banner
banner

תחזית שבועית, 15-19 במרץ: אירועים כלכליים מובילים לצפייה השבוע

הדולר האמריקני הרחב יסתיים השבוע במסלול השורי, שכן התשואות בארה”ב הצליחו לעצור את ההפסדים המוקדמים שלהם בעקבות צניחתם החדה משיאי השנה. ראוי לזכור כי הדולר האמריקני צנח אתמול בכל הלוח כאשר תשואות האוצר האמריקני צנחו לאחר המשך העלייה מאז תחילת השנה. נכון להיום תשואות האוצר האמריקאיות חדלו לרדת, ולכן מי שלא הצליח לנצל את ההזדמנות לקנות את הדולר עם עליית התשואות ראה שוב את החדר לקנות אותו. תשואת המדד ל -10 שנים של האוצר התאוששה בסביבות 1.54% ביום לאחר ירידה של שלושה ימים משיאה של שנה של 1.6250%.

מלבד זאת, העלייה בדולר האמריקני יכולה להיות קשורה גם לסנטימנט השפל הנמוך, שהגדיל את הביקוש למקלט בטוח בשוק ותרם לעליית הדולר. במבט קדימה לשבוע הקרוב, סדרת הצהרות המכירות הקמעונאיות והמדיניות המוניטרית, יחד עם שינוי התעסוקה, והמחירים לצרכן יכולות להניע הרבה כותרות בכדי לשמור על השווקים בתנועה. מעבר לאוקיאנו, גם המפטפטים סביב חבילת הגירוי בארה”ב וכותרות המתיחות הגיאופוליטיות יעקבו מקרוב מכיוון שהם יכולים למלא תפקיד מפתח בקביעת רמות הסיכון בשוק..

האירועים הכלכליים המובילים לצפייה השבוע

1) מכירות קמעונאיות CNY – יום שני, 02:00 GMT

נתונים אלה פורסמו על ידי הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה של סין, המודדת את סך כל התקבולים של מוצרי צריכה. הוא מראה את סך מוצרי הצריכה שמספקים הענפים השונים למשקי הבית ולקבוצות החברתיות במספר ערוצים. עם זאת, השינויים במכירות הקמעונאות ננקטים באופן כללי כאינדיקטור מוביל להוצאות הצרכנים. לפיכך, ה’אקטואלי ‘הגדול מ’תחזית’ נתפס כשורי עבור ה- CNY; לעומת זאת, נתון נמוך נתפס כשלילי (או דובי) עבור ה- CNY.

מהדורה קודמת

בפועל: 4.6%

DEV: -0.95

חסרונות: 5.5%

תאריך: 18/01/2021 02:00

2) מכירות קמעונאיות בארה”ב (MoM) – יום שלישי, 12:30 GMT

נתונים אלה שפורסמו על ידי לשכת המפקד האמריקאית, המודדת את סך התקבולים של חנויות קמעונאיות. שינויים באחוזים חודשיים מראים את קצב השינויים במכירות כאלה. עם זאת, השינויים במכירות הקמעונאות ננקטים באופן כללי כאינדיקטור מוביל להוצאות הצרכנים. לפיכך, ה’אקטואלי ‘הגדול מ’תחזית’ נתפס כשורי עבור הגרינבק; לעומת זאת, נתון נמוך נתפס כשלילי (או דובי) לדולר האמריקני. שחרור קודם

בפועל: 5.3%

DEV: 5.82

חסרונות: 1.1%

תאריך: 17/02/2021 13:303) החלטת ריבית פד – יום רביעי, 18:00 GMTi) החלטת ריבית פד – בבנק המרכזי של המדינה קיימת ישיבת מדיניות כלכלית, בה חברי הדירקטוריון נוקטים צעדים שונים, והחשוב ביותר הוא הריבית שתגבה על הלוואות ומקדמות לבנקים מסחריים. בארה”ב, חבר הנגידים הפדרל ריזרב נפגש במרווחים של 5 עד 8 שבועות, בהם הם מצהירים על החלטותיהם האחרונות. באופן זה, העלאת הריבית נוטה לתמוך בבסיס המטבע האמריקאי, שכן הוא נתפס כסימן לאינפלציה ניכרת. לעומת זאת, הורדת הריבית נחשבת לסימן של צרות כלכליות ואינפלציוניות, הנוטה לערער את מטבע הדולר.

