תחזית שבועית, 14 בדצמבר -18, 2020: אירועים כלכליים מובילים לצפייה השבוע

הדולר האמריקני הרחב יסתיים השבוע במסלול הדובי, מכיוון שההשקה של החיסונים והמדיניות המוניטרית הרופפת נוטות לערער את הגרין גב. האופטימיות ביחס לחיסוני וירוס הכורונים הוגברה לאחר שבריטניה החלה בתהליך החיסון. בנוסף לבריטניה, קנדה אישרה ביום רביעי גם את החיסון הראשון שלה ל- COVID-19, ואמרה כי החיסונים יחלו בשבוע הבא. זה גם דחק במשקיעים להשקיע בנכסים מסוכנים יותר, מה שכמובן נוגד את נכסי מקום הבטיחות. מלבד זאת, התקוות שחבילת הגירוי האמריקאית תאושר סופית הונפקה עוד יותר לאחר שארה”ב פרסמה נתונים מאכזבים, שהעלו באופן מיידי יותר ספקות לגבי ההתאוששות הכלכלית מ- COVID-19 בארצות הברית וערערו את הדולר האמריקני..

בהסתכלות קדימה לשבוע הקרוב, סדרת תביעות PMI בייצור ואבטלה, לצד פרוטוקולי ישיבות המדיניות המוניטרית והצהרת FOMC עשויות להניע הרבה כותרות בכדי להשאיר את השווקים בתנועה. גם המתיחות הגיאו-פוליטית וכותרות וירוס הכורונים יעקבו מקרוב, מכיוון שהם יכולים למלא תפקיד מפתח בקביעת רמות הסיכון בשוק..

האירועים הכלכליים המובילים לצפייה השבוע

1) ייצור תעשייתי אירופי (MoM) – יום שני – 10:00 GMT 

נתונים אלה מתפרסמים על ידי יורוסטט, המודדת נפח מבחינת תעשיות כמו מפעלים וייצור. כל מגמת עלייה נחשבת אינפלציונית, מה שמראה את הצורך בשיעור הריבית. בדרך כלל, שחרור צמיחה גבוהה בייצור תעשייתי נתפס כחיובי או שורי עבור מטבע ה- EUR. לעומת זאת, ייצור תעשייתי נמוך נתפס כשלילי או דובי.

מהדורה קודמת

בפועל: -0.4%

DEV: -0.62

חסרונות: 0.7%

תאריך: 11/12/2020 10:00

2) פרוטוקולי פגישות מדיניות מוניטרית באוסטרליה – יום שלישי – 0:30 GMT

פרוטוקולים אלה מתפרסמים שבועיים לאחר החלטת הריבית. הם בדרך כלל נותנים דין וחשבון מלא על הדיון במדיניות, כולל הבדלים. בנוסף לכך הם גם רושמים את קולות חברי הוועדה הבודדים. אם ה- RBA הוא נצי לגבי התחזית האינפלציונית של כלכלת אוסטרליה, השווקים רואים אפשרות גבוהה יותר לעליית שערים, שנוטה לתמוך בבסיס המטבע AUD. לעומת זאת, אם ה- RBA מתנודד לגבי התחזית האינפלציונית לכלכלת אוסטרליה, השווקים רואים אפשרות גבוהה יותר להפחתת ריביות, אשר נתפסת כרגש דובי או שלילי לדולר האוסטרלי..

3) PMI גרמני לייצור פלאש – יום רביעי – 8:30 GMT

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי Markit Economics, הבוחן את התנאים העסקיים בתחום הייצור. מדד ה- PMI לייצור מהווה אינדיקטור מוביל לתנאי העסקים ולמצב הכלכלי הכללי של גרמניה, מכיוון שתחום התעשייה מהווה חלק גדול מהתוצר הכולל. תוצאות מעל 50 נתפסות כחיוביות או שוריות עבור מטבע היורו; לעומת זאת, תוצאות מתחת לגיל 50 נתפסות כדוביות או שליליות עבור היורו.

מהדורה קודמת


בפועל: 57.8

DEV: -0.06

חסרונות: 57.9

תאריך: 12/01/2020 08:55

 

4) מכירות קמעונאיות (MoM) – יום רביעי – 13:30 GMT

נתונים אלה מתפרסמים על ידי לשכת האוכלוסין האמריקאית, המודדת את סך התקבולים של חנויות קמעונאיות. שינויים באחוזים חודשיים משקפים את קצב השינויים במכירות כאלה. שינויים במכירות קמעונאיות עוקבים באופן נרחב, מכיוון שהם נחשבים לאינדיקטור חשוב להוצאות הצרכנים. לכן, נתונים גבוהים נתפסים כשוריים עבור מטבע הדולר; לעומת זאת, נתונים נמוכים הם שליליים או דוביים עבור הדולר האמריקני.

