banner
banner

תחזית שבועית, 15 – 19 בפברואר, 2021: אירועים כלכליים מובילים שצפוי השבוע

הדולר האמריקאי הרחב הצליח לעצור את רצף הירידה שלו במושב הקודם, ומצפה לסיים השבוע במסלול שורי, אולי בגלל סנטימנט השפל הנמוך, אשר קורא למשקיעים להכניס את כספם לנכסי מקום מקלט בטוח. כמו הדולר האמריקאי. עם זאת, העלייה בגרינבאק עשויה להיות קצרת מועד או זמנית, מכיוון שסימני חולשה חדשים בשוק המשרות בארה”ב הורידו את ציפיות המשקיעים בנוגע לקצב ההתאוששות הכלכלית בארה”ב מהמגפה..

גורם נוסף שעשוי גם לכסות את כל הרווחים בדולר יכול להיות הדיווחים המצביעים על כך שראש הפד ג’רום פאוול הדגיש את הצורך לשמור על המדיניות המוניטרית מתאימה למשך זמן מה. על פי הדיווח האחרון, יו”ר הפדרל ריזרב, ג’רום פאוול, הודיע ​​במועדון הכלכלי בניו יורק כי “עמדת מדיניות מוניטרית מתאימה בסבלנות” חשובה מאוד להעצמת שוק העבודה וכלכלת הכלכלה, בעקבות דוכן בחודשים האחרונים..

מצפה לשבוע הבא, סדרת תביעות ה- PMI בייצור ואבטלה, יחד עם הצהרות מדיניות כספית ודקות פגישות של FOMC, עשויות להניע הרבה כותרות בכדי להשאיר את השווקים בתנועה. גם המתיחות הגיאו-פוליטיות וכותרות וירוס העטרה (COVID-19) יעקבו מקרוב ברחבי האוקיאנוס, מכיוון שהן יכולות למלא תפקיד מפתח בקביעת רמות הסיכון בשוק..

האירועים הכלכליים המובילים לצפייה השבוע

1) – פרוטוקול פגישות מדיניות מוניטרית – יום שני – 19:30 GMT

הפרוטוקול מתפרסם בדרך כלל שבועות לאחר החלטת הריבית. הם מספקים תיעוד מפורט של הישיבה האחרונה של מועצת ה- RBA ומסייעים במדידת התנאים הכלכליים הנוכחיים המשפיעים על החלטותיהם לגבי מקום קביעת הריבית. במילים פשוטות, אם ה- RBA הוא נצי לגבי התחזית האינפלציונית לכלכלה, השווקים רואים אפשרות גבוהה יותר לעליית ריבית, וזה חיובי עבור AUD. לעומת זאת, טון יונה נתפס כדובי עבור האוסטרלי.

2) – תוצר מקומי גולמי של יורו א.א. (QoQ) – יום שלישי – 17:00 GMT

נתונים אלה משוחררים בדרך כלל על ידי יורוסטט. זהו מדד לערך הכולל של כל הסחורות והשירותים המיוצרים בגוש האירו. התוצר מובן כמדד מקיף לפעילות הכלכלית ולבריאותה של גוש האירו. בדרך כלל, מגמת עלייה משפיעה באופן חיובי על האירו; מהצד השני, מגמת ירידה נחשבת לדובית עבור המטבע המשותף.

מהדורה קודמת

בפועל: –

DEV: –

חסרונות: -0.7%

תאריך: 15/02/2021 10:00

3) – מכירות קמעונאיות (MoM) – יום רביעי – 8:30 GMT

נתונים אלה פורסמו על ידי לשכת האוכלוסין האמריקאית. הוא מודד את סך התקבולים של חנויות קמעונאיות. שינויים באחוזים חודשיים משקפים את קצב השינויים במכירות כאלה. שינויים במכירות הקמעונאות נוהגים לעקוב כמדד חשוב להוצאות הצרכנים. לכן, נתונים גבוהים נתפסים כשוריים עבור הדולר, ואילו נתונים נמוכים נתפסים כשליליים (או דוביים) עבור הגרין-גב.