בפועל: 0.25%

DEV: 0.00

חסרונות: 0.25%

תאריך: 27/01/2021 19: 00ii) – הצהרת FOMC – מיד לאחר החלטת הריבית של הפד, ה- FOMC מפרסם את הצהרתו לגבי מדיניות מוניטרית. ההצהרה נוטה להשפיע על התנודתיות של הדולר ולקבוע מגמה שורית או דובית קצרת טווח. לכן, תחזית נצית נתפסת כחיובית או שורית עבור מטבע הדולר; לעומת זאת, השקפה של יונה נתפסת כשלילית או דובית עבור מטבע הדולר.

4) שינוי התעסוקה באוסטרליה – יום חמישי, 0:30 GMT

i) שינוי בתעסוקה באוסטרליה – נתונים אלה פורסמו על ידי הלשכה הסטטיסטית האוסטרלית, המודדת את מספר המועסקים באוסטרליה. במילים פשוטות, העלייה במדד זה משפיעה באופן חיובי על הוצאות הצרכנים, הנוטות להגביר את הצמיחה הכלכלית. לפיכך, נתונים גבוהים נחשבים לשוריים עבור מטבע AUD; לעומת זאת, נתונים נמוכים נתפסים כשליליים (או דוביים) עבור מטבע AUD.

מהדורה קודמת

אמיתי: 29.1 K

DEV: -0.13

חסרונות: 40 K

תאריך: 18/02/2021 00:30

ii) שיעור אבטלה – נתונים אלה מתפרסמים על ידי הלשכה האוסטרלית לסטטיסטיקה, המודדת את מספר העובדים המובטלים חלקי סך כוח העבודה האזרחי. עם זאת, נתונים גבוהים מצביעים על היעדר התרחבות בשוק העבודה באוסטרליה. באופן זה, עלייה מובילה להיחלשות בכלכלת אוסטרליה. אז, הירידה של הנתון נתפסת כסנטימנט שורי למטבע AUD; לעומת זאת, עלייה נחשבת שלילית או דובית במטבע AUD.

מהדורה קודמת

בפועל: 6.4%

DEV: -0.34

חסרונות: 6.5%

תאריך: 18/02/2021 00:30

5) החלטת ריבית BoE – יום חמישי, 12:00 GMT

בנק אנגליה מודיע על החלטה זו. אם בנק אנגליה נצי לגבי התחזית האינפלציונית של כלכלת בריטניה ומעלה את הריבית, הוא מובן כי הוא שורי עבור מטבע GBP. לעומת זאת, אם ה- BoE מתנשא מהתחזית האינפלציונית של כלכלת בריטניה ושומר על הריבית המתמשכת או מוריד את הריבית, הוא מובן כדובי עבור מטבע GBP..

מהדורה קודמת

בפועל: 0.1%

DEV: 0.00

חסרונות: 0.1%

תאריך: 02/04/2021 12:00

6) הצהרת מדיניות מוניטרית של BOJ – יום שישי, טנטטיבי

הצהרה זו שוחררה על ידי מועצת המדיניות של בנק יפן. על ידי מסירת תוצאות ההצבעה של הוועדה לגבי שיעורי הריבית ואמצעי מדיניות אחרים והתנאים הכלכליים המשפיעים על החלטתם, ההצהרה נותנת רמזים רבים לגבי שינויים במדיניות המוניטרית העתידית. לכן, תחזית נצית נתפסת כחיובית או שורית עבור מטבע JPY; לעומת זאת, השקפה של יונה נתפסת כשלילית או דובית עבור מטבע JPYii) החלטת ריבית של BoJ

בנק יפן מודיע על החלטה זו. אם בנק יפן הוא נצי לגבי התחזית האינפלציונית של הכלכלה היפנית ומעלה את הריבית, הוא מובן כשורי עבור מטבע JPY. לעומת זאת, אם ה- BoJ מתנשא מהתחזית האינפלציונית של הכלכלה היפנית ושומר על הריבית המתמשכת או מוריד את הריבית, הוא מובן כדובי עבור מטבע JPY.

בפועל: -0.1%

DEV: 0.00

חסרונות: -0.1%

תאריך: 21/01/2021 03:00

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me