banner
banner

איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 11 בנובמבר – הנתונים הכלכליים בבריטניה מאכזבים אך ה- GBP מתגייס על הערותיו של Farage

פעולת המחירים בשווקים הפיננסיים היום הייתה שקטה למדי וציפיתי שהיא תשתקט עוד יותר ובסופו של דבר תמות כשאנחנו הולכים לקראת סוף המושב באירופה, מכיוון ששווקי צפון אמריקה סגורים ליום הזיכרון. אמנם, ראינו פעולות מחיר ראויות בזוגות GBP במהלך המושב האירופי. GBP / USD זינק בכ -120 פיפס גבוה יותר קודם לכן. אבל, זה לא הגיע מדו”ח התוצר, שהראה כי כלכלת בריטניה ממשיכה להיחלש מכיוון שכל הרכיבים החמיצו את הציפיות ורבים מהם הגיעו לשלילה..

התוצר בבריטניה התכווץ במהלך אוגוסט וספטמבר, אך ברבעון השלישי בכללותו התוצר בבריטניה התרחב ב -0.3%, מה שאומר שבריטניה נמנעה במעט מיתון טכני, לאחר התכווצות של 0.2% ברבעון השני. אבל, הכלכלה ממשיכה להיחלש, כפי שהראו שני דוחות התוצר החודשיים האחרונים. מלבד זאת, הייצור, הייצור התעשייתי והבנייה הצטמצמו שוב בספטמבר, בעוד שההשקעות העסקיות צנחו ברבעון השני.

אז, ה- GBP לא זז הרבה מהנתונים האלה, אך ההערות של פארג ‘של נייג’ל על הבחירות בבריטניה גרמו לכך שה- GBP זינק גבוה יותר. מוקדם יותר החודש שמענו את מנהיג מפלגת הברקזיט פרג ‘אומר כי מפלגת הברקזיט שלו תילחם בכל החזיתות בבחירות בבריטניה שייערכו ב -12 בדצמבר. אבל היום הוא אמר שהוא לא יאתגר את מושבי המפלגה השמרנית ובמקום זאת, יתמקד בנטילת מושבים מהעבודה. זה הולך לטובת הטורים ומוריד את המוזר של פרלמנט תלוי לאחר הבחירות. למרות שהמצב לא כל כך ברור, ה- GBP ברחה עם ההערות האלה.

המושב האירופי

  • ייצור תעשייתי צרפתי – הייצור התעשייתי היה תנודתי בצרפת, ורשם ירידות גדולות במהלך שניים משלושת החודשים האחרונים. הדו”ח בחודש שעבר הראה כי הייצור התעשייתי ירד ב -0.9% באוגוסט, בעוד שהחודש צפוי הייצור לעלות ב -0.4% לחודש ספטמבר. אבל, זה החמיץ את הציפיות שהגיע ל -0.3%. שכר הפרטי הגיע ל 0.3% כצפוי לאותו חודש, אך אוגוסט תוקן ונמוך ל 0.2% לעומת 0.3%. גם הגירעון במאזן הסחר גדל עוד היום.
  • פומפאו מדבר בברלין – שר החוץ האמריקני פומפאו מדבר בברלין ואומר לקהל הגרמני כי ראש המודיעין שלך אמר כי לא ניתן לסמוך על Huawei. בהתייחסו לצינור הגז Nord Stream 2 אמר פומפאו כי איננו רוצים כי אספקת האנרגיה של אירופה תהיה תלויה בגחמותיו של פוטין. אנו מחפשים את עזרת כל המדינות בהחזרת טהרן לשולחן המשא ומתן. נאט”ו צריכה לצמוח ולהשתנות, אחרת היא מסתכנת בהתיישנות. אנחנו רוצים יותר סחר עם אירופה. לא הגיוני לחשוב על רוסיה כשותפה ראויה במזרח התיכון. קצינים אמריקאים עדיין בשטח בסוריה, לא נסוגנו. סין מדכאת היום אנשים בטקטיקות.
  • RBNZ להוריד את הריבית בפגישה הבאה? בנק המילואים של ניו זילנד הוריד את הריבית פעמיים במספר הפגישות האחרונות והביא לירידה של 75 נקודות בסיס. הם הפסיקו להוריד את השיעורים, אך הסיכויים נשענים לקראת הורדת שיעורים נוספת בפגישה הבאה. RBNZ
  • ראש ממשלת סקוטלנד מדבר על הברקזיט – השרה הראשונה של סקוטלנד ניקולה סטרג’ון הגיבה הערות מוקדם יותר היום. לדבריה, אם יהיה פרלמנט תלוי, מפלגתה תבקש לכרות ברית מתקדמת לנעילת השמרנים מחוץ לשלטון. אם ה- SNP ינצח בבחירות בסקוטלנד השאלה לפרלמנט הבריטי תהיה: “מה נותן לך את הזכות להפסיק את הצבעת העצמאות?” SNP יחפש ליצור בריתות בפרלמנט כדי לעצור את הברקזיט. יניע מציאה קשה לתת תמיכה למפלגה להקים ממשלה.

מושב ארה”ב

  • דו”ח דיור קנדי – היתרי הבנייה ירדו בקנדה ביותר מהצפוי והגיעו לספטמבר -6.5% לעומת -2.0%. גם החודש הקודם תוקן ונמוך ל -5.6% לעומת 6.1%. היתרי מגורים הגיעו גם הם לשלילי ל -10.7% בחודש ספטמבר, כאשר האישורים למשפחה יחידה עמדו על -8.7% והיתרים מרובים עמדו על -12.1%..
  • דוח התעסוקה הקנדי – דו”ח התעסוקה מקנדה פורסם ושיעור האבטלה נותר ללא שינוי על 5.5% כצפוי. עם זאת, השינוי נטו בתעסוקה הגיע ל -1.8 אלף לעומת 15,000 מוערכים. החודש הקודם נותר ללא שינוי על 53.7k. התעסוקה במשרה מלאה עמדה על -16.1k לעומת 2.5k צפוי. זהו סימן שלילי, אך זה מגיע לאחר חודש חזק בו התעסוקה במשרה מלאה עלתה בסביבות 70,000. שיעור ההשתתפות נותר ללא שינוי ועמד על 65.7% לעומת 65.7% שהוערך.
  • Bostic Speaking של FED – נשיא ה- FED של אטלנטה בוסטיק נאם בטלוויזיה של בלומברג לפני זמן מה ואמר כי הוא חושב שה- FED מעט אדיב. אין לנו כל כך הרבה מקום בהאטה והסיכונים לכלכלה עדיין שם, הרבה לא נפתר. מילוי משרות ברמת כניסה הוא תחרותי ביותר. אנו רואים תחרות וזה מופיע בשכר ובקפיצות שכר עבור אנשים שמחליפים מקום עבודה. סביר להניח שהייתי מסתייג מהפחתת הריבית באוקטובר.

מסחר באופק

GBP / USD דובי

  • השבוע המגמה הייתה דובית
  • הדולר הפך לשורי
  • חברות תואר שני דוחפות את המחיר נמוך יותר

200 SMA מספק עמידות מוצקה עבור GBP / USD כיום

GBP / USD היה די שורי בשבועות האחרונים, מכיוון שהסיכוי לתרחיש ברקזיט ללא עסקה פחת במידה ניכרת. אך המגמה עברה השבוע עם תשומת הלב לדולר ארה”ב. ממוצעים נעים סיפקו התנגדות לזוג זה בשל משיכות גבוהות יותר, ודחפו את המגמה. כיום אנו רואים שחזור קטן קטן יותר, שנראה יותר כמו איחוד. אבל ה- 200 MA (סגול) הפך להתנגדות, מה שמונע מהזוג הזה לטפס גבוה יותר. אז אני חושב שהאיחוד עשוי להסתיים בקרוב.

לסיכום

הדולר היה שורי כל השבוע והוא מעלה שיאים חדשים היום, כך שנראה שהבאק יסיים את השבוע ברמה הנכונה. אמנם, בשעות האחרונות מקלטים בטוחים משכו גם כמה הצעות מחיר. אז נראה שהשוק מתכונן לפני סוף השבוע, שכן הסוחרים מציבים את עצמם רק כדי להיות זהירים, מכיוון שהכל יכול לקרות בסוף השבוע – מלחמה יכולה להתחיל.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me