banner
banner

איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 15 ביולי – השווקים נותרים מבולבלים למרות נתונים חיוביים מסין

השבוע שעבר היה חשוב למדי עבור הדולרים והשווקים העולמיים בכלל. ה- FED הפך ממש לטבל בפגישה האחרונה, כך שהשווקים תמכו סיכויים גבוהים מאוד להפחתת ריבית בסוף החודש במהלך פגישת ה- FED ביולי. אך ראינו כמה נתונים כלכליים חיוביים מארה”ב בשבועות האחרונים, מה שמספק את הפחתת הריבית לחודש זה. אמנם, פאוול לא הותיר הרבה מקום לפרשנות לגבי זה בשבוע שעבר במהלך עדותו בקונגרס האמריקני. הוא הודיע ​​לשווקים כי העלאת ריבית החודש היא עסקה מוגמרת, ומכאן המהפך הדובי בדולר באמצע השבוע שעבר..

עם זאת, השווקים עדיין לא בטוחים אם ה- FED תוזיל את הריבית פעם אחת בלבד או שמא יכנסו למעגל הקלה, מה שיגרום להם להיראות בוגרים למדי לאחר שיעורי העלייה פעמים רבות כל כך בשלוש השנים האחרונות. לכן, לאחר מכירת הדולר ביום רביעי וחמישי, הסוחרים עלו על השוליים ביום שישי, ולא היו בטוחים אם להישאר דובי על הדולר או להתחיל לקנות את באק, מכיוון שכלכלת ארה”ב עדיין נמצאת במקום הטוב ביותר בקרב הכלכלות המפותחות הגדולות..

סוג כזה של סנטימנט שרר גם בשווקים הפיננסיים כיום, ורוב הנכסים נסחרים בטווחים צמודים. הנתונים הכלכליים מסין נשענו היום על הצד החיובי, למרות ההאטה בצמיחת התוצר ברבעון השני. ההשקעה בנכסים קבועים גברה על הציפיות וגדלה בהשוואה לרבעון הראשון, בעוד הייצור התעשייתי YoY והמכירות הקמעונאיות זינקו משמעותית. אבל, זה לא שיפר את הסנטימנט בשווקים הפיננסיים, שממשיכים להיות שקטים.

המושב האירופי

  • טראמפ ממשיך ללחוץ על ה- FED להוריד שערים – נשיא ארה”ב דונלד טראמפ נוקט חפירות באוניברסיטת FED במשך זמן רב, מנסה לשכנע אותם להפסיק את העלאות התעריפים בשנים האחרונות. עכשיו, כשכלכלת ארה”ב נחלשה, התברר שהוא צדק והוא רוצה שה- FED יוזיל את הריבית. הוא חפר עוד היום: “אנחנו מצליחים כלכלית כמדינה, מספר אחת, למרות המדיניות המיושנת של הפד בנושא שיעורי והידוק. הרבה מקום לצמוח! ”.
  • סין ממשיכה לעשות דברים קשים – נראה כי ארה”ב וסין בדרך הנכונה לפשר בעסקת סחר, אך מלבד הסכסוך בנושא סחר, נושאים אחרים ממשיכים להוסיף למתיחות. ארה”ב מכרה אצלה זרועות לטייוואן, שסין לא אוהבת. משרד החוץ של סין התייחס הבוקר לעניין זה באומרו כי הוא יעניש את חברות ארה”ב המעורבות במכירת הנשק בטייוואן. נקווה שזה לא ישבור את עסקת הסחר.
  • אינפלציה PPI שוויצרית – מדד מחירי היצרן (PPI) הפך לשלילי בשוויץ בסוף השנה שעברה, כאשר מחירי הנפט המשיכו לרדת. מחירי ה- PPI החלו לעלות שוב בחודשיים הראשונים של השנה, אך הם צנחו באפריל וביוני. לחודש יוני צפויה הצמיחה לעלייה של 0.1%, אך במקום זאת היא ירדה ב -0.5%, מה שככל הנראה ישפיע על אינפלציית המדד בחודשים הקרובים..

מושב ארה”ב

  • טראמפ ממשיך לדחוף לעסקה עם סין – הנתונים הסיניים היום היו חיוביים ברובם, כאשר ההשקעה בנכסים קבועים, הייצור התעשייתי והמכירות הקמעונאיות עלו על הציפיות, אם כי צמיחת התוצר של QoY האטה ל -6.2% לעומת 6.4% ברבעון הראשון. טראמפ מיהר לצייץ אחרי זה. להלן ציוצים: חֶברְמַן
  • מדד הייצור האמריקני של האמפייר סטייט – מדד התעשייה התחלף וצמח באפריל ובמאי לאחר התרככות ברבעון הראשון, אך ביוני מדד זה ירד בשטח שלילי ב -8.6 נקודות. היום, דוח זה היה צפוי לחזור להיות חיובי ולהגיע לנקודת 1.6, אך למעשה הוא היכה את הציפיות שהגיע ל -4.3 נקודות, וזה סימן חיובי..
  • ויליאמס מדבר של FED – חבר ה- FED וויליאמס נאם קודם בתדרוך של Libor ואמר כי התעשייה לא יכולה לחכות עם משמרת Libor. אין הערות לגבי התחזית למדיניות מוניטרית. הוא לא תמיד חש דחיפות מצד משתתפי השוק להעביר שפה בחוזים הרחק מ- USD Libor. ליבור מהווה סיכון מוביל ליציבות פיננסית. אנו נמצאים כעת בנקודה קריטית בציר הזמן. מוצרי צריכה הם אזור קריטי בו התעשייה צריכה להתמקד כי זה הולך להיות מאתגר, אך האתגר הגדול ביותר הוא הנכונות מצד השוק להפסיק להשתמש בליבור..

מסחר באופק

דוּבִּי EUR / CHF

  • המגמה העיקרית היא דובי
  • הערוץ העולה נשבר
  • ה- 200 SMA סיפק עמידות איתנה

EUR / CHF לא יכול היה לעלות מעל 200 SMA

EUR / CHF הפך ממש דובי באפריל כשהסנטימנט הפך לשלילי בשווקים הפיננסיים, לאחר הסלמת מלחמת הסחר. המגמה הדובית נמשכה גם בחודש מאי, אם כי ביוני ראינו נסיגה גבוהה יותר, שהתבררה כמחזור בלבד לפני שמגמת הירידה חודשה. זוג זה עקב אחר ערוץ עולה, אך הוא לא הצליח לשבור את 200 SMA (סגול) בתרשים H4, אשר סיפק התנגדות חזקה ובסופו של דבר הפך את המחיר למטה. עכשיו הזוג הזה חזר לדובי ונמתין למעקב חוזר עד לתואר שני לפני שנמשיך לקצר אותו.

לסיכום

השווקים ממשיכים להיות שקטים עכשיו והלוח הכלכלי קל היום, כך שלא תהיה שום עזרה מהלוח אם אתה רוצה תנודתיות. אומנם הדולר מתחיל לזחול גבוה יותר, אולי על הערותיו של טראמפ לגבי סין, אך המצב עדיין לא ברור. אולי פאוול ייתן לנו כיוון מחר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me