מהדורה קודמת

בפועל: -0.7%

DEV: -0.97

חסרונות: 0%

תאריך: 15/01/2021 13:30

4) – פרוטוקולי פגישה של FOMC – יום רביעי – 14:00 GMT

בעקבות החלטת הריבית של הפד, ה- FOMC מפרסם את הצהרתו לגבי מדיניות מוניטרית. דוח זה נוטה להשפיע על התנודתיות של הדולר והוא קובע מגמה שורית או דובית קצרת טווח. לכן, תחזית נצית נתפסת כחיובית, או שורית, עבור הדולר האמריקני; לעומת זאת, השקפה של יונה נתפסת כשלילית, או דובית, עבור הדולר.

5) – שינוי בתעסוקה באוסטרליה – יום רביעי – 19:30 GMT

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי הלשכה האוסטרלית לסטטיסטיקה, המודדת את מספר המועסקים באוסטרליה. במילים פשוטות, עלייה באינדיקטור זה משפיעה באופן חיובי על הוצאות הצרכנים, הנוטות להגביר את הצמיחה הכלכלית. לכן, נתונים גבוהים נחשבים שוריים עבור האוסטרלי; לעומת זאת, נתונים נמוכים נתפסים כשליליים (או דוביים) עבור AUD.

מהדורה קודמת

אמיתי: 50 K

DEV: 0.00

חסרונות: 50 K

תאריך: 21/01/2021 00:30

ii) – שיעור אבטלה:

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי הלשכה האוסטרלית לסטטיסטיקה. הוא מודד את מספר העובדים המובטלים חלקי סך כוח העבודה האזרחי. נתונים גבוהים מצביעים על היעדר התרחבות בשוק העבודה האוסטרלי. עלייה מובילה להחלשת כלכלת אוסטרליה וירידה בנתון נתפסת כשורית עבור המטבע האוסטרלי; לעומת זאת, עלייה נחשבת שלילית או דובית במטבע AUD.

מהדורה קודמת

בפועל: 6.6%

DEV: -0.37

חסרונות: 6.7%

תאריך: 21/01/2021 00:30

6) – תביעות אבטלה – יום חמישי – 8:30 GMT

נתונים אלה פורסמו על ידי משרד העבודה האמריקני, המודד את מספר האנשים שמגישים תביעות ראשונות לביטוח אבטלה ממלכתי. מספר גדול מהצפוי מראה על חולשה בשוק העבודה בארה”ב, מה שמשאיר השפעה שלילית על חוזקה וכיוון הכלכלה האמריקאית. לעומת זאת, קריאות נמוכות נתפסות כחיוביות או שוריות עבור ה- greenback.

 מהדורה קודמת

אמיתי: 812 K

DEV: -0.65

חסרונות: 830 K

תאריך: 02/04/2021 13:30

           

7) – PMI ייצור פלאש גרמני – יום שישי – 3:30 GMT

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי כלכלת Markit, הבוחנת את התנאים העסקיים בתחום הייצור האירופי. עם זאת, PMI לייצור נתפס כאינדיקטור מרכזי לתנאי העסקים ולתנאים הכלכליים הכוללים בגרמניה, מכיוון שתחום התעשייה שולט בחלק גדול מהתוצר הכולל. לפיכך, קריאה גבוהה, מעל 50, נתפסת כשורית ליורו, וקריאה נמוכה, מתחת ל 50, נתפסת כדובית עבור מטבע האירו..

מהדורה קודמת

אמיתי: 57.1

DEV: 0.09

חסרונות: 57

תאריך: 02/01/2021 08:55

 ii – PMI של שירותי פלאש צרפתיים

נתונים אלה מתפרסמים גם על ידי Markit Economics, המבוססים על מנהלים עסקיים רבים בחברות ייצור ושירותים במגזר הפרטי. נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל ביום העבודה השלישי בכל חודש. כל תוצאה משוקללת על פי גודל החברה ותרומתה לתפוקת הייצור או השירותים הכוללת שמאחוזת תת-המגזר אליו שייכת אותה חברה. התוצאות מוצגות על ידי שאלות שנשאלו, ומציגות את אחוז הנשאלים המדווחים על שיפור, הידרדרות או ללא שינוי מאז החודש הקודם. נתון מעל 50.0 מציין התפתחות בתעשייה; כמו כן, נתון מתחת ל 50.0 מראה התכווצות בענף.

מהדורה קודמת

אמיתי: 46.7

DEV: -0.06

חסרונות: 46.8

תאריך: 02/03/2021 08:55

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me