banner
banner

שבוע נוסף, רווח נוסף של 150 פיפ – ניתוח שבועי 16 – 22 בינואר

אנו כותבים לאחר מספר שבועות של פוליטיקה מסחרית, שבהם אירועים אלה שלטו בזירה ואירועי מט”ח מקושרים ישירות – כגון רטוריקה של הבנק המרכזי ונתונים כלכליים – הוסרו בצד..

השבוע אמור היה להיות זהה, כשדונלד טראמפ יהפוך ביום שישי לנשיא הבא של ארה”ב. אבל, למרבה המזל עבור סוחרי מט”ח, סוף סוף הגיע הזמן שהפוליטיקה השאירה את השוק לבד ולבסוף סחרנו ב … מט”ח.

השבוע לא עשינו הרבה פעולה מטראמפ אבל אל תדאגו אנשים, יש הרבה מזה לבוא בשבועות, חודשים ושנים. אני בטוח שאלה יהיו ארבע (או שמונה?) שנים מלאות בכיף והפתעות.

הבנקאים המרכזיים החזירו את השליטה לשוק, מכיוון שכמה מהם נקבעו השבוע. יו”ר ה- BOE, קרני, החל את השבוע ביום שני, ואחריו בנק קנדה (BOC) ביום רביעי, נאומו של ילן בהמשך אותו יום, וה- ECB סיכם את יום חמישי.

זה לא היה שבוע קשה ובסופו של דבר קיבלנו רווח גדול נוסף לשבוע השני ברציפות. עם זאת, היו לנו הרבה אותות מט”ח פתוחים מכיוון שרובם נותרו פתוחים די הרבה זמן מאז שוק המט”ח עבד בטווחים צמודים.

עשינו 162 פיפס השבוע (שיכול היה להיות גם 324), אבל אנחנו עדיין מרוצים מזה. אחרי הכל, יש רק קו דק בין זכייה להפסד בעסק הזה.

עדיין יש לנו את מריו דראגי להודות על כך שהחזיר ליורו סטירה נוספת, ובכך החזיר את הבאק ביום חמישי אחר הצהריים. הרבה היה צפוי מטראמפ ביום חמישי (אני לא מצליח להבין למה) אבל בסופו של יום, שום דבר לא באמת קרה.

אם כל השבועות יהיו כאלה עבורנו (150+ פיפס), אז אני חושב שטראמפ יועיל למט”ח

איתותי מט”ח

שבוע נוסף של ינואר חלף, עוד רווח של 150+ פיפ בחשבון המט”ח שלנו. לא התחלנו את החודש בצורה טובה בכלל, אבל אנחנו מתקדמים די טוב ועכשיו אנחנו מעל 200 פיפס ברווח.

התחלנו את השבוע ברגל ימין, והתעוררנו עם איתות מט”ח מנצח ביום שני בבוקר. אתה יכול לנחש איזה מהם? זה היה EUR / CHF, כמובן. היו לנו שלושה איתותים קצרי טווח נוספים השבוע בזוג המט”ח הזה, שכולם נסגרו ברווח. פרת החלב ממשיכה לספק, נכון?

היו לנו עוד כמה אותות לטווח הקצר, שניים מהם פגעו בהפסד הפסד בעוד שהשאר פגעו ביעד הרווח. פתחנו שמונה מאותות אלה, המהווים 42 פיפס מתוך 162 בסך הכל.

אז, כפי שאתה יכול להבין, רוב הרווח בוודאי הגיע מאותות לטווח הארוך, נכון? זה היה האות USD / JPY שלנו. בשלב מסוים זה נראה כמו רעיון רע כאשר זוג המט”ח הזה היה באמצע מעקב חוזר לטווח ארוך והאות הזה היה כ -150 פיפס באדום.

עם זאת, יו”ר הבנק המרכזי של אירופה (הבנק המרכזי האירופי) דראגי הרגיע את הכאב עבור שוורים בדולר, שכן הוא הבטיח לשוק כי הבנק האירופי ישמור על משאבת המזומנים פתוחה די הרבה זמן. יותר מזומנים ברחוב פירושם יותר אמון בשוק ופחות סלידת סיכונים, ומכאן ההפך במטבעות (או זוגות), או בעיקר USD / JPY..

יכולנו לסחוט עוד 40 פיפס בצד העליון, מכיוון שהמחיר נמשך עד 115.60. לחלופין, היינו יכולים לחכות זמן רב יותר לפני שפתחנו את האות USD / JPY והזינו 150 פיפס נמוכים יותר, אבל בחרנו את 50 SMA בצהוב לכניסה שלנו.

אם אתה ממתין למקום המושלם, עם זאת, כנראה שלעולם לא תוכל לפתוח עמדת מט”ח, כך שרווח של 120 פיפ מהאות זה הוא די והותר לעת עתה. בסך הכל עשינו 162 פיפס השבוע והיה לנו יחס ניצחון / הפסד 80:20.

השוק השבוע

בהתחשב בכל אירועי השבוע – עכשיו אחרי שהם עברו אותנו – איזה מהם לדעתך היה החשוב ביותר ביחס למט”ח?

הנאום של ילן אולי, או אולי העיתונות של דרהי? בקנה מידה עולמי, טראמפ שנכנס לבית הלבן היה האירוע החשוב ביותר מבחינה פוליטית, אך השוק אפילו לא מצמץ במהלך אותו אירוע.

לא חשבתי שהוא יחשוף את כל תוכניותיו הכספיות בנאומו הרשמי הראשון כנשיא ארה”ב, אך משום מה השוק היה עצבני.

בסופו של יום, שום דבר לא קרה ולכן אירוע המט”ח החשוב ביותר השבוע היה מסיבת העיתונאים של ראש ממשלת בריטניה במאי. היא לא בדיוק אמרה שום דבר חדש שיפתיע אותנו, אבל אני מניח ששוק המט”ח ציפה לפצצה שתשמיד את הלירה המסכנה.

על פי הערותיה, בריטניה הולכת לכיוון כלשהו של ברקזיט קשה, אך השוק כבר תמחר באופציה זו. עם זאת, זוגות GBP התגייסו לכ -400 פיפס באותו יום. היא הבטיחה לקחת את הברקזיט תחילה לפרלמנט, וזו הסיבה לעצרת GBP השבוע.

ציפיות השוק היו מאוכזבות מכיוון שהציפיות למדיניות מוניטרית מהודקת יותר כעת, בהנחה שיש ממשלה חדשה גירוי פיסקאלי. אך כאשר טראמפ ופגישת ה- ECB יעלו ביומיים הקרובים, לשוק לא היו מספיק עצבים לדחוף משני הצדדים..

אנו יודעים ששום דבר לא קרה ביום שישי, למעט עצרת סיוע קטנה עם סיום הטקס. אנחנו לא יכולים לומר זאת על דראגי. המאסטר בעל לשון הכסף מילא את חלקו בצורה מושלמת שוב.

הוא התעלם מהקפיצה האחרונה באינפלציה כאשר אנרגיה הונפקה והבטחות שנשמרו בנוגע למדיניות המוניטרית הרופפת, למרות הגרמנים מושכים את שערם. EUR / USD התחיל להרגיש חלש בברכיים, שהפך לרכישת USD רחבה כפי שראינו לעתים קרובות.

בסוף השבוע אנו יכולים לומר כי מכירת הדולר בשבועות האחרונים הולכת ונחלשת. באק לא ראה מעט עד ללא שינוי ביחס לרוב הגדולות במט”ח, אז אולי נראה בשבוע הבא הפוך.

נתונים כלכליים

הנתונים הטובים מכל רחבי העולם המשיכו להתגלגל גם השבוע. אבל היו כמה פספוסים פה ושם, במיוחד בקנדה וביפן.

מדד המחירים ליצרן יפני (מדד מחירי היצרן) ירד ב -1.2% לשנה לשנה, וזה הרבה יותר טוב מהקריאה בחודש שעבר, אך צווי המכונות המרכזיים ירדו ב -5.1% בדצמבר.

סבב נוסף של נתונים נהדרים מבריטניה הפתיע השבוע את השוק. מדד המחירים לצרכן בבריטניה ומדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן) זינקו ב -0.4% ו -0.2% בהתאמה, בעוד שהרווח הממוצע לשעה זינק מ -2.5% ל -2.8% m / y, וזה הולך לגמרי בכיוון ההפוך עם הברקזיט..

יום חמישי היה מצוין גם עבור נתוני ארה”ב, תביעות האבטלה צנחו בכמעט 20 אלף, מדד הייצור של פילי FED כמעט הוכפל ותחילת הדיור גברה גם על הציפיות. לעומת זאת, קנדה הציעה את ההפך מכיוון שמכירות קמעונאיות החמיצו את הציפיות, בעוד שראינו דפלציה בחודש השני ברציפות..

ניתוח זוגי

USD / JPY צבר מגמה לא מבוטלת בחודשיים האחרונים, אך השנה היה שלילי עד כה עבור צמד מט”ח זה. היא הצליחה לעשות קאמבק של 200 פיפ עד כה מ 118.60s ל 112.50s יותר משבועיים.

אמנם, ביום רביעי הזוג הזה יצר נר בולע שורי. סוג זה של תבנית תרשים מצביע על היפוך מגמה (לעלייה הפעם), אך לא ראה המשך ושני הנרות היומיים הבאים נסגרו כדוג’י, מה שמעיד על היפוך מגמה נוסף, אך הפעם לחיסרון.

ובכל זאת, המחוון הסטוכסטי מצביע כלפי מעלה לאחר שהגיע לאזור שנמכר לפני כמה ימים. אז נוכל לומר שהתרשים היומי אינו מציע כיוון ברור כרגע.

סטוכסטי פונה כלפי מעלה, אך שני הפמוטים האחרונים מצביעים מטה

בתרשים השבועי אנו רואים את ההפך. האינדיקטורים הסטוכסטיים וה- RSI נקנו יתר על המידה עד לפני מספר ימים וכעת הם יורדים, אך הדוג’י השבוע מגיע לאחר מספר שבועות של ירידות. זה אומר רק דבר אחד … היפוך.

עם זאת, המחיר לא יכול היה להיסגר מעל לממוצע הנע הפשוט (100 SMA) בירוק. שוב, אותות סותרים בתרשים זה, אם כי אני משוחד מאוד לזוג זה. המגמה הגדולה יותר עולה והין מרגיש את הכאב הגדול ביותר בתקופות בהן סנטימנט השוק השלילי כלפי הדולר מסתובב.

בתרשים השבועי של USD / JPY, האינדיקטורים הטכניים פונים כלפי מטה ואילו הפמוט האחרון עולה

שבוע לסיכום

סיימנו את השבוע השלישי של ינואר עם עוד שקית טובה של פיפס בחשבון שלנו. יכול להיות שזה היה כפול מהסכום הזה, אבל זה תמיד יכול להיפך.

טראמפ לא הציע לנו הרבה ללעוס השבוע, אבל הדראגסטר שמח יותר לספק לנו פעולת מחיר טובה ביותר ברוב זוגות המט”ח הגדולים. אני לא יודע כמה זמן ההליכים יימשכו עד שטראמפ יתחיל לקבל החלטות אמיתיות, אבל אם הוא יתחיל מיד, אז בשבוע הבא יהיה מעניין מאוד.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me