איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 15 באוקטובר – הרווחים מתחילים להיחלש בבריטניה, סין רוצה שארה”ב תסיר את כל התעריפים

כלכלת בריטניה נפגעה מברקזיט ומהכלכלה העולמית הנחלשת, שמגיעה כתוצאה ממלחמת הסחר, כמו גם מההידוק הכספי שעושים הבנקים המרכזיים הגדולים בשנים האחרונות, במיוחד ה- FED. ייצור, בנייה, ייצור תעשייתי וכו ‘נפלו במיתון. אמנם, היבטים מסוימים במשק מחזיקים מעמד כמו אינפלציה, רווחים ותעסוקה. אבל, בשבועות האחרונים גם היבטים אלה החלו להיחלש. האינפלציה התרככה בספטמבר כפי שהראה הדו”ח בשבוע שעבר, ואילו היום, שיעור האבטלה תקף גבוה יותר ו הרווחים התקררו.

אם כי, GBP לא היה אכפת הרבה כיוון שהיא ממשיכה לטפס על סנטימנט חיובי סביב הברקזיט. עסקת הברקזיט עדיין לא נעשתה, אך התקוות נותרו גבוהות שנשמרו GBP / USD שורי בימים האחרונים. עסקת ארה”ב וסין עדיין לא הסתיימה, אך הם די קרובים לסגירת עסקת שלב א ‘. למרות זאת, סין אמרה היום כי יתכן שלא יוכלו לקנות 50 מיליארד דולר ממוצרי חקלאות אמריקאיים מדי שנה, אלא אם כן ארה”ב תסיר את כל המכסים. טראמפ לא יאהב את זה, אבל זה לא כאילו זו דרישה רשמית. לכן, עסקת שלב א ‘תיחתם בקרוב, אני מניח.

המושב האירופי

 • האיחוד האירופי רוצה עסקת ברקזיט אך לא בכל מחיר שרת לענייני אירופה בצרפת אמלי דה מונטשלין העירה הבוקר כמה הערות ואמרה שאנחנו מחפשים עסקת ברקזיט אך לא בכל מחיר. שלוש סוגיות נותרו לצרפת, לגבול האירי, לשוק הפנימי ולקשרים עתידיים עם בריטניה. כל אלה חייבים להיות הוגנים. מקווה שעסקת ברקזיט אפשרית אך חייבת להיות עסקה מאוזנת.
 • בולארד של FED לא מרמז על קיצוצים נוספים בשיעור – נשיא FED סנט לואיס ג’יימס בולארד הוא חבר ה- FED היפה ביותר. הוא דיבר בלונדון לפני זמן מה והעיר הערות יונים, כפי שהיית מצפה ממנו. הוא רואה את הסיכון שהאינפלציה תישאר נמוכה מדי וסיכון להאטה כלכלית חדה מהצפוי. ההחלטות על קיצוץ עתידי יהיו מפגש לפגישה. גורמי חוסר ודאות במדיניות הסחר לחישוב היפוך עקומת התשואה האחרונה היה סימן אזהרה. יכול להפוך את הפחתת הריבית (לעליית ריבית) בשנת 2020, 2021 אם הכלכלה תשתפר שוב (לעזאזל, בולארד מרמז על העלאת שיעורים). אף על פי שיעורי אפס, הנחיות קדימה, QE עדיין נמצאים בספר ההשמעה ל”מיתון רגיל “.
 • דוח התעסוקה בבריטניה – דוח התעסוקה מבריטניה פורסם הבוקר. שיעור האבטלה שוב נקף ל -3.9%, לעומת הישארו ללא שינוי והיה צפוי 3.8%. השינוי בתעסוקה עמד על -56 אלף לעומת 26 אלף צפוי, לעומת 31 אלף בעבר. השינוי בתביעות האבטלה בספטמבר הגיע ל- 21.1k. המספר הקודם עמד על 28.2k, אך תוקן ל -16.3k.
 • דוח הרווחים בבריטניה – הרווח השבועי הממוצע באוגוסט בבריטניה התרכך, ואיבד שתי נקודות, וירד ל -3.8% לעומת 4.0% 3 מיליון לשנה. המספר הקודם תוקן וסימן נמוך ל -3.9% לעומת 4.0%. לעומת זאת, הרווחים השבועיים הממוצעים ללא בונוסים נקלטו גבוה יותר ל -3.8% לעומת 3.7% 3 מיליון לשנה. הקריאה הקודמת תוקנה ל -3.9% לעומת 3.8%.
 • סין תומכת בעסקה החלקית אך יש לה בקשות – הערות משרד החוץ הסיני היום, המציעות כי ההצהרה שפורסמה מארה”ב על עסקת סחר חלקית מדויקת. אין הבדל עם ארה”ב בנושא הסכם הסחר. עם זאת, בלומברג דיווח כי סין רוצה שארה”ב תסיר את כל המכסים, מכיוון שהם יתקשו ברכישת מוצרים חקלאיים בשווי 50 דולר. אמנם, זו לא בקשה רשמית נכון לעכשיו.

מושב ארה”ב

 • ממשלות גרמניה משנות את תחזיות הצמיחה בתוצר נמוכות יותר – רויטרס מדווח על נושא זה לפני זמן מה. על פי מקורותיהם, ממשלת גרמניה עדיין רואה את צמיחת התוצר של 2019 ב 0.5%, שהוא נמוך בהרבה מההערכות הראשוניות עם תחילת השנה והיא מורידה את תחזית 2020 ל 1.0% לעומת 1.5% בעבר.
 • רמז Vlieghe של BOE על גירוי מוניטרי – Vlieghe של BOE אמר לפני זמן מה כי יהיה צורך בגירוי כספי אם אי הוודאות בברקזיט תתבסס. הרפיון הכלכלי בבריטניה גדל שוב, התחזית העולמית הידרדרה מאז יולי. הוא רואה סיכון שמדיניות מוניטרית תיגמר התחמושת.
 • מכירות בית קנדיות קיימות – שוק הדיור הקנדי התגבר ברוב המדינה בחודשים האחרונים אך ונקובר ממשיכה להיאבק. באוגוסט ראינו עלייה של 1.4% במכירות הבית הקיימות והיום המספר לחודש ספטמבר נאמד ב -2.0%. אך היא פספסה את הציפיות, ועלתה ב -0.6% בלבד וזה לא סימן טוב.

מסחר באופק

בולני USD / JPY

 • המגמה היא שורית
 • הנמוכה הנמוכה יותר הושלמה בתרשים H1
 • 20 SMA הפכו לתמיכה במצעד H4
 • הפמוט הקודם מצביע למעלה

20 SMA עושה עבודה טובה כתמיכה כיום

USD / JPY הפך לשורי בשבוע שעבר, כאשר הרגש השתפר בשווקים הפיננסיים על הערות חיוביות בנוגע לברקזיט ולמשא ומתן הסחר ארה”ב וסין. ראינו שהמחזור חוזר ונמוך אתמול ושוב היום לאחר הערות מסין כי היא רוצה יותר זמן לנהל משא ומתן, אך המוכרים לא יכלו לדחוף נמוך מדי, כך שהלחץ נותר במהופך. אנחנו כבר הרבה זמן על הזוג הזה אגב. כיום 20 ה- SMA (האפור) הפך לתמיכה בזוג זה והמחיר זינק גבוה יותר מהממוצע הנע. פמוט ה- H4 הקודם נסגר כסיכה מעל ה- 20 SMA, שהוא אות שורי והפמוט הנוכחי מתחיל להראות שורי ככל ש- USD / JPY מטפס גבוה יותר.

לסיכום

הסנטימנט נותר חיובי בשווקים הפיננסיים כיום, מכיוון שמקלטים בטוחים הפכו שוב לדוביים. אבל, דולר הסחורות עדיין מחליק, מה שאומר שאנחנו עוברים שלב של חוזק דולר כרגע. בואו נראה כמה זמן זה יכול להימשך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map