מהדורה קודמת

בפועל: 0.3%

DEV: -0.05

חסרונות: 0.5%

תאריך: 17/11/2020 13:30

5) החלטת ריבית פד – יום רביעי – 19:00 GMT

בבנק המרכזי של המדינה קיימות ישיבות מדיניות כלכלית קבועה, במהלכן חברי הדירקטוריון דנים בצעדים שונים. החשוב שבהם הוא שיעורי הריבית שתגבה על הלוואות ומקדמות לבנקים מסחריים. בארה”ב, חבר הנגידים הפדרל ריזרב נפגש במרווחים של 5 עד 8 שבועות, ובאותה שעה הם מודיעים על החלטותיהם האחרונות. עליות שערים נוטות להוות בסיס למטבע הדולר, אשר נתפס כסימן לאינפלציה ניכרת. לעומת זאת, הפחתות שיעורים נחשבות לסימן של צרות כלכליות ואינפלציוניות, והדבר נוטה לערער את הגרין-גב..

מהדורה קודמת

בפועל: 0.25%

DEV: 0.00

חסרונות: 0.25%

תאריך: 11/05/2020 19:00

הצהרת FOMC:

מיד לאחר החלטת הריבית של הפד, ה- FOMC מפרסם את הצהרתו לגבי מדיניות מוניטרית. ההצהרה נוטה להשפיע על התנודתיות של הדולר ולקבוע מגמה שורית או דובית קצרת טווח. לכן, תחזית נצית נתפסת כחיובית או שורית עבור מטבע הדולר. לעומת זאת, השקפה של יונה נתפסת כשלילית או דובית.

 6) הצהרת מדיניות מוניטרית של ECB ומסיבת עיתונאים – יום חמישי – 13:30 GMT

לאחר החלטת המדיניות הכלכלית של ה- ECB, נשיא ECB נותן מסיבת עיתונאים אודות המדיניות המוניטרית. הערות אלה משפיעות בדרך כלל על התנודתיות של מטבע ה- EUR וקובעות מגמה שורית או דובית קצרת טווח. כנקודת מבט נצית מצד הנשיא נתפסת כחיובית ביורו; כמו כן, תחזית היונים שלילית או דובית ביורו.

7) שינוי התעסוקה באוסטרליה – יום חמישי – 0:30 GMT

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי הלשכה האוסטרלית לסטטיסטיקה, המודדת את מספר המועסקים באוסטרליה. במילים פשוטות, עלייה באינדיקטור זה משפיעה באופן חיובי על הוצאות הצרכנים, הנוטות להגביר את הצמיחה הכלכלית. לכן נתונים גבוהים נחשבים שוריים עבור AUD ונתונים נמוכים נתפסים כשליליים (או דוביים) עבור מטבע AUD.

מהדורה קודמת

אמיתי: 178.8 K

DEV: 2.32

חסרונות: -30 K

תאריך: 19/11/2020 00:30

בדרך כלל נתונים אלה מתפרסמים על ידי הלשכה האוסטרלית לסטטיסטיקה, המודדת את מספר העובדים המובטלים חלקי סך כוח העבודה האזרחי. נתונים גבוהים מצביעים על היעדר התרחבות בשוק העבודה האוסטרלי. עלייה זו מובילה להחלשת כלכלת אוסטרליה. נתון נמוך יותר נתפס כסנטימנט שורי עבור ה- AUD. לעומת זאת, עלייה נחשבת שלילית או דובית בדולר אוסטרלי.

מהדורה קודמת

בפועל: 7%

DEV: -0.57

חסרונות: 7.2%

תאריך: 19/11/2020 00:30

8) הצהרת מדיניות מוניטרית של BOJ – יום שישי

הצהרה זו שוחררה על ידי מועצת המדיניות של בנק יפן. על ידי מסירת תוצאות הצבעות הוועדה על שיעורי ריבית ואמצעי מדיניות אחרים והתנאים הכלכליים המשפיעים על החלטותיהם, הצהרה זו מספקת רמזים רבים לגבי שינויים עתידיים במדיניות המוניטרית..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map