איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 13 באוגוסט – נתונים כלכליים מעורבים כיום מביאים את השווקים לבלבול

הנתונים הכלכליים הולכים ונחלשים ברחבי העולם, במיוחד בחודשים האחרונים. היום היו לנו לא מעט דוחות כלכליים חשובים שפורסמו והם הראו חולשה מוגברת, אך ראינו גם מספרים הגונים כיום. זה התחיל עם תעסוקה בבריטניה ודוח רווחים. שיעור האבטלה תקף גבוה יותר, אך עדיין הוא ברמה הגונה הרווחים קפצו גבוה יותר שוב בשלוש נקודות ביוני, אחרי הקפיצה שראינו בחודש מאי. אז הנתונים של בריטניה היום היו די חיוביים.

אבל אנחנו לא יכולים לומר זאת לגבי גוש האירו. ה סנטימנט כלכלי של ZEW מגרמניה וגוש היורו הוא שלילי במשך כמה חודשים והיום הוא צלל עוד בשטח השלילי. שני המספרים מגוש האירו ומגרמניה הראו שהסנטימנט נפל לרמה הנמוכה ביותר מאז 2011, מה שאומר ששתי הכלכלות עשויות ליפול למיתון כעת. דו”ח התוצר הגרמני צפוי להראות התכווצות ברבעון השני מחר, אך גם רבעון השלישי לא נראה טוב מדי עד כה, כך שמיתון נמצא היטב בקלפים. דוח האינפלציה מארה”ב היה מרשים כמו גם שניהם, עליית המחירים לצרכן והליבה של הלימודים עלתה ב -0.3% בחודש שעבר, אך גם הרווחים רשמו האטה גדולה, ולכן הסוחרים נותרו מגרדים בראשם לאחר מכן.

המושב האירופי

 • דוח התעסוקה בבריטניה – דו”ח התעסוקה שפורסם הבוקר הראה כי שיעור האבטלה מתקתק גבוה יותר ל -3.9% לעומת 3.8% בעבר. השינוי בתעסוקה עלה גם על הציפיות ועמד על 115,000 לעומת 60,000 צפוי, בעוד שיולי התביעות בחוסר עבודה הגיעו בחודש 28.0k לעומת 42k צפוי. המספר הקודם עמד על 38.0k אך תוקן נמוך יותר ל- 31.4k. אז דוח זה חיובי יותר מאשר שלילי.
 • דוח הרווחים בבריטניה – דוח הרווחים היה טוב אפילו יותר מדו”ח התעסוקה. הרווח גדל ל -3.7% 3MoY כצפוי בחודש יוני, לעומת 3.4% בחודש מאי, בעוד שמאי חודש עודף ל -3.5% לעומת 3.4% בעבר. גם הרווחים השבועיים הממוצעים (ללא בונוסים) היו מרשימים. עומד על 3.9% לעומת 3.8% 3 מיליון רבע לשנה, לעומת 3.6% בעבר. אלה מספרים ממש מוצקים עבור הרווחים.
 • הסנטימנט הכלכלי הפך שלילי לפני כמה חודשים. מוקדם יותר היום שוחרר הסנטימנט הכלכלי לגרמניה ולגוש האירו והסנטימנט התדרדר עוד יותר. להלן הנתונים:
 • סנטימנט כלכלי גרמני של ZEW הנוכחי -13.5 לעומת -6.3 צפוי
 • הקודם -1.1
 • הצפי הכלכלי הגרמני של ZEW -44.1 לעומת -28.0 צפוי
 • קודם -24.5
 • הצימנטים הכלכליים של ZEW בגוש האירו ציפיות -43.6
 • לפני -20.3
 • סין נשבעת שלא נגעה ביואן – פקיד PBOC העיר הערות על היואן באמצעות רויטרס. הוא אמר כי יואן הסיני נמצא ברמה מתאימה כיום. מהלכי יואן אינם מובילים בהכרח לתנועות פרועות בתזרימי ההון. אנו המומים מכך שארה”ב תייגה את סין כ”מניפולטורית מטבע “.
 • מושב ארה”ב

  • דוח האינפלציה בארה”ב – דוח האינפלציה בארה”ב פורסם לפני זמן מה ונראה שהוא נשען שוב על הצד החיובי, לאחר הדו”ח החיובי בחודש שעבר. מדד המחירים לצרכן עלה בכ 0.3% כצפוי ביולי. עם זאת, מדד המחירים לצרכן הבסיסי היכה את הציפיות של 0.2% ובמקום זאת הוא עלה ב- 0.3% בחודש שעבר. מדד המחירים לצרכן של יואי בארה”ב תפס גבוה יותר ל -1.8% לעומת 1.7% צפוי, לעומת 1.6% ביוני. מדד המחירים לצרכן לשנת הליבה ללא מזון ואנרגיה תפס גם הוא גבוה יותר ל -2.2% לעומת 2.1% צפוי.
  • דוח הרווחים בארה”ב – נתוני האינפלציה היו די גדולים, אם כי הרווחים לא גדולים כל כך. הרווח הממוצע לשעה לשעה ירד ל -1.3% בשנה לעומת 1.5% לפני כן. הרווח הממוצע השבועי הממוצע ירד לרמה של 0.8% בלבד לעומת 1.2% קודם לכן.
  • טראמפ מצייץ על תעריפים – דונלד טראמפ פרסם לפני זמן קצר ציוץ נוסף על סחר ומכסים. “באמצעות פיחות מסיבי של המטבע שלהם והזרמת סכומי כסף עצומים למערכת שלהם, עשרות מיליארדי הדולרים שמקבלת ארה”ב הם מתנה מסין. המחירים לא עלו, ללא אינפלציה. חקלאים שמקבלים יותר מסין יבזבזו. חדשות מזויפות לא ידווחו! ”

  מסחר באופק

  דוּבִּי NZD / USD

  • המגמה היא דובית
  • נראה שהנסיגה הגבוהה הסתיימה כעת
  • אנשי תואר שני מספקים התנגדות

  המגמה נותרת דובית למרות הזינוק האחרון

  NZD / USD מדורג כבר שלושה שבועות ומגמת הירידה החזירה את הזמן ככל שעובר הזמן. הממוצעים הנעים עשו עבודה נהדרת כהתנגדות בתקופה זו, והורידו את המחיר נמוך יותר. אם כי אנו רואים קפיצה כעת לאחר שמועות כי סין וארה”ב עשויות לקיים פגישה / שיחה נוספת בקרוב כדי להמשיך במשא ומתן על סחר. המחיר טיפס גבוה יותר אבל הוא מוצא התנגדות ב 50 ו 100 SMAs כרגע, וזה נראה מקום טוב ללכת קצר עם הזרימה.

  לסיכום

  הנתונים הכלכליים היו מעורבים היום והשווקים נסחרו בטווחים צמודים. אבל, ההערות המסונכרנות מארה”ב וסין בדיוק עכשיו לשיחות נוספות בשבועות הקרובים ולעיכוב בתעריפים האחרונים מארה”ב. אלה חדשות חיוביות וזה שיפר את הרגש באופן מיידי בשווקים הפיננסיים.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map