איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 12 בנובמבר – שווקים שקטים כשאנחנו מחכים לנאום של דונלד טראמפ

השוק הפיננסי היה די שקט השבוע. בשבוע שעבר ראינו פעולות מחיר ראויות בכל הזוגות הגדולים, שהגיעו בעיקר מהצד USD. הדולר הפך דובי למדי באוקטובר לאחר שהיה יותר משנה. אבל ההידרדרות בכלכלת ארה”ב, במיוחד בענף הייצור כפי שהראה דו”ח ISM, הפך את המצב מול הדולר. ה- FED גם הוריד את השיעורים בפעם השלישית ברציפות בחודש שעבר ולמרות שסיימו בינתיים הורדות שיעורים, הם השאירו את החלון פתוח לקיצוצים נוספים, ולא להעלאת שיעורי.

אבל הירידה נפסקה בסוף אוקטובר עבור הדולר ובשבוע שעבר באק הפך שורי למדי. אתמול והיום, השווקים היו שקטים בזמן שאנו מחכים שנשיא ארה”ב דונלד טראמפ יישא נאום אחר הצהריים במועדון הכלכלי בניו יורק. ככל הנראה הוא יתייחס למשא ומתן הסחר בין סין לארה”ב והסכם הסחר החלקי. אמנם, סוחרים גם להוטים לשמוע אם טראמפ יעכב את המכסים על יבוא רכב אירופי. שמועות אומרות שהוא עשוי לדחות אותם שוב לחצי שנה נוספת.

במושב האירופי פרסמנו את דוח הרווחים והתעסוקה בבריטניה, שהיה סותר מעט. שיעור האבטלה שוב נקף ל -3.8%, וזה רמה נמוכה למדי. אך מצד שני, הרווחים התקררו בשתי נקודות בחודש השני ברציפות, בעוד שהם חדשים המשרות צנחו שוב ביותר מ- 50,000 בספטמבר, שמגיע לאחר ירידה גדולה נוספת באוגוסט. אז, דוח התעסוקה עכשיו לא נראה אופטימי כמו לפני כמה חודשים.

המושב האירופי

  • Coeure של ECB רוצה ש- QE ימשיך – חבר המועצה הממשלתי של ה- ECB, בנואה קואור, התייחס הבוקר מוקדם לפיו אנו מחויבים להמשיך ב- QE ככל שיידרש. זאת בכדי לחזק את ההשפעה המתאימה של שיעורי המדיניות שלנו. יכול לשקול הרחבת הגישה למאזן ה- ECB. ההערות שלו נשמעות יונק, אבל תלוי למי הוא מתכוון ב”אנחנו “.
  • דוח הרווחים בבריטניה דוח הרווחים בבריטניה פורסם מוקדם יותר היום, והראה כי הרווחים התקררו שוב בבריטניה במהלך ספטמבר, וצנחו ל -3.6% לעומת 3.8% הצפוי, לאחר שירדו מ -4.0% ל -3.8% באוגוסט. המספר הקודם עמד על 3.8% אך תוקן נמוך יותר ל -3.7%. הרווח השבועי הממוצע ללא בונוסים ירד גם הוא ל -3.6% 3 מיליון / שנה לעומת 3.8% בעבר.
  • דוח התעסוקה בבריטניה – גם שיעור האבטלה של ה- ILO תקף ל -3.8% לעומת 3.9% קודם. עם זאת, השינוי התעסוקתי הגיע ל -58 אלף לעומת הצפי ל -102 אלף. התביעות בחוסר אוקטובר משתנות 33.0k. אז, שיעור האבטלה ירד בחודש שעבר, אך המשרות ירדו שוב. נתון זה הוא הנפילה הגדולה ביותר בשלושת החודשים עד מאי 2015.
  • גוש האירו והסנטימנט הכלכלי הגרמני של ZEW – הסנטימנט הכלכלי הידרדר בגרמניה ובגוש האירו כבר יותר משנה וירד באוגוסט לסביבות -44 נקודות. אך בחודשיים האחרונים ראינו שיפור, כאשר אינדיקטור זה הגיע ל -23 נקודות בחודש שעבר. החודש צפוי היה שהסנטימנט הכלכלי ישתפר עוד יותר לכ -12 נקודות, אך הוא השתפר עוד יותר, כאשר הרגש הגרמני הגיע ל -2.1 נקודות והסנטימנט בגוש האירו עמד על -1.0 נקודות..

מושב ארה”ב

  • תמיכה נוספת בכלכלה הסינית מצד הממשלה – אמר ראש ממשלת סין לי קיאנג באמצעות כלי תקשורת ממלכתיים. לדבריו, הם יחזקו את התמיכה בכלכלה האמיתית. הממשלה תאיץ את שדרוג ענף הייצור, תשמור על יציבות מדיניות המאקרו להשגת יעדים לשנת 2019 ותשתמש ביעילות התאמה נגד מחזורית בצורה יעילה יותר..
  • דה גינדוס של ECB משאיר את הדלת פתוחה להקל יותרg – חבר ECB דה גינדוס השמיע לפני כמה זמן כמה הערות על בורסן-צייטונג באומרו כי בהחלט לא מיצינו את כל האפשרויות שלנו. אנו מודעים היטב לתופעות הלוואי של המדיניות המוניטרית שלנו, ונחזיק את תופעות הלוואי לבדיקה מדוקדקת יותר בעתיד. האיום האמיתי כיום הוא שלב מורחב של צמיחה נמוכה במיוחד. ציפיות האינפלציה הראו לאחרונה ירידה ניכרת אך הן עדיין לא עוגנו. אימוץ חבילת המדיניות של ספטמבר היה ונשאר בהחלט ההחלטה הנכונה.
  • נשיא ארה”ב טראמפ מדבר על סחר – נשיא ארה”ב דונלד טראמפ ידון במדיניות הסחר במדינה בנאומו במועדון הכלכלי בניו יורק. אין וודאות אם הוא ייגע ביחסי סחר עם סין, אך יצפה שהשווקים יתלו בכל מילה שהוא אומר בנאום ללא קשר..

מסחר באופק

בולני GBP / USD

  • המגמה הפכה שורית השבוע
  • הפוליטיקה הולכת לטובת GBP
  • תואר שני ב- MA הוחזק כתמיכה מוקדם יותר

50 ו -200 SMAs סיפקו היום תמיכה מוצקה עבור GBP / USD

GBP / USD היה די שורי בשבועות האחרונים, מכיוון שהסיכוי לתרחיש ברקזיט ללא עסקה פחת במידה ניכרת. אך המגמה עברה בשבוע שעבר כאשר תשומת הלב הופנתה לדולר. אבל אתמול ראינו גל גבוה יותר והיום הזוג הזה נותר שורי לאחר שהקפיץ את ה- 50 SMA (צהוב) ו- 200 SMA (הסגול) בתרשים H1. נייג’ל פרג ‘עושה כל שביכולתו לעזור למפלגה השמרנית, ולכן לעת עתה הפוליטיקה היא שורית עבור ה- GBP.

לסיכום

GBP / USD עברה היום רכבת הרים, וצנחה לאחר דו”ח התעסוקה הרך, במיוחד לאחר הירידה במשרות חדשות. אבל, זה התהפך לאחר ההערות של נייג’ל פרג ‘בנוגע לבחירות. הזוגות האחרים ממשיכים להישאר די רגועים, כאשר אנו ניגשים לנאום המתוכנן של דונלד טראמפ בהמשך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map