banner
banner

תקציר יומי, 15 בינואר – כל מה שצריך לדעת על זהב ביום שישי!

סוחרי יום שישי שמח, במהלך סחר המסחר המוקדם באסיה ביום שישי, המתכת הצהובה הצליחה לעצור את רצף ההפסדים שלה בן לילה, והציעה הצעות מחיר צנועות סביב הרמה של אמצע 1,800 דולר, כמצב החמיר של נגיף הכורון (COVID-19) וההתעסקות בסין-אמריקה. שמר על לחץ על תחושת המסחר בשוק, אשר, בתורו, העניק תמיכה מסוימת למחירי המתכת המקלט הבטוח. הפסדי שוק המניות התחזקו עוד יותר לאחר שצרפת הציגה נעילה ארצית חדשה, שהעלתה באופן מיידי דאגה מההחלמה הכלכלית וסיפקה תמיכה נוספת למחירי הזהב..

בינתיים, הגיאופוליטיקה במזרח התיכון (המתיחות בין איראן וארה”ב) והמתחים בין בריטניה לסין, בעקבות החמרת חוקי היבוא, הוסיפו לחץ נוסף לסנטימנט המסחר בשוק, העומד בבסיס המתכת היקרה. לעומת זאת, האופטימיות ביחס לחיסונים הפוטנציאליים נגד וירוס וההסתברות לחבילה נוספת של סיוע פיננסי בארה”ב הפכו לגורמים קריטיים ששומרים על מכסה על כל עלייה נוספת במחירי המתכת הצהובה. הזהב נסחר כרגע ב -1,851.68, ומאוחד בטווח שבין 1,845.55 ל -1,855.68.

עם זאת, שווקי המניות העולמיים לא הצליחו לעצור את הביצועים השליליים שלהם במשך הלילה ונשארו חמצמצים, על רקע המתיחות בין סין לארה”ב ופחדים הולכים וגוברים מנגיף העטרה. בחזית סין-ארה”ב, נשיא ארה”ב דונלד טראמפ הראה לאחרונה את נכונותו להטיל סנקציות חדשות על פקידים וחברות בגין מעשים כביכול בים סין הדרומי והטלת איסור השקעה על תשע חברות סיניות נוספות עם חשד לקשרים עם הצבא הסיני, כולל מתכנן הקומאק ויצרן הטלפונים Xiaomi (OTC: XIACF) Corp. בתמורה, בתגובה לדבריו של משרד החוץ ב- 7 בינואר, האשימה שגרירות סין את וושינגטון ב”הצמיד תוויות פוליטיות ואידיאולוגיות בנושאי כלכלה וסחר וניצול כוחה הממלכתי לפצח חברות זרות בתואנה של ביטחון לאומי. ” מהלכים אלה יגבירו עוד יותר את המתיחות מול סין, והחשש ממלחמת סחר / פוליטיקה מן המניין בין ארה”ב לסין הכביד על סנטימנט הסחר בשוק ונראה כגורמים קריטיים ששמרו על זהב מחירים גבוהים יותר.

מלבד זאת, הסיבה להרגשת המסחר הדובית יכולה להיות קשורה גם לדאגות לגבי העלייה במספר המקרים של COVID-19 ונעילה קשה וכואבת מבחינה כלכלית. עם הקצב ההולך וגובר של מקרי וירוסים חדשים, גם הנעילה העולמית נהיית אגרסיבית. על פי הדיווח האחרון, צרפת הציגה נעילה ארצית חדשה, בעוד שעל פי הדיווחים הקנצלרית הגרמנית מרקל רוצה להחמיר את נעילת גרמניה. בנוסף לכך, מעל 22 מיליון איש נמצאים כעת בתנאי נעילה קפדניים במחוז הביי בסין, שמקיף את בייג’ינג. ההגבלות הוטלו לאחר שהמדינה פרסמה את המספר הגדול ביותר של זיהומים חדשים ב- Covid-19 זה למעלה מחמישה חודשים ביום רביעי.

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב הצליח לסיים את רצף ההפסדים בן הלילה, והיה גבוה יותר במהלך המושב האסייתי המוקדם, כאשר המשקיעים החלו להעדיף את נכסי מקום הבטיחות, בעקבות סנטימנט שוק סיכון. עם זאת, נראה שהעלייה בדולר האמריקאי אינה מושפעת יחסית מההתקדמות בחבילת הגירוי האמריקאית, הנוטה לערער את המטבע האמריקאי. כפי שכבר הזכרנו מספר פעמים, נשיא ארה”ב הנבחר ג’ו ביידן צפוי לחשוף את תוכניותיו לסיבוב הבא של הגירוי הפיסקאלי בארה”ב (שעשוי להיות שווה 2T $) בשעה 00:15 GMT. לפיכך, הרווחים בדולר ארה”ב הפכו לגורם קריטי שהגביל את העלייה הנוספת של הדולר זהב במחירים, מכיוון שמחיר הזהב קשור הפוך למחיר ה”גרינבק “. במבט קדימה, שחקני השוק ישגיחו על שחרורם של מכירות הליבה הקמעונאיות בארה”ב m / m, יחד עם המכירות הקמעונאיות m / m. מלבד זאת, גם נאומו של הנשיא הנבחר ביידן יעקוב מקרוב. בינתיים צפויות להתפרסם מאוחר יותר היום התוצר הבריטי ל- m / מ ומאזן הסחר של הסחורות. וכמובן, עדכונים סביב ההתמודדות הסינית-אמריקאית וקשיי הנגיף לא יאבדו מחשיבותם ביום.

תמיכה והתנגדות יומיומית

S1 1,803.95

S2 1,825.34

S3 1,835.82

נקודת ציר 1,846.73

R1 1,857.21

R2 1,868.12

R3 1,889.51

זהב ממשיך לסחור לרוחב, בטווח מסחר רחב של 1,862 עד 1,829. המתכת היקרה, זהב, עשוי למצוא התנגדות מיידית ב -1,853 וב 1,863. בצד התחתון, המתכת היקרה צפויה למצוא תמיכה ב -1,833. הפרה של 1,833 תמיכה זו עלולה לפתוח מקום נוסף למכירה עד לרמה של 1,820 כיום. 50 תקופות ה- EMA ו- RSI תומכות בהטיית מכירה. עם זאת, היעדר אירועים כלכליים שומר על שוק מסודר, בין הרמות 1,843 ל -1,829. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me