איתותי מט”ח תקופת מושב בארה”ב, 12 בדצמבר – שווקים עדיין נסחרים בבחירות FED ובריטניה, מכיוון שה- ECB וה- SNB לא הציעו שום דבר חדש היום

השבוע השווקים היו די שקטים, עם הטיה כלפי מקלטים בטוחים, מה שמראה על חוסר ודאות קל בקרב הסוחרים. זאת כתוצאה מהשתיקה המחרישת אוזניים של ארה”ב וסין בנושא סחר, בעוד שחלק מהסוחרים ציפו שעסקת השלב הראשון תצא לדרך מחר, כפי שהציע בלומברג. יש עדיין זמן עד מחר, אבל הסוחרים עדיין זהירים. הם גם ממתינים לבנקים מרכזיים גדולים שיקיימו את פגישתם באמצע השבוע. ה- FED החזיק את הריבית ללא שינוי אתמול, אך היו”ר פאוול אמר כי הם לא יתחילו לעלות בשיעורים עד שיראו אינפלציה עקבית. זה עלול לקחת זמן מה, ולכן הדולר הפך לדובי לאחר מכן וממשיך להישאר דובי גם היום.

היום קיים הבנק הלאומי בשוויץ גם את פגישתם לפני הבנק המרכזי באירופה. הם לא הציעו שום דבר חדש והם לא איימו בהתערבות ב- CHF, מה שהיה גורם לתנודתיות מסוימת, ולכן שום פעולת מחיר מצדם. מצב דומה אירע ביורו לאחר פגישת ה- ECB ומסיבת העיתונאים. הנשיאה החדשה, כריסטין לגארד, אמרה זאת גם כן האינפלציה תצטרך להיות קרוב ל -2% שהם ישקלו לסיים את תוכנית ה- QE ולהעלות את הריבית. חוץ מזה, השווקים מתמקדים גם בבחירות בבריטניה, אז עד שהתוצאות יתחילו לצאת, השווקים יישארו די שקטים.

המושב האירופי

 • ייצור תעשייתי באוקטובר גוש האירו – הייצור התעשייתי באוקטובר הגיע ל -0.5% לעומת -0.5% הצפוי. פריור עמד על 0.1% + אך תוקן נמוך יותר ל -0.1%. הייצור התעשייתי WDA YoY נתן קצת יותר טוב מהציפיות ב -2.2% לעומת -2.4%. החודש הקודם עמד על -1.7% אך תוקן ל -11.8%.
 • מדבר ג’ורדן של SNB יו”ר ה- SNB ג’ורדן אמר לאחר הפגישה כי האינפלציה השוויצרית תהפוך לשלילית אם נחמיר את המדיניות המוניטרית. התנאים הכלכליים בשוויץ מדברים על המשך המדיניות המוניטרית הנוכחית, הפרש הריבית נותר גורם חשוב מאוד לשערי החליפין. לכן עלינו לקחת בחשבון את התנאים הבינלאומיים. שיעורים שליליים יישארו ככל שיידרש. אין לנו אינטרס לשמור על שיעורים שליליים אם הם לא נחוצים ונשנה את עמדת המדיניות אם תחזית האינפלציה תשתנה.
 • החלטת שיעורי ECB – ה- ECB החזיק את שיעורי הריבית שלה בהמתנה כ- 0.0% ואת שיעורי הפיקדון על -0.50%. בהצהרה נאמר כי השיעורים יישארו ברמות הנוכחיות או הנמוכות יותר עד שתחזית האינפלציה תתכנס בצורה חזקה לרמה קרובה מספיק, אך מתחת ל -2%. ובכן, זה יהיה זמן רב עד אז, מה שאמור לשמור על היורו דובי. קניית האג”ח תימשך עד זמן קצר לפני העלאת השיעורים. אי.סי.בי מצפה ש- QE תפעל כל עוד יש צורך לחזק את ההשפעה המתאימה של שיעורי.

מושב ארה”ב

 • מסיבת העיתונאים של הבנק המרכזי באירופה נשיא ECB החדש Lagarde אמר כי כמה סימנים ראשוניים להתייצבות בהאטת הצמיחה. הנתונים הנכנסים מצביעים על לחצי אינפלציה מושתכים מתמשכים. עדיין יש צורך במדיניות מתאימה ביותר. אנו עומדים מוכנים להתאים את כל המכשירים לפי הצורך. תנאי הלוואה קלים יותר עבור חברות ומשקי בית יתמכו בהתרחבות אזור האירו, בהתגברות המתמשכת של לחצי המחירים המקומיים ובכך, בהתכנסות חזקה של האינפלציה למטרתנו לטווח הבינוני.. 
 • הבנק המרכזי של הבנק המרכזי של הממשלה מתוקן את תחזיות הצמיחה והאינפלציה – הבנק המרכזי האירופי פרסם את התיקונים לצמיחת התוצר והאינפלציה לשנה ול 2020. תחזיות הצמיחה של הבנק המרכזי:
 • 2019 1.2% לעומת 1.1% קודם
 • 2020 1.1% לעומת 1.2% קודם
 • 2021 1.4% לעומת 1.4% קודם
 • 2020 1.4% (תחזית ראשונה לשנת 2022)
 • דוח PPPI בארה”ב – לפני זמן מה שוחרר מדד מחירי היצרן (PPI) מארה”ב, כאשר ה- PPI הכותרתי חסר ציפיות של 0.2% ובמקום זה ירד ב -0.2%, לאחר עלייה של 0.3% בחודש שעבר. הליבה PPi גם החמיץ ציפיות של 0.2%, וצנח ב 0.0%.
 • מסחר באופק

  בולני AUD / USD

  • למגמה יש שורי מזה כחודשיים
  • הנמוך התחתון הושלם
  • 100 SMA סיפקו תמיכה מוצקה בתרשים H4
  • דפוס ההיפוך השורי עבד היטב

  הקונים נכנסו היום ל- 100 SMA

  AUD / USD ביצע מהפך שורי בתחילת אוקטובר, שנראה בדיוק כמו מעקב אחר גבוה יותר לפני שהמוכרים דחקו למטה. המוכרים אומנם חזרו והפכו את המחיר נמוך יותר, אך הם לא הצליחו להגיע לשפל חדש בנובמבר, מה שאומר שהמגמה עדיין שורית. צמד זה חזר ונמוך שוב בתחילת השבוע, אך הירידה נעצרה ממש ב- 100 SMA (ירוק) שהפך לתמיכה מוצקה בזוג זה. מעליו נוצר דפוס תרשים היפוך שורי, עם כמה פמוטי דוג’י / פטיש וההפך קרה לאחר מכן. עכשיו הקונים שוב בשליטה.

  לסיכום

  אז, השווקים מתמקדים כעת בבחירות בבריטניה, אך פעולת המחירים מהערות ה- FED אתמול זלגה גם היום, כאשר הדולר ממשיך לרדת. ה- SNB וה- ECB גם אמרו כי הם לא יחשבו על שיעורי העלייה עד שהאינפלציה תעלה, מה שייקח הרבה זמן, אך הסוחרים ציפו לכך מהם, כך שהיורו וה- CHF לא הגיבו..

   

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map