמות נוחות. מדיניות ה- PBOC העתידית תהיה זהירה. תוצאת ה- G20 הייתה מעט טובה מהצפוי. מפת הדרכים לשיחות סחר בונה מאוד.
 • סעודיה פליח מאשרת את הארכת קיצוץ הייצור – שר הנפט הסעודי אל-פאליה נאם לפני זמן מה לקראת פגישת ה- OPEC מחר. לדבריו, אופ”ק כבר הסכימה על עקרונות גלגול התפוקה. הם כבר הסכימו על עקרונות ההפצה ומדינות נוספות רוצות 9 חודשים במקום 6 חודשים. ייצור הנפט של סעודיה ביולי נראה בכ- 9.7 מיליון חביות ליום. תפוקת הנפט הסעודית נמוכה מ -10 bpd. ההתאמה של OPEC + תהיה הרבה יותר טובה במהלך 2H והדרישה לא בהכרח נראית עגומה לשנת 2020. איראן לא רוצה ש- OPEC תגנה את ארה”ב בפגישה זו. אנחנו כבר רואים שהביקוש לנפט עולה. הכל מצביע לכיוון הנכון. הוא מקווה להסכם על אמנת OPEC + מחר. איראן הסכימה בכל הנושאים בפגישה עם נובאק הרוסי.
 • ECB אינה אופטימית ביחס לאינפלציה – חברי ECB פאבלוס הרנדז דה קוס וקלוס קנוט נאמו בהלסינקי ואמרו כי האינפלציה רחוקה מהיעד. ברור שאנחנו במצב קשה, האינפלציה רחוקה מהיעד ותחזית האינפלציה של 1.6% לשנת 2021 רחוקה מהיעד שלהם. אנו עדיין סובלים מאי ודאות ממושכת אך אינם בשטח מיתוני. הציפיות לרבעון השני ולרבעון השלישי פחות טובות מאשר ברבעון הראשון. אין עוררין על כך שהאינפלציה נותרה נמוכה מדי ואם יש תרחיש שלילי, ECB נחושה לפעול
 • PMI של ייצור ISM בארה”ב – דוח הייצור האמריקני של ISM לא היה גרוע כמצופה. מדד ה- PMI לייצור ISM הגיע בחודש יוני ל -51.7 נקודות, בעוד שהוא צפוי לרדת מ -52.1 נקודות במאי ל -51.0 נקודות. גם ה- PMI הסופי לייצור יצאה טוב יותר, כשהוא נמשך מקיפאון כמעט, וצמח ל -50.6 נקודות לעומת 50.1 נקודות בחודש מאי, שצפוי היה להישאר באותה רמה ביוני. גם רכיב התעסוקה השתפר וזינק ל -54.7 נקודות לעומת 53.7 נקודות בעבר. למרות שאינדיקטורים אחרים כמו מחירים ששולמו יצאו חלשים למדי ב 47.9 נקודות לעומת 53.2 בעבר וגם הזמנות חדשות צנחו ל 50.0 נקודות, כלומר סטגנציה, לעומת 52.7 נקודות בעבר.

בולני USD / JPY

 1. המגמה השתנתה בימים האחרונים
 2. היסודות הופכים לשורדים עבור זוג זה
 3. ה- 20 SA מספק תמיכה בתרשים H1

כעת ממוצעים נעים מספקים תמיכה לזוג זה

USD / JPY היה דובי מזה כחודשיים מאז שהוא ירד נמוך יותר לאחר הסלמת מלחמת הסחר. זוג זה איבד כ -500 פיפס באותה תקופה, אך בימים האחרונים המצב השתפר עבור הצמד הזה והוא עשה מהפך שורי. המחיר טיפס סביב 150 פיפס מלמטה והוא נפתח בפער שורי גדול אמש כשנפתחו השווקים, בגלל הטונים החיוביים מפסגת ה- G20. ה- 20 SMA (אפור) מספק גם תמיכה בזוג זה, מה שאומר שהקונים נמצאים בשליטה כרגע.

לסיכום

פסגת ה- G20 שיפרה את הדברים עבור השווקים הפיננסיים וכעת יש אווירה חיובית חדשה בשווקים. סוחרים מתרחקים ממקלטים בטוחים וה- USD השתפר במידה ניכרת. אולם הכלכלה העולמית ממשיכה להיחלש כפי שהראו היום דוחות הייצור משאר העולם מלבד ארה”ב.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map