banner
banner

איתותי מט”ח תקופת מושב בארה”ב, 1 בנובמבר – דולר ארה”ב מוצא הקלה מסוימת לאחר דו”ח תעסוקה הגון

הדולר הפך החודש לדובי ביותר. זה היה שורי יותר משנה, מכיוון שלסוחרים לא היה לאן לפנות, כאשר מרבית הכלכלות הגדולות בעולם הולכות לקראת סטגנציה. עם זאת, כלכלת ארה”ב נחלשה במידה ניכרת בחודשים האחרונים ודו”ח ייצור ISM בחודש שעבר הפך את הדולר לדולר, מכיוון שהראה כי מגזר זה צנח עמוק יותר בהתכווצות בספטמבר. עסקת הסחר החלקית בין ארה”ב לסין סייעה גם לסנטימנט בשווקים הפיננסיים והעלתה את מרבית מטבעות הסיכון ביחס לבאק. ל- FED יש גם הפך יונה למדי, עם היחלשות האינפלציה והאטה במשק.

אבל דוח התעסוקה מארה”ב שהתפרסם לפני זמן מה צייר תמונה שונה. הרווח הממוצע חזר לצמיחה, וגדל ב -0.2% באוקטובר, לאחר צניחתו בספטמבר שהסיר חלק מהחששות. משרות חדשות גדל יותר מהצפוי בחודש שעבר ובנתוני ספטמבר תוקנו הרבה יותר גבוהים, מה שאומר שהתעסוקה חזקה וחזרה למסלולה אחרי מספרים רכים שראינו עוד בקיץ. שיעור האבטלה תקף גבוה ל -3.6% לאחר ירידה של 2 נקודות בחודש שעבר, אם כי זה נבע משיעור ההשתתפות הגבוה יותר והאבטלה עדיין נמוכה למדי, כך שדוח זה היום היה די חזק, והעניק לדולר זמן מה לנשום בזמן שהוא נע. קצת יותר גבוה אחרי דו”ח התעסוקה.

המושב האירופי

 • אינפלציה למדד שוויצרי – האינפלציה הייתה ממש חלשה בשוויץ. מדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן) ירד בשיעור של 0.0% בחודש יוני, הוא ירד ב 0.5% ביולי, ירד שוב באוגוסט וירד ב 0.1% בספטמבר. לחודש אוקטובר, הדו”ח של היום צפוי היה להראות שהאינפלציה תישאר ללא שינוי ב -0.0%, אך מדד המחירים לצרכן החמיץ את הציפיות וירד ירידה של 0.2%. SNB בוודאי בוחן מקרוב את נתוני המדד.
 • מכירות קמעונאיות בשוויץ – המכירות הקמעונאיות היו די תנודתיות גם בשוויץ. הם רשמו ירידה משמעותית של 0.7% ו- 1.7% באפריל ובמאי. המכירות הפכו שוב לחיוביות, ועלו ב -0.7% ו -1.4% ביוני וביולי, אך ירדו ב -1.4% באוגוסט, שתוקנה היום גבוה יותר ל -1.0%. הדו”ח של היום צפוי היה להראות ירידה של 0.7% לחודש ספטמבר, אך הוא היכה את הציפיות, הפך חיובי וגדל ב -0.9%.
 • סין מעירה הערות חיוביות על עסקת הסחר – משרד החוץ הסיני העיר הערות ספורות על משא ומתן הסחר בין ארה”ב לסין. הם אמרו כי הם שמרו על קשר הדוק עם ארה”ב על הפגישה בין שי לטראמפ. גורמים סיניים הוסיפו גם כי התייעצויות הסחר עברו בצורה חלקה.
 • PMI ייצור בבריטניה – דוח הייצור בבריטניה לחודש אוקטובר פורסם והוא הראה שיפור מספטמבר. מדד המחירים לצרכן התעשייתי צפוי היה לתקתק נמוך יותר ל -48.2 נקודות לעומת 49.3 בספטמבר, אך הוא היכה את הצפי שהגיע ל 49.6 נקודות. למרות שיש שיפור הגון כלשהו, ​​הייצור עדיין נותר בכיווץ. בכל מקרה, עלייה זו מיוחסת לאגירת הברקזיט. חברת הסקרים מרקיט מציינת: “התמונה הבסיסית נראית כהה עוד יותר ממה שאף מספרים כותרות מאכזבות אלה מציעים. נראה כאילו רוח הרפאים של חוסר הוודאות תטיל צל על הייצור בהמשך שנת 2019. ” לכן, למרקיט יש ראייה גרועה יותר עבור המגזר הזה ויש להם את כל התובנות שאתה צריך.
 • USD / JPY לעלות על 100 על פי “מר ין” – Eisuke Sakakibara, סגן שר האוצר היפני לשעבר, המכונה גם ‘מר. ין ‘, הגיב על האינפלציה ביפן, על המדיניות המוניטרית מבנק יפן, כמו גם על הין. הוא רואה שהאינפלציה נותרה חלשה לאורך זמן ו USD / JPY הולך לכיוון 100. הנה כמה מההערות העיקריות שלו:
 • אינפלציה של 2% היא יעד שיפן לעולם לא יכולה להגיע אליו
 • כרגע יש תקופה של התפשטות בכל מקום
 • למרות שקורודה מדבר על יעד של 2%, הוא לא באמת מאמין בזה
 • USD / JPY צריך להישאר בטווח של 105 עד 110
 • בסופו של דבר היא תצא לכיוון 100 מאחר וחוסר הוודאות עדיין מקיף את הכלכלה העולמית
 • אומר ששיעור הצמיחה הנוכחי של הכלכלה היפנית מספיק

מושב ארה”ב

 • דוח התעסוקה בארה”ב – האבטלה הייתה צפויה לתקתק גבוה יותר ל -3.6% לאחר הירידה של 2 נקודות שראינו בחודש שעבר והיא תקתקה גבוה יותר ל -3.6% כצפוי באוקטובר. השינוי התעסוקתי שאינו בחקלאות גבר על הציפיות של 90 אלף, וגדל ב -128 אלף. בחודש הקודם תוקן גם הרבה יותר גבוה, מ -136 אלף ל -180 אלף. גם תת תעסוקה U6 תפסה גבוה יותר ל -7.0% לעומת 6.9% בספטמבר. שיעור ההשתתפות תקף גבוה יותר ל 63.3% לעומת 63.1% הצפוי ו 63.2% בעבר. אז, שיעור האבטלה תקף גבוה יותר בגלל העלייה בשיעור ההשתתפות. שכר הפרטי גדל ב 131k לעומת 80K צפוי, בעוד שמשרות הייצור הסתכמו ב -36K לעומת -55K הצפויות. זהו דיווח די חזק בכל החזיתות, אם כי הסימנים לענף הייצור אינם טובים.
 • דוח הרווחים בארה”ב – הרווח גדל שוב לאחר צניחתו בספטמבר. הם עלו ב 0.2% יותר בחודש החודש, אך החמיצו את הציפיות של 0.3%. הרווח הממוצע לשעה נותר 3.0% לעומת השנה הצפויה + 3.0%. הרווח הממוצע לשעה לפני שנתיים עמד על 2.9% אך תוקן גבוה יותר ל -3.0%, כך שהרווחים חזרו למסלולם כעת.
 • וילבור רוס מרגיש חיובי לגבי עסקת סחר – מזכיר המסחר האמריקני, וילבור רוס, התייחס לפני זמן מה באומרו כי עסקת הסחר “שלב ראשון” עם סין במצב טוב. ארה”ב די נוחה מהעסקה. הוא מקווה להחיות את התאריך כדי לחתום על עסקה באותו זמן כמו לוח הזמנים של APEC. הורדת שיעורי הפד תהיה טובה למגזר הדיור
 • דוח ייצור ISM בארה”ב – דו”ח הייצור של ISM האמריקני צלל עמוק יותר בחודש שעבר, חסר ציפיות לחזרה להתרחבות ובמקום זאת התכווץ בכיווץ. החודש הייצור של ISM היה צפוי להשתפר ל -49.0 נקודות. דוח הייצור האמריקני ISM פורסם ולמרות שהשתפר, הוא החמיץ שוב את הציפיות והגיע ל 48.3 נקודות, לעומת 49 צפויות. התעסוקה עלתה גם היא ל 47.7 נקודות לעומת 46.3 בעבר. המחירים ששולמו ירדו ל 45.5 נקודות לעומת 49.7 קודמות, הזמנות חדשות עלו ל 49.1 נקודות לעומת 47.3 בספטמבר.

מסחר באופק

בולני NZD / USD שוב

 • המגמה הפכה לשורית
 • ההחזרה למטה הושלמה בתרשים H1
 • 20 ה- SMA הפכו לתמיכה במצעד H1
 • יסודות מצביעים

ה- 20 SMA מספק תמיכה מוצקה לזוג זה היום

ה- NZD / USD כבר שורי במשך זמן רב, אך הוא התחזק בשבוע השלישי של החודש לאחר הערות כי ארה”ב וסין מגיעות להסכם סחר חלקי. כתוצאה מכך, זוג זה טיפס גבוה בכ- 200 פיפס. אמנם, היא נסוגה נמוך יותר בשבוע שעבר, אך המגמה השורית חודשה השבוע. ואז ראינו אתמול זינוק לאחר מסיבת העיתונאים של פאוול ביום רביעי, לאחר שה- USD הפך לדובי. אתמול הצמד הזה מצא תמיכה ב- 200 SMA בתרשים H4, היום זה 20 SMA (אפור) בטווח הזמן H1 שעושה את העבודה הזו. המחיר חזר לממוצע הנע ההוא מוקדם יותר היום לאחר דו”ח התעסוקה החזק בארה”ב, אך הוא הקפיץ את ה- 20 SMA שוב, כך שיש לנו הטיה שורית לזוג זה..

לסיכום

הדולר שוב די דובי השבוע, אך סוף סוף הוא מצא תמיכה מסוימת היום לאחר דו”ח התעסוקה ההגון. עם זאת, דוח הייצור של ISM נותר עדיין חלש למדי ולמרות שהשתפר מעט מספטמבר, המגזר הזה עדיין נותר בכיווץ. הדולר הפך שוב לדובי לאחר מכן